За бързи въпроси и отговори, за тези, които нещо ги вълнува, но не искат тема-4

  • 12 679
  • 296
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
Момичета, някой знае ли дали здравната каса поема аборт по медицински причини?
мисля,че да
аг-то ти дава направление и отиваш с него-така мисля

# 16
  • Мнения: 481
Момичета, някой знае ли дали здравната каса поема аборт по медицински причини?
мисля,че да
аг-то ти дава направление и отиваш с него-така мисля
Аз правих аборт по медицински причини в Майчин дом и касата пое всичко-това беше март 2006.
Дори и инжекцията ,която трябваше да ми бият,тъй като съм нулева отрицателна група Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 809
Така че пробвай, но ако не стане с а-дерма, бъди готова да пробваш и други продукти докато не оцелите подходящото Wink
АБсолютно, аз изпробвах страшно много неща. От доволните от Др.Тайс съм и супер недоволна от Себамед и Линола фет. Последното засили проблемите ни. Така че купуваш, пробваш, споделяш  Peace
P.S. Само на мен ли Себамед ми миришат ужасно newsm78 Направо ми става нещо от аромата им.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 098
Simple Smile)) на мен мустела и а-дерма ми миришат гадно Simple Smile))

# 19
  • Мнения: 1 745
Мустелата определено мирише... специфично! Wink Чак гадно не е,но не ми допада! Mr. Green

svhristova,аз когато лежах в МД заради зацапване,за малко щяха да ми направят аборт,напълно безплатен,а после се оказа и ненужен! Close Но когато е по мед. причини се поема от ЗК! Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 6 254
И аз да попитам.
Детето ми е на близо година и три месеца и от няколко месеца по зъбките му се появиха черни налепи. Консултирахме се със зъболекарката на мъжа ми и според нея това си е нормално отлагане, което при някои хора е тъмно, а при други оранжево. Не било болест, но щяло да продължи, така и не разбрах дали до края на млечните зъби или цял живот. Каза, че имала такъв пациент - дете, но майка му имала същия проблем, пък аз го нямам. Освен това жената не е детски зъболекар.
Купихме му накрайник с четка и от няколко дена му мием зъбките. Има подобрение, но налепът все още си седи.
Някой да има подобен проблем?
В друг форум имаше тема по принцип за детските зъби, та там съветът беше децата да се водят при детски зъболекар. newsm78 Така, че ако искаш се консултирай с такъв.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 098
То баш детски зъболекари ...няма...или са единици...има такива които работят и с деца....
Иначе за мен това изобщо не е нормално, заведи детето на зъболекар.

Моят апропо по едно време имаше едни налепи жълти от зрънчо, дето с никаква четка не падаха....зъболекарката ме посъветва с една марличка с малко кислородна вода да мина...махнаха се....от тогава такова нещо не му е купувано ест за ядене.....
А досега защо не сте мили зъбите на детето, все пак не е само на мляко отдавна????

И се отнесете сериозно към проблема, защото при децата кариеси стават много бързо и още по-бързо минават в пулпит, а много трудно дават да им се оправят зъбите....но все пак тези зъби ще им служат 7-8 години още, трябва да ги пазим....

# 22
  • Мнения: 1 336
Sorry обаче само се записвам, досега нямам коментар или въпрос, а пък искам да следя темата ...

# 23
  • Мнения: 2 111
За козметиката трябва да се отчете и факта дали става въпрос само за чувствителна,суха кожа или АД.
От кремчето на д-р Тайс също съм доволна,ползвах го 1 месец за едно сухо петънце когато Симона беше на 1 месец и свърши чудесна работа.
Но дъщеря ми няма АД,просто й е чувствителна кожата,обрива се от Бюбхен например и затова Мустела и А-дерма ми вършат работа.
Angel_Dust останала съм с впечатлението,че харесваш А-дерма  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 44 098
Ами признавам я като принципно хубава..както писах и крема за слънце ми хареса....но не мога да кажа, че на сина ми подейства по-добре от колкото хип да кажем....за това и така писах по-горе....не я харесах ...на тази цена за него....но от много други ползва ли я съм чувала че е чудесна - сигурно е така....
Синът ми имаше....мисля вече е израснат но нека мине пролетта - атопичен дерматит....като има периоди на затишие и когато е на петна и обриви....а и до сега е с много суха кожа....явно не  е неговата...иначе и той от повечето неща на бюбхен се обриваше...както и от мустела стелатопия....та всичко е индивидуално....

