Разширени вени

  • 37 514
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 431
Марги, какво точно изгаря това лекарство? Щото аз разбрах, че вените, и ...ами прозвуча ми доста абсурдно Mr. Green .Дай малко повече инфо, то в тая тема сме все с тоя проблем.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат
......или дори само чрез инжектиране на веносклерозиращи агенти, като този метод се препоръчва само при малки венозни съдове.

Някой знае ли в Бургас, съдов хирург които да прави това инжектиране с склерозиращи агенти???

# 47
момичета,бях писала в горен постинг:лекарите които правят това тъй наречено "изгаряне" задължително трябва да са съдови хирурзи. Метода не е кой знае колко нов и се практикува на много места. Както обаче беше писано по горе в статията вените трябва да са в начален стадии. Доплеровата ехография също е задължителна преди да се направят инжекциите. Това са моите разбирания за процедурата след консулти с доц. Княжев - шеф на съдова хирургия във Варна, д-р Стефанов - съдов хирург в Университетска болница Варна, д-р Ангелов - съдов хирург - клиника Проф. Темелков - Варна

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Цитат на: tempy
Марги, какво точно изгаря това лекарство? Щото аз разбрах, че вените, и ...ами прозвуча ми доста абсурдно Mr. Green .Дай малко повече инфо, то в тая тема сме все с тоя проблем.

 
Извинявай,че чак сега ти пиша.

Да,лекарството се впръсква в болните вени,стените на вените в резултат на това се слепват една за друга  .Първоначално остава една лека сянка от въпросната вена, но по-късно тя изчезва. Пиша с мои думи,защото мъжа ми го няма,не ти го обясних много научно,но въпросът е ,че този метод е много ефективен,вените наистина изчезват,зависи обаче какво лекарство се използва и разбира се,при кого ще отидете.
   Методът наистина е много стар,моят мъж е 3 поколение доктор,който го прилага-още неговият дядо се е отказал да маха вени оперативно,тъй като е видял че не е много ефективно, и е започнал да ги маха по този начин-с инжекции-представете си медицината колко е "напреднала" в това отношение,щом нашият тати  прави това,което е правил дядо му......
Ето тук копирам част от статия на мъжа ми по въпроса,там е обяснено по-подробно какви са вариантите за отстраняване на вените:


Най- разпространено е оперативното отстраняване на разширените вени. Важно е добре да се прецени доколко това е оправдано, тъй като за съжаление рецидивите са чести, което до някъде компрометира този метод. Многобройните мазила и хапчета в някои случай могат да намалят субективните оплаквания, но не и да премахнат болните вени. Прилагането на склерозиращи (тромбозиращи) медикаменти успешно замества оперативното отстраняване на вените. Те се инжектират в разширените вени и предизвикват реакция в стената им, която води до тяхното облитериране т.е. до отстраняването им.. Освен че се извършва амбулаторно и пациентите не губят работоспособноста си, този метод има и други предимства - липсват козметичните белези от операцията и рискът от рецидиви е относително по-малък. Носенето на компресивни превръзки и ластични чорапи във възстановителния период е задължително независимо от метода на лечение. Разширените и уголемени капиляри, понякога даже метловидни, на практика са без значение за здравето, но не и за самочувствието.Те също могат да се склерозират или отстранят с лазер.

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
вените трябва да са в начален стадии.

Това не е вярно.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Цитат на: Снежка
Защо ми се струва че правиш реклама на съпруга си във форума от колкото на ефекта от метода за премахване на раширени вени .Аз също имам такъв проблем и ме интересуват как стоят нещата .Ако искош да ми отговориш на някой въпроси ми пиши на лични може и да опитам защото мойте станаха и болезнени.


Пиша ви,защото този форум е за взаимопомощ и защото съм убедена,че той може да ви помогне.

Снежка,пиши ми на лични какво точно те интересува.

# 51
Както бях писала някъде по - нагоре имам сериозен проблем с вените. След като се консултирах с де що има специалисти във Варна се спрях на по щадящият метод - инжекциите. Съдовия хирург ми обясни метода, каза че не дава гаранции, но все пак е по-добре да се пробва с това преди оперативно лечение. Разбрахме се даси взема направление от личния, а да заплатя само самите инжекции. Днес сутрината се нареждам чинно пред кабинета на GP-то и като влязох се започна една лекция, че това не бил много добър метод, като се започне с това, че ще изпитам адски болки (което съдовия не ми каза), че има риск след като се бият инжекциите и вената умре да загние вътре в крака и да стане абцес   #Crazy  (което също за първи път чувам) и крайното, че всъщност тези инжекции са някакъв неизвестен коктейл, който хирурзите сами си приготвяли. След като ми ги набръщолеви тези неща, личния ми лекар, който е обикновен интернист, без специалност ме прати да се пробвам и да му се обадя после какъв е резултата. Сега седя с дълго очакваното направление и се чудя какво да направя. А кажете, как да не полудееш в тази държава?!

# 52
  • Мнения: 304
Ако става на въпрос за д-р Ангелов, инжекциите, доколкото знам, не си ги "забърква" сам, а ги внася. Мой приятел ходи миналата година при него за такова лечение и е много доволен. Имаше една ужасна вена с кръвоизливи, която аз съм виждала как изглеждаше преди и как е сега. Наистина вената умира и няма гаранция, че няма да се появи такова разширение на друго място, но все пак е по-добре да се вземат мерки, отколкото да стане по зле и не дай си боже да се развие тромбофлебит. А за болезнено, доколкото знам не е. Неудобството е, че ти си решила да го направиш сега, когато вече е топло. Най-доброто време за тази манипулация била есента, защото после около месец се носят специални чорапи, много стегнати.
Искам да отбележа, че не съм лекар и информацията, която споделям е по мои лични проучвания Sign Exclamation

# 53
Благодаря ти за мнението, за жалост д-р Ангелов не е в България и няма да го има близо година.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Вчера говорих с една позната, която си е правила такава манипулация (инжектиране на склерозиращо в-во) при д-р Ангелов от Варна. В нейния случай, една инжекция е била достатъчна. Но след това й са се появили спукани червени капиляри. Неудобството било, че след процедурата се носили някакви стягащи чоропогащници, доста време.

Някой да има инфо за манипулацията с лазер?

# 55
  • Мнения: 6
момичета, освен разширяването на самата вена, което е загрозяващо основният проблем е, че съдът пропуска лимфна течност в съединителната тъкан, това именно води до болезнените отоци. ЗАСЕГА НЯМА открит метод за възпрепятстване на лимфния дренаж. носете ластични чорапи,мажете с каквото ви помага и най-важното краката на високо

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: Maria
 Това са моите разбирания за процедурата след консулти с доц. Княжев - шеф на съдова хирургия във Варна, д-р Стефанов - съдов хирург в Университетска болница Варна, д-р Ангелов - съдов хирург - клиника Проф. Темелков - Варна

Можеш ли да ми дадеш координати на тези лекари  Confused:

# 57
Извинявай, че чак сега се включвам. Доц. Княжев е шеф на катедра Съдова хирургия във Варна, носител е на незнам си колко титли - 0898377404 (според много от медиците във Варна, той е неоспорим капацитет с малко остарели разбирания), д-р Стефанов - съдова хирургия в УБ Св.Ана - 0888498614, д-р Ангелов преглеждаше в клиника Темелков - 052 600 126/127, но не е в България и няма да го има в близката година.

# 58
Това е мой въпрос отправен към  лекарите от безплатния сайт Доктор БЗК.
На 06.06 съм при съдовия за инжекция, но вече не знам какво да мисля #Crazy
 
 Въпрос: Имам доста сериозен проблем с разширени вени на крака. След консулт със съдови хирурзи ми препоръчаха да се направят инжекции във вената, които евентуално ще ми помогнат, ако не тогава да се прибягва към оперативно лечение. След като споделих това с личния си лекар, той изложи следните доводи: процедурата с инжектирането била изключително болезнена, съществувал реален риск инжектираната вена да умре, след което да загние в крака и да доведе до абцес, лекарството което се вкарва във вената било неизвестен коктейл. За нито едно от споменатите неща съдовия хирург не ми е говорил, единственото което каза е, че ампулите с медикамента не се продават по аптеките. В тази ситуация съм притесна от разликите в становищата на двамата лекари, и не на последно място от това, че наистина няма да знам какво ми вкарват във вената. Бих искала да чуя Вашето мнение, което високо ценя, а освен това да ме ориентирате ако прибегна до инжекции какви други изследвания е редно да ми се направят преди манипулацията, тъй като и тук лекарите са на противоположно мнение. Съдовия твърди, че няма нужда от никакви изследвания, докато личния ми говори за доплер, кръвни изследвания и др. С уважение, Борислава Цекова 
 No 22780. Зададен на 10:18AM 10-May-2005. Отговорили общо 1. 
   
<< към предишната страница / Задай въпрос на д-р БЗК
 
Отговори
 
  1 . Отговорил - д-р Бурян Александров Киров 
 на дата 05:29PM 10-May-2005 

     Здравейте, в всички случаи ще ви помоля да прочетете множество отговори тук, преди , на подобни въпроси.
1. има метод с инжекции, показан е, подходящ е за около 12-15 % от всички пациенти с варици, за да има добър резултат, става дума за варици от разсипен тип, не "големи" столови , магистрални варици. За метода е нужна много сръчност и голям опит. Има местни и общи усложнения - като оток, оцветяване на кожата , възпаление, алергии, та стигне до дълбок тромбофлебит и белодробна емболия и смърт при един на 5 000 пациента в много опитни ръце.
2. метода не е толкоз болезнен, нмо продължителен в времето, не става за 20 мин , на един път, смисъла на метода е да се получи именно състирване на кръвта в вената, под действието на препарат, да се притисне вената за няколко дни и да се разчита че ще слепне и така ше си остане, т.е. няма да има вече разширена вена. ТОВА КАКТО И ПРИ ОПЕРАЦИ НЕ ВЛОШАВА< А ПОДОБРЯВА СЪСТОЯНИЕТО на карка.. Т.н. ампули наистина не се продават в аптеки....а само на болници или медецински центрове на запад. имя няколко варианта - концентриран разтвор на желязо, солеви ряазтоври или даже сладки разтовори и някои други, не са по скъпи от няколко десетки евро, за една инжекция отива по 0,5 мл.........значи изкуството на метода е това което се вкарва да си остане там на место в вената, ....в въввсички сличаи се информирайте за опита на изпълнителя, има ли снимки с резултати ит.н., колко стотин процедури е направил.
3. Долер е излседване което има място в случая, въпроса е за какво оборудване става дума, кой ще го гледа, и прави, и разбира.....оказва се , че е проблем., а и като цяло е за шик, при типичните случаи на разш. вени.
4. не е необходимо специлани изследвания, червена кръв, кр. захар са достатъчни. както за операция така и за склеротерапия.
Успех,
БК 

Общи условия

Активация на акаунт