Мога ли да редувам АМ?

  • 5 489
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Мога ли да редувам 2 вида адаптирани млека, защото и двете ми харесват? Имам предвид - сутрин с Lactana Bio 3, a вечер - Аptamil 3? И без друго доставката на първото не е много редовна за Русе, та може наистина да ми се наложи да ги заменям, но дали може всеки ден сутрин и вечер различно да пие?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 946
Ако и двете се харесват и понасят, не виждам защо не.

# 2
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И с двете ми деца съм редувала АМ, в различните млека има различни витамини и добавки, доволна съм  Peace

# 3
  • Мнения: 2 447
Ако и двете се харесват и понасят, не виждам защо не.
Peace

# 4
  • Мнения: 1 763
Аз знам, че не е добре да се сменя марката АМ. Не бих ползвала различни АМ едновременно, както и не бих сменила една марка АМ с друга, ако детето приема добре първата.

# 5
  • Мнения: 1 919
а защо искаш да ги редуваш?

# 6
  • Мнения: 6 604
Говорила съм с педиатри,специалисти по хранене,и те ме съветваха да не смесвам две марки млека.

# 7
  • Мнения: 6 274
Аз знам, че не е добре да се сменя марката АМ. Не бих ползвала различни АМ едновременно, както и не бих сменила една марка АМ с друга, ако детето приема добре първата.
Подкрепям напълно...  Peace
Въпросът не е на теб дали ти харесват, а кое е най - добре за бебето...
Попитай педиатърът си, но съм сигурна, че и той ще ти каже същото...

# 8
  • Мнения: 3 376
И аз съм чувала,че не е хубаво да се смесват.

По-добре се спри само на една марка.

# 9
  • Мнения: 4 433
Знам че само ако не иска едното,тогава започваш с друго,не и двете Thinking

# 10
  • Мнения: 3 312
не бих редувала 2 млека  Naughty

# 11
  • Мнения: 1 512
Аз знам, че не е добре да се сменя марката АМ. Не бих ползвала различни АМ едновременно, както и не бих сменила една марка АМ с друга, ако детето приема добре първата.
Подкрепям напълно...  Peace
Въпросът не е на теб дали ти харесват, а кое е най - добре за бебето...
Попитай педиатърът си, но съм сигурна, че и той ще ти каже същото...


Напълно съм съгласна с казаното от reme и Джуличка.

# 12
  • Мнения: 4 335
Аз знам,че не е хубаво да се смесват Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не е хубаво да се редуват

# 14
  • Мнения: 2 448
В началото бях в период на лутане, докато намеря подходящото - ту се запичаше, ту акото му ставаше зелено от някоя марка, и накрая харесах едно, което се приемаше добре от бебето и давах само него до 6 месеца, когато сам отказа адаптираното мляко.

# 15
  • Мнения: 2 334
И аз съм чувала че не е добре да се смесват различни млека но по добре се консултирай с педито  Peace

# 16
  • Мнения: 493
Както и другите мамчета са писали-и аз знам,че не е хубаво да се смесват различните  АМ.

# 17
  • Мнения: 3 157
Какво разбирате под смесване?нали въпроса е за редуване?(поне аз така го разбрах-едната опаковка свършва,в момента няма на пазара от нея и се дава друга).Нищо лошо не виждам-аз самата също го правя-когато има Хумана вземам от нея(тя е с лактобацили),когато няма вземам нестле джуниър(с бифидо бактерии).Мисля,че има нужда и от двете и не съм забелязала да има някакви неприятни ефекти от това.Още повече  че състава на млеката е кажи-речи аналогичен-един вит.е с няколко мг повече или по-малко,което едва ли е толкова важно-храната,която се консумира всеки ден също трябва да е разнообразна и не може всеки ден да се получават едно и също количество вит. и минерали.

