410 дни платено майчинство - мисията Е възможна - 2

  • 53 532
  • 322
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 48
Здравейте и от мен! Доста често Ви чета, но сега се престраших и да пиша!
Първо едно ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА СНБМ. Аз съм Ви подкрепяла във всяка едно начинание. За съжаление винаги ще има и доволни и недоволни хора. Не може да се угоди напълно на всички. Аз специално имам 6 години осигурителен стаж, от които последните 3 в бюджетна институция и както разбирате ме осигуряват на пълната ми заплата. ПРеди това съм работила в частни фирми, от където за съжаление ми се губи доста трудов стаж и осигуровки.

Сега с промените за майчинство при мен е в +, защото най - после ще си родя така дългоочакванта рожба и ще имам възможност да си гледам детето до 1 година и то с едно добро майчинство, тъй като реалната заплата която получавам е от ранга на средни към високи доходи за РБългария.

Искам само да Ви кажа, че аз съм на 28 години и около мен има доста бременни бъдещи майки, които на чужд гръб си опитаха да си докарат едно добро майчинство и сега като ги прецакаха - МНОГО ГИ БИЛО ЯД! Ами не може момиче, което няма 1 ден трудов стаж, което си кара нормална бременност и си стои в къщи от лиготии, да използва парите на приятеля или мъжа си, да си внася макс осигуровки за 6 месеца и после да пляска с ръце и да си гледа детето с едно супер високо майчинство. Е, просто не е честно спрямо такива като мен, дето от началото на бременността си нямам 1 ден болнични / не защото не съм имала дни в които не съм била добре, а за да не губя пари/.
 Плюс това във времето преди да напряват осигуровките в размер на 10%, държвата ежемесечно на нас осигуряващите се на по-високи доходи доста здраво си ни бъркаше в джоба. Знаете ли че сме взимали заплата + премии и допреди 1 година, половината от това отиваше за данъци и осигуровки.[/b]

Така че, съчувствам единствено на майките, било то бъдещи или настоящи, които наистина имат нужда от тези пари и за които това майчинство се явява наистина единствен и основен доход за отглеждане на децата. А на тези, които се опитваха да надхитрят и прецакат държавата, сега да не се сърдят кой какво бил решил!!!




Напълно те подкрепям!

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 17:21 от Double with Cream

# 136
  • Мнения: 326
Страхотна новина за близнаците! БРАВО!!!

# 137
  • Мнения: 690
Държавна помощ от 100 лева ще получават всяко дете, което не е записано в общинска детска градина, поради липса на места. Това решиха депутатите при гласуването на Бюджет – 2009 година, предаде репортер на Агенция “Фокус”. Тези помощи са вид ваучери, които ще се получават за плащане таксата за частна детска градина, ако детето не е записано в общинска.
Майките студентки, редовно обучение, също получават помощ от държавата. Те ще имат право на месечна помощ, равна на минималната работна заплата – 240 лева до навършването на двегодишна възраст на детето. Според промените - майките на близнаци ще получават месечна помощ за всяко дете близнак до навършване на двегодишна възраст на детето.Тези промени влизат в сила от 1 април 2009 година. Предложенията са на депутата от НДСВ Христина Христова. Това решение ще доведе до промяна в бюджета за 2009 година. Коалиционните партньори на НДСВ – БСП и ДПС гласуваха „въздържали се”, но промените бяха гласувани с гласовете на опозицията.


От тук
http://www.focus-news.net/?id=n1097143

Браво, момичета! Не вярвам на очите си, но най-после добри новини и за близнаците!
Обичам ви всичките Hug

Е, не е истина колко сте добри просто  newsm44 newsm74

# 138
  • Мнения: 4 978
Е, не е истина колко сте добри просто  newsm44 newsm74

Супер щастлива съм!

И за близнаците - почти 3 години се борим за това, и за майките - редовни студентки, и за майките, чиито деца нямат места в ДЗ!

За всички!!!!

И в името на истината, все пак искам да кажа, че ако 50%+1 в НС не бяха гласували "за" това нямаше да се случи!

