Глиган

  • 10 452
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Дайте идеи как да сготвя глиган  Grinning Ама по възможност не много сложни рецепти. Примерно нещо задушено...или в тенджера под налягане. Нещо, подходящо за гости. Peace
Благодаря  Hug Grinning

# 1
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
В гювеч.
Нарязваш наедро картофи, моркови, лук, може грах да сложиш... Слагам и няколко скилидки чесън. Може и вино. Дафинов лист.  Масло. Домати, абе- приготвяш гювеч. Става мозък.

# 2
  • Мнения: 2 751
В гювеч.
Нарязваш наедро картофи, моркови, лук, може грах да сложиш... Слагам и няколко скилидки чесън. Може и вино. Дафинов лист.  Масло. Домати, абе- приготвяш гювеч. Става мозък.
а не се ли кисне предварително в марината?  Thinking

# 3
  • Мнения: 707
а не се ли кисне предварително в марината?  Thinking
И аз мисля, че се кисне в марината.
Ще поровя да видя какво ще намеря и ако никой не ти даде рецепта, ще пиша пак.

Ето ти няколко рецепти:
http://www.receptite.com/forum/viewtopic.php?p=94

http://hamhum.net/index.php?option=com_garyscookbook&Itemid= … etail&id=1573

# 4
  • Мнения: 2 751
а не се ли кисне предварително в марината?  Thinking
И аз мисля, че се кисне в марината.
Ще поровя да видя какво ще намеря и ако никой не ти даде рецепта, ще пиша пак.

Ето ти няколко рецепти:
http://www.receptite.com/forum/viewtopic.php?p=94

http://hamhum.net/index.php?option=com_garyscookbook&Itemid= … etail&id=1573
Благодаря  Hug
Извадих рецептата за маринатата и мисля да го направя в глинен съд, както е писала umma  Peace Hug
От всички рецепти научих по нещо интересно и ми стана ясно как се готви туй чудо.

А в един ловен ресторант ядох глиган с боровинки . ама никъде не намерих такава рецепта. може би е измишльотина на готвача  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 541
Здравей! Предлагам ти моите два варианта:
1. За гости винаги приготвям глиганското на кебап.
Кисне в марината поне няколко часа, след това варя в тенджера под налягане мин. 40-50 мин, чак след това приготвям кебапа.

2. Една интересна марината за дивечово месо, записвала съм я от предаване на Ути:
1 чаша кока-кола /около100мл/;
1 чаша водка /около 50мл/;
1 с.л. мед /или захар/;
няколко скилидки чесън, сол, червен пипер, черен пипер, може и къри.
Престоява една нощ /или няколко часа/ в гърне.
Пече се 2-3 часа на 170оС във фурната.
Да ви е сладко   chef

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Извинявам се, че не е съвсем по темата....но адски се надявам глиганът да е изследван! Трихинелозата е ужасна болест!

# 7
  • Мнения: 2 751
Здравей! Предлагам ти моите два варианта:
1. За гости винаги приготвям глиганското на кебап.
Кисне в марината поне няколко часа, след това варя в тенджера под налягане мин. 40-50 мин, чак след това приготвям кебапа.

А как приготвяш кебапа?  Embarassed

Ерика, да, изследван е  Peace и мен ме е страх да ям меса с неизяснен произход  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 9 092
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се маринова. И то поне 12 часа. Така месото става крехко, иначе е сухо.
Някои решават, че след като е замразяван във фризер това спомага да се разграждат мускулните тъкани, но съвсем не е достатъчно.

ние си харесваме най-много приготвен Глиган по ловджийски - съвсем задушен си е, не иска много обикаляне  Peace



# 9
  • Мнения: 9 092
това е глиган с вино, почти като по-горния, без наденицата само с печурки, без манатарки

# 10
  • София
  • Мнения: 541
Здравей! Предлагам ти моите два варианта:
1. За гости винаги приготвям глиганското на кебап.
Кисне в марината поне няколко часа, след това варя в тенджера под налягане мин. 40-50 мин, чак след това приготвям кебапа.
А как приготвяш кебапа?  Embarassed
Ерика, да, изследван е  Peace и мен ме е страх да ям меса с неизяснен произход  Rolling Eyes

месото, нарязано на хапки;
2-3 глави кромид лук;
1 ч.ч. червено вино;
2-3 дафинови листа;
черен пипер на зърна /15-20, или повечко, зависи от предпочитанията/
2 с.л. доматено пюре;
1-2 ч.л. червен пипер;
олио

Месото и лука се задушават в мазнината в по-дълбок тиган /или тенджерка/, докато лука стане прозрачен. Добавям една лъжичка червен пипер, доливам виното и вода , колкото да покрие месото. Оставям на слаб огън докато поизври водата и почти остане на мазнина. После добавям дом. пюре, черния пипер и даф. лист.
Поднасям с картофено пюре или варен ориз. По-рядко с пържени картофки.
Добър апетит   chef

# 11
  • Мнения: 2 751
Благодаря   bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт