Загуба

  • 6 473
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
За децата няма нищо по-хубаво от това, да имат двама родители. Не подкрепям много абортите, но те разбирам. Не се терзай, занапред това да ти е обица на ухото.
Иначе, лично на мен никога не ми става приятно, като чуя за направен аборт. Но пък това си е избор на всяка жена.

# 16
  • Мнения: 304
Взела си правилното решение Peace По-добре така отколкото да отглеждаш сама детото без мъж и истинско семейство. Един ден ще имаш семейство и подходящ мъж до себе си и ще бъдеш много щастлива. Hug

# 17
  • Мнения: 89
Хубавото в случая е,че тази бременност ти е отворила очите за човека,който си избрала за интимен партньор....Добре,че си си направила вярните изводи и си отписала този "мъж"!Вярно е,че е трудно решението,което си взела,но и трудно се живее сама...Така че продължавай напред!Аз на 25 год също направих аборт,но не се чувствах готова нито за дете,нито за семейство!Всеки сам си преценява и тези остри критики ме озадачават.Сега очаквам второто си детенце!И теб това те очаква,така че не драматизирай излишно...и без друго не можеш да промениш вече нещата!

# 18
  • Мнения: 62
Хубавото в случая е,че тази бременност ти е отворила очите за човека,който си избрала за интимен партньор....Добре,че си си направила вярните изводи и си отписала този "мъж"!Вярно е,че е трудно решението,което си взела,но и трудно се живее сама...Така че продължавай напред!Аз на 25 год също направих аборт,но не се чувствах готова нито за дете,нито за семейство!Всеки сам си преценява и тези остри критики ме озадачават.Сега очаквам второто си детенце!И теб това те очаква,така че не драматизирай излишно...и без друго не можеш да промениш вече нещата!
Подкрепям изцяло горните думи! Мислех да пиша абсолютно същото/ лошо, че понякога точна така научаваме житейски истини! От сълзи и съжаления полза няма така че само напред. Стъпай твърдо и просто не допускай този човек повече до себе си/ моля те/ заради теб самата. Така ще си спестиш повече мъка. Можеше поне като мъж да поговори с теб а не да постъпва така недостойно.

# 19
  • Мнения: 22
Не очаквам подкрепка нито съчувстние достатъчно се критикувам, аз също съм против аборта но за мен едно дете трябва да има двама родители които да го желаят и обичат, при мен не се получи така, затова взех това решение, не ми беше лесно,знам,че има много самотни майки имам такива приятелки, не съм споделяла с никого за това как се чувствам след аборта нито  с приятелки и нито с родителите си макар,че те ме подкрепят и са до мен, затова реших да я споделя с вас, знам също,че аз сама трябва  да го превъзмогна.
Благодаря на всички!..... 
bouquet

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Трудно решение си взела ..съжалявам за избора

....жалко че не си получила поткрепа дори от родителите си  Confused


Мисли позитивно и не се кори  Hug .... Съвсем скоро ще срещнеш бащата на бъдещите си деца   bouquet

Успех  Wink






# 21
  • Мнения: 165
.Моля посъветвайте ме, дали не съм направила най-голямата грешка в живота си

Моят съвет е да не съжаляваш за нито едно решение което си взела в този живот.Вярно........не се чувстваш добре.Знам защото съм го изпитала.Боли............много((не физически а вътре..........там някъде из дълбините на душата и съвестта).Но помисли след време заслужава ли на този свят да се появи едно невинно същество за което баща му не е искал да чуе.Проблема не е в теб.Вярвам че ако приятеля ти беше ЧОВЕК щяхте да си оставите бебето,но не си струва да раждаме и гледаме сами децата на някой който не го ... за нас.Горе главата.Успокой се.Много е трудно но ще ти мине.Никога няма да забравиш това но когато срещнеш човека който ще те дари с щастие ще претъпиш старата болка.Пожелавам ти и ти като мен след време да очакваш своето бебче и да разбереш защо е трябвало да минеш по този черен път.Струва си повярвай ми.

                            Успех!!!!!!

