що е то увита пъпна връв ..... и наложителна лие операция?

  • 15 443
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 274
.....за 8 часа раждане , с мен родиха нормално 3 жени и към 20 секцио....защо ли ?
Ееее, това вече е много относително....
Защото всяка жена е различна и всяко раждане е различно...



И аз това казах , но ми се стори странно , толкова много жени да родят сексио за 8 часа
Ами защото секциото е доста по - бърза процедура от нормалното раждане...
Ако това питаш, де...
Ако питаш другото - защо толкова жени раждат секцио, не мога да ти кажа...
Всъщност - мога, но не искам...

# 46
  • Мнения: 133
Родих наскоро.. преди месец в 40г.с, детето беше с два пъти увита пъпна връв около гърдичките и около вратлето. Родих нормално, както съм родила и другите ни две деца. Беше бързо за 10 мин, детето беше посиняло когато го извадиха. Добре че имам "опит" в ражданията и всичко се случи толкова бързо иначе щяхме да изпуснем детенцето. Когато го обдишваха и го сложиха на кислород за пръв път в живота си се молих... Казаха ми, че се е нагълтало и с околоплодна течност и го сложиха на антибиотик, но никой не ми каза за операция или че ще има някакъв проблем ....  и сега се чудя защо... може би щото щеше да бъде по спешност и нямаше да получат никакви пари от мен.

# 47
  • Мнения: 83
Първото ми раждане беше секцио точно заради увита пъпна връв на плода.

# 48
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Родих секцио , защото дъщеря ми беше с увита пъпна връв и ме срязаха по спешност Peace

# 49
  • Мнения: 805
Моята лекарка ми е казвала, че половината от бебетата са с увита пъпна връв и това не е показател за секцио. Ама те тук много неща не са показател, заради които в БГ режат и не питат.

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 101
Дъщеря ми се роди с увита пъпна връв около вратлето, нямаше проблем с адаптацията, изплака веднага.Но на една от консултациите ми показаха снимки на двойно усукана пъпна връв и възли, при наличието на които нормалното раждане би се превърнало в мисията невъзможна.

# 51
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми се роди с увита пъпна връв около вратлето. Доктора е знаел но не ми е казал за да не се притеснявам. Роди се нормално, не изплака веднага, но и изчистиха устата и изплака. Не се налагало обдишване, не беше посиняла и т.н. Увитата пъпна връв не е показател за секцио, но ако се наложи ще го направят.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 185
Имам тримка както виждаш от подписа ми  Grinning. За съжаление между какта и баткото изгубих едно доносено и здраво детенце точно по тази причина. Казаха, че се случва страшно рядко, но се случи. Сега с малчо ходех по два пъти на ден на записи, когато се налагаше. Отново беше увита , но само ваднъж. Раждала съм нормално и трите, но ако има дори и най малко притеснение аз бих предпочела секцио пред това което преживях.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Много случаи има с увита пъпна връв и нормално раждане , но и kam4o е права  Peace

# 54
  • Мнения: 3
Здравейте!
Чета от начабото на бременността си, но не съм писала, тъй като по много въпроси не мога да взема отношение! Просто черпя информация от извора, за което страшно Ви благодаря! Изчетох тази тема, защот ме касае пряко. В началото на седми месец съм и днес на косултация докторката ми каза, че бебето е с двойно увита пъпна връв, дори я видях... Толкова ясно се виждаше - като "шалче"... Не посмях да питам какви може да са последствията... Много се притесних, защото до тук всичко беше нормално! Докторката ми каза, че трябва по често да ме следи и да се стараем да не се предизвикват контракции! Изписа ми, разбира се, хапчета...
Много ме е страх, не е ли твърде рано да се увие тази пъпна връв? Ами ако се затегне...? За раждането бях твърдо ЗА вагинално раждане, но най-вероятно няма да се получи /така каза докторката/! Ще раждам секцио, но единственото, което ме притеснява е, че има много време до раждането и тая пъпна връв да се затегне, да не се случи нещо...

