Да прекарам ли заедно с БНД Коледните празници?

  • 3 674
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 175
 ooooh!
В дилема съм..
БНД ще ходи заедно със свекърва ми и едни приятели за 4-5 дни в едно габровско село по Коледа.
Предложи ми и на мен с малкия да отидем с тях.
Аз естествено съм против..от друга страна за малкия е ок и му казах, че ще му го дам за празниците..
Обаче...малчо не ще да ходи там без мен.. ooooh!
От няколко дена му  разяснявам, че няма начин да сме тримата заедно повече..и че при условие, че живее постоянно с мен - редно в останалото време да бъде с баща си и баба си..
Съгласи се, ама с неохота..
На всичкото отгоре и приятелки и родители са 50/50..
А сега де?
Вие как бихте постъпили? Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 17 259
Аз миналата година прекарах коледа на обяд с БНД и семейството му и докато отидох при нашите за вечерята, вече ревях от нерви и напрежение.
Не си е работа това, тая година пращам дребния на обяда, аз си подготвям вечерята у дома.

# 2
  • Мнения: 2 175
Да, да беше за 1 обяд или вечеря - ок..ама няколко дни? #Cussing out

# 3
  • София
  • Мнения: 17 259
Именно, затова ти го дадох за пример, аз едвам издържах един обяд. А и беше възпитано, културно, без караници, подмятания и т.н.
Просто се оказа, че съм забравила всички онези нещица, които са ме побърквали у БНД и сега просто избуяха с пълна сила.
Пробвай да не опитдеш - според мен само, знам и за успешни такива празнувания.

# 4
  • Мнения: 2 175
И при нас ще е културно..но просто не мога да го "преглътна"
Сега го виждам като напълно непознат и крайно несимпатичен ми човек..
Ба..и как се преобръща палачинката.. Shocked
А 14 г бяхме заедно.. #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 17 259
magarence , ние 10  Simple Smile
Ама ей на, сега по развода трябваше да прекараме заедно няколко часа и лелееее, какво дразнение ми беше!

# 6
  • Мнения: 2 175
Мдааа..
не е истина каква неочаквана раздразнителност изпитвам, дори и само като се присетя за него..Съчетана с постоянното чувство за вина..и съвсем незнам как да постъпя.. #2gunfire

# 7
  • София
  • Мнения: 17 259
Е как да не знаеш бе  Laughing

# 8
  • Мнения: 2 175
Е знам де..ама като половината близки не го разбират..
И като малчо иска да сме заедно..
И аз пак ставам най-големият егоист.. Sick

# 9
  • София
  • Мнения: 17 259
С малчо само трябва да измислиш как да се разберете (някаква система за компенсации да речем - за повече време с него някъде по друго време). За другите хич да не ти пука.

# 10
  • Мнения: 1 023
бърди вече ти е отговорила, съвсем в 4ас.
и да питам аз, какво зна4ение има дали ще си най-голения егоист за другите и спокойна майка за детето си и за себе си?!
пращай дребосъка, щом така или ина4е бащата е нали4ен, пък ако 4ак толкова дребния се замъ4ни и застрада - рейса и си го прибираш.
няма дилема помоему.
весела ли4на коледа на теб. а на дребния весела с роднинството. Wink

# 11
  • Мнения: 2 175
Танкс!
и аз така мисля...ама..тъпото "виновно" чувство мира не ми дава.. ooooh!

# 12
  • Мнения: 385
Тази чуденка я има при мен. Преди няколко дни малкия ме попита дали татко му ще бъде с нас на Коледа и Нова година. Аз му казах, че най-вероятно не и на детето му стана много тъпо. Това са първите празници през които няма да сме заедно. Ако зависи само от мен бих го поканила на Коледа с нас, но майка ми няма да е очарована и не знам.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 477
Magarence, не знам как сте се разбирали с БНД, ама при нас имаше уговорка - коледа винаги да е с мен, за Нова година с него...Ама той не се възползва, както и да е. Има и друго - дребната беше в период дет не искаше да ходи при другата баба и дядо, а пристигне ли там - всичко е на 6! Така, че може и твоят син така да се чувства. Друг е въпросът дали ти самата искаш да го пуснеш..и тогава имаш право на егоизъм...понеже цяла година гърбиш и имаш право на празинк така както ти си го разбираш и чувстваш!