# 18
  • Мнения: 6 274
.........храната,която се консумира всеки ден също трябва да е разнообразна и не може всеки ден да се получават едно и също количество вит. и минерали.
Ехоооооо...
Тук става въпрос за бебе, не за пенсионерка, която има нужда от разнообразна храна....
Както всички останали, така и аз казахме, че НЕ БИВА ДА СЕ РЕДУВАТ, СМЕСВАТ, ОМЕШВАТ, ОБЪРКВАТ, МИКСИРАТ.....и т.н. (сега сигурно някой ще се сети и за друга дума, и трябва и нея да я включа, но не ми пречи) две различни АМ за едно бебе...
Съжалявам, че не ме бива в художничеството, иначе щях и да го нарисувам...

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 00:52 от Джуличка

# 19
  • София
  • Мнения: 2 734
Всички специалисти по детско хранене препоръчват да се ползва само един вид АМ,особено когато става въпрос за малко незахранено бебе!Честата смяна е в състояние да докара разстройство,повръщане,алергии,най-вече АБКМ.Разнообразието при адаптираните млека не е равнозначно на разнообразието при другите видове храна!

# 20
  • Мнения: 3 157


Споко,де,казвам си мнението-така мисля,така съм го написала,защо непременно трябва да налагаш мнението си над всички останали-за мен редуването не е неправилно и съм обяснила защо.
Между другото познавам не една и две майки,които хранят БЕБЕТАТА си със 2 млека едновременно(Фризовом няколко лъжички и Фризолак също няколко) и то по съвет на педиатрите си.
От рисунки също не виждам смисъл-ако си толкова способна в рисуването-прави го за да забавляваш децата си,не за да налагаш мнение и да внушаваш-вижте колко съм умна аз,а вие колко елементарни работи не можете да схванете...айде няма нужда от такова отношение.

# 21
  • Мнения: 6 274


Споко,де,казвам си мнението-така мисля,така съм го написала,защо непременно трябва да налагаш мнението си над всички останали-за мен редуването не е неправилно и съм обяснила защо.
Между другото познавам не една и две майки,които хранят БЕБЕТАТА си със 2 млека едновременно(Фризовом няколко лъжички и Фризолак също няколко) и то по съвет на педиатрите си.
От рисунки също не виждам смисъл-ако си толкова способна в рисуването-прави го за да забавляваш децата си,не за да налагаш мнение и да внушаваш-вижте колко съм умна аз,а вие колко елементарни работи не можете да схванете...айде няма нужда от такова отношение.
Това не е моето мнение, а на всички, освен теб, писали дотук в темата...
Както и на педиатрите ...
Но щом ти разбираш повече...
А и имаш такива идейни приятелки, дето да смесват две млека... ooooh!
А на кой да рисувам - ти не си тази, която ще ми каже ...
Ясно ???

# 22
  • Мнения: 3 157
Джуличка,тона ти е крайно неприятен,моля те запази си го за вкъщи и не изнервяй обстановката.Както написах-майките,смесващи АМ го правят по съвет на педиатри,не им е дошла ей така някаква идея.
И ако обърнеш внимание на първите 3 мнения в темата ще видиш,че не всички освен мен мислят така,както ти се иска на теб.
И никъде не съм казвала,че разбирам повече от педиатри или който и да е-даже напротив-написах,че това е мнение.
Ясно? Wink

# 23
  • Мнения: 6 274
Изобщо не ми "се иска" всички да мислят като мен....
Това, което казвам е факт...
Не знам за педиатър, който би препоръчал смесването на две АМ...
Като ти е неприятен тонът ми, недей да се впускаш в спорове тогава...
Твоето мнение си е твое, моето - мое...
Точка...

# 24
  • Мнения: 3 157
Джуличка,това,че ТИ не познаваш такъв педиатър,не значи че няма....и то не един и двама...влючително и д-р Слънчева...хайде да не се заяждаме кой повече разбирал.
Между другото с търсачката излязоха доста подобни теми(за смесване и редуване на АМ).
Много моля-като имате да казвате нещо по темата-казвайте го без да нападате всички,които са на друго мнение.Все пак това е форум за споделяне на мнения и опит,не психиатрчна клиника да си избиваме нервите.

