Помогнете ми с обичаите

  • 3 462
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 542
според мен трябва да вярваш само в това което ти харесва! Grinning

# 46
  • Мнения: 2 132
За първи път чувам такова нещо. Аз си купих комплект от магазина.
А за осоляването не гледаха ли за бебето прието в болница след тази процедура?

# 47
  • Мнения: 1 195
Мила, никакви традиции НЕ ТРЯБВА да се спазват! И никое дете няма да умре или да му се случи нещо си, защото не било направено това или онова. Баща ти с теб е имал право да постъпва както сметне за необходимо. Сега майката ще си  ти и твое право и задължение е да взимаш решенията.
Ако нещо ти харесва - ОК, ако не ти харесва - казваш го на другите...и да си гледат работата.
Обичаи със сигурност има много, зависи от района, религията и какво ли още не. Нито един от тях обаче не е задължителен или ключов да здравето на детето ти. От бабини деветини най-много проблем да си докарате.
Детето има нужда на първо място от огромната любов на родителите си, храна (по възможност кърма),  спазване на елементарна хигиена в жилището ви, и педиатър, който да го преглежда и следи за проблеми.

 Peace
Не робувай на поверия и суеверия Peace Само главоболия ще си докараш Naughty

По скоро б) ще е верен отговор според мен Peace

# 48
  • Мнения: 4 784
Колко още подобни суеверия и обичаи ще чуеш до края на бременността - ако вземеш да им вярваш на всички, свят ще ти се завие.
Аз поне не вярвам, но въпреки това, все се намира кой да ме "посъветва". Не им обръщай внимание.

# 49
  • Мнения: 835
Изобщо не съм се замисляла за разни суеверия и нищо не съм спазвала.За мен това са пълни измишльотини.Ако ти харесва - спазвай ги, ако така се чувстваш добре.

Купих на бебка нов комплект за изписването.Вързах и червено конче на ръчичката и това беше от към суеверия.Вързах го за да не "дудне" бащата и майка ми, но много бързо го махнах.

# 50
  • Мнения: 325
Моят съвет не се различава от този на останалите-не се връзвай на подобни измишльотини. Изобщо не ги слушай,защото ще луднеш.На мен също ми досаждат с подобни глупости.То тези дивотии може да те побъркат. Аз съм казала да не ми казват никакви такива,не ща и да ги зная.Те,разбира се пак си казват,за да освободят себе си,ама няма кой да ги слуша. По-добре се наслаждавай на това,което ти се случва и не се обременявай с излишни простотии.

# 51
  • Мнения: 242
леле колко нови неща може да се научи в тоя форум  Joy ooooh! тия последните суеверия за първи път ги чувам newsm78,по -доббре не експериментирай с подобни "вярвания"  Peace

# 52
  • Мнения: 1 428
Незнам да се смея ли,да плача ли.Какви са тези ГЛУПОСТИ  ooooh! За исписването бяхме купили готов комлект от магазина.

# 53
  • Мнения: 1 322
Аз на такива "обичаи" не вярвам.

# 54
  • Мнения: 6 274
Какви ли глупости още ще прочета ?!  ooooh!
Изобщо не слушай никой, а си купи каквото ви харесва на теб и таткото на бебето...
Всички останали НЕ СА родители на вашето бебе, следователно НЯМАТ право да дават съвети, без да са им искани...
Още повече пък такива.... айде да не казвам какви...
Лека бременност...   
bouquet

# 55
  • Мнения: 826
Спазвай каквито традиции са ти удобни Mr. Green А тея неща където си ги написала за ризата на мъжа ти... извинявай, ама направо ме разсмяха. Моя съвет е да не робуваш прекалено на предрасъдъци и обичаи, още по-малко на "нарежданията" на стринки и лелинки, които всичко знаят как се прави. Успех Wink

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз лично тук и сега го чета , но не се натоварвай с такива суеверия не е добре нито за теб нито за бебо.Пази се и успех  Peace

# 57
  • Мнения: 9 973
 ooooh! парцали на 20-30г.,молците ги яли..... Shocked
купете нови дрешки поне за изписването  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт