Апендицит ?

  • 23 962
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 621
Здравейте, боли ме коремът от дясно от вече три седмици. Още в началото дадох кръв и тя се оказа добра.Урината ми имаше белтък и те решиха,че са бъбреци. но след като пих аугоментин и още ме наболява от време на време отидох отново и се оказа,че не е бъбреци. Лекарят(беше друг) каза,че не изключва апендицит,но ме прати при друг лекар,защото можело да е стомах. Другият ме опипа и каза,че не е апандисит за него. Преди това и гинеколожката ме беше пипала за апандицит и тя каза,че не е.Сега пия лекарства за стомах. Но наистина се притеснявам дали няма да се окаже апендицит.Нямам познати,които да са оперирани и да ми кажат каква е болката и за това се обръщам към вас. Възможно ли е да ме боли 3 седмици и то само на моменти?Идали да не отида на хирург? А другото,което ме попитаха всички беше за гинеколог...Дали да не потърся дръг гинеколог? Защото болката излиза и на кръста?Какво е мнението ви? Дайте ми съвет...

# 1
  • Мнения: 5 525
Ами иди и на хирург да те погледне. Аз съм в същото положение като теб - на периоди вече години наред съм с болки в корема в дясно долу. И аз години наред се чудя не е ли апандисит, при мен болката преминава и към кръста. Ходих миналият месец на лекар - каза че имам песачинки. И се очуди как така досега не са ми махнали апандисита с тези болки, но и той каза че не е апандисит. И така аз от вчера съм отново с болки, и аз като теб се чудя на какъв лекар да ходя сега.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 100
На мене са ми махнали преди доста време апандисита.Болката беше не много силна,на моменти изчезваше. Моят съвет е да отидеш на хирург, а не да търсиш друг гинеколог. И без да те плаша,но ако имаш възпален апандисит положението изисква бърза намеса.

# 3
  • Мнения: 621
Ами да ще отида още в четвъртък. Просто нямам време преди това. Единственото,което е ,че при мен болката е три седмици вече,което говори за по-скоро т.нар. хроничен апандисит,ако е това. или поне до този извод стигнах след много четене на статии в нета. Болката също изчезва на моменти и реагира на храна - т.е. при определени храни дразненето е по-голямо. не смея и да спортувам много-много напоследък,защото съм притеснена. Ако е апандисит - да го махат и да се свършва вече. В началото бях притеснена от операция и т.н.,но ако е наистина това - то досега щях да съм се възстановила вече....Можете ли да ми препоръчате хирург при който да отида?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 100
За хирург не мога да препоръчам.Оперирана съм отдавна,а и не съм се интересувала.Правиха ми я в Пирогов. Успех! Може да се включи някой със скорошно опериране.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 019
Да започна с това , че ме оперираха от апандисит миналата година.Първо и при мен не беше ясно какво е - три дни ходих по доктори- първо при уролог - да се изключи бъбречен проблем, след това на гинеколог- да изключи евентуално пукната киста или не знам какво друго.Всичко ми беше наред, но болката продължаваше.Взимаха ми кръв през ден.И когато левкоцитите, които са признак за инфекция се повишиха много и ме болеше все повече - ме оперираха, на четвъртия ден откакто ме заболя, доста си ме болеше.Оказа се , че апандисита ми е бил много възпален, направо пред спукване.Оперираха ме в Токуда, спешните случай там са безплатни.
Сега за твоя случай- може да е хроничен, но все пак се консултирай с хирург, както и си мери температурата, леко повишената температура- 37,2-3 може също да е признак за инфекция.
Успех!!!

# 6
  • Мнения: 621
Аз вчера посетих и Пирогов и хирургът доста сериозно ме прегледа и ми пусна урина. Прати ме и на гинеколог. Каза,че според него не е апандисит и гинеколога каза,че не е от него. Урината ми преди три седмици беше с доста повишен белтък,а сега се е оправила. Освен това днес си ме боли и от ляво,а не само от дясно и кръста си ме наболява. Много се влиае и от топло и студено...И аз незнам какъв лекар да търся вече Rolling Eyes Чудя се дали не е на нервна почва нещо,защото ме боли като се притесня.например днес бях на изпит и през цялото време ме боля...А и друго ми прави впечатление - като пия повече течности и не ме боли....може и да са бъбреците нещо или някаква сериозна изстинка....знам ли.На контролен съм в петък пак...Ще видим тогава какво ще кажат

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Може също да е песъчинки/камъни в жлъчката.Симптомите са подобни.

# 8
  • Мнения: 5 525
Ами и аз много се шубелисах да не е апандисит. И аз бях с болки в дясно, болеше ме и кръста. Вчера ходих до Пирогов, но аз направо минах през уролозите. Доктора ме видя на ехограф, опипа ми корема, пуснаха ми кръв и урина и слава богу няма данни за остра инфекция в коремната кухина. Имам песачинки в десният бъбрек и това най - вероятно е причината за болката. Сега пия лекарства и да чукна на дърво  наболява ме но много по - леко.
little_mermaid ти добре ли си вече, при кой хирург ходи в Пирогов или който беше на смяна?

# 9
# 10
  • Мнения: 621
В Пирогов да ти кажа не си спомням името,но после ходих във Военна Болница Прии доц. Краси василев.Той бол много добър специалист и доста добри отзиви чух за него. Там ме гледаха 2ма други лекари и казаха,че няма нищо според тях. В понеделник ще си взема резултати от кръв и урина и ще видим. И аз имам песъчинки в бъбреците - в десния се оказа и ни видяха нещо,което мислели за киста ,но се оказа мехур със закъсняла овулация и днес наистина ми дойде с 10 дни закъснение.
Надявам се да е от песъчинките в бъбреците болката,но пак ще отида на нефролог,защото ми ги видя лекарка,която само това си прави - ехографи. А те уж гледаха и не ги видяха. Но знам,че трудно се хващат те. Ще отида пак във вторник вероятно...Да видим какво ще кажат те.

# 11
  • Мнения: 5 525
Стискам палци да си добре, и да изкараш безпроблемни Коледни празници. Аз вече почти нямам болки слава богу, чувствам се добре. Весело посрещане на Коледните празници.

# 12
  • Мнения: 3 461
Когато мен ме оперираха преди 100 години, болките бяха в областта на пъпа. Хубаво е да направят ултразвук на коремните органи , дъщеря ми направи криза преди няколко месеца, видяха течност, която е характерна и за апандисита, след това CT scan, от който се разбра, че течността е от спукан фоликул.

Сега много често, от няколко години, имам болка в областта на апандисита, откриха ми миниатюрна херния.

# 13
  • Мнения: 5 525
Когато мен ме оперираха преди 100 години, болките бяха в областта на пъпа. Хубаво е да направят ултразвук на коремните органи , дъщеря ми направи криза преди няколко месеца, видяха течност, която е характерна и за апандисита, след това CT scan, от който се разбра, че течността е от спукан фоликул.

Сега много често, от няколко години, имам болка в областта на апандисита, откриха ми миниатюрна херния.
PeaceМен ме гледаха на ехограф, доктора гледа всички коремни органи.

# 14
  • Мнения: 3 461
Стискам палци да не е нещо сериозно, но се наблюдавай. Аз правех непрекъснати кризи, и макар че резултатите ми бяха гранични, майка ми, която е лекар, ме бутна под ножа. Но тогава бях дете и се възстанових моментално. Сега обаче треперя с дъщеря ми.

Общи условия

Активация на акаунт