Растройство

  • 8 246
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 153
 Здравейте, детето ми е на 11 мес и от 2 дни има разстройство. Ака около 4 пъти на ден, но е доста рядско. Давам му чай от шипки, но май няма голям ефект. Искам да попитам мога ли да му дам компот от дренки. Лекарката каза че на толкова малки деца компоти не се дават ама аз се чудя защо. Той не е ял дренки ама все пак щом може да пие сок от дренки защо да не мога да му дам водата от компота или малко дренчица примерно. Моля дайте съвет

# 1
  • Мнения: 165
аз също зная , че на толкова малки деца не се дават дренки.
Отвара от шипки, водата на сварен ориз също може.
Ако не му минава си направи консултация със педиатър.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 484
Свари  около 2  супени  лъжици  ориз  в  1  литър  вода  и  го  даваш  да  го  пие  вместо  вода.Давай   му  нишесте  ,солети  и  обикновен ни  бисквитки.  На  моя  много  бързо  му  помага.Може   и  зеленчукова  супичка,никакво  сладко  не  му  давай.

# 3
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Банан сьЩто може да даваШ,той запича Peace

# 4
  • Мнения: 165
банана запича само ако не е презрял! Ако е презрял - разхлабва  newsm10
 По добре 1-2 дни без плодове.

# 5
  • Мнения: 3 675
Давайте Ентерол, май за дете дозата е едно прахче за целия ден, т.е. по половин на прием, но това може да го проверите в листовката.

# 6
  • Мнения: 2 336
запичащо действат:
моркови,картофи,тестени изделия,сирене,твърдо сварени яйца,бебешки каши,банани,боровинки,шипков чай
при някой деца и ябълката и кисело мляко действа запичащо

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 106
Давай оризова вода,чай от шипка,прахчетата  Ентерол и Хидрасек са много ефикасни,Лечебна Хумана също.

# 8
  • Мнения: 4 000
Каша ориз и моркови може да свърши работа (има такива комбинации на Нестле и Милупа, ако се не лъжа)

Но аз лично бих дала компот от дренки, детето е вече голямо, а нали след една година, трябва да мине на обща храна

# 9
  • София
  • Мнения: 212
Капки биогая, плюс ентеросан за деца 3 по1. Икакто по-горе са те посъветвали хидрасек.
Но задължително отидете на доктор.
Сетих се за едно пюре на гербер- заешко и моркови- запича яко.

# 10
  • Мнения: 7 201
Давайте Ентерол, май за дете дозата е едно прахче за целия ден, т.е. по половин на прием
Peace Точно така.Можеш да направиш отвара от кора на нар-много добре действа за разстройството.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 PeaceЕнтерол и малко диета(ориз, картоф, морков), солети бисквити, нишесте.

# 12
  • Мнения: 21
Капка йод в чашка вода ще те отърве от проблема освен ако не се дължи на бактерия. Wink

# 13
  • Мнения: 1 484
Когато  има  разстройство  никакви  сурови  плодове.

# 14
  • малко градче
  • Мнения: 188
На нас ни помага  прахчета ХИДРАСЕК  2 пъти по 1/2прахче.Освен че затяга и регулира стомаха.Сестра ми прави чай от листа на дюля и казва,че ими много добър ефект,тъй като те често са с разстройство.

Общи условия

Активация на акаунт