410 дни платено майчинство - мисията Е възможна - 2

  • 53 564
  • 322
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен! Доста често Ви чета, но сега се престраших и да пиша!
Първо едно ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА СНБМ. Аз съм Ви подкрепяла във всяка едно начинание. За съжаление винаги ще има и доволни и недоволни хора. Не може да се угоди напълно на всички. Аз специално имам 6 години осигурителен стаж, от които последните 3 в бюджетна институция и както разбирате ме осигуряват на пълната ми заплата. ПРеди това съм работила в частни фирми, от където за съжаление ми се губи доста трудов стаж и осигуровки.

Сега с промените за майчинство при мен е в +, защото най - после ще си родя така дългоочакванта рожба и ще имам възможност да си гледам детето до 1 година и то с едно добро майчинство, тъй като реалната заплата която получавам е от ранга на средни към високи доходи за РБългария.

Искам само да Ви кажа, че аз съм на 28 години и около мен има доста бременни бъдещи майки, които на чужд гръб си опитаха да си докарат едно добро майчинство и сега като ги прецакаха - МНОГО ГИ БИЛО ЯД! Ами не може момиче, което няма 1 ден трудов стаж, което си кара нормална бременност и си стои в къщи от лиготии, да използва парите на приятеля или мъжа си, да си внася макс осигуровки за 6 месеца и после да пляска с ръце и да си гледа детето с едно супер високо майчинство. Е, просто не е честно спрямо такива като мен, дето от началото на бременността си нямам 1 ден болнични / не защото не съм имала дни в които не съм била добре, а за да не губя пари/.
 Плюс това във времето преди да напряват осигуровките в размер на 10%, държвата ежемесечно на нас осигуряващите се на по-високи доходи доста здраво си ни бъркаше в джоба. Знаете ли че сме взимали заплата + премии и допреди 1 година, половината от това отиваше за данъци и осигуровки.[/b]

Така че, съчувствам единствено на майките, било то бъдещи или настоящи, които наистина имат нужда от тези пари и за които това майчинство се явява наистина единствен и основен доход за отглеждане на децата. А на тези, които се опитваха да надхитрят и прецакат държавата, сега да не се сърдят кой какво бил решил!!!


 Hug

E това грозно злобеене колко пъти ще го цитирате! Все едно бъдещите майки, които са решили да се възползват от възможността в рамките на закона[/b и да планират бременността си, са Ви виновни за данъкоплатските драми! И все едно на нас не са ни отдържали данъци преди да влезе плоския! Чудя се тая отрицателна енергия защо не я насочите креативно към некадърните политици, които не могат да задоволят нуждите Ви на данъкоплатец, а злорадствате по адрес на горките прецакани момичета! Ми нали все пак и те нещо са внасяли в бюджета, и то не малко, макар и за 6 месеца! А тия от сенчестия бизнес и другите, които неизвестно защо от години ни втълпяват, че едва ли не е неприлично да питаме за първия им милион! Макар че в целия цивилизован свят от близо 100 години насам първия милион се разнищва и от данъчни и от съграждани!

Близнашки мами, много се радвам  и искрено се надявам  тепърва да има още положителни промени за Вас!

# 151
  • Мнения: 696

 Hug
[/quote]

E това грозно злобеене колко пъти ще го цитирате! Все едно бъдещите майки, които са решили да се възползват от възможността в рамките на закона[/b и да планират бременността си, са Ви виновни за данъкоплатските драми! И все едно на нас не са ни отдържали данъци преди да влезе плоския! Чудя се тая отрицателна енергия защо не я насочите креативно към некадърните политици, които не могат да задоволят нуждите Ви на данъкоплатец, а злорадствате по адрес на горките прецакани момичета! Ми нали все пак и те нещо са внасяли в бюджета, и то не малко, макар и за 6 месеца! А тия от сенчестия бизнес и другите, които неизвестно защо от години ни втълпяват, че едва ли не е неприлично да питаме за първия им милион! Макар че в целия цивилизован свят от близо 100 години насам първия милион се разнищва и от данъчни и от съграждани!

