Замразена кърма

  • 548
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, мами!Може ли някой да ми каже как е най-лесно,най-правилно и бързо размразяването на кърмата?Колко време може да стои размразена в хладилник и на стайна температура?Свекървата ще гледа малката и искам да я улесня.И още един въпрос колко мл. трябва да пие бебе на 3 месеца и половина?Извинявам се, ако тази тема я има, но наистина нямам време да се ровя.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 9 467
За количеството не мога да ти кажа-не съм давала така..може би около 120мл Rolling Eyes, но си зависи от бебето
Рамразяването най-бързо става като сложиш замразената кърма в съд с гореща вода Peace
В хладилник до 24ч.
При размразяването ако стане на парцалчета да не те притеснява-стопли я /пак на водна баня/ и разклати Wink

# 2
  • Мнения: 9 467
Ето инфо за количествата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0

 А това е по принцип  Wink:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0

# 3
  • Мнения: 34
 newsm32  Когато отсъстваме и свекърва ми трябва да размразява мляко правим така: примерно храня или вадя едно шише след което го слагам в топла вода.  След като хапне едното, свекървата вади друго бурканче. Може да извадиш бурканчетата, които ще ти трябват около 12 часа по- рано и да ги оставиш в хладилника, но не на вратата. Така кърмата ще се размрази по- бавно, ще спестиш и ток. По принцип в книгите пише, че кърма се съхранява в хладилник до 48 часа, не на вратата, или в камерата до 3 месеца. А като количество се ориентирам по кутиите с АМ. Там пише и за кила и за месеци. Ето данни:
възраст          килограми     брой хранения      АМ
0 - 14 дни      2,5 - 3                   7                     60мл
2 - 8 седмици 3 - 3,5                 6                       90мл
2 месеца         3,5 - 4                5                        120
3 месеца         4 - 5                   5                        150
4 месеца         5 - 6                   5                        180
5 месеца         6 - 7                   5                         210
Моето бебе, което е 6.5 килца яде между 120 и 150 гр кърма, в зависимост от това кое ядене му е. Това е ориентировъчна таблица разбира се. Винаги пълним шишето с повече мляко и когато се наяде то си обръща главата и не иска повече. Аз опитвам да дам още веднъж и когато видя че не иска повече спирам с храненето, независимо колко е изял.

Общи условия

Активация на акаунт