И при вас ли е така?

  • 4 411
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Да,мила тея,така е...

Все го натискам тоя бутон"отговори",пиша нещо и после го трия....

# 16
Здравей,juliana! Обръщам се към теб специално, защото откакто прочетох твоята история само за това мисля. Много ми е мъчно за това, което си преживяла.
Аз съм мама на момиченце Преслава и всъщност името ми е Христина. За щастие не съм приживявала загуба подобна на твоята или на останалите майки във форума. Дано никой никъде и никога не преживява подобно нещо.
Детето ми е родено на 28.10.2001 г., а терминът от началото на бременността ми все беше 22.10.2001- разбираш съвпадението. Освен това, когато тя се роди беше при мен в стаята и през трите дни от престоя ни в болницата, пред мен й слагаха всички ваксини, а аз не можех да си кажа заглавието от плач, въпреки че акушерките ме убеждаваха, че плаче, защото й е студено, а не защото я боли, бях сигурна, че тя всичко разбира и усеща. Затова и толкова дълбоко ме разстрои разказа за твоето дете. Но всъщност това, което искам да ти кажа е, че имаш ангел, който винаги ще те обича и ще те пази- теб и бъдещите дечица.
Знаеш ли, моят татко почина (поредица от лекарски грешки и лекарска немарливост) три години преди да се роди Преслава-така и не можа да види внучката си. Много страдах, защото разбрах какво е да имаш баща последните четири години, преди да си отиде- не можах да се нарадвам, Господ ми го отне отне бързо, но това е друга тема. Точно, когато бях бременна най-много мислех за него и съзнанието, че е там горе беше за мен най-голямата сигурност, че всичко ще е наред с мен и детето ми.
Бях си отишла за три седмици в родната Враца, докато бях бременна и точно там, всяка вечер имах почти физическото усещане, че татко ми се навежда и бди и закриля мен и бебето ми.
Май излезе доста дълъг и объркан текст, но с всичко това това искам да ти вдъхна сили и увереност, че твоето обичано ангелче Преслава бди над теб и те пази от всичко лошо. Бъди сигурна в това и ще изпиташ много щастливи мигове.
Дано не съм те разстроила, но наистина исках да споделя с теб това!
Прегръщам те.

# 17
  • Мнения: 177
Тея, юлияна, и всички майки на ангелчета при всички нас нещата са сходни най голямата трагедия е ходенето по улиците и при познати с деца, а още по голямата е стоенето в къщи със спомените. При мен е кошмарно когато срещам майки с колички усищам се всеки път как съм се втренчила в бебчетата и не мога да отлепя поглед и всеки път си казвам няма да правя вече така но да мамента в който видя количка и като хопнотизирана пак се втренчвам в бебчето. Същия кошмар е и когато видя бремена жена взирам се в корема и и...., сълзите сами потичат. Скоро ходих при сестра си която живее в друг град и има две малки децица които са толкова любвеобилни и много ме обичат но още първият ден нервите ми не издържаха  разтроих се ужасно и се прибрах . И така от ден на ден надеждата ми е само в това че един ден и при нас ще се усмихне щастието и ние ще си имаме малки гукащи бебенца до себе си
 newsm51 нека надеждата да не ни напуска мили майки на ангелчета newsm46.

# 18
  • Мнения: 993
Уффф, не знам дали си въобразявам, ама половината жени по улиците на София са бременни! Младите, де....не лелите с шкембета. Да не би да предстои демографски бум, или е заради топлото време?

# 19
  • по света
  • Мнения: 1 587
Можете поне да се радвате 4е не сте в Африка,тук по4ти е невъзможно да сре6не6 жена която да не 4ака дете или пък не го вързала на кръста си и обикаля цял ден с него да продава.
Набрах се с грехове като ги гледам как ядат по улиците спят каде им падне и си мисля за на6ите след толкова усилия ,желания и ме4ти.

# 20
  • Мнения: 3 591
Можете поне да се радвате 4е не сте в Африка,тук по4ти е невъзможно да сре6не6 жена която да не 4ака дете или пък не го вързала на кръста си и обикаля цял ден с него да продава.
Набрах се с грехове като ги гледам как ядат по улиците спят каде им падне и си мисля за на6ите след толкова усилия ,желания и ме4ти.
Аз всъщност се радвам, че живея в Африка  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 177
Уффф, не знам дали си въобразявам, ама половината жени по улиците на София са бременни! Младите, де....не лелите с шкембета. Да не би да предстои демографски бум, или е заради топлото време?
И аз имам чувството че само бременни и майки с колички се разхождат по улиците 1stroller preggo то хубаво за демогравския бум ама за нас newsm45 Weary

Не се отчайвайте момичета ще дойде и нашият ден family6 dancing dancing dancing

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 302
И аз като тръгна по улиците, само бебта и бременни. Непрекъснато мърморя на моя мъж и той само ми се кара. Мисля, че аз няма да доживея да се видя с корем или с количка. Weary Не знам как ще я карам, онзи ден получих нервна криза преди да отида на доктор, ако ще е така всеки път ... ще се побъркам

