Въпрос за почерпката след раждането

  • 5 538
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Почерпих на изписването с торта,шоколадови бонбони,уиски,безалкохолно,букет за акушерката

# 31
  • Мнения: 805
Непосредствено след раждането пратих нашите да напазаруват за мен и за почерпка...голяма грешка! Като седнаха да ядат и ме забравиха на магарето!
Тук лекаря за това, че си е свършил работата - взима заплата. Не се черпи, а се благодари!

# 32
  • гр.София
  • Мнения: 380
Изписаха ни малко неочаквано и таткото нямаше време за специални покупки, защото излезе от работа, за да ни посрещне. Беше подготвил четири торбички с алкохол и по една голяма кутия бонбони за хората, от които бях доволна и предварително си бях набелязала, че ще бъдат почерпени-лекарката, акушерката, анестезиолога и една от неонатоложките. На дежурния екип в деня на изписването не сме купували нищо, защото не ги познавах. Според мен почерпката е знак на благодарност към конкретни хора, ако са си свършили добре работата и са проявили човечно отношение, а не е задължителна в останалите случаи.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 809
Черпих в деня на изписването. Занесох букети цветя, бонбони, сокове и торта. На персонала им се бяха отщяли тортите, но всички носеха именно това. Раждах в частна болница, никой не носеше алкохол.

# 34
  • Мнения: 200
в деня след като родих , мъжа ми донесе на двете акушерки и двамата доктори вино , бонбони и кафе ,а на изписването за екипа неонатолози бонбони, цветя и сок, все пак за деца се грижат

според мен се носи ако са заслужили ,но това си е твое решение ,пожелавам ти леко раждане   bouquet

# 35
  • Мнения: 4 433
На изписването мъжът ми донесе почерпка.

# 36
  • София
  • Мнения: 537
понеже наистина и е писнало от бонбони и кола, ние занесохе лучник, червено вино и букети. Зарадваха се на всичко Simple Smile
не се притеснявай ще приеат всичко не връщат хич  Joy

# 37
  • Мнения: 2 960
В деня на изписването дадохме/по точно мъжът  ми/ почерпката си на доктора и екипа-уиски,кафе,бонбони.

# 38
  • Мнения: 8 999
Веднага след раждането - лека почерпка за екипа. На изписване - лека почерпка за акушерките, които са на смяна.
На лекаря - след изписването. Личен подарък.
Поне при мен беше така.

# 39
  • Мнения: 2 334
На изписването дадох на екипа който беше на смяна и който всъщност ме прие малка почерпка-бонбони,кафе,алкохол и безалкохолно  Peace

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Майка ми донесе цветя,шоколадови бонбони и кафе.Като се има предвид,че в болницата се отнесоха с мен като с животно даже и това им беше много!Но го направихме заради "традицията",че все нещо трябва да се даде и го дадохме на сестрата,която ми даде бебето,даже не съм я виждала никога.Ако бяха по-мили щеше да има на всички по нещо,но сами си изпросиха"нищото".
Не се притеснявай за такива неща,леко раждане и приятен и спокоен престой в болницата!После сама ще си прецениш на кой с какво да се отблагодариш. Wink
подкрепям напълно Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Нищо не сме черпили, въпреки, че раждах с уговорка.
"Почерпихме" моят лекар със заделената предварително за него сума. Peace

# 42
  • Мнения: 390
Освен всичко казано дотук, бих дала идея да поръчаш и една баница. Много се зарадваха при мен.

# 43
  • Мнения: 267
След раждането ,но преди изписването-по една торбичка(с кафе,бонбони) на акушерката,докторката,неонатоложката и лекарят с когото имах уговорка,като неговата торбичка беше по различна-имаше уиски ,а в другите вино.Естествено и определената сума  Simple Smile Плюс това имаше торта и безалкохолно за целия екип.
При изписването пита с мед и шарена сол и букет за сестрата.
Това беше при раждането на сина ми през август.Когато се роди дъщеря ми нещата бяха по-различни,защото докторът ни беше познат и близък,та тогава минахме без пари Simple Smile

# 44
  • Мнения: 615
Здравейте,
предстои ни с жена ми да си имаме  бебе
и ние мислим да  почерпим със съответнта сума Grinning
според вас каква трябва да сумата, за лекаря ако не си е поискал той конкретна?

Общи условия

Активация на акаунт