Имате ли време за себе си мами с малки бебета?

  • 10 588
  • 164
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 274
.... И все пак не е въпрос само на организация, а и на това дали ти е кротко детето Thinking
Напротив, точно на организация е въпрос...
Ако ти е "кисело" бебето като моите двама сина, тогава трябва да си максимално организирана, за да успееш с всичко...

# 31
  • Мнения: 840
.... И все пак не е въпрос само на организация, а и на това дали ти е кротко детето Thinking
Напротив, точно на организация е въпрос...
Ако ти е "кисело" бебето като моите двама сина, тогава трябва да си максимално организирана, за да успееш с всичко...

Ами всъщност аз имах в предвид, че дори и да си супер организирана, ако детето ти е киселяк, иска 24 часа внимание и не можеш за 10 минути да го оставиш само не виждам как ще имаш време за себе си.

# 32
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 371
Успявах за всичко и с едно дете, успявам и с две деца.
Ставам сутрин в 5.30ч, за да имам около час само за себе си - баня, лек грим, кафе на тишина.
Когато беше по-малък малкият ми син, готвех докато спи, докато седи в шазлонга до мен в кухнята.
Грижа се изцяло за домакинството сама, чистя всеки ден, пускам пералня всеки ден-понякога повече от веднъж, гладя всеки ден, готвя всеки ден поне веднъж.
Излизаме на по-дълга разходка поне веднъж дневно....
Значи има начин. Само сънят не ми достига много, жалко че денят има само 24 часа. За това следобед, когато малкият спи и аз почивам полегнала за около час.

# 33
  • Мнения: 6 274
.... И все пак не е въпрос само на организация, а и на това дали ти е кротко детето Thinking
Напротив, точно на организация е въпрос...
Ако ти е "кисело" бебето като моите двама сина, тогава трябва да си максимално организирана, за да успееш с всичко...

Ами всъщност аз имах в предвид, че дори и да си супер организирана, ако детето ти е киселяк, иска 24 часа внимание и не можеш за 10 минути да го оставиш само не виждам как ще имаш време за себе си.
О.К. Значи аз нямам абсолютно никакво време за себе си...   ooooh!

# 34
  • Мнения: 2 334
Намирала съм и намирам време за всичко  Wink

# 35
  • Мнения: 498
Зависи от много неща,на примерно дали аз ще се организирам и разпределя правилно времето,дали децата са в настроение,защото ,ако са болни или кисели ,и няма помагачи много трудно смогвам.Определено най-трудно ми беше между 5 месец и годинката

# 36
  • София
  • Мнения: 137
Като беше малак имах много повече време и навън си беше само в количка, ех че лесно беше HugВсичко си свършвах без проблем и време ми оставаше и да уча даже. Сега вече нямам никакво Joy

# 37
  • Мнения: 4 784
С две деца сигурно е доста по - трудно. При това положение, ще ме е срам да кажа, че нямам време за себе си  Embarassed.
Истината е, че винаги съм успявала да се организирам. Имаме си несложен план за всеки ден, не срещам трудности при изпълнението му, даже така ми е доста по - лесно. Когато бебо заспи, правя това, което ще ме накара да се почувствам по - добре - било то сърфиране в интернет, спане, книга, готвене, чистене... според настроенията. Преди да излезем навън, намирам време да се "вкарам" в приличен, но не претенциозен вид.
Имам на разположение и майка ми, която ако ме стегне шапката, е като Супермен, мога да разчитам без проблеми на нея.

# 38
Ох, аз явно не съм организирана, нямам време да се преоблека дори като излизаме на разходка. Като ревне, и само нея обличам, приготвям и тръгвам по анцунг, а преди не излизах навън по анцунг, поне по дънки и блузка, но сега не мога, тя реве вътре и аз бързам да я изведа...Като е будна не мога да мръдна от нея, люлям шезлонга до отмаляване, иначе плаче... Готвя и шетам, когато спи.

# 39
  • Мнения: 172
Да,наистина започнах да имам повече време като започна да пълзи и вече можеше да се придвижва сама,а не да чака да я нося.За разходките,нито себе си,нито нея глася кой знае колко.За домакинството,и аз се чудя как се справям като се има предвид ,че тя винаги след мен ходи.Гледам да готвя нещо ,което не отнема много време .Домът ми е далеч от перфектен,но това не ми е приоритет.

# 40
  • Мнения: 2 090
Първият месец-два след раждането на бебето не намирах много време за себе си(да не кажа никак...).Постепенно обаче станах по-организирана,и всичко си дойде на мястото.Започнах да имам време за всичко Peace .

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Общо взето не

# 42
  • Мнения: 2 448
Да, имах време за себе си, достатъчно, единственото неприятно беше, че не когато искам ,а когато мога вършех работата.
За излизане на разходка с бебето не виждам за какво да бързам, че да не ми стига времето. С бебе до годинка беше приказка, в сравнение след това , когато щъка на всякъде след теб, не разбира, пипа където трябва и не трябва и работата върви бавно. Това е.

# 43
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Ох, болна тема.Зависи бебка дали е в настроение  Wink Ако през деня е послушна и спи наобед имам време за домакинска работа и да седна малко пред компютъра,но има и дни,които ми се иска да не се повтарят.Зависи също така дали мъжът ми си е у нас и дали помага.Понякога с готовност я гледа,друг път не.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 101
Време имам за всичко, необходима е само добра организация.

Общи условия

Активация на акаунт