# 139
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Едно голямо благодаря от една бъдеща мама на близнаци!  Hug

Офф: сега остава депутатите да приемат и фонда за асистирана репродукция.

# 140
  • Мнения: 690
Едно голямо благодаря от една бъдеща мама на близнаци!  Hug

Офф: сега остава депутатите да приемат и фонда за асистирана репродукция.
Мда, утре ли ще го внасят за гласуване? Слави покани отново гоститие от снощи в утрешното си предаване, за да дискутират резултата.

# 141
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Това е от днес: http://www.focus-news.net/?id=n1097201
Просто нямам думи!

Моите бебета са от ин витро...

# 142
  • Мнения: 690
Това е от днес: http://www.focus-news.net/?id=n1097201
Просто нямам думи!

Моите бебета са от ин витро...

 Shocked

# 143
  • Мнения: 219
Така като гледам с този спорен бюджет 2009 нещата много започнаха да се разклащат. Браво за близнаците, абе като се види, че хората започват да се бонтуват нямат друг избор господата управляващи, освен да чуят гласа на народа

# 144
  • Мнения: 7 107
Значи можело и за близнаците. За студентските бебета също поздравления! 
Право за пробива ви, момичета!
  bouquet

# 145
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 328
Значи можело и за близнаците. За студентските бебета също поздравления! 
Браво за пробива ви, момичета!
  bouquet


  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 146
  • Мнения: 696
а ние където нямаме 1 година стаж и сега сме се дипломирали и имаме само 6 месеца стаж да се бесим ли????????????много съм ядосана,че ни прецакват нас най- младите майки които току що са завършили #2gunfire

# 147
  • Мнения: 4 406
аз като гледам как едно по едно исканията минават... браво, може да приемат всичките изложени искания.
много се радвам за близнаците- проумяха го най- сетне!

# 148
  • София
  • Мнения: 307
Здравейте и от мен! Доста често Ви чета, но сега се престраших и да пиша!
Първо едно ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА СНБМ. Аз съм Ви подкрепяла във всяка едно начинание. За съжаление винаги ще има и доволни и недоволни хора. Не може да се угоди напълно на всички. Аз специално имам 6 години осигурителен стаж, от които последните 3 в бюджетна институция и както разбирате ме осигуряват на пълната ми заплата. ПРеди това съм работила в частни фирми, от където за съжаление ми се губи доста трудов стаж и осигуровки.

Сега с промените за майчинство при мен е в +, защото най - после ще си родя така дългоочакванта рожба и ще имам възможност да си гледам детето до 1 година и то с едно добро майчинство, тъй като реалната заплата която получавам е от ранга на средни към високи доходи за РБългария.

Искам само да Ви кажа, че аз съм на 28 години и около мен има доста бременни бъдещи майки, които на чужд гръб си опитаха да си докарат едно добро майчинство и сега като ги прецакаха - МНОГО ГИ БИЛО ЯД! Ами не може момиче, което няма 1 ден трудов стаж, което си кара нормална бременност и си стои в къщи от лиготии, да използва парите на приятеля или мъжа си, да си внася макс осигуровки за 6 месеца и после да пляска с ръце и да си гледа детето с едно супер високо майчинство. Е, просто не е честно спрямо такива като мен, дето от началото на бременността си нямам 1 ден болнични / не защото не съм имала дни в които не съм била добре, а за да не губя пари/.
 Плюс това във времето преди да напряват осигуровките в размер на 10%, държвата ежемесечно на нас осигуряващите се на по-високи доходи доста здраво си ни бъркаше в джоба. Знаете ли че сме взимали заплата + премии и допреди 1 година, половината от това отиваше за данъци и осигуровки.[/b]

Така че, съчувствам единствено на майките, било то бъдещи или настоящи, които наистина имат нужда от тези пари и за които това майчинство се явява наистина единствен и основен доход за отглеждане на децата. А на тези, които се опитваха да надхитрят и прецакат държавата, сега да не се сърдят кой какво бил решил!!!


 Hug

# 149
  • Мнения: 24
Браво момичета ... това са чудесни новини, не са много паричките за близнаците, но все е нещо... хубаво е когато "нашите управници" чуват понякога и гласа на народа  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт