Редно ли е да не знаеш колко хапва бебето ти?

  • 2 016
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 40
И ние сме така Simple Smile, грамажите са за бебетата на АМ...

# 16
  • Мнения: 9 481
Винаги съм кърмила на поискване и разбира се колкото поиска Mr. Green
Изключително до 6,5мес, а като цяло 2г 8мес и половина..имаше мом /при захранването-щото е нормално да се шашкаш -все пак ми беше за сефте Mr. Green/, обаче реших че от глада по велика сила няма, и го оставих да яде когато и по колкото реши. Аз контролирам само какво да яде Peace

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 277
За кърменето е ясно... Ти може би се притесняваш, че не знаеш и колко твърда храна изяжда на ден.
Точно това имах в предвид Simple Smile.Разбира се, че за кърмата не се притеснявам.Става въпрос за твърдите хранения, които първо приема с неохота(а вече 2 месеца се захранваме), а второ количествата варират много.Има дни по една две лъжички хапва, а онзи ден ме смая - омете едно бурканче от 190 грама зеленчуково пюре Shocked, и тъй като стомахчето не и е свикнало на такива количества, връща храна до вечерта.Та това ми е мисълта, редно ли е един ден да не яде изобщо на следващия много, друг път по малко...и аз естествено загубвам представа за количество приета храна, но както и да е, прави сте, важното е да расте детето здраво Simple Smile

# 18
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Да, объркващо е за майката, когато бебо днес не иска и лъжица от храната при положение, че вчера е хапвал с такава охота. Ще те посъветвам нещо, което често се пише в подобни случай: следвай детето! Би било прекрасно, ако захранването вървеше гладко и както ние сме си начертали, но... детенцето ти вероятно има предпочитани вкусове и такива, които приема с неохота, може би има дни, в които го мъчат избиващи зъбки и тогава съвсем не му е до твърда храна и т.н., и т.н.

# 19
  • Мнения: 189
И аз незнам колко яде бебка,и слава Богу....В началото се цедях и давах от шише #2gunfire #2gunfireНо от доста време ядем директно от Млечния бар....

# 20
  • Мнения: 4 017
Нормално е, защото противното би означавало след всяко хранене, смяна на памперс и прочие да си висите на кантарчета разни.
Щом приема кърма и ти си уверена в себе си и детето ти е спокойно, значи всичко е наред, браво!

# 21
  • Мнения: 1 098
Никога не съм следяла колко изяжда детето ми. Нито първо, когато беше само на кърма, нито пък после, когато премина на смесено хранене. Водя се изцяло по него. Гледам да яде редовно и да бъде здравословно. Той се чувства добре, винаги е наддавал в норми.

# 22
# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Винаги знам колко грама яде на ден детето ми

# 24
  • Мнения: 1 006
Никога не съм следяла колко изяжда детето ми. Нито първо, когато беше само на кърма, нито пък после, когато премина на смесено хранене. Водя се изцяло по него. Гледам да яде редовно и да бъде здравословно. Той се чувства добре, винаги е наддавал в норми.

ето това е добре  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 4 035
За кърменето е ясно... Ти може би се притесняваш, че не знаеш и колко твърда храна изяжда на ден.
Точно това имах в предвид Simple Smile.Разбира се, че за кърмата не се притеснявам.Става въпрос за твърдите хранения, които първо приема с неохота(а вече 2 месеца се захранваме), а второ количествата варират много.Има дни по една две лъжички хапва, а онзи ден ме смая - омете едно бурканче от 190 грама зеленчуково пюре Shocked, и тъй като стомахчето не и е свикнало на такива количества, връща храна до вечерта.Та това ми е мисълта, редно ли е един ден да не яде изобщо на следващия много, друг път по малко...и аз естествено загубвам представа за количество приета храна, но както и да е, прави сте, важното е да расте детето здраво Simple Smile
Аз и до сега не засичам по колко яде на ден. Гледам да има 4 обособени хранения с твърда храна, които да съответсват на часа от деня, но определено яде колкото иска, а май напоседък и когато иска. Аз съм доста злояда и знам колко ужасно е да ядеш на сила, за това и не я карам.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 932
Извинявам се , ама според мен който си няма друга работа , да мери колко изяжде детенце всеки ден на всяко хранене . Аз лично никога не съм засичала , нито когато беше само на кърма , нито пък след това . Щом си наддава детенце , щом е шавливичко и живичко и има апетит - другото не ми трябва да знам .  Има деца , които обичат да хапват с апетит , за други храната не представлява особен интерес и само ги отвлича от игрите . Не мисля , че има някакъв смисъл в информацията колко точно хапва бебето , щом се движи добре с мерките , разбира се .  Hug

# 27
  • Варна
  • Мнения: 152
Нямат значение грамовете, важното е бебчето да си наддава добре и да е весело и доволно.

# 28
  • Мнения: 2 616
Чета тук майките, едни грамажи се обсъждат...аз съм голям позор.Нямаме един ден от раждането в които да знам даже и приблизително колко сме изяли.Кърмим се, кърмим се и през ноща.От 6-тия месец хапваме и малко пюрета и каши, но всеки ден е толкова различен, а аз изобщо не следя кога колко е изяла.Колкото иска толкова давам.Кърма също не мога да преценя колко имам.Никога не съм могла да се цедя, а на усет, понякога си мисля, че няма нищо, но не е така Simple Smile.
Не наддаваме много сега, но не се притеснявам.Нормално ли е да е така или???

Малко ме обърква заглавието на темата ти и горепоставения въпрос Simple Smile
Да, редно е да не знаеш колко изяжда детето ти, защото никоя от нас не си мери изядената храна на кантара преди да я сложи в устата си, нали? Някоя от майките знае ли кога точно колко храна изяжда -не. Ядете, докато се почувствате сити, нали, принципът при бебетата е същия  Peace
А колкото до това, че твоето бебе наддава по-малко, "по-малко" в сравнение с кого? Ако детето се чувства добре и пишка поне 5 пъти на ден, ако общото му тегло влиза в таблиците на СЗО и наддаването следва постоянен възходящ темп, значи всичко е наред. А и кърмачетата наддават скокообразно-днес са в долната граница, утре качили 700гр Simple Smile

Не превръщайте отглеждането на децата в сложна аритметика с таблици, цифри и часове, всичко е толкова лесно и добре измислено от природата, защо сами си усложнявате въпроса с тези грамове.

Освен това трябва да знаеш, че дори захранени, кърмените на поискване бебета продължават да предпочитат млякото, всичко останало, което им влиза в устата е по-скоро за попълване на базата данни с вкусове и консистенции, в никакъв случай не и за нахранване. Peace

# 29
  • Мнения: 220
И ако знам грамажа какво? Това че знам че е изяла примерно 140гр не означава че и е стигнало, не означава също че не и е стигнало. Имаше период в който мерех малката защото педи твърдеше че не и стига кърмата. Първоначално като видях грамажите се ошашках - на едното хранене 150гр, на следващото 80гр. И това в началото на втори месец, когато педиатрите твърдят че вместимостта на стомахчето и била 100гр. След няколко дни изяде 180гр и съвсем ме втрещи  Shocked Продължих така да я меря още известно време и осъзнах че това че знам грамажа не значи че знам дали се е наяла. И спрях меренето.

Общи условия

Активация на акаунт