в болницата ни разболяха повече

  • 2 572
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 542
здравейте!ето моят кошмар:голямата ни дъщеря-5год се разболя преди 15 дни с висока темп и повръщаше!эапочнахме антибиотик за 7 дни нямаше подобрение даже се влоши започна силна кашлица и малката ни дъщеричка-1 год и 6 мес и тя почна да вдига темп и да повръща!эапочнахме да й даваме Симетролим и нурофен докато я эаведем на лекар эащото беше събота!заведохме ги и двете на каката й продължихме антебиотика до 10 дни и долу-горе беше добре!но малката севлоши,въпреки че й иэписаха Цефзил тя эапочна да повръща много на втория ден от както взе да го пие!на 7 ден започнахме гентамицин инжекции повърна 15 пъти не ядеше и не пиеше нищо въпреки че се опитвахме да й даваме глюкоза!вечерта я эаведохме в спешно по съвет на педиатъра иэпратиха ни за системи уж за 24 часа!в инфекциозното ни приеха и я сложиха на системи!беше кошмар!след системата на другия ден детето беше добре и общуваше!не повръщаше  и ядеше!през 5 минути при нас идваше сестра и ни питаше има ли диария и колко пъти ходи!беше ми писнало да обяснявам че моето дете няма диария и сме тук защото беше обезводнена!на втория ден детето си беше добре-но аэ започнах да повръщам и имох диария!понеже не можех да се грижа за себе си камо ли за детето в болницата посред нощ извиках мъжа ми да гледа малката доката съм на системи!и така и тои се эараэи и голямото дете и майка ми,която дойде да я гледа!и така цялото ни семейство се разболя!прибрахме се в къщи въпреки че не искаха да ни изпишат защото не ни биле готови изследванията на детето!ми тогава за какво са я лекували като не знаят какво и има!
сега сме си в къщи ние се оправихме от диарията и повръщането но малката още е зле!вече не знам какво да и давам!сега и давам деган за повръщането и прахчета за диария обаче още е зле!решихме да спрем млякото и да яде само картофено пюре и солети!
дайте ми съвет как да и излекувам диарията и повръщането!моля помогнете ми че детенцето ми не е добре!

# 1
  • Мнения: 46 434
Деган за повръщането (внимавай с дозата, консултирай се с лекар).

Диетата влошава нещата, когато става дума за разстройство. От опит с моето дете Tired от тогава спазвам следното:

Цитат на: Birdie
Принципни неща:

*диария повече от два дена изиска посявка. Също и диария със слуз и/или кръв, незвисимо от времетраенето.
*след кратка пауза от 2-3 часа детето се храни с редовната за него храна без неща, които така или иначе не се дават на деца-мазно и пържено, сокове, силно сладки плодове (банан може, но сливи-не), кроасани, солети, бисквити.
Храната се базира на
*супи, бульони, с или без фиде.
*печено без мазнина, готвено с катрофки, морков (но не мазно), тиквички (варени или печени), Варено месо със или без картоф, морков.
*макарони с настъргано сирене или малко кашкавал или без тях
*препечен хляб намокрен в бульон или чай.
*ябълки-варени или печени.
За оводняване-вода или неутрални, незахарни чайове (но не и запичащи)-липа, мента, например, но и не много концентрирани.
Млеката е добре да се разредят 2:3 за 2 дена. Кисело мляко-зависи от детето-някои ги приемат, други не. При по-големите деца спирането на млеката за два дена помага много.

Ако по принцип храните детето нормално у дома, няма какво много да променяте. Колкото по-неподходящо го храните, толкова неща трябва да "изваждате".

Не разбрах защо си давала антибиотик newsm78

Ако не сте правили посявка до сега, направете.

Успех!

# 2
  • Мнения: 542
за дете на 1 год и 6 колко може да се дава деган?

# 3
  • Мнения: 1 413
Как така дават антибиотик при дете с диария, при положение, че той дразни стомаха?  Shocked
Можеш ли да отидеш в добра клиника, при добър педиатър - не съм от Варна, не мога да препоръчам, да започнете едно смислено лечение отначало? Платете си, колкото трябва, но се лекувайте! Бързо оздравяване!