# 55
  • Мнения: 114
да е жив и здрав доктора който видя,че пъпната връв е с възел и ми направи секцио  bouquet
и моита пъпна връв беше с възел,не увита а  с възел ,но моят доктор разбра чак когато се роди бебето,каза ,че възелът не можел да се види по никакъв начин.Такива мъки преживях защото заради възела бебо се беше заклещил,но важното е,че всичко мина добре и бебо се роди жив и здрав,че горкият и той как се измъчи.И все пак добре,че доктора се усети навреме че има причина да не излиза бебето и ме качиха да раждам,и с много напъни ,натискане на корема от доктора не се наложи форцепс(имаше и такава вероятност)или секцио.Ако някога имам второ дете-ще го родя секцио,не искам повече детето ми да е изложено на такава опасност макар,че всичко е божа работа.Така,че и моето мнение е ако има увита пъпна връв или възел-секцио без да се чудиш.Spanish a ти не се тревожи всичко ще бъде наред.Ходи по често на лекаар и слушаи тоновете на бебето,и както са казали по горе има много случаи на увита пъпна връв.Успех Peace

Последна редакция: ср, 04 фев 2009, 17:15 от vaninha

# 56
  • Мнения: 683
Момичета, много се радвам, че си имате здрави дечица! Здарви и за напред да растът!
Звучи ми логично това, че като пулсира пъпната връв, и допуска някакво количество кислород, и хр. вечества до бебчето.

И аз се бях притеснила след четеното тук, затова и питах акушрката и лекарката. След обяснението им се поуспокойх и спрях да мисля за това. След ражданията бях благодарна за живите и здрави деца, който се родиха. По време на раждането следят тоновете на бебенцето, и ако нещо се обърка - операция по спешност.  

Май не съм формулирала правилно върпоса си. Ще го редактирам. КАто гледам при повечето от вас  се е наложила операция, точно преди раждането, т.е. ехограф в деня на раждането, или усложнения по време на раждане. А на мен мисълта ми беше , за назначаване /планиране на секцио, поради увита пъпна връв - дали е оправдано да се извади бебето 2 седмици - 10 дена преди термина му, защото има се вижда увита пъпна връв.

Да, абсолютно оправдано е, повярвай ми! Моето секцио беше планово поради висок диоптър, но на една от консултациите докторът ми засече забавяне на пулса на бебето и веднага ме прати на записи в болницата. Записите не бяха много хубави и ме извикаха на сутринта пак, пак не бяха добри, направиха ми и тест със система с окситоцин, за да видят как реагира бебето на контракции и резултата беше лош. Така 7 дни преди плануваната дата ми направиха още същия ден секцио по спешност - точно 17 дни преди термин, бях в края на 37-ма седмица. По време на записите с доплер, чувах как бие сърчицето на сина ми - много по-забавено от на другите бебета - окоро мен в предзалата имаше и други жени, които ги подготвяха за нормално раждане и бяха включени към доплери, така че много ясно чух разликата в тоновете и тя беше голяма! Синът ми се роди 2.850 кг. и слава богу нямаше проблеми с дишането, не беше нагълтал околоплодни води, не се наложи да стои в кувиоз, нито да му бият антибиотици от първия ден. На мен обаче ми счупиха ребро при секциото, едва успяха да го измъкнат - така се беше увъртял около пъпната връв, че не можеха да го извадят, падна голяма борба, но се радвам, че синът ми се роди жив, защото ако бях започнала да раждам нормално, изходът щеше да е фатален и лекарите го потвърдиха.  Peace




# 57
  • Мнения: 189
                                   Здравей сега попаднах на темата ти.Не съм из4ела вси4ко.И при мен имаше увита пъпна връв.
                                   Още от осмия месец ходех много 4есто да записваме тоновете.Всеки път когато бебето се движеше
                                    пъпната връв го е стягала около врата.Моят дотор искаше да я докара до термин за да избегне секциото,
                                    но не се полу4и и около 10на дни преди термина ме оперираха по спешност.Доки не посмя по рано за да
                                    може да порасне още малко,но бях постоянно под лекарски контрол.Бебето се роди направо лилаво
                                    от стягането.Аз мисля 4е си е направо задължителна операцията.

# 58
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Но тъй като тя пулсира, няма опасност за бебето от задушаване при раждането.Накратко това беше отговорът, и на мен ми се стори логичен.



сигурно е така, едва ли в дания има много висок процент умрели бебета заради невидяна пъпна връв. все пак има и тежки ситуации, в които се пъпната тампонира между главичката и родовите пътища и понеже е мека, независимо, че пулсира когато е в свободно с-ие спира притокът на кръв. е тези случаи са фатални. тук на никой не му се рискува, а причините за това са много.

# 59
  • Мнения: 931
Детето ми се роди с увита пъпна връв и едва го спасиха. Наложи се да я вадят с форцепс тъй като и падаха тоновете и беше "заседнала" съвсем на края, така че нямаше възможност и време за секцио. Лекаря ми ме гледаше всяка седмица на ехограф и така и не видя увитата пъпна връв. Когато ми спукаха мехура, водите ми бяха вече зелени и съответно и бебето получи инфекция. Два дена след раждането я държаха на кислород и 5 дена беше на антибиотици.
Ако знаех, че има такъв проблем изобщо не бих се поколебала за секцио.

Общи условия

Активация на акаунт