Секта в предучилищен клас

  • 5 180
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сега, ако може да се съредоточим върху конкретната тема, а религиозните различия да се пренесат в някоя друга, дори в съвсем друг подфорум ще бъде много коледно, наистина.

Училищата все още са светска институция и като таква, там не трябва да се извършва каквото и да били религиозна пропаганда (преглъщаме някак широко застъпените религиозни, християнски празници, за сметка на това наблягаме на разказването у дома на празниците и в другите религии).
Ако не в предучилищна, децата ще срещнат проповедници от различен тип в горните класове, в средното училище или университета.
Единственият начин да бъдат предпазени е, да им се обясни от рано, без увъртания какви са вярванията в семейството им, както и това, че варванията на другите не би трябвало да ги притесняват или повлияват.

Някои харесват Звездните Рейнджъри, други Русалките и това е съвсем нормално, докато всеки гледа своя си телевизор и не чупи този на другарчето.


Сега видях постовете по-горе. Ако намериш за нужно трий.

Намерих и изтрих.
Моля, използвайте ЛС за уточнявана на детайлите по спорът си.
Недейте на мегдана.

Благодаря.

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 23:04 от Reza

# 31
  • Мнения: 260
Записвам се  да следя темата ,защото ме шашнахте.Моят син всичко премълчава,но и много се впечатлява .Все трябва да гадая

# 32
  • Мнения: 37
Само да попитам някой уточнил ли е понятието "секта"?

Щото на мен нещо ми се губи.

Приемам, че това което е казано е вярно, случило се е.
Това което ми се губи е връзката между "действителността", описана в темата и заглавието: "Секта в предучилищен клас". Заглавието е така написано, че е достойно за първа страница на вестник. Все едно като намериха пирани в язовир, във вестниците да пишеше: "Нашествие на акули в български води".
Чудя се тази "секта" някаква дейност ли извършва? Смучат си палците? Гризат си ноктите? Пият кръв? Ходят до тоалетната под команда от детето-шаман... Остава някакво съмнение, че "сектата" се занимава с мъртви, вади ги от гробове, скача в тях... а учителката и директорката ги прикриват, за да не си развалят спокойствието...?

Моля, първо да се уточни за коя "секта" става въпрос и в какво се състои опасността от нея!

Другото е "лов на вещици".

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 11:08 от БориСе

# 33
Като че ли тук се обръща повече внимание на религиозната пропаганда в училище, а се забравя, че в същото това училище има голям брой деца, чиито родители са вярващи християни. Как да постъпват християните, когато в училище се пропагандират такива нелепици като теорията на Дарвин или в занималнята се пускат латино сапунки, а после децата обсъждат любовните похождения на героите? Как да постъпваме, когато се създава цялостен мироглед, който пропагандира силата, богатството, забавленията, парите, разврата? Лично аз нямам нищо против детето ми да си играе с други вярващи деца, независимо от тяхната религиозна принадлежност, тъй като във всяка религия има нещо добро, но имам против да общува с деца, за които най-голямата ценност е новият джиесем и блузката с хай скуул мюзикъл?

# 34
  • Мнения: 561
Аз лично бих се притеснила много за въпросното дете, което говори тези неща. Някъде по-горе Еmsy писа да се уведоми Агенцията за закрила на детето. В много сатанински секти децата са въвлечени против волята им и им е забранено да говорят за това в "нормалния" живот. Та сега най-вероятно родителите ще преместят детето в друго училище, та по-скоро не бих говорила с родителите, а бих обърнала специално внимание на детето. Има ли следи от насилие по него, кротко ли е, послушно, затворено...., в началото без много шум, при най-малко съмнение, уведомяване на всички официални органи и агенции.

Последна редакция: вт, 06 яну 2009, 11:02 от kalinuccia

# 35
  • Мнения: 753
Мен винаги ме е било страх от такива секти, защото мои приятели на времето попаднаха уж на шега и вече няма измъкване.........продадоха си всичко и сега дори не знам какво правят.
Но сега като се замисля, че детето ми може да е в близост до такива откачалки ми става страшно........защото то наистина е страшно.......някак си успяват така да хипнотизират и зомбират хората, че си изцяло в тяхна власт!Е, и се чувстваш добре/уж/.