# 14
  • Мнения: 2 175
Въобще не сме правили уговорки - ясно е, че няма да му "преча" да се вижда със сина си.
Дори държа да имат по-тесен контакт, ама ако аз не им го организирам - не се случва... ooooh!

Не съм против да го пусна..макар, че със сигурност ще откача сам-самичка в къщи..
Ама пък иначе - ще си скъсам нервите.. newsm78
Довечера ще го водя за малко при БНД  и ще трябва да се "произнеса" окончателно.. Rolling Eyes

# 15
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Не бих празнувала Коледните празници с бившият.
Това са семейни празници, а той вече е вън от семейството ми. Нищо, че напоследък отношенията ни се очовечиха, червената сигнална лампичка винаги свети и ме държи нащрек.
Коледа детето си е при мен, празнува с брат си, вторият си баща (ако той е тук), с баба си, дядо си. За Нова година също имам извинение - имам рожден ден и искам пак да е с мен  Wink

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 9 703
А на мен ми се иска да пракараме поне половин ден заедно на някой празник. Да се почувства и моето момиченце с двама родители. А между Коледа и Нова Година дребосъчката има и рожден ден ... обаче БНД минава по някое време, изръсва си подаръците и на 10-тата минута е напуснал къщата. Две години го каних на рождения ден поне да дойде и да поостане малко с нея, но нейсе. А тя подреждаше масата, участваше в приготовленията и накрая най-важният за нея гост просто не дойде. Тази година няма да го каня, за да не съм ядосана после аз, а детето разочаровано. Как да му обясня, че от всичките негови постъпки само детенцето ни губи?

# 17
  • София
  • Мнения: 433
Аз не бих. Миналата година и аз едвам удържах коледния обяд у роднините на БНД. Тази съм си с малкия у дома, въпреки че пак имам покана. Далеч по-уютно, семейно, приятно и каквото там щеш ми е като си направя сама манджите, наредя си масата и седнем около нея.

Но каквото и да решиш, първо попитай себе си. Щото ако решиш да правиш саможертви тип "в името на детето ще се прежаля", нидей Naughty, моля те! Първо ще страдаш ти, после детето. Но ако няма да ти е чак толкова тегаво - какво пък, едно пътуване може да ви разведри Simple Smile Успех  bouquet

# 18
  • Мнения: 2 175
Танкс!

Не отидох - изпратих малкия сам при баща му за Коледните, а после ще остане със свекърва ми за Нова година..Ще си го взема чак на 2-3.01..
И ще си кукувам самичка.. Crossing Arms
Най-много да изперкам окончателно и да пропиша стихове или да се самоалкохолизирам..))

# 19
  • София
  • Мнения: 6 477
Magarence, Весела Коледа най-напред! Добре е, че си взела решение и както се казва - сега ще му плащаш цената Wink Wink Wink Щом ще бъде с баща си заедно на Коледа - нека тъй да е!
Аз моята не я изпращам понеже няма да бъде с баща си, а с баба си и дядо си. А някак ми е много нелепо ако детето на такива празници някак остане без родител около себе си...А и в споменита да й остане Коледа без мама или тате.... Naughty Naughty Naughty
А иначе Магаренце, сега е момента да направиш всичко, за което не си имала време и обичаш да правиш.... Wink Embarassed

# 20
  • Мнения: 11
Поисках от българския съд дъщеря ми по Коледа да е с мен. Не стана. Не съм се отказал.... Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 433
Поисках от българския съд дъщеря ми по Коледа да е с мен. Не стана. Не съм се отказал.... Praynig

Само така  Peace С постоянство става. Аз за около година успях без съд да убедя БНД, че детето има нужда да е с него не само по празниците и сега, да чукам на дърво, нещата вървят много добре. Успех ти желая. И весела Коледа   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 458
Танкс!