# 25
  • София
  • Мнения: 1 809
Да питам и аз: възможно ли е от растеж на зъбки да се възпалят обривите по бузките? (става въпрос за СД)

# 26
  • Мнения: 4 292
Благодаря на всички за отговорите!   bouquet
В момента имам продукти на Бюбхен, Нивеа, Др.Тайс и Мустела. Направо ми омръзна да ги сменям. Всичките в момента ги ползва синът ми.

# 27
  • Мнения: 179
Благодаря на Аня с двете сърчица и на Angel Dust за отговорите.   bouquet
И нашата зъболекарка ни посъветва да мием с марля и кислородна вода на този етап.
А на въпроса защо досега не сме ги мили - защото за мен не е очевидно, че миенето започва още от първото зъбче, въпреки че това е преобладаващото мнение. А и такава категоричност от хора, които не са специалисти, не може да не ме накара да се замисля и за другите аргументи.
Изчетох всички теми във форума и ме интересуваше предимно мнението на хора, които са се консултирали със зъболекар. Явно и между зъболекарите няма единно мнение.
Детето още не може да плюе и колкото и да е безвредна пастата, всеки ден по два пъти поема някакво количество от нея. Това се натрупва с времето. За кислородната вода пък има някакви съмнения, че уврежда емайла.
Синът ми, който иначе е кротко дете, плаче така, сякаш го колят, когато пробвам да му почистя зъбките с марля или накрайник.  Sad Ще продължа няколко седмици и може би ще се откажа. Предпочитам да го заведа веднъж зъболекар да му изчисти зъбките и да плаче само тогава, отколкото да се дере по два пъти на ден.
Но още го обмислям де.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 098
Ами по принцип се казва, че щом детенце яде други неща освен мляко е хубаво да се почистват зъбките. било то дори 2-3 само.
Като в началото даже може без паста, въпроса е да не остава храна по тях.
После има пасти без флуор, които се водят безвредни при поглъщане.
И чак като детето се научи да плюе тогава с флуорна паста.
Като съм чела не веднъж от майки, които имат зъболекари в семействата, че даже в съсвем ранна възръст се почистват просто с влажна маличка...без кислородна вода....
Иначе според мен ако от 1-2 почиствания с кислородна вода не се изчистят зъбкито, то може и да не е просто замърсяване. Ти все пак води ли го детето на зъболекар да го видят. Защото има едно нещо наречено биберон кариес....та може всъщност да е това...например...дано не....
А за кислородната вода моята ме беше посъветвала да взема по-нисък процент, защото иначе можела да му щипе Wink може и за това да плаче и да се дърпа също....
И последно - моят син с накрайник и марля също не ми давал особено да бъркам в устата му, но с бебешка четка за зъби му беше голям кеф.
Даже сега като стана на 3 му взехме електрическа четка и вече съвсем спокойно дава да му се почистат старателно зъбите.....


Като цяло наистина ако не си водила детето на зъболекар най-добре то направи, възможно най-скоро.
А и не знам как зъболекаря ще изчисти зъбите на един път. Още повече, че работещите с деца такива, отказват да правят нещо насила, защото после децата се налашват и изобщо не дават да им се пипа в устата и т.н. проблеми за цял живот.....

# 29
  • Мнения: 3 219
arvada , не е необходимо да слагаш паста в началото, ако това е аргумент за ранното миене на зъбките. Моя е на 2г и половина, паста ползваме от пролетта, до тогава миех с чиста водичка и с четка, като му показавам как си мия моите. Децата обичат да подражават. Пък и тези хигиенни навици е хубаво да се изработват от самото начало, както и посещенията при зъболекар / за да няма страх после от него като стане голям /. Ще ти поплаче няколко дни и ще свикне. Впрочем, аз накрайник не съм купувала, направо четка му взех, има съвсем мънички , за млечни зъбчета. Нашата беше на Нук Peace


Ха, написали сме почти едно и също и  едновременно с Angel_Dust 
 

Общи условия

Активация на акаунт