Близнашки мами, много се радвам  и искрено се надявам  тепърва да има още положителни промени за Вас!
  bouquet Hug
[/quote]

# 152
Ужас,не е много хубаво ,че майки,нападат други би ли трябвало да се подкрепяме!? Cry Embarassed baby_neutral

# 153
  • Мнения: 107
едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички които имат принос за новите промени които бяха гласувани.....
СТРАХОТНИ СТЕ  bouquet

# 154
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички които имат принос за новите промени които бяха гласувани.....
СТРАХОТНИ СТЕ  bouquet

СНБМ е резултатна....понякога и със сигурност не за всички.

# 155
Отново съм бременна и отново шах с пешката от нашите умни главици отгоре. Велико постижение. Как само се прецакваха до сега и колко майчинство платиха на майки, които са си правили планове според тях. Изплюха камъчето защо правят тези промени, добър ход, ще върнат малко пари в (джобчетата си) хазната. Да припомня само предишната ми бременност беше преди 8 години и тогава с встъпване на власт на НДСВ те решиха да оправят държавата най – напред с парите от майчинството и ми го спряха, защото бях студентка, не можах да си простя, че гласувах, сега пък е криза пак майките да плащат. 8 години чаках добри времена, работа и по- добър шанс за майките и накрая се реших за 2, но уви промени, промени и пак за сметка на всяка майка, която ще се роди в тази и следващата година. Толкова неща в държавата са некоректни и фалшиви, но първо дайте от некоректните майки ще почнем, които са внасяли по- високи осигуровки само 6 месеца, защото те са най - безпомощни и слаби да се справят с нашата хитра позиция. Ами всички майки, които са студентки като мен преди осем години, с осигуровки 6 месеца. Стига вече, дано този път се обединим всички ощетени дори с 2 лева разлика в сумата на майчинството, която ще получаваме и да се борим до край за достойнството си и децата си, те го заслужават. Стълбите се мият от горе на долу! Почнете от там умни политици!

# 156
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте и от мен! Доста често Ви чета, но сега се престраших и да пиша!
Първо едно ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА СНБМ. Аз съм Ви подкрепяла във всяка едно начинание. За съжаление винаги ще има и доволни и недоволни хора. Не може да се угоди напълно на всички. Аз специално имам 6 години осигурителен стаж, от които последните 3 в бюджетна институция и както разбирате ме осигуряват на пълната ми заплата. ПРеди това съм работила в частни фирми, от където за съжаление ми се губи доста трудов стаж и осигуровки.

Сега с промените за майчинство при мен е в +, защото най - после ще си родя така дългоочакванта рожба и ще имам възможност да си гледам детето до 1 година и то с едно добро майчинство, тъй като реалната заплата която получавам е от ранга на средни към високи доходи за РБългария.



Защото мила, закона защитава тези, който го спазват и наказва тези, който го заобикалят!














Искам само да Ви кажа, че аз съм на 28 години и около мен има доста бременни бъдещи майки, които на чужд гръб си опитаха да си докарат едно добро майчинство и сега като ги прецакаха - МНОГО ГИ БИЛО ЯД! Ами не може момиче, което няма 1 ден трудов стаж, което си кара нормална бременност и си стои в къщи от лиготии, да използва парите на приятеля или мъжа си, да си внася макс осигуровки за 6 месеца и после да пляска с ръце и да си гледа детето с едно супер високо майчинство. Е, просто не е честно спрямо такива като мен, дето от началото на бременността си нямам 1 ден болнични / не защото не съм имала дни в които не съм била добре, а за да не губя пари/.
 Плюс това във времето преди да напряват осигуровките в размер на 10%, държвата ежемесечно на нас осигуряващите се на по-високи доходи доста здраво си ни бъркаше в джоба. Знаете ли че сме взимали заплата + премии и допреди 1 година, половината от това отиваше за данъци и осигуровки.[/b]

Така че, съчувствам единствено на майките, било то бъдещи или настоящи, които наистина имат нужда от тези пари и за които това майчинство се явява наистина единствен и основен доход за отглеждане на децата. А на тези, които се опитваха да надхитрят и прецакат държавата, сега да не се сърдят кой какво бил решил!!!


 Hug

E това грозно злобеене колко пъти ще го цитирате! Все едно бъдещите майки, които са решили да се възползват от възможността в рамките на закона[/b и да планират бременността си, са Ви виновни за данъкоплатските драми! И все едно на нас не са ни отдържали данъци преди да влезе плоския! Чудя се тая отрицателна енергия защо не я насочите креативно към некадърните политици, които не могат да задоволят нуждите Ви на данъкоплатец, а злорадствате по адрес на горките прецакани момичета! Ми нали все пак и те нещо са внасяли в бюджета, и то не малко, макар и за 6 месеца! А тия от сенчестия бизнес и другите, които неизвестно защо от години ни втълпяват, че едва ли не е неприлично да питаме за първия им милион! Макар че в целия цивилизован свят от близо 100 години насам първия милион се разнищва и от данъчни и от съграждани!

