фригидна ли сьм?

  • 37 228
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 380
Подкрепям !!! Peace
Сексуално разстройство, аномалия, както и половата студенина и намалената възбудимост.... Значи съм имала сексуално разстройство , след като не съм познавала добре тялото си когато започнах да  водя сексуален живот и после пак  съм имала такова след като  не мога да  стигна до оргазъм ..... а пусто как ми   се прави  секс - ама съм Фригидна !!!
Липса на оргазъм не е фригидност !   bouquet

Приема се за нормално към началото на полов живот жената да не познава тялото си и сексуалната си чувствителност. Т.е. в известен смисъл фригидността към този период от време е много често срещано явление, по-скоро обратното е изключение. Разстройство и аномалия се смята след определено време в брак или редовен полов живот.

# 61
  • Мнения: 2 011
Подкрепям !!! Peace
Сексуално разстройство, аномалия, както и половата студенина и намалената възбудимост.... Значи съм имала сексуално разстройство , след като не съм познавала добре тялото си когато започнах да  водя сексуален живот и после пак  съм имала такова след като  не мога да  стигна до оргазъм ..... а пусто как ми   се прави  секс - ама съм Фригидна !!!
Липса на оргазъм не е фригидност !   bouquet

Приема се за нормално към началото на полов живот жената да не познава тялото си и сексуалната си чувствителност. Т.е. в известен смисъл фригидността към този период от време е много често срещано явление, по-скоро обратното е изключение. Разстройство и аномалия се смята след определено време в брак или редовен полов живот.
Ти се придържаш към "Фригидността като изключително широко понятие" а аз към по - тясно понятие. Все пак не можем да сравняваме жена, която изпитва отвращение към полов акт, студенина ...с такава , която по една или друга причина не изпитва оргазъм и има желание за секс. Би било несправедливо , защото едното състояние доста трудно се преодолява ....  bouquet

# 62
  • Мнения: 4 380
Цитат
Ти се придържаш към "Фригидността като изключително широко понятие" а аз към по - тясно понятие. Все пак не можем да сравняваме жена, която изпитва отвращение към полов акт, студенина ...с такава , която по една или друга причина не изпитва оргазъм и има желание за секс. Би било несправедливо , защото едното състояние доста трудно се преодолява ....

Не е въпроса ти или аз към какво понятие се придържаме а как го определят специалисти-сексолози.
Всъщност, погледнато реално и мнението на специалистите не е важно. Важно е това което мислят мъжете за една такава жена. А за тях е фригидна както единия тип, така и другия. И едното и другото са частни случаи на фригидност, съчетани заедно е тежък случай.

п.с. И двете състояния могат да бъдат лесно или трудно преодолими, според зависи от фактори и причини.

# 63
  • Мнения: 2 448
. Важно е това което мислят мъжете за една такава жена. А за тях е фригидна както единия тип, така и другия. И едното и другото са частни случаи на фригидност, съчетани заедно е тежък случай.

Сега пък реши и че знаеш какво мислят всички мъже.  Laughing
В случая изобщо дори не е важно какво мисли някой за една жена, гадното е, ако тя самата изпитва дискомфорт от тези нейни проблеми и дали има мотивираност и желание да ги разреши.

п.п. не очаквах да се обидиш от нещо, с което малко по горе сама се похвали. Така, че извинение от мен за нещо казано от теб няма да получиш, но очаквам ти да ми се извиниш за обиди , с които ме наричаш без да имаш някакви основания.

# 64
  • Мнения: 2 011
Цитат
Ти се придържаш към "Фригидността като изключително широко понятие" а аз към по - тясно понятие. Все пак не можем да сравняваме жена, която изпитва отвращение към полов акт, студенина ...с такава , която по една или друга причина не изпитва оргазъм и има желание за секс. Би било несправедливо , защото едното състояние доста трудно се преодолява ....

