Имате ли време за себе си мами с малки бебета?

  • 10 590
  • 164
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 318
Нееее, въпрос  на желание е  Wink И най-хиперактивните деца дремват  по  някоя друга мунутка денем Simple Smile

# 106
  • Мнения: 114
Нееее, въпрос  на желание е  Wink И най-хиперактивните деца дремват  по  някоя друга мунутка денем Simple Smile
Да,да,ама моя не спи и 30 секунди през деня. Sad
Не ме разбирайте погрешно грижа се за себе си,но крада от съня си.
Ако искам да изчистя,сготвя и да се пооправя единственото време ми е вечер когато малкото зверче заспи.И си лягам в 1-1.30.Нямам си баби,които да ми го гледат за да си свърша работата.Да така е време се намира,само че на каква цена?!?През деня съм жив труп от недоспиване. Sad

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 23:31 от Илюзия

# 107
  • София
  • Мнения: 375
Всичко е въпрос на добра организация Peace, и при нас в първите седмици беше един малък хаос, но постепенно нещата се нормализираха...поставиш ли го за цел винаги има начин да откраднеш малко време за себе си Crazy, колото и ревящо бебе да имаш

# 108
  • Временно
  • Мнения: 788
Понякога имам,понякога нямам. Peace

# 109
  • Мнения: 674
Ами,време за глезотийки вече нямам.Старая се да си подържам външния вид,
но немога да отделям толкова време колкото преди съм отделяла.

# 110
  • Мнения: 666
Не го приемайте като заяждане, но си мисля, че щом имате време за интернет и форум, значи имате достатъчно време за душ и лек грим.
Мразя анцузи и дори в къщи не обличам такова чудо. Грим винаги имам - за да не се плаша като мина покрай огледалото  Laughing
И ако не ми стига времето за нещо, то е единственно за сън. И по-горе писах - за да имам време за себе си, ставам сутрин поне час и половина преди децата. Така успявам да се изкъпя на спокойствие, да се обезкосмя, да се въведа във добър вид, да си изпия кафето.
Не бих позволила съпругът ми да ме вижда като мърла, само защото имаме дете.
Освен това няма никаква помощ - нито баби, нито мъжът ми (работи в чужбина).
Така, че момичета вземете се в ръце. Време винаги се намира - няма "немога", има "неискам".

Значи за душ, крем, коса въобще не коментирам, това е част от ежедневната хигиена, която прилагах дори в болницата, където едвам стоях права, но пак успях да си измия косата преди да ни изпишат. Обличането също не го слагам към натъкмяването. Аз под време за себе си разбирам да си взема една хубава вана, да имам достатъчно време за грим и това не означава само спирала и гланц, да мога да си направя педикюр и маникюр. Ей за такива неща първите месеци не ми оставаше време. Това със ставането час и половина преди детето, ами моето ставаше дълго време в 5.30 така че не ми се връзваше някак да ставам в 4.30 да се гримирам. Моето бебе също не понасяше количката и трябваше аз първо да се облека и след като го облека него веднага да излезем иначе ставаше революция. Ей за такива работи иде реч. Винаги съм се поддържала много и колкото по-голям е синът ми толкова повече време имам, но първите месеци определено нямах време за себе си.

# 111
  • Мнения: 56
Скъпи мами, наистина не ни е лесно, времето не достига, но не забравяйте, че и форумът е "време за себе си" - това пак си е отмора и пак е време, което НЕ е прекарано с бебето или в чистене, миене и т.н. Аз лично когато съм гроги вечер след като я сложа да спи не мога да седна на комп. Ако не съм толкова изморена мога да прекарам време във форума, но съгласете се, това пак е почивка. Така че какъвто и малък ужас да е при всички нас щом имаме минутка да седнем и да споделим колко сме заети значи не е толкова зле Simple Smile Не го казвам с укор или лош умисъл, по-скоро да повдигна духа ! Някой път да седнеш и да споделиш с други мами или да прочетеш как те се справят е успокояващо, ободряващо- то си е почивка!   bouquet горе главите всички !

# 112
  • София
  • Мнения: 2 049
На тези дето всичко им е въпрос на организация им пожелавам бебе като моето  hahaha. Денем спи само гушнат в мен, а го оставя, а се е събудил и рееееев  Mr. Green. В момента кърмя, компютърът е до мен на дивана, Това е и единственото време за форума. Успявам да изгладя веднъж седмично, докато детенце е в банята с баща си. Превърнала съм се в шампион по простиране, покривам норматив от 2-3 минути за 1 пералня докато дребосъка де отегчи от активната гимнастика. Толкова му трябва.
Чистенето с прахусмукачка е съпроводено от кански рев и добре че шума от прахусмукачката заглушава рева, че съседиоте ще помислят, че си тормозя детето. Минаването с парцал и чистенето на прах може да се отложи за нощно време, докато звярът спи.
За готвене не остава време - караме на аламинути - яйца, филии и макарони. А за себе си си признавам - не ми остава време да ида до тоалетна, да не говорим за грим и прическа. Дано по-нататък нещата да се оправят, че.... ooooh!

