И още нещо

  • 2 269
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 17
Кой?Кога?Колко пари изплащат за първо раждане? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
200 лева. Социалната служба към района, в който си по местоживеене. До месец и нещо след раждането в зависимост от това кога представиш необходимите документи, включително акта за раждане на детето.

# 2
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Вдигнаха ги на 250.

# 3
  • Мнения: 1 080
Мисля, че до 6 мес можеш да подадеш документите.

# 4
  • Мнения: 544
На мен ми казаха че срока е 3 месеца.

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Социалните ги плащат. До 3г. след раждането можеш да подадеш. Последно бяха 200лв, сега може и да са повече.

# 6
  • Мнения: 195
Социалните. До 3г. след раждането. 250 лв.

# 7
  • Мнения: 165
Те се подиграват с нас.

# 8
  • Мнения: 9 973
Те се подиграват с нас.
Thinking кой и защо


3г. е срокът,в соц.служби по л.к.,250лв. за първо,600лв. за 2-ро

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Те се подиграват с нас.

Защо да се подиграват? Това е еднократна помощ, не отглеждане на дете. Като родих малката, помощта за нея ми беше 200лв, както за първо, а сега за второ дават 600лв

# 10
  • София
  • Мнения: 2 004
Точно днес подадох документите за еднократната помощ. Искат молба, която изтеглих от тук
http://www.asp.government.bg/ASP_Files/molba1.html Също така акт за раждане (оригинал и едно копие) и бележка от банката с номера на сметката. 

# 11
  • Мнения: 9 814
Те се подиграват с нас.

Защо миличка се чувстваш подиграна?
Държавата дава 250 лв. за първо живо родено дете.
За второ сумата "скача" на 600 лв.
Изплаща се еднократно без значение от дохода на родителите.

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Точно днес подадох документите за еднократната помощ. Искат молба, която изтеглих от тук
http://www.asp.government.bg/ASP_Files/molba1.html Също така акт за раждане (оригинал и едно копие) и бележка от банката с номера на сметката. 

А не ти ли искаха
Цитат
3.удостоверение от служба ГРАО за родените от майката деца.
По принцип го искат

# 13
  • Мнения: 2 960
от ГРАО се изисква също документ Peace

# 14
  • Мнения: 165
Те се подиграват с нас.

Защо миличка се чувстваш подиграна?
Държавата дава 250 лв. за първо живо родено дете.
За второ сумата "скача" на 600 лв.
Изплаща се еднократно без значение от дохода на родителите.

Не само аз а и всички трябва да се почувствате подиграни.Замислете се малко в България стимулират раждането с еднократна помощ в размер на 250 лв ...................................ама какво ще му помогнат на това дете тия пари?Я да не се излагаме.Нека да не казваме "аз взех.........."всички толкова ще вземем ама това си е смешно.По смешното е че всички политици карат хубави държавни коли"защото не можели хора с власт да се разкарват в маршрутите или със стари коли-а децата могат да ходят с това което можем да си позволим нали?

Аз не се чувствам подиграна защото не се и интересувам нито колко ще ми е майчинството нито колко ще вдигнат еднократната помощ.Едно знам който не работи няма да яде..................така че кой както си иска да се чувства но си е подигравка с ЖЕНИТЕ по принцип.Замислете се а не нападайте.

# 15
  • Мнения: 9 814
malkata_iv , това е сума, която се дава на всички семейства при раждането на децата им, независимо от дохода им. И за това смятам, че е доста прилична.
Парите никога не стигат. Има хора, за които тези 250 лв. са джобни пари за един ден, а за други са пари за цял месец. Сумата е символична, но все пак е нещо.

А това при теб е противоречие:

Аз не се чувствам подиграна защото не се и интересувам нито колко ще ми е майчинството нито колко ще вдигнат еднократната помощ.Едно знам който не работи няма да яде..................така че кой както си иска да се чувства но си е подигравка с ЖЕНИТЕ по принцип.Замислете се а не нападайте.[/b][/i][/color]


Те се подиграват с нас.

# 16
  • Мнения: 165
Щом смяташ че си противореча ОК.Кой както иска да го приема-това е моето мнение по този въпрос.Аз не оспорвам вашите моля и вие не оспорвайте моето.