# 25
  • Мнения: 6 274
Все пак това е форум за споделяне на мнения и опит,не психиатрчна клиника да си избиваме нервите.
Ако имаш нужда от такава клиника - мога да препоръчам...
Аз нямам нужда...
И единствената причина, поради която ще спра този спам не е, че си ме убедила в глупостите, които пишеш, а това, че ще заключат темата на момичето залудо...
Край, аз спирам да пиша тук...
Извинявам се на авторката за спама...
  Embarassed

  bouquet

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 337
Моята педи ми препоръ4а да се придържам към една марка Ам...и по възможност даже да не я сменям,ако естествено нямам оплаквания..Не е привържени4ка на смяната на млеката..Това е което мога да ти кажа..Успех Peace

Ако добре понася на детето Аптамил 3 и го има редовнозащо държиш непременно да смесваш с Лактана?

# 27
  • София
  • Мнения: 20
аз не бих си позволила да редувам млеката. Преди няколко дена ми се наложи да купя НАН 1 от старата опаковка, а вече бяхме почнали от новия и бебчо цял ден повръща докато свикне. Според мен зависи колко  голямо е детето и дали е само на мляко като нас например.

# 28
  • Мнения: 698
При безразборна смяна на млека, има вероятност бебето да се алергизира. Не бих рискувала с две млека едновременно.  Peace

# 29
  • Мнения: 3 034
абсолютно не  Naughty и писаници от рода "моите приятелки" са несъстоятелни. има педиатри за целта, а аз не съм чула за такъв, който да препоръчва даването на два вида АМ.
Фризовом и Фризолак са на една марка и доколкото си спомням от постове на педиатри тук във форума, те всъщност се смесват, тъй като едното регулира стомаха и е против повръщане, тоест има лечебен ефект. цитирам по памет, който иска да потърси точните препоръки, които бяха писани.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 734
Именно.Фризолак и Фризовом са млека от една марка и от прозводителите са направени така,че да могат да се смесват,за да може едното да омекотява ефекта на другото при нужда.Но смесване на различни млека от различни марки-не Naughty

# 31
  • Мнения: 15 379
Аз не виждам проблем, ако детето ти е над годинката обаче! Моето мнение е, че тройките са обикновени, пълноценни млека и оттук не мисля, че има проблем с редуване на марките. За да си сигурна обаче, посъветвай се и с твоя педиатър.
Виж и тази тема (някои хора, които са ти отговорили са написали противоположно мнение, също така крайно категорично, на друго публикувано в тази тема) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=353226.0


П.П. И аз редувам млеката, изпива 3,4 кутии Лактана 3 и давам Розов Хипп, и обратно.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако детето е над годинката не е проблем.

# 33
  • Мнения: 117
Отново се опорочи тема без никакво основание. Всеки има право да изкаже своето мнение без да е необходимо да го налага. А този който пита да си направи заключенията и да постъпи както смята за най-добре. Всяка майка би направила най-доброто за своето бебе.

абсолютно не  Naughty и писаници от рода "моите приятелки" са несъстоятелни. има педиатри за целта, а аз не съм чула за такъв, който да препоръчва даването на два вида АМ.
Фризовом и Фризолак са на една марка и доколкото си спомням от постове на педиатри тук във форума, те всъщност се смесват, тъй като едното регулира стомаха и е против повръщане, тоест има лечебен ефект. цитирам по памет, който иска да потърси точните препоръки, които бяха писани.

Изказвам личното си мнение и това на моя педиатър. Няма проблем да се РЕДУВАТ две марки млека. Още повече щом детето ги приема добре.
Каква е разликата ако две млека са от една и съща марка. Още повече Фризолак и Фризовом. Че те и Аптамил и Милумил са на един производител. Значи за едните може за другите не може. Щом са Фризолак може. Че те педиатрите други млека дали познават?
Цялата тази истерия по смяната на млеката, по редуването според мен е насадена от "зомбираните" от НАН и Фризолак педиатри, които си получават "своето" за да предписват млеката им.
Има безброй теми по въпроса във форума. Не е само мое мнение.
Също ще цитирам ПРИЯТЕЛКА  на която детето пие Аптамил, която е станала неволен свидетел на разговор в поликлиниката между две педиатърки - "Ех как да го предписвам тоя Фризолак, като после ще трябва да минава детето на Фризовом".
Аз лично никъде в Европа не съм срещала Фризолак или каквото и да е там подобно мляко.
Всички останали млека - Аптамил, Хип, Лактана, Нан ги има по цяла Европа. Изводите да си ги направи всеки сам. Лично съм против Нестле.