# 22
  • Мнения: 9 814
Моля посъветвайте ме, дали не съм направила най-голямата грешка в живота си

Няма какво да те съветвам ти вече си направила своя избор.
Всяко зло за добро.

# 23
  • Pb
  • Мнения: 1 183
На твое място щях да постъпя по същия начин! Ще ти е тежко, никога няма да прежалиш нероденото си дете, но все пак времето наистина ще притъпи усещането. Не очаквай да стане скоро. Но сега трябва да намериш смисъл в нещо, на което да отдадеш вниманието и енергията си.
Успех!

# 24
  • Мнения: 3 092
Станалото станало .... дано скоро срещнеш човека , с когото да имаш дечица!
Съжалявам  Hug

# 25
  • Мнения: 36
Като се има предвид цялата ситуация, аз лично споделям решението ти. Трудно е да приемеш и поемеш отговорност за такова нещо, и то нещо, което изначало идва без ничие одобрение и подкрепа. Просто не се връщай към това, което в миналото. Иначе то ще те преследва непрестанно. Затвориш ли една врата, не я отваряй. Послушала си сърцето си, инстинкта си. Това е. На 31.12.2009 просто си пожелай новата година да ти донесе нова истинска любов и от нея да се появи желано, обичано дете.

# 26
  • Мнения: 340
Защо смяташ, че това може да е най-голямата грешка в живота ти?  Страх те е, че няма да можеш да имаш деца ли?  Нали нямаш усложнения след аборта?  Ако беше с някакви установени проблеми, които да правят забременяването ти чудо, щях да ти кажа, че си сбъркала.  Но ако всичко е нормално, най-вероятно ще забременееш пак когато си готова за това.  Така че не виждам защо чак толкова трябва да се драматизира случката. 

Явно не си готова да си самотна майка, в което няма нищо необичайно.  Много жени не биха поели по този път.  От ясно, по-ясно е, че тоя приятел трябва да го зарежеш!  Направи ли го вече?  Ако не, какво чакаш?  Ако не го направиш, това със сигурност ще е голяма грешка в живота ти!

# 27
  • Мнения: 22 427
Аз пък смятам, че решението е взето прибързано и сега единствено ти си носиш последствията от него.
Трябвало е да обсъдите по-сериозно това с приятелят ти.
А и не съм на мнението, че едно дете е по-добре да живее с двамата си родители и т.н. Важното е да има човек, който го обича, грижи се за него и го подкрепя, дали е един, или двама не е чак толкова важно.
Следващият път, когато забременееш поне да е планирано и от точният човек.

# 28
  • Мнения: 1 425
Горе главата, живота продължава.   bouquet
Ако си вземеш поука от случилото се, преценката ти за мъжете ще стане много по-добра.

# 29
  • Мнения: 1 350
   Aми не знам какво да ти кажа...От една страна те разбирам защо си постъпила така. Много е трудно сам да отглеждаш детето си. Казвам това не защото децата ми нямат баща, а защото ми се е налагало дълго време да се справям съвсем сама. Също сблъсквала съм се с подобна  студенина, каквато е проявил бившият ти и знам колко боли и въобще колко шокиращо е. Първата мисил, която ти минава през главата в подобна ситуация е по-добре това дете никога да не се ражда,щом баща му не го иска. Никога няма да мога да проумея подобно поведение към собственото си дете и към жената, която го носи. От друга страна на твое място нямаше да посмея да направя аборт и щях да си нося кръста цял живот и този живот нямаше да е нито лек, нито весел.
   Едва ли някога ще успееш да се пребориш с вината си, но единственото което можеш да направиш е за в бъдеще да внимаваш много в избора и в преценката, което не означава, че след n-години пак няма да се озовеш сама и с две деца на ръце например. Надявам се с времето да станеш по- мъдра за да разбереш, че  само на нас жените е дадено да решаваме дали да родим и отгледаме деца и това решение не може да зависи от отношението на нито един мъж към нас, защото по същата логика трябва да убиваме и вече родените си деца, щом на някой му скимне да ни зареже.Ние носим, ние раждаме, ние отглеждаме  и нас жените най- ни боли за децата ни. Без мъж може,но без дете.....

Общи условия

Активация на акаунт