ИЗРАЕЛ - 17 понички се пържат за Ханука :)

  • 33 164
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • T"A
  • Мнения: 2 515
dtti, Газа си има свои избори за управляващи, има си своя полиция и т.н. Не вярвам да не го знаеш.  Tired
Какво са казали други хора в тази тема не знам - за чужди думи аз не нося отговорност, бих ти препоръчала да се обърнеш лично към този, чиято е репликата.

пуска нещо бяло прахообразно, и мисля, че е варовик...но аз гладя мноооого рядко и чак толкова не ми пречи...само трябва да разбера как е лимонена киселина на немски... [/size]

чудя се, как има още хора, които живеят по тея погранични опасни територии? там(на израелска територия) повече евреи ли са или араби? как ли се живее с вечен страх, че от някъде може да ги уцели нещо?!?! горките хора  Sad...

Пепеляшка, това точно е варовик и миналата година хвърлих една ютия, защото се запушиха дупките, от които излиза парата. То и без това исках нова ютия, де...
По втория въпрос и аз се чудя. Има деца, които са родени преди 7-8 години там и те друга действителност не познават. Но и да ти кажа, това не са градове на богати хора, та в известен смисъл нямат и голям избор  Thinking

# 286
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Пепеляшке на мен речника за лимонена киселина ми дава:Zitronens”ure ама не уточнява дали става въпрос за прах или течност

# 287
  • Мнения: 1 526
Цитат
Газа е автономна територия. Там арабите (за разлика от тези които живеят в Израел) не са израелци.

И нас не ни радва  ежедневно да виждаме и чуваме ракети, но това е реалността, колкото и да не ни задоволява...

Това е моята репликата и не виждам какво да й коментирам. Това, че е автономна не им дава право да  обстрелват ежедневно и да не очакват ответен удар, нали? По време на премирието (уж) са се снабдили с по- мощни ракети, стигащи все по- навътре в Израел.

Познавам деца, живеещи в Сдерот миналата година ги водиха на обиколки ( да ги разсеят от тяхната действителност) и бяха в нашето у- ще. Едни кротки и свити, а децата от детската имаха специялна песен, при чието изпълнение се групират и отиват в бомбоубежището, клякат и си закриват главичките с ръчички. Тъжна гледка...
Правителството чака 7 години преди да предприеме нещо, но така повече не се издържа.
Да не говорим, че и Гилад е вече две години и половина там...

Дтти, Олмерт днес се обърна към палестинците и каза, че не воюва с тях, а с Хамас и че ще направи всичко възможно да няма цивилни жертви, също така да получат хуманитарна помощ.
Дали ще стане така, аз не решавам просто отбелязвам какво каза той.

# 288
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пепеляшке на мен речника за лимонена киселина ми дава:Zitronens”ure ама не уточнява дали става въпрос за прах или течност

Борянче, на прах е  Peace За това, явно, на иврит и казват "лимонена сол" (това е значението на мелах лимон, за което Тали каза), предполагам, че се използва като сода  Thinking По принцип екологичните препарати се правят точно от това - сода, лимонена киселина, оцетна киселина... Wink

Момичета, до сутринта  Laughing ще пусна нова тема, сега седнах да обобщавам какво сме обсъждали в тази  Peace

# 289
  • Мнения: 3 804
Тали-и аз само отбелязах какво се е слу4ило днес

# 290
  • Мнения: 465
[quote author=Tali Dan link=topic=357183.msg9641427#msg9641427 date=1230410054
Дтти, Олмерт днес се обърна към палестинците и каза, че не воюва с тях, а с Хамас и че ще направи всичко възможно да няма цивилни жертви, също така да получат хуманитарна помощ.
Дали ще стане така, аз не решавам просто отбелязвам какво каза той.
[/quote]

Хуманитарна помощ от ООН бе отказана преди месец и половина, а днес убити над 200 човека.
Да воюваш с групировка, а да наказваш цивилното население  newsm78

Peace  Peace

# 291
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Писах,писах и реших не смятам да се подавам на конфронтации.......

Последна редакция: нд, 28 дек 2008, 00:41 от Boryana

# 292
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Латеа, права си, че  невинни хора не би трябвало да пострадат. Това важи и за двете страни Peace

За себе си ще ти кажа така - работя и уча с израелци, дори съм омъжена за един от тях, живея в тази държава (за добро или зло).
За късмет, съм далече от местата, където падат ракетите в този етап, но можех и там да съм - в Сдерот, или в Нетивот... Даже са ми предлагали работа в Сдерот, в колежа Сапир, който е там!

Това, мисля, обеснява защо моят поглед е насочен към ставащото на израелска територия, с израелските граждани.
По същите причини на вас ви е по-лесно да съчувствате на палестинските жертви. Разбираемо е...

Да воюваш с групировка, а да наказваш цивилното население  newsm78
За съжаление логиката на израелските управници доста прилича на логиката на палестинските управници.
(ако знаеш едната, ще се сетиш и за другата  Wink)


Вече писах и мнението си - че подобни спорове са излишни... не водят до нищо, освен може би до бан и затваряне на теми

# 293
  • Мнения: 465
Boryana, прочетох поста ти преди и след редакцията.  Peace Не съм целяла конфронтация. Дори мнение не бях изказала в поста си.  Peace 

Мента, много си ми симпатична  Hug
Сигурна съм, че имаме много какво да кажем по темата, но е вярно - безсмислено е. Всеки дърпа към своята черга и стои твърдо зад позицията си. А тук в бг форум за съпруги и майки няма да решим международната политика, за жалост  Mr. Green

За да не ставам нахална гостенка, ще приключвам с поста.

# 294
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Една техн. забележка - отказах се да пиша съдържанието на първата страница на новата тема, защото вече са се насъбрали доста теми и става дълго.. Предлагам да ги обобщаваме на края на всяка тема.

Темата Израел 17:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357183.0
Накратко съдържанието и:
празнувахме Коледа и Ханука, възникването на обичаите, свързани с Коледа и Нова година; малко за В. Шемтов; текстове на песни и превод, за зеленчука батата + др. плодове и дървета, малко за отношенията с местните свекърви; рецепти за два сладкиша, какво се прави в Израел след сключване на брак между български и израелски гражданин?, препарати за почистване и други битови разкази  Grinning

Заповядайте в новата, 18 тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359563.msg9642287#msg9642287



Латеа, правилно си ме разбрала  Peace Благодаря ти!    Flowers Rose

Последна редакция: нд, 28 дек 2008, 04:00 от Mentha

Общи условия

Активация на акаунт