# 4
  • Мнения: 46 434
Дозата я преценява лекар, не мога аз да ти я кажа.

Съгласна съм с мечтица, намарете бързо друг лекар!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 355
Можете да давате лечебна Хумана или Милупа вместо храна. Има упътване на кутиите как се дава. Можете да храните детето само с тях през целият ден. Хуманата е с вкус на банан, а Милупата на моркови. Така се успява да се приемат и храна и течности.
Ако е много зле детето по-добре  идете пак на лекар.
За Дегана мисля, че се дава не повече от 2 ампули общо. Поне аз съм го давала на части - по 1/3 от ампулката, общо 1 на ден / за тази възраст на която е вашето дете/. За повръщането съм давала Натриев цитрат.

# 6
  • Мнения: 14 654
Това лечение с антибиок без нужда е напълно погрешно, не лекар а лукова глава ще изпише АБ срещу повръщане, без да е направил изследване. Има такъв вирус - много висока Т, повръщане и разстройство, в началото на ноември го изкарахме цялото семейство. Много е изтощително, но няма какво друго да се направи освен да се вземат мерки срещу обезводняване и ако трябва - антипирептик.
Пожелавам ви скоро да се възстановите. Давай на децата кисело мляко, то най-бързо спомага за възстановяване на чревната флора, ама гледай да е по-киселичко.

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
При дъщеря ми започне ли повръщане, не спира, докато не минем на диета за два дни - давам само малко солети, обикновенни бисквити, чай и вода. Ако хапне дори препечен хляб, започва да повръща още повече  ooooh! За повръщане давам още натриев цитрат, но на ампули, при нея действа по - добре от сиропа.
При разстройство действам, както е писала Никол. Но и доста повече медикаменти могат да се дадат. След като разстройство обаче е спряло, продължавам около седмица да давам пробиотици, за да се нормализира чревната флора.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 106
Когато малката беше с повръщане и разтройство,давах Смекта ,Ентерол и Хидрасек това за разтройството,за повръшането Натриев цитрат,давах и Саностол с пробиотици,който е на прахчета и с  много приятен вкус,а храната както е писала Никол!

# 9
  • Мнения: 542
мерси за отговорите!
някой давал ли е въглен за диария?

# 10
  • Мнения: 168
Въглен аз давах, но честно казано не мисля, че беше ефикасно. Давах креон по лекарско предписание, това е ензим някакъв. Освен това чайче от 1/2 ч. л.  риган, 1/2 ч. л. бъз, 1/2 ч.л. лайка, 1/2 ч.л. подбел, щипки (разрязани, за по-добър ефект). Аз добавих и листа от мушмоли или ако имаш цели такива. За зелени става дума, докато са още зелени. Подслаждам с небет шекер. Допълнително давам и дренки, колкото и банално да звучи. Дано съм помогнала...

# 11
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Нещо много добро при диария и не само -  http://www.ewopharma.bg/index.php?page=itemid&id=30 .
Пробвала съм го  ,а има и доста инфо в Гугъл.
На дъщеря ми го давах на таблетки за дъвчене .

# 12
  • Мнения: 168
Ааааа, да, вярно че и тази Био Гая давах. Ама то едно ли беше - 2 ли...
Дори е пробиотик, точно за след прием на антибиотици. И моя беше така - разиха му имунната система, чревната флора също я объркахме, което доведе до диария 1 месец. Според  мен е много добро решение и за вас, но все пак - попитай и лекуващият лекар за мнението му. Аз поне така правя де - проучвам нещата и после насочвам вниманието на лекаря към нещото и търся мнението му - потвърждава или отхвърля и така...все пак не съм лекар

# 13
  • Мнения: 542
да кажа вече детенцето ми е по-добре храни се и вече не повръща!надявав се скоро да си навакса свалените килоглами по време на болеста!

# 14
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
да кажа вече детенцето ми е по-добре храни се и вече не повръща!надявав се скоро да си навакса свалените килоглами по време на болеста!

Браво на детето .  Simple Smile
Сега можеш да подсилиш апетита за 2 седмици с витамини ,
а защо не и в комбинация с пчелно млечице.
Например сиропче Апетон .

Общи условия

Активация на акаунт