Не е въпроса ти или аз към какво понятие се придържаме а как го определят специалисти-сексолози.
Всъщност, погледнато реално и мнението на специалистите не е важно. Важно е това което мислят мъжете за една такава жена. А за тях е фригидна както единия тип, така и другия. И едното и другото са частни случаи на фригидност, съчетани заедно е тежък случай.

п.с. И двете състояния могат да бъдат лесно или трудно преодолими, според зависи от фактори и причини.
Да, понеже мъжете мислят  в повечето  случаи първично и животински ( в секса а и не само  в него) - и  ако една жена не получи оргазъм веднага и лепват  етикет "Фригидна" а аз на тях бих  сложила етикет "Тъпанар" защото  най-вероятно те имат по-голяма вина за липсата на оргазъм - щом лесно и бързо  решава , че въпросната жена е Фригидка  Mr. Green
Докато има такива "Тъпанари " ще има и толкова много Фригидки ! #Cussing out

# 65
  • Мнения: 6 860
Не бих определил една жена, която не е получавала оргазъм като фригидна! Преди години имах връзка с фригидна жена и бих казал, че това е ужасно.

# 66
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Това пък от къде го измисли? Фригидността не се определя от наличие или отсъствие на либидо, а от способност за оргазъм. След като такъв няма, не може да се казва "със сигурност не си фригидна" защото това Е фригидност. Била тя временна или не, към момента момичето си е фригидно.

Това не е фиргидност, а аноргазмия. При аноргазмията има повече надежда за промяна.

А относно оргазма без свършване, ще споделя какво ми се случи вчера: с партньора, не сама. Изпитах усещане, което ми съпътства оргазма - на неконтролируемо треперене и това усещане беше много остро. Обаче не свърших. Къде да го класифицирам ? По-важното е дали на жената й е хубаво, а не категориите  Peace

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 10:56 от svetla

# 67
  • Мнения: 249
Това пък от къде го измисли? Фригидността не се определя от наличие или отсъствие на либидо, а от способност за оргазъм. След като такъв няма, не може да се казва "със сигурност не си фригидна" защото това Е фригидност. Била тя временна или не, към момента момичето си е фригидно.



А относно оргазма без свършване, ще споделя какво ми се случи вчера: с партньора, не сама. Изпитах усещане, което ми съпътства оргазма - на неконтролируемо треперене и това усещане беше много остро. Обаче не свърших. Къде да го класифицирам ? По-важното е дали на жената й е хубаво, а не категориите  Peace
То, ако е така тогава можем и без секс!  bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 71
Е, нали даже име му измислихме в Онази тема. Полу-оргазъм. Joy

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Е, нали даже име му измислихме в Онази тема. Полу-оргазъм. Joy

Да, то тръгна оттам, че аз бях написала "някой път полу-свършвам" Wink

# 70
  • Мнения: 233
Преди да родя първото си дете аз също не бях изпитвала оргазъм,но след раждането всичко се промени.Усещането беше невероятно.Ако искаш си купи вибриращ пръстен на ,,durex'' за допълнителна стимулация и гел ,,durex play on''. и двата продукта имат ефект.

# 71
  • Мнения: 3 500
Проблема не е в теб. Просто не си намерила мъжа, с който наистина да правите страхотен секс.

# 72
  • Мнения: 92
Как ще си фригидна бе,девойко? ooooh!Просто не изпитваш никакво сексуално влечение към мъжа до себе си.Явно от твоя страна тръпката е излязла в неограничен отпуск отдавна.А може би на всичко отгоре имаш прекалено много задръжки с този мъж в леглото?Аз бях в същото положение с бившия си съпруг-разбирам те прекрасно HugПри мен подейства само бърз развод и ново начало Peace

# 73
  • Мнения: 249
Проблема не е в теб. Просто не си намерила мъжа, с който наистина да правите страхотен секс.
 
Зависи, за кой какво е важно!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт