Българската Коледа....

  • 4 881
  • 89
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 310
Mishel_, като майка напълно те разбирам. Peace  И аз бих се вбесила при най-малкото съмнение, че не се обръща достатъчно внимание на детето ми, когато е болно. Naughty Пожелавам ти бързо да оздравява детенцето. Praynig  bouquet
А колкото до бойкот - мисля, че наистина е силна думата. Много деца, а и големи хора, чакат и се молят да им помогне Българската Коледа. Нека бъдем добри християни и да не съдим толкова строго. Все пак има и ще има спасени човешки животи.  bouquet

П.П. На твое място бих снимала въпросния апарат и бих го разпратила на БТВ, Нова ТВ и местните вестници и кабеларки.

# 31
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дали майката е преценила правилно или не, че нейното дете се нуждае от ехограф не е толкова важно в случая.
Важното е, че апарт покрит в коридора не се използва за никой.
Апарат, който се използва дори рядко, стои в кабинет и ясно си личи, че служи за нещо..

Аз обаче не виждам каква вина има българската Коледа по въпроса с апарата.

В случая вината е единствено на лечебното заведение.
За съжаление ми се е налаагло да търся лекарска помощ в малките градове. Ами така е - гледат да те отпратят по-бързо, претупват. Нямат достатъчно опит, а и желание да са усъвършенстват.

# 32
  • Мнения: 5 710
Ами не е достатъчно, разбира се. Не мислиш ли, че може да има основателна причина да не се използва? Може да му е развалена някоя част и да чакат техник. Може да нямат обучен човек, може да нямат консуматив. Мн. сценарии.
Засега знаем, че авторката си мисли, че е трябвало да направят ехографско изследване на детенцето й , а пък то не било назначено от лекарите. И че апрата е бил покрит с табелка " Дарение от БГ Коледа". Друго не знаем.
Сори, ама това не е основателна причина да призоваваме за бойкот на цяла кампания, която вече се оформя, като традиция, което хич не е лошо.

# 33
  • Мнения: 4 585
Няма никакво значение, дали в N-ската болница няма ехограф, или има, но стои в коридора.
И другия момент, който засяга авторката - държавните мъже си праят пиар.
Добре - няма лошо. Но и те да се размърдат малко, да освободят от ДДС СМС-ите.
Какво толкова. Ние облекчаваме държавата, а тя не пропуска да ни нае*е.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 099
Добре не мога да разбера идилията чия е вината да стои този ехограф опакован - на БГ Коледа ли е, че всички се нахвърляте срещу нея?


Тая измислена Коледа освен имидж, създава и бюджетен излишък на не разходвани средства... Не би ме изненадало, ако инструкциите са за паметник на имиджовата кампания.

NB. Дано има ад....

# 35
  • Мнения: 2 035
Цитат
изпратете SMS на номер 1117 за М-Тел, vivatel и Глобул
С всеки SMS дарявате 1 лев на дете в беда. Без такса за дарителя.
trans
trans
обадете се на номер 1117 за М-Тел, vivatel и Глобул или
0900 1117 от телефон на БТК
С всяко обаждане помагате с 1 лев на дете в беда. Без такса за дарителя.
http://www.bgkoleda.bg/index.php

По горе посочих линковете, но явно се налага отново да поясня. От няколко години БГ коледа е без такса за дарителя!
Погледнете този линк:
Списък на децата, които ще бъдат подпомогнати от
"Българската Коледа - 2008"
http://www.bgkoleda.bg/2008.php
всички те разчитат на вашия един лев, а дали вие ще го пуснете за тях това е вашия избор, вие сами решавате! Никой не ви опира пистолет в главата да го направите избора е ваш!!!

# 36
  • Мнения: 843
  Исеята да  бойкотира нещо добро, независимо, че част от него не се изпозва / Което е  жалко и безотговорно!/  не е добра идея.
   Никак не е добра,   Защото ще спре мн--ооого други добри идеи.
    Ако съм на  твоето място  бих разръчкала нещата дотолкова, че този  апарат / апаратура/  да се отзове на място,  в което ще го ползват.   Все някой отговаря за даренията.  нали...
  Та, отговорът е НЕ.   На предожението ти.
    Не само  Няма да бойкотирам... но и отново гласувам.

# 37
  • Мнения: 4 585
val_stef, сигурна ли си, че тълкуваш правилно "без такса за дарителя"?
Питам, защото ми е важно.
Защо не пише - даренията чрез СМС са освободени от ДДС, ами така?

# 38
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Списък на клиниките, подпомогнати
от “Българската Коледа – 2006”

Детско и неонатологично отделение на Многопрофилната болница за активно лечение “Д-р Атанас Дафовски”, Кърджали. Закупени бяха ехограф, два инкубатора, два монитора, апарат за кръвно-газов анаблиз и фотолампа.     

http://www.bgkoleda.bg/2006.php

# 39
  • Мнения: 4 585
Мишел, вече се повтарям. Кел файда че са закупени, ако не се ползват?

# 40
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Списък на клиниките, подпомогнати
от “Българската Коледа – 2006”

Детско и неонатологично отделение на Многопрофилната болница за активно лечение “Д-р Атанас Дафовски”, Кърджали. Закупени бяха ехограф, два инкубатора, два монитора, апарат за кръвно-газов анаблиз и фотолампа.     

http://www.bgkoleda.bg/2006.php



А то две години седи така апарата.  ooooh! ooooh! ooooh!

Това е направо безобразие и безхаберие от страна на персонала и управата на болницата.

не виждам вината на българската Коледа.
Но ако ще седят така апаратите, по-добре да дадат всички пари за децата.

# 41
  • Мнения: 2 035
val_stef, сигурна ли си, че тълкуваш правилно "без такса за дарителя"?
Питам, защото ми е важно.
Защо не пише - даренията чрез СМС са освободени от ДДС, ами така?
Това беше дискусия преди две години и мобилните оператори приеха да няма ДДС на този номер. Едно време беше 1,20, от няколко години си е само лев.

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 22:22 от val_stef

# 42
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Трябва да има контрол и от дарителите и от пациентите...ако нещата в прованса продължават така, по-добре всичко да отива за децата.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 202
Ако има мами, живеещи в чужбина, нека да пишат има ли подобни неща в други цивилизовани европейски държави? Аз поне подобно нещо не съм чувала...
Пращала съм SMS-и и ще пращам, но кажате ми каква е тази държава, която може да отдели средства за какви ли не глупости, но не може да купи нови кувьози за някоя провинциална болница?
Безумие!

# 44
  • Мнения: 89
Ако има мами, живеещи в чужбина, нека да пишат има ли подобни неща в други цивилизовани европейски държави? Аз поне подобно нещо не съм чувала...
Пращала съм SMS-и и ще пращам, но кажате ми каква е тази държава, която може да отдели средства за какви ли не глупости, но не може да купи нови кувьози за някоя провинциална болница?
Безумие!
Както някой по-горе беше казал, каквато е държавата, такъв и президентът ( който освен друго се оказа страстен ловец на защитени животни, явно затова няма време за други действия освен да бъде "патрон"), та такива и гражданите, защото и президентът и държавата, се избират и състоят от последните Peace. От тази гледна точка, все пак добре е че има подобни дискусии и хора, които да участват в тях ! А красноречето и патоса, не разбирам какъв е проблема да ги употребяваме във форума ? Не съм видяла досега забрана "с патоса до тук".
Сега съвсем по темата, вместо да си пишем измислени и недоказуеми сценарии за ехографа, има ли как да се пусне официално запитване защо този ехограф не се използва, ако не както каза Пипи,  Mishel_  мислиш ли да сигнализираш медиите ? И то някои от по - независимите, има такива, които биха се заинтересували наистина.

Общи условия

Активация на акаунт