Припадък?

  • 925
  • 2
  •   1
Отговори
Искам да попитам нормално ли е това. Приятелят ми е на 30г. и снощи вечерта отиди до банята и се свлече на пода. Мокрих му лицето, виках, удрях му шамари след около 40-50 сек. дойде на себе си. Днес отидохме на лекар в частен кабинет само му измери кръвното и му чукна по колената с чукчето. След което каза, че нищо му няма. Много съм притеснена, за мен това не беше преглед. Чудя се какво да правя? Искам да кажа, че е много спокоен и не е нервак а кръвното му е 135 на 80. Искам да го заведа на друг лекар, но той не иска и да чуе само ми повтаря, че нищо му няма. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 4 433
Когато главният мозък не получава достатъчно кислород, може да настъпи кратка загуба на съзнание (припадък). Възстановяването е бързо, тъй като при падането главата се озовава на едно ниво със сърцето, а това подобрява кръвния поток и достъпа на кислород до мозъка.
от тук

# 2
  • Мнения: 351
Когато главният мозък не получава достатъчно кислород, може да настъпи кратка загуба на съзнание (припадък). Възстановяването е бързо, тъй като при падането главата се озовава на едно ниво със сърцето, а това подобрява кръвния поток и достъпа на кислород до мозъка.
от тук

Бля, бля , бля!
Човек на 30 не припада ей така при положение , че кръвното му е даже по-високо от нормата.
И е безотговорно отношението на колегата (да ме извинява).Мисля , че е необходимо да се проследят поне нивата на кръвната захар,както и да се потърси нещо неврологично , ама не с чукче по колената , а на централно ниво.

Все пак не се шашкайте още, ама повтори ли се , не се примирявайте само с мерене на кръвно.

Общи условия

Активация на акаунт