# 113
  • Мнения: 666
На тези дето всичко им е въпрос на организация им пожелавам бебе като моето  hahaha. Денем спи само гушнат в мен, а го оставя, а се е събудил и рееееев  Mr. Green. В момента кърмя, компютърът е до мен на дивана, Това е и единственото време за форума. Успявам да изгладя веднъж седмично, докато детенце е в банята с баща си. Превърнала съм се в шампион по простиране, покривам норматив от 2-3 минути за 1 пералня докато дребосъка де отегчи от активната гимнастика. Толкова му трябва.
Чистенето с прахусмукачка е съпроводено от кански рев и добре че шума от прахусмукачката заглушава рева, че съседиоте ще помислят, че си тормозя детето. Минаването с парцал и чистенето на прах може да се отложи за нощно време, докато звярът спи.
За готвене не остава време - караме на аламинути - яйца, филии и макарони. А за себе си си признавам - не ми остава време да ида до тоалетна, да не говорим за грим и прическа. Дано по-нататък нещата да се оправят, че.... ooooh!

 Laughing Hug Много ми хареса този пост, защото напълно те разбирам и ние бяхме в подобно положение. Сега ми е смешно, нооо първите три месеца ми се ревеше направо  Wink

# 114
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Стига сте се оплаквали  Tired
Сякаш само вие имате ревливи деца... Ако седна да пиша за рева от колики на големият ми син, после от рева от страх да не остане и за секунда сам, после от рева от инат - цяла книга ще напиша. И въпреки това винаги съм имала време за всичко, а помощ от никого, никаква.
Който не иска намира причини, който иска да направи нещо, намира начини.
Ами ако имахте близнаци, или и по-голямо дете? Тогава какво?
Я се мобилизирайте малко! Защото когато детето расте и започва да спи все по-малко, когато проходи и започне да пипа навсякъде, токава ще видите зор - няма да ви казвам как бягам след сина ми докато режа лук, за да сготвя, и въобще какви въртели правя, но децата ми са нахранени с домашна храна, чисти, изпрани и изгледени са, у дома е чисто и прибрано, майка им е поддържана.

# 115
  • Мнения: 297
Аз мога да кажа че се справям.Когато спи малката аз си върша домакинската работа,а събота и неделя ми помага таткото.Наистина стига да си в кондиция всичко става.

# 116
Браво на vyci ,а вие хленчещи ,ненамиращи време за себе си майки просто се организирайте ,защото инъче и мъжете ви няма да  харесват,чорлавите си и по спортни екипи по цял ден жени ,когато около тях има забелижителни поддържани колежки.

# 117
  • Мнения: 666
но децата ми са нахранени с домашна храна, чисти, изпрани и изгледени са, у дома е чисто и прибрано, майка им е поддържана.

Обаче майка им е поддържана е на последно място, а темата май беше имате ли време за себе си  Laughing Майтап да става, иначе евала и при мен е така, но май не схващата подтекста  Whistling особено този гениален пост
Браво на vyci ,а вие хленчещи ,ненамиращи време за себе си майки просто се организирайте ,защото инъче и мъжете ви няма да  харесват,чорлавите си и по спортни екипи по цял ден жени ,когато около тях има забелижителни поддържани колежки.

Тука никой не хленчи, има и мами с проходили вече деца, има и такива с по 3, въпроса е дали имат време да прочетат книга, да изгледат филм, да отидат на романтична вечеря с мъжа си, а не дали ходят рошави по нощници.

# 118
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Не, това се казва подреждане по приоритети  Peace

# 119
  • Мнения: 666
Не, това се казва подреждане по приоритети  Peace

Именно де много добре те разбрах. Моето дете също е изпрано, изгладено, нахранено с домашна храна, разходено, изкъпано и т.н. В интерес на истината колкото повече пораства, толкова повече имам време за себе си, защото не ми е в ръцете 24 часа в денонощието. Но когато беше бебе и не спеше по цели нощи се ограничавах до душ, козметика, спирала и гланц. Аз иначе съм фен на хубавия грим и винаги отделям по 15-20 минути само за това, но не и първите три месеца след раждането, нямах сили и време.

Общи условия

Активация на акаунт