Близнашки мами, много се радвам  и искрено се надявам  тепърва да има още положителни промени за Вас!

# 157
  • Мнения: 3
Здравейте.И аз съм възмутена от това решение на нашите велики народни представители.Точно сега си подписах допълнителното споразумение за по-високи осигуровки и ......накрая нищо.  Cry CryВсе едно нищо не съм направила,сега ще си плащам от моя джоб горницата докато родя и после не се знае дали ще има резултат това начинание #2gunfire
Правих си планове,както всяка в моето положение,да си увелича осигуровките и точно ми се събират 6 месеца до термина,но...уви!
Само се надявам да дойдат по-добри времена и да има повече работодатели,които да осигуряват служителите си РЕАЛНО! newsm78

# 158
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Момичета от СНБМ,

искам да ви поздравя и искрено се радвам заедно с вас на чудесните новини  Grinning

Страшен напредък е това - повече пари за майките-студентки без стаж, пари за близнаците и ваучери за детска градина.

Супер! Браво!   bouquet  Hug


----

За ваучерите ми се иска да науча повече  Grinning
Явно няма да става само за ваучер за частна градина - в много градове няма такива или, както е в Пловдив, да речем - има само две частни детски градини, в които места така или иначе няма... т.е. за ваучери, които да важат само за частни градини не може да се говори. Предполагам, ще се работи в насока тези ваучери да се дават на семейството след доказан не-прием (за да няма спекулации), а вече те дали на гледачка ще дават, дали сами ще гледат, да си е тяхна работа? Или има други идеи?

# 159
  • Мнения: 1 671
Поздравления, момичета!

  bouquet

# 160
  • Мнения: 4 978
За ваучерите ми се иска да науча повече  Grinning
Явно няма да става само за ваучер за частна градина - в много градове няма такива или, както е в Пловдив, да речем - има само две частни детски градини, в които места така или иначе няма... т.е. за ваучери, които да важат само за частни градини не може да се говори. Предполагам, ще се работи в насока тези ваучери да се дават на семейството след доказан не-прием (за да няма спекулации), а вече те дали на гледачка ще дават, дали сами ще гледат, да си е тяхна работа? Или има други идеи?


Този въпрос тепърва предстои да бъде разискван, защото няма никакви детайли, само приетото предложение.
Коментарите ти са напълно резонни.
Имаме желание да участваме и в този процес  Twisted Evil

# 161
  • Разград
  • Мнения: 518
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОТ СНБМ   bouquet  bouquet  bouquet
Не мога да повярвам, че най-накрая има справедливост за близнашките майки.
Това е страхотен Коледен подарък, макар че закона ще влезе в сила от 01.04.2009г.

# 162
  • София
  • Мнения: 184
И от мен поздравления за всички   bouquet !!!

Новината за обезщетението за близнаци и ваучерите за ДГ е ЧУДЕСНА  Grinning !!!

# 163
  • Мнения: 1 240
Поздравления на всички момичета от СНБМ за постигнатите резултати!   bouquet

# 164
  • Мнения: 28
Здравейте!
Аз планирам бременност, но понеже си е Божа работа не знам кога ще се случи, за да започна година по-рано да се осигурявам на висока заплата. Работодателят ми ме осигурява на минимална. Мислех, когато забременея, шест месеца преди раждане от своя джоб да се осигурявам на по-висока заплата, ца да получавам по-добро майчинство за 9 месеца. Сега обаче, с новите промени, не е ли по-лош вариантът от гледна точка на следното: Когато една жена разбере, че е забременяла, вече ще са минали месеци, в които е била осигурявана на минилана заплата. След това тя ще се осигурява на по-висока, но как ще се изчисляв майчинстовото - средно аритметично за осигуровките за цялата година ли? Ето един пример: 4 месеца осигуровки на 250 лв. След това разбирам, че съм бременна и се осигурявам на 700 лева. Е, колко майчинство ще побучавам за тази една година?
Поздрави на всички!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт