Коледни звънчета ще звънят, МАЙските бебета да поздравят! №12

  • 14 826
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 66
Здравейте, момичета!

Аз днес бях на преглед, според акушерката урината е наред, но какво точно проверяват идея си нямам. Теста става моментално с някакви листчета които пъхат в пробата и те се оцветяват в последствие, може би в зависимост от съдържанието. Така или иначе ме успокоиха, че всичко е наред, но не ми дадоха никакви подробности.

Чухме сърдечния ритъм с някакъв уред, и той беше ок (според акушерката).
Кръв не са ми взимали този път, нито ехограф. Пола се надявам да разбера на следващото посещение в средата на януари, живот и здраве.

Напоследък редовно усещам някакви ръчкания и боцкания в коремната област. Дали не е време да го усетя това бебе как мърда?
И нещо нямам апетит за продължителни периоди от време, но като се завърне го прави опустошително ...

Това е от мен, поздрави!

# 46
  • Мнения: 336
Момичета да ви попитам може ли да се направи амнио 4-5 дни преди навършване на 20г.с? newsm78  Надявам се да не ми се налага, но от питане глава не боли Joy

Може, няма проблем, проблемът е с прекъсването на бременноста след 22-24 г.с. при не дай си боже неблагоприятен резултат от амниото, който пък излиза около 2 седмици след взимането на пробата, поне в МД-София, затова гледат амниото да се прави най-късно до 20-21 г.с.

# 47
  • София
  • Мнения: 12 201
  Изпуснала съм цяла темичка, ще се опитам вечерта да наваксам.
  А сега да се похваля, че днес ми е един много хубав ден.
  Първо бяхме в Пирогов и махнаха гипса на Ваня. Направиха пак рентгенова снимка и казаха че е зараснало перфектно, даже вече почва да си я раздвижва и използва и разбира се изкъпахме се  Simple Smile
  После бях на преглед при моята гинеколожка. И тя си ме успокои за БХС-то. По-важното е че я попитах за нормално раждане след секцио, защото предния път като че ли го считаше за решено че пак ще е секцио. И за моя радост отговори, че няма проблем, стига всичко да се развива нормално, бебето да не е много голямо и да е застанало нормално. Каза че дори да е седалищно има възможност при контракциите да се обърне, а ако нещо тя ще си ми направи секцио, всъщност и с каките стана точно така. Аз не бях съгласна на планово секцио и до последно се надявах Ваня да се завърти и да опитаме с нормално раждане. За съжаление раждането започна, но тя си остана седалищно. За мен обаче беше достатъчно че раждането е започнало нормално. Не съм против секциото когато се налага, но аз просто предпочитам нормално и ако има възможност ще се пробвам. Радвам се че и гинеколожката ми ме подкрепи. Grinning
    И последното докато се прибирах една колежка от СНБМ ми се обади да ме зарадва, че въпреки че бяхме загубили надежда са гласували двойно обещетение за близнаците. Направо останах супер изненадана, а колко доволна няма как да опиша, това е нещо за което се борим вече три години. Зайобайо радвам се че теб и другите нови близнашки мами ще ги хване. Още има различна информация, но до утре ще знаем точно как е формулиран и гласуван закона  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 849
Здравейте, мами! Само набързо ще ви информирам, че при нас нещата взимат неочаквано лош обрат. Тази вечер бяхме при д-р Марков, който видя ясно, че съм развила Т-синдром. Това беше възможно най-лошият сценарий и надеждите ни бавно угасват. И двете бебчета са много застрашени. След 2 седмици може да се наложи да направим най-тежък избор. Стискайте ни палци да не се налага! Ако някой знае нещо за мами, преживели успешно такава ситуация, ще се радвам да споделите. Ще ви държа в течение, докато съм в отбора. Утре отиваме по разни светила, за да потвърдят или отхвърлят страшната новина....

# 49
  • Мнения: 826
Idar, благодаря още веднъж за информацията.   love001
За болница - Окръжна ми допадна заради положителните мнения на мои познати, но по-скоро стеснявам кръга на избор, защото в класацията ми присъстват и Правителствена болница (там освен добрите мнения, натежава познанството ни с шеф на отделение) и Тина Киркова (единствено заради ваната, иначе не съм добре настроена). Лекар конкретен нямам предвид в Окръжна, но ако науча нещо интересно от първа ръка ще го споделя Peace
За Томова - още утре ще и звъня. А знаеш ли къде приема и колко е цената?   Blush

ПП. Много се радвам за положителното решение на парламента спрямо мамите с близнаци. Честито  bouquet  bouquet  bouquet

Зайо моля се да има грешка и всичко да е наред. Дръж се и знай, че всички сме с теб в мислите си.
  Нямам думи, с които да изразя как се надявам, нещата да се оправят. Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 02:41 от dendri

# 50
  • Мнения: 66
zaiobaio искрено ти стискам палци всичко да е наред при вас!!! И наистина консултирайте се с още специалисти, дано да не потвърдят новината Weary newsm17
Не губи надежда!
Ето какво намерих, надявам се да е по темата...
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=340910.msg%msg_id%

# 51
  • Мнения: 0
Добро утро момичета,

Благодаря на всички за подкрепата и съветите.

Zaiobaio успех!!! Дано отхвърлят подозренията
Darryling кутията ти е пъла и не можах да ти пиша

Да ви разкажа как протекоха нещата при мен. Вчера си направих амниото, реших че няма да понеса по-нататъшни притеснения. Всичко мина добре. Случайно се паднах при Марков, аз не знаех че той е в Майчин дом. Както и да е процедурата - неприятна но кратка. Единственото лошо в цялата работа е момента покрай празниците - резултатите ще излезнат най-рано 9ти Януари. Но нищо ще почакаме дотогава и ще гледаме да не го мислим.
Сега чакам утре ФМ при Марков да разгледа бебо вече по-подробно.

Иначе днес съм си на работа. Реших че като се чувствам добре по-бързо ще ми минава времето в офиса.

И Zaiobaio още веднъж късмет и стискаме палци всичко да е наред  Praynig

# 52
  • Мнения: 265
Zaiobaio, стискам палци да е станала грешка  Praynig Не се отчайвай и мисли позитивно  Hug С теб сме!!!
Aila, чудесно че са махнали гипса на Ваня!

Лек ден на всички!

# 53
  • Русе
  • Мнения: 343
Zaiobaio, дано всичко е наред! Имаш положителната енергия на всички ни Hug! Опитай да си спокойна, доколкото е възможно.

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 09:10 от pepe

# 54
  • Мнения: 28
Zaiobaio стискам палци всичко да е наред и да е станала грешка.  Praynig Дано не ти се налага да правиш труден избор и просто лекарят да е объркал нещо - най добре се посъветвай и с друг независимо колко е добър този доктор при когото си била.

# 55
  • София
  • Мнения: 5 919
Zaiobaio, много-много силно се надявам да ви се размине трудният избор и всичко да е наред!! Успех!!  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 12 201
  Зайобайо стискам палци всичко да се нареди и тревогите да са били напразни  Praynig
  Дендри, аз бях при доктор Томова. Записах се сигурно месец преди прегледа, като възможностите бяха две, преглед в центъра май някъде за 90 лв и преглед в Свети Лазар до зоологическата за 130 лв. Аз избрах второто, защото ми беше по-наблизко. Доволна съм от прегледа.

# 57
  • Мнения: 4
ZaioBaio, толкова мъчно ми стана като прочетох поста ти!!! Cry
Толкова им се радвам на тези женски, еднополови близначета! ДАНО, ДАНО да има грешка и нещата се окажат други. Отивай и се съветвай с още и още лекари!! Стискам ти палци и ще си мисля само положителни неща за вас!!!  Praynig  Praynig  Praynig
ДРЪЖ ни в течение!!!

# 58
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Зайо, аз все още съм оптимист за развитието на близнаците. Не знам какво да ти кажа - просто бъди силна и приеми нещата такива, каквито ще се случат. Трябва да има начин да изкараш бременността до безопасна г.с. за раждане, просто трябва ....

# 59
  • Мнения: 21
Zaiobaio горе главата,всичко ще е наред.Само не се притеснявай.Ние сме с теб.
Момичета аз утре съм на ФМ при Димитрова във Фемина.Надявам се всичко да е ок.И резултата от БХС ще знам утре.
lianka честит ти момък  stork-boy

Общи условия

Активация на акаунт