Отново се опорочи тема без никакво основание. Всеки има право да изкаже своето мнение без да е необходимо да го налага

# 34
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Аз също не виждам проблем да се редуват млеката щом става дума за голямо дете, дори на тази възраст много деца вече ги хранят с кисело мляко а то къде е по вредно от АМ според педиатрите.
А и детенцето яде вече и много други храни предполагам така че се съмнявам на тази възраст да яде повече от 3 пъти на ден АМ.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 734
Майката пита за млека тройки,предполага се,че детенцето е най-малко над 8 мес. и не би трябвало да има проблем.А за марките млека,майката пита за Аптамил и Лактана,а не за Аптамил и Милумил все пак.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 337
Айде пак се хванахте за гушите...  Shocked


Давайте го по-ведро...Жената просто попита... Naughty


Сетих се да добавя,4е на теб самата ще ти е по-лесно ако се придържаш към една марка- ще можеш да купуцаш кутии на куп и ще пестиш финанси  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 3 034
Каква е разликата ако две млека са от една и съща марка.

има общо със състава на млеката и структурата на белтъка. и както е писано по-нагоре, майката пита за млека на различни марки, и то давани в един ден. а това според всички педиатри, които аз съм чела е твърдо непрепоръчително. с тази разлика, че тук важи за деца под годинка. ина 8, и на 9, и на 10 месеца - все важи.

# 38
  • Мнения: 4 302
Аз не бих смесвала поради риск от отключване на алергия.

# 39
  • Австрия
  • Мнения: 143
ние сутрин пием Аптамил 3 ,а веЧер Аптамил лека нош (gute nacht)

# 40
  • Мнения: 391
Не е добре  да се сменя млякото на бебето,освен ако не е наложително.
Има опасност от алергии.
Ако детето е навършило годинка - няма проблем да се дават различни адаптирани млека.

# 41
# 42
  • Мнения: 308
Аз съм редувала две млека но не всеки ден , а през месец. Като и омръзваше Фризо и давах на Хумана. А когато започнахме АМ сменихме почти всички марки докато нацелим това което й допада.

# 43
  • Мнения: 183
Моята бебка е на два месеца и от почти месец по съвет на педи сме на две млека: Аптамил и Фризовом, като ги редувам едно ядене едното, следващото другото и така. От днес вече ни оставиха само на Фризовома!
p.s. да отбележа, че имахме проблем с акото и затова ни предписаха това менкане на млеката

# 44
  • Мнения: 31 112
Не бих смесвала две млека, а и няма смисъл.

# 45
  • Мнения: 2 013
Аз знам, че не е добре да се сменя марката АМ. Не бих ползвала различни АМ едновременно, както и не бих сменила една марка АМ с друга, ако детето приема добре първата.

Съгласна съм   bouquet

# 46
  • Мнения: 1 305
Аз съм ползвала за през деня НАН, а за нощното хранене Фризовом. Фризовома го ползвах за нощното хранене, защото малката много повръщаше до 4м. Давала съм два вида млеко и не съм имала проблем, знам и други майки които ползват 2 вида млеко но всеки сам си преценява

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз знам, че не е добре да се ползват различни АМ едновременно.

# 48
  • Мнения: 5 183
Не бих смесвала млеката.
Дори не ми е идвало на ум да сменям млякото, което толкова добре му понасяше.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 86
Аз редувах през деня едно хранене с Nan, едно с Nestogen, защото педиатърката ми каза, че едното помагало за по-лесното изхождане на детето. Но все пак те са от една марка и не мисля, че е проблем. А иначе за различни марки и аз мисля, че не е добре да се редуват.

Общи условия

Активация на акаунт