Термометър за ушенце, който отмерва за една секунда

  • 2 190
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Отдавна искам такъв, но все се притеснявам дали са точни. Моля споделете ползвате ли такъв термомеът, каква марка е (по възможност снимка на термометъра) и какви са вашите наблюдения за точността на тези уреди. Предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 000
Ние си купихме от e-bay такъв преди 1-2 месеца. Честно казано не съм особено доволна, защото аз като меря ми показва до 1 градус разлика между двете уши  Crazy Понякога пък съм засичала с живачен и ми показва съвсем точно. Мъжа ми казва, че аз не знам как да го пъхам в ухото и за това ми показвало такива разлики. Иначе е много хубав и удобен, и най-важното много бързо отчита.

# 2
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Имаме такъв на TEFAL , не съм очарована да си кажа честно, струваше около 90-100лв, но май изобщо не си струва. Пет пъти меря и петтях пъти различно ми показва Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 276
имаме Оmron и Chicco.
Оmron бива, мери за няколко секунди и е голямо улеснение.
нашият е такъв: OMRON  Gentle Temp 510
http://www.kbs-omron.com/termo.htm?TID=1&MID=81&ART=22&a … mp;SID=1&LG=2
Мери горе-долу точно, поне посред мен.

Chicco мери за около минута, което за плачещо дете е много!

# 4
  • Мнения: 600
Катя (Сливен) и аз мислех от ebay да го поръчам, а вашия какъв е точно? Може ли снимка или някакъв линк? Много благодаря за отговорите!

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
имам термометър за ухо Braun. мери много бързо, но си има тънкости в измерването. обикновено първия път винаги показва по-ниска стойност. затова меря по 2-3 пъти. освен това, измерената стойност зависи дали детето е мърдало при измерването, дали сте поставили правилно накрайника в ушния канал. има си указания в книжката, а и човек се научава.
общо взето - незаменим помощник. с нищо друго не бих могла така бързо да измеря температура, при това - във всякакви ситуации.

# 6
  • Мнения: 653
подозирам, че ползвам същия като jam

цитирам си мнението, заради картинката и линка от подобна тема :

използвам този - http://www.braun.com/global/products/healthwellness/earthermomet … s/thermoscan.html, много съм доволна, използва се от лекари и е надежден!

абсолютно същия използвам и аз, мери много точно и супер бързо - 1 секунда
смених няколко електронни, които най-редовно показваха температура около 35 градуса, живачните според мен са най-точни, но практични при малки бебета или при големи деца, на които да можеш да обясниш 5 мин да не мърдат
не знам как на 2-3 годишно можеш да му обясниш  newsm78 или поне не съм намерила начин

# 7
  • София
  • Мнения: 6 360
подозирам, че ползвам същия като jam

да, моят е същият. въпреки, че пише "pre-warmed tip for better accuracy", винаги трябва едно измерване, за да се затопли и да отчете по-вярната стойност.
незаменим помощник!

# 8
  • Мнения: 354
подозирам, че ползвам същия като jam

цитирам си мнението, заради картинката и линка от подобна тема :

използвам този - http://www.braun.com/global/products/healthwellness/earthermomet … s/thermoscan.html, много съм доволна, използва се от лекари и е надежден!

абсолютно същия използвам и аз, мери много точно и супер бързо - 1 секунда
смених няколко електронни, които най-редовно показваха температура около 35 градуса, живачните според мен са най-точни, но практични при малки бебета или при големи деца, на които да можеш да обясниш 5 мин да не мърдат
не знам как на 2-3 годишно можеш да му обясниш  newsm78 или поне не съм намерила начин


а какви праи е горе-долу?

# 9
  • Мнения: 600
Да, и аз бих искала да знам каква му е цената?

# 10
  • Мнения: 242
интересува ме още и от къде го взехте?

# 11
# 12
  • Мнения: 653
моят е от САЩ и е подарък, така че не зная точна цена
някъде под 40$ е
като гледам линка на миринда2, същата цена видях в някой от американските магазини /Walmart мисля/ , с тази разлика, че беше в $, а не евро

ако има кой да ви донесе от САЩ, най-добре, със сигурност ще е най-ниска цената там

# 13
  • Мнения: 157
Ние имаме от една година и повече OMRON Gentle Temp 51 - 79лв. Много сме доволни, мери темп. и докато детето спи без никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт