С лъжица или с биберон захранвате?

  • 5 168
  • 102
  •   1
Отговори
Здравейте, момичета,
От 1-2 седмици се захранваме с моята госпожица. Отначало опитах да и давам пюренцата с лъжичка, обаче те се мръщи и плюе. Помислих си, че не и харесват пюретата, които купувах и затова започнах да правя аз пюренца. Но и на тях също се мръщеше. Затова предположих, че още няма инстинкт за преглъщане с лъжица. Затова и купих една биба за гъсти храни и пак опитах. Отначало се мръщеше, но после започна да яде. Та питанката ми е - погрешен ли ми е метода на захранване или не. Все пак искам да я науча към този нов вкус, който е различен от млякото, което пиеше досега.

# 1
  • Мнения: 1 763
Аз мисля, че е погрешен. Детето трябва да свикне да яде с лъжица. В началото даването на пюрета е по-скоро за опитване, а не за наяждане, така че няма проблем и да изплюва всичко, което и даваш. С времето ще свикне. Ако искаш, може да спреш за ден-два да предлагаш пюрета, да забрави, че не и харесват, после пак да пробваш с лъжичка. Аз бях купила лъжички в ярки цветове, синът ми искаше да ги взема, да си играе с тях и въобще му беше много забавмо да го захранвам, макар че повече плюеше, отколкото гълташе.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 036
Започнах с лъжица, неестествено ми е да давам пюре в шише! Не сме имали никакъв проблем с лъжицата - продължавай с опитите и те ще бъдат възнаградени  Peace
Моята дъщеричка също плюеше в началото, но това е поради естеството на храната, а не заради лъжицата, все пак за тях това е ново начало, нещо съвсем непознато и затова реагират като плюят храната...

# 3
  • Мнения: 1 237
Аз също захраних с лъжица.За мен лъжицата е за ядене,биберона за пиене.Тя свикна с лъжичката още от началото.

# 4
  • Мнения: 316
Аз захраних с лъжица, въпреки че в началото Беба плюеше пюренцата.
Все пак опитваше малка част от храната, а като свикнеше с вкуса сама зяпаше за лъжичката.
Съветът ми е да си по-търпелива, ако трябва "починете" 2-3 дни и започнете отначало, но остави биберона.

# 5
  • Мнения: 3 993
Аз мисля, че е погрешен. Детето трябва да свикне да яде с лъжица. В началото даването на пюрета е по-скоро за опитване, а не за наяждане, така че няма проблем и да изплюва всичко, което и даваш. С времето ще свикне. Ако искаш, може да спреш за ден-два да предлагаш пюрета, да забрави, че не и харесват, после пак да пробваш с лъжичка. Аз бях купила лъжички в ярки цветове, синът ми искаше да ги взема, да си играе с тях и въобще му беше много забавмо да го захранвам, макар че повече плюеше, отколкото гълташе.
Споделям напълно горното мнение. Моята дъщеря свикна с лъжичката още от началото, не сме имали никакви проблеми в това отношение. Също си играе с лъжичките, държи си една в ръката по време на хранене, бута си я в устата и т.н.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
С лъжица.
Шишето е за мляко, вода, сок....
Поначало смятам, че добавянето на каша или пюре в млякото е грешка.  Peace

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 07:25 от Vivi

# 7
  • Мнения: 690
лъжица, разбира се  Peace

# 8
  • Мнения: 6 711
Лъжица, лъжица! Mr. Green И аз имах мисли да взема такъв биберон, ама се отказах. Малко е мъчение в началото, ама се учат мъниците! Hug

# 9
  • Мнения: 1 062
Захранвах с лъжица. За мен е погрешно, да даваш твърди храни, с биберон. Въпросът е детето да си знае мляко-биберон, каша-лъжичка.

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
С лъжица,за мен ако е с биберон не си е никакво захранване,а мързел.

# 11
Благодаря Ви за мненията. Ще проявя повече търпение при захранването с лъжица.  Simple Smile

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 337
Здрваей,

Мисля,4е е хубаво да упорстваш с лъжицата...Аз ли4но като захраних взех на Нук лъжица със силиконова мека подложка и  когато стиска усти4ка не се дразни...Понякога се опитваше да сму4е от лъжицата все едно е биберон и така поемаше храната,но с те4ение на времето свикна и сега е без проблем.Захраних края на 4ти ,на4алото на 5ти месец Peace  Тоест за 2-3 седмици свикна и няма никакви проблеми...Успех

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
С лъжичка.

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
С лъжица,разбира се.Ползвам термолъжица на Нуби.Ani_Stam бъди по упорита.Желая ти успех.

Общи условия

Активация на акаунт