# 23
  • Мнения: 4 244
Мисля, че аз няма да доживея да се видя с корем или с количка.
Ей така не бива да мислиш ама по никакъв начин.
Откъде ти хрумват изобщо такива мисли
Легни си на дивана, сложи си ръцете на корема и му говори на твоето бебенце
То усеща, нищо че не чува още.
Говори му всичко което те вълнува и си гали корема

Забранявам абсолютно такива мисли!
Само ти вредят

# 24
  • Мнения: 177
И аз като тръгна по улиците, само бебта и бременни. Непрекъснато мърморя на моя мъж и той само ми се кара. Мисля, че аз няма да доживея да се видя с корем или с количка. Weary Не знам как ще я карам, онзи ден получих нервна криза преди да отида на доктор, ако ще е така всеки път ... ще се побъркам
Миличка знам че ти е тежко и мен често ме налягат такива мисли дори днес правих тест понеже след два дни трябва да идва лелката и се надявах да не дойде но EFN, казах си че другия месец може да е моят месец и така всеки месец от 5 насам .
Вдигни глава и мисли позитивно  newsm10 може следващият път да се окаже удачния
Всичко което ни остава е само да се молим този ден да дойде колкото се може по скоро newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17 newsm17

# 25
  • Мнения: 4 212
Честно казано и на мен ми убягва картината да се видя с бебе. Така ме е страх. Ами ако не мога да се излекувам? Защото аз ве4е съм решила , за себе си, 4е съм дефектна.....много е гадно това 4уство и въпреки вси4ко се надявам да може нещи4ко да се оправи...
Бременните по улицата ги има, много са, като 4е ли наро4но все такива срещам.....и им завиждам. Особено когато си най уязвим тогава ти се струват все пове4е и пове4е.
Гледах една майка наскоро, ако мога така да я нарека,вървеше по улицата, нещо беше ядосана на бебето си, около годинка и половина, върви и реве та се къса и тя го блъска с  един вестник по главата и крещи. Идеше ми да го взема и да и го завра в.........4овек трудно в такива ситуации осъзнава какво има. Вярвайте ми идеше ми да го взема детето и да избягам.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 302
Цитат на: Teya
Честно казано и на мен ми убягва картината да се видя с бебе. Така ме е страх. Ами ако не мога да се излекувам? Защото аз ве4е съм решила , за себе си, 4е съм дефектна.....много е гадно това 4уство и въпреки вси4ко се надявам да може нещи4ко да се оправи...
Миличка, Тея, изобщо недей да си мислиш подобни неща (кой ти го казва  Simple Smile). Мисля, че никоя от нас не трябва да се отчайва. Аз изпадам в такива настроения понякога, но ако нямам надежда за какво да живея? С всички е така. Трябва да мислим, че един ден ще сме мами на прекрасни бебета. newsm51
Цитат на: iva0175
Миличка знам че ти е тежко и мен често ме налягат такива мисли дори днес правих тест понеже след два дни трябва да идва лелката и се надявах да не дойде но , казах си че другия месец може да е моят месец и така всеки месец от 5 насам .
На мен и двата пъти тестовете ми показаха, че съм бременна едва на 1 седмица закъснение, преди това нищо. Така че не губи надежда, не е късно   bouquet

# 27
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Ей сега да ви се скарам и аз,какви са тия мисли от рода на "аз съм дефектна" и др.подобни?!
Всички знаете че нещата не са толкова предвидими и обясними-колко "дефектни "има с по 2 деца и ,за съжаление,обратния случай го има-проблем няма,а все не става и не става....!
Така че да се опитаме да се абстрахираме от горчивия си опит и да не му мислим чак толкова!
Знам,че е трудно....Но трябва!

# 28
  • Мнения: 2 849
Момичета ,няма дефектни при нас ,ще си имаме още бебета и ще са ни живи и здрави !Просто времето е топло и затова има повече бебета  ,а и ни се струва ,че ни вадят очите и са навсякъде .Аз лично така се заглеждам по  бременните и по бебоците ,много странно та чак се захласвам да гледам  EmbarassedОпитвам се да съм по-щастлива от факта ,че ще имаме бебе ,ама дали от хормони или не знам съм по-ревлива и все си мисля колко по-добре щеше да е да си имаме и баткото .Още повече се натъжавам ,но сънувах сън ,че пак ще си родя моето момченце и много ,много го целувах.. PraynigВярвайте  ми не съм луда само тази мисъл ме крепи  Praynig

# 29
  • Мнения: 993
аз ве4е съм решила , за себе си, 4е съм дефектна...

 StopТея, недей така! Знам, че след толкова преживени кошмари е нормално да не си голям оптимист, но нямаш основание да мислиш така. Имаш жива и здрава дъщеричка, нали? Защо тогава реши, че си дефектна? Бъди поне умерен песимист и не се оставяй на мъката да те погълне! Излишно е да се тормозиш и да лишаваш близките си от усмивката си... и вярвам, че в някой хубав ден ще чуем от теб благата вест  Wink
Прегръщам те!

Общи условия

Активация на акаунт