Отговори
  • Мнения: 218
ПОДКРЕПЕТЕ  ПЕТИЦИЯТА   За РАВНОПОСТАВЕНОСТ  на бременни бъдещи майки относно 410 дни платено майчинство

http://www.bgpetition.com/410-dni-i-ravnopostavenost-na-bremenni … -maiki/index.html

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 11:52 от laraCROFT

# 1
  • Мнения: 9 973
Равнопоставеност?!?

Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 22:53 от [x] `Деси`

# 2
  • Мнения: 826
Ми ще подкрепя естествено. Това засяга и мен. Би трябвало ние, регистрираните бременни да влезем в графата заварено положение. Давайте да гласуваме и Успех!

# 3
  • Мнения: 425
laraCROFT ако не си го прочела в другата тема тук също ще го напиша:
Коригирай частта в която пише "всички регистрирани към 31.12.2008" с "Всички с термин преди 01.10.2009", за да има наистина равнопоставеност.

# 4
  • Мнения: 9 973
и влез там да видиш какво ства,какво не става.Мацките,дето те защитават и те взеха да сдават фронта.Бегат си една по една! Whistling


моля мод след време да изтрие този пост ако прецени за ненужен! Peace

# 5
  • Мнения: 218
Петицията е за бременните по настоящем ,който според текста на новия закон именно са разделени от датата 01.01.2009 г.,


ДО
НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ НА
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
КОПИЕ ДО
МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ

Подписка

За Равнопоставеност на бременни бъдещи майки към 31,12,2008 г. и тяхното равностойно третиране от закона за Обезщетение за гледане на малко дете в размер на 90% от заплатата през първата година.

Уважаеми български майки и бащи,

Дами и Господа управляващи,

Във връзка с Вашата подкрепа за удължаване срока до 410 дни, в който майките ще получават 90 на сто от заплатата си за отглеждане на малко дете, преди окончателното приемане на закона, настояваме да се вземе предвид следното:

1.Всички регистрирани бременни до 31.12.2008 да бъдат включени в така нареченото Заварено положение, тъй като те предстои да излязат в болнични поради раждане и да родят след 01.01.2009, и това ги поставя в неравностойно положение спрямо тези бременни, които ще излязат в болнични 45 дни преди раждането или ще родят до края на 2008 г.,тъй като за тях остава правилото за изискван трудов стаж от 6м.

2.Условието да има 12 месеца осигурителен стаж, да важи за всички бременни, които ще бъдат регистрирани като такива след 01.01.2009г.,
т.е. за бъдещи бременни, а не да поставя бременните в момента в неравностойно положение.
Според същия закон ,майките, които в момента са в отпуск по майчинство автоматично ще получат увеличаване на майчинството до 12мес. без приизчисления на дохода.

Още една обществена група разчита на Вашата подкрепа и решение на проблемите, свързани с неравностойното им третиране



КОЙТО  ЖЕЛАЕ ДА НИ ПОДКРЕПИ

# 6
  • Мнения: 9 973
laraCROFT ако не си го прочела в другата тема тук също ще го напиша:
Коригирай частта в която пише "всички регистрирани към 31.12.2008" с "Всички с термин преди 01.10.2009", за да има наистина равнопоставеност.
а тези жени нямат ли право на подкрепа????????

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 00:47 от [x] `Деси`

# 7
  • Мнения: 501
Аз съм за  Peace

# 8
# 9
  • Мнения: 501
Петицията е за бременните по настоящем ,който според текста на новия закон именно са разделени от датата 01.01.2009 г.,


ДО
НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ НА
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
КОПИЕ ДО
МИНИСТЕРСКИ СЪВЕТ

Подписка

За Равнопоставеност на бременни бъдещи майки към 31,12,2008 г. и тяхното равностойно третиране от закона за Обезщетение за гледане на малко дете в размер на 90% от заплатата през първата година.

Уважаеми български майки и бащи,

Дами и Господа управляващи,

Във връзка с Вашата подкрепа за удължаване срока до 410 дни, в който майките ще получават 90 на сто от заплатата си за отглеждане на малко дете, преди окончателното приемане на закона, настояваме да се вземе предвид следното:

1.Всички регистрирани бременни до 31.12.2008 да бъдат включени в така нареченото Заварено положение, тъй като те предстои да излязат в болнични поради раждане и да родят след 01.01.2009, и това ги поставя в неравностойно положение спрямо тези бременни, които ще излязат в болнични 45 дни преди раждането или ще родят до края на 2008 г.,тъй като за тях остава правилото за изискван трудов стаж от 6м.

2.Условието да има 12 месеца осигурителен стаж, да важи за всички бременни, които ще бъдат регистрирани като такива след 01.01.2009г.,
т.е. за бъдещи бременни, а не да поставя бременните в момента в неравностойно положение.
Според същия закон ,майките, които в момента са в отпуск по майчинство автоматично ще получат увеличаване на майчинството до 12мес. без приизчисления на дохода.

Още една обществена група разчита на Вашата подкрепа и решение на проблемите, свързани с неравностойното им третиране



КОЙТО  ЖЕЛАЕ ДА НИ ПОДКРЕПИ
С това

# 10
  • Мнения: 9 973
zruncho ,щото така ти изнася нали?А ако ти беше на моето място? ThinkingЯ да помислим...

# 11
  • Мнения: 247
Ще подкрепим и тази петиция, от която този път съм зависима, както съм подкрепяла и други ,които не са ме засягали за момента.laraCROFT  никой не те е изоставил, с теб сме до една  Peace.

# 12
  • Мнения: 501
zruncho ,щото така ти изнася нали?А ако ти беше на моето място? ThinkingЯ да помислим...
Извинявай,но ти си в 1 ви месец и можеш сама да си помогнеш, а аз съм в пети и не мога.Има разлика.  Съжалявам

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
zruncho ,щото така ти изнася нали?А ако ти беше на моето място? ThinkingЯ да помислим...
Извинявай,но ти си в 1 ви месец и можеш сама да си помогнеш, а аз съм в пети и не мога.Има разлика.  Съжалявам

Как бе, момичета, може да си помогне 'Деси' и останалите в нейното положение? 6 седмици са минали. Какво й остава да внесе, при положение, че 45 дена преди термин излиза в болнични и вече не внася осигуровки (а със задна дата не могат да се внасят)? Я да помислим... А, 6 месеца излиза по сметката... Виж ти, интересно - излиза, че и новите бременни също са прецакани.

Но разбира се, това не бива да ви засяга. Важно е сега човек да мисли за собствената си разнопоставеност.

# 14
  • Мнения: 255
Аз по-късно пак ще опитам да отворя петицията, засега удрям на камък с всички петиции  Sad

Общи условия

Активация на акаунт