Не отидох - изпратих малкия сам при баща му за Коледните, а после ще остане със свекърва ми за Нова година..Ще си го взема чак на 2-3.01..
И ще си кукувам самичка.. Crossing Arms
Най-много да изперкам окончателно и да пропиша стихове или да се самоалкохолизирам..))
Не знам какво да ти кажа.
Това с алкохола, прописването на стихове, гледането на тъпи филми и самотата ми е познато и на мене. Sad Тъжна работа.
Може ли да не си даваш детенцето на Нова година?  SadНека си остане при теб! Ба`а му като иска да го взима там в съботата и неделята - 3 и 4 януари.
Голяма простотия! Детето как предпочита - с теб ли да празнува или с всички останали?

# 23
  • Мнения: 2 175
Елизабет,
бабата и бащата са във Варна, затова и го оставих там за НГ..

Самосъжалението ми е присъщо, но само за около 1 нощ..Преживях го на Коледа.. Grinning

Сега съм ок..спя, почивам, гледам хубави филми и ми е добре..
А за утре - ще се присъединя към приятели да празнувам в един пиано бар..и доколто се познавам ще се вихря подобаващо.. Embarassed Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 2 458
И това с пиано бара, и то ми е познато. Sad
Всички, без мене, бяха двойки. Sad Аз не се чувствах добре, но за теб не знам.
БНД тогава ме сдухваше по всички фронтове. #Cussing out
Впрочем, вече си взела решение и не е нужно да се правят трагедии от това, нали?

А за утре - ще се присъединя към приятели да празнувам в един пиано бар..и доколто се познавам ще се вихря подобаващо.. Embarassed Rolling Eyes

Така вече ми харесваш. Нека `09 ти донесе нов партньор, ако разбира се, считаш, че му е дошло времето. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Темата вече не е актуална, но ето ви едно различно мнение:

Всяка Коледа с БНД и дъщеря ни сме заедно - при това за няколко дни, а не просто за един обяд/вечеря. Така се разбрахме при раздялата, спазваме го вече 3 години. Случвало се е с нас да бъде негово гадже или мое гадже също.
Той е баща на дъщеря ми, единствения, който ще има. На друг мъж не съм родила дете и едва ли ще го направя. Отдавна сме надмогнали себе си и сме просто приятели, които се уважават.

# 26
  • Мнения: 11
Случвало се е с нас да бъде негово гадже или мое гадже също.
Той е баща на дъщеря ми, единствения, който ще има. На друг мъж не съм родила дете и едва ли ще го направя. Отдавна сме надмогнали себе си и сме просто приятели, които се уважават.

Умни ора явно. Де да имаше повече разделени дето мислят като теб. Thinking

# 27
  • Мнения: 575
Случвало се е с нас да бъде негово гадже или мое гадже също.
Той е баща на дъщеря ми, единствения, който ще има. На друг мъж не съм родила дете и едва ли ще го направя. Отдавна сме надмогнали себе си и сме просто приятели, които се уважават.

Умни ора явно. Де да имаше повече разделени дето мислят като теб. Thinking

Не е до мислене.. до манталитет и възпитание е ....

Isa, свалям ти шапка! и на теб и на бащата на дъщеричката ви

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Случвало се е с нас да бъде негово гадже или мое гадже също.
Той е баща на дъщеря ми, единствения, който ще има. На друг мъж не съм родила дете и едва ли ще го направя. Отдавна сме надмогнали себе си и сме просто приятели, които се уважават.

Умни ора явно. Де да имаше повече разделени дето мислят като теб. Thinking

Не е до мислене.. до манталитет и възпитание е ....

Isa, свалям ти шапка! и на теб и на бащата на дъщеричката ви
и това изказване е до манталитет

Девиатор, имай търпение
когато има болка - хората се изменят...и двамта сте още пресни и трябва време за да се наредят нещата
но трябва взаимно търпение....
щеше да е по-добре без съд да се разберете за Коледите...пожелавам ви го от сърце
в крайна сметка Иса е постигнала разбирането не веднага и не със съдилища, а с доброжелателност

# 29
  • Мнения: 11
За болка не знам и не ме интересува. Ама акъл като няма иди го дири.  newsm78 И мен тва с времето много,много не ме грее щото то си минава. Та като няма разбиране има съдилища и други мерки. Wink

Общи условия

Активация на акаунт