# 36
Мен винаги ме е било страх от такива секти, защото мои приятели на времето попаднаха уж на шега и вече няма измъкване.........продадоха си всичко и сега дори не знам какво правят.
Но сега като се замисля, че детето ми може да е в близост до такива откачалки ми става страшно........защото то наистина е страшно.......някак си успяват така да хипнотизират и зомбират хората, че си изцяло в тяхна власт!Е, и се чувстваш добре/уж/.

Много е лесна да разпознаете адекватните от неадекватните съвети!

Кагото до стадото се появи вълк кое е според вас правилното поведение?

1. Абе оставете го, той нама да нападне стадото!
или
2. Внимавайте! Следете вълка, че може да нападне стадото?

# 37
  • Мнения: 1 849
Мен винаги ме е било страх от такива секти, защото мои приятели на времето попаднаха уж на шега и вече няма измъкване.........продадоха си всичко и сега дори не знам какво правят.
Но сега като се замисля, че детето ми може да е в близост до такива откачалки ми става страшно........защото то наистина е страшно.......някак си успяват така да хипнотизират и зомбират хората, че си изцяло в тяхна власт!Е, и се чувстваш добре/уж/.

Много е лесна да разпознаете адекватните от неадекватните съвети!

Кагото до стадото се появи вълк кое е според вас правилното поведение?

1. Абе оставете го, той нама да нападне стадото!
или
2. Внимавайте! Следете вълка, че може да нападне стадото?

Трябва да има ясни критерии за различаване на вълка. Не всяко хайванче с сива козина да се нарича така.

http://teambuilding-vitosha.com/adventures.html
Това е Вашият бизнес нали... Това е много по-страшно от колкото хората да вярват в Бог, да дадеш оръжие в ръцете на дете и да учиш да отговаря на насилието с насилие!!!!!!!!!!! Това е много по-старшно от всяка секта!!!!

А да си чешем езиците на свободна тема, при положение, че авторката не се включва вече го смятам за без мислено.

# 38
Мен винаги ме е било страх от такива секти, защото мои приятели на времето попаднаха уж на шега и вече няма измъкване.........продадоха си всичко и сега дори не знам какво правят.
Но сега като се замисля, че детето ми може да е в близост до такива откачалки ми става страшно........защото то наистина е страшно.......някак си успяват така да хипнотизират и зомбират хората, че си изцяло в тяхна власт!Е, и се чувстваш добре/уж/.

Много е лесна да разпознаете адекватните от неадекватните съвети!

Кагото до стадото се появи вълк кое е според вас правилното поведение?

1. Абе оставете го, той нама да нападне стадото!
или
2. Внимавайте! Следете вълка, че може да нападне стадото?

Трябва да има ясни критерии за различаване на вълка. Не всяко хайванче с сива козина да се нарича така.

http://teambuilding-vitosha.com/adventures.html
Това е Вашият бизнес нали... Това е много по-страшно от колкото хората да вярват в Бог, да дадеш оръжие в ръцете на дете и да учиш да отговаря на насилието с насилие!!!!!!!!!!! Това е много по-старшно от всяка секта!!!!

А да си чешем езиците на свободна тема, при положение, че авторката не се включва вече го смятам за без мислено.

Не ! Това ми е хобито!
Другарю, колкото и да си кривите душата и да говорите високопарни думи, войната си е част от обществото.
Ехооу, събуди се! Не гледаш ли новини? Пък и това си е въпрос на желание.
Това е все едно зда не учеш детето на правилата на уличното движение с надеждата, че то никога няма да излезе на улицата...
Но историята е доказала, че най-големите мракобесници излизат именно пацифисти като тебе! Просто защото те никога не могат да оценят стойността на човешкия живот! Но това е друга тема!
Апропо, твоят бизнес къкъв Е? newsm78

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 21:34 от Макаренко

# 39
  • Мнения: 4 200
Сега като поразгледах аватарите, видях защо израза "разярена овца" е бил много обиден......

# 40
  • Мнения: 7 821
Ясно е защо, но да се види кой ...

Общи условия

Активация на акаунт