От UK до България с кола.ПОМАГАЙТЕ

  • 12 288
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 085
Момичета моля ви дайте ми съвети.Смятаме да пътуваме от Шотландия до  България с кола и никога не сме пътували този маршрут.Който си е ходил до България с кола моля да ми разкаже , как , какво , колко .Всякакви съвети ще са ми от полза.Дори и мамите които пътуват от Лондон,няма значение.През къде да минем, ще имаме ли проблеми , валута каква да обменяме и т.н.Мерси предварително.

# 1
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 087
Прочети тази тема, има много полезна информация http://www.bghelp.co.uk/forums/showthread.php?t=8549

# 2
първо се "въоръжи"с доста КЕШ .Ще ти трябват при преминаване през Франция и бивша Югославия(около 300 евро),отделно за бензин за около 3200км.По принцип пътищата са много хубави и добре указани.Така че няма как да се обърка човек.

# 3
  • Мнения: 1 298
Инфото в този сайт е старо...
Пътувала съм от тук до БГ с кола. Зелена карта определено важи в Сърбия.
Нова никога не сме купували. За магистралата пак там си приготви към 25 евро.
В Австрия винетката е към 10 евро, а в Унгария - 7. Но незнам дали пътят ви минава от там.

Навсякъде сме плащали с евро. Не сме обменяли пари.

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Защо не пробваш да си планирате пътуването с помоща на http://maps.google.co.uk/ Страхотни възможности има. С негова помощ можеш да избегнеш някои платени магистрали Wink
Май ще обменяте пари, трябва си евро. Курсът сега е много неизгоден, паундът страшно много поевтиня. Мисля, че в обменните бюра на М&С е най-изгодно да извършите тази операция. Днес по туристическите бюра са обменяли 1 евро = 0.99 паунда  Crazy

# 5
  • Мнения: 1 085
А тези винетки и такси къде се плащат и от къде мога да си закупя зелена карта.Вие по какъв маршрут сте пътували.Ние се колебаем Между Румъния и Сърбия, дайте някакви примерни пътища.Абсолютно нищо не знаем.Сега събирам информация ,ще пътуваме чак лятото.Ще ни направят ли някакъв проблем ако си вземем някои неща за новата къща?Телевизор, компютър и тем подобни неща.

# 6
  • Мнения: 1 049
Тук дават инфо къде как се прави
Зелената карта поне в Италия ти я дават със застраховката, не знам каква регистрация има колата ви. Провери обаче кои страни са вписани в зелената карта, дали ги има тези,  през които минаваш. Peace Аз пътувам през Сърбия няма проблеми хубави пътища. Спазвайте ограниченията.  Peace
За компа няма проблеми да си го носиш, виж  за телевизора не знам. Peace

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 16:09 от Zai4enze

# 7
  • Мнения: 1 298
Ами зелена карта ни дават застрахователите ни. По принцип всяка година я получаваме.
Последния път като пътувахме ( октомври ) никъде не ни я искаха. Но не бих рискувала да съм БЕЗ.

Винетки се купуват като влезеш в страната.Има ги и в бензиностанциите.
Такси по магистралата се плащат на определени за целта места по пътя.
Няма как да ги избегнеш.

През Румъния не сме пътували. В Сърбия нямаме проблем.
Пътя е ок. Ако и ограниченията спазвате...

# 8
  • Мнения: 1 085
А за колко време се стига горе долу от Лондон до България?
И как седят нещата с ферибота от Довър но Франция, в смисал предварително ли се копуват билети?

# 9
# 10
  • Мнения: 3 394
в момента, в който стъпите на континента обратния волан няма ли да ви е пречка Rolling Eyes
Един наш приятел само с кола си ходи до бг, но той си е печен шофьор, докато аз бих се побъркала.
Определено НЕ излиза по-евтино от самолета, освен ако не пренасяш мебели например или не си рашил да продаваш колата Blush

# 11
  • Мнения: 3 394
А за колко време се стига горе долу от Лондон до България?
И как седят нещата с ферибота от Довър но Франция, в смисал предварително ли се копуват билети?
предварително и не са евтини.
А пътя от лондон до бг (зависи от кола, шофьор, снеговалеж в момента из Европа), около 2-3 дена

# 12
  • В Европа!!!
  • Мнения: 131
На 18.12.08 тръгнахме от UK за БГ като ползвахме ферито от Дувър за Кале но аз си направих он лайн резервация 2 дена преди да тръгнем-цената на човек е 30 лири,ние бяхме двама с куче и всичко ни излезе 70 лири.Колкото по-рано си направиш резервацията толкова е по-ефтино  Naughty.Аз съм ползвала Сее Франс: http://www.seefrance.org/  и Норфолклайн: -http://www.norfolkline.com/ferry/ за мен нямат разлика.На всякъде по магистралите където е необходимо се заплаща на едни гишета-подобни като на митница-така че няма как да се объркате и да не си платите.През всички държави минавахме само с Евро.Но тъй като бяхме с куче и аз бременна се налагаше да ползваме хотели на 2 пъти и направихме общо 3,5 дена.Ние си избрахме маршрут ползвайки сайта който е посочен по-горе от Merry и всичко си беше ОК.Заради кучето минахме през Румъния което си е истински ад относно пътищата  ooooh!.

# 13
  • Мнения: 1 085
Много ми помагате с отговорите , мерси.Събирам информация , все пак ще пътуваме Август или Септември , така че има много време да разуча всичко.  bouquet

Последна редакция: пт, 16 яну 2009, 16:17 от ҳ̸Ҳ̸ҳBunnyҳ̸Ҳ̸ҳ

Общи условия

Активация на акаунт