# 17
  • Мнения: 4 433
200 лв беше миналата година,дадоха ми ги до месец след раждането.

# 18
  • България
  • Мнения: 457
Те се подиграват с нас.

Защо миличка се чувстваш подиграна?
Държавата дава 250 лв. за първо живо родено дете.
За второ сумата "скача" на 600 лв.
Изплаща се еднократно без значение от дохода на родителите.

Не само аз а и всички трябва да се почувствате подиграни.Замислете се малко в България стимулират раждането с еднократна помощ в размер на 250 лв ...................................ама какво ще му помогнат на това дете тия пари?Я да не се излагаме.Нека да не казваме "аз взех.........."всички толкова ще вземем ама това си е смешно.По смешното е че всички политици карат хубави държавни коли"защото не можели хора с власт да се разкарват в маршрутите или със стари коли-а децата могат да ходят с това което можем да си позволим нали?

Аз не се чувствам подиграна защото не се и интересувам нито колко ще ми е майчинството нито колко ще вдигнат еднократната помощ.Едно знам който не работи няма да яде..................така че кой както си иска да се чувства но си е подигравка с ЖЕНИТЕ по принцип.Замислете се а не нападайте.

Права е,подигравателно е,в Испания еднократната помощ е 2500 евро

# 19
  • Мнения: 165
Те се подиграват с нас.

Защо миличка се чувстваш подиграна?
Държавата дава 250 лв. за първо живо родено дете.
За второ сумата "скача" на 600 лв.
Изплаща се еднократно без значение от дохода на родителите.

Не само аз а и всички трябва да се почувствате подиграни.Замислете се малко в България стимулират раждането с еднократна помощ в размер на 250 лв ...................................ама какво ще му помогнат на това дете тия пари?Я да не се излагаме.Нека да не казваме "аз взех.........."всички толкова ще вземем ама това си е смешно.По смешното е че всички политици карат хубави държавни коли"защото не можели хора с власт да се разкарват в маршрутите или със стари коли-а децата могат да ходят с това което можем да си позволим нали?

Аз не се чувствам подиграна защото не се и интересувам нито колко ще ми е майчинството нито колко ще вдигнат еднократната помощ.Едно знам който не работи няма да яде..................така че кой както си иска да се чувства но си е подигравка с ЖЕНИТЕ по принцип.Замислете се а не нападайте.

Права е,подигравателно е,в Испания еднократната помощ е 2500 евро
[/quotе]

Радвам се че ме разбираш за какво говоря.

# 20
  • Мнения: 104
Аз даже не знаех че дават все още такава помощ. Може да са малко, но все пак са нещо. Аз не се чувствам подиграна. Ако трябва да се чувстваш така то не е само то еднократната помощ. Нима не са ни ниски заплатите, не са малко детските, не е малко самото майчинство??? Малко е, но толкова дават и не можеш да направиш нищо. Кажи ми с 35лв детски какво можеш да купиш на детето си щом 250 ти се виждат малко??? Изивнявай но не си права.

# 21
  • Мнения: 132
здравейте,някой може ли да ми каже за еднократната помощ,която се дава 45дни преди раждане-с болничния
има я,но рядко някой в социялото казва за нея

# 22
  • Мнения: 2 172
Социалните ги плащат. До 3г. след раждането можеш да подадеш. Последно бяха 200лв, сега може и да са повече.

Абсолютно вярно  Peace

# 23
  • Мнения: 493
здравейте,някой може ли да ми каже за еднократната помощ,която се дава 45дни преди раждане-с болничния
има я,но рядко някой в социялото казва за нея
Това го чувам за първи път.
Има ли такова нещо и да не съм го чула наистина...????  newsm78

# 24
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
здравейте,някой може ли да ми каже за еднократната помощ,която се дава 45дни преди раждане-с болничния
има я,но рядко някой в социялото казва за нея

Еднократна помощ при бременност

Право на еднократна помощ при бременност имат:

·        Неосигурените жени;

·        Бременните жени, осигурени за всички осигурени социални рискове, за всички осигурени социални рискове без трудова злополука, професионална болест и безработица или за всички осигурени социални рискове без безработица, които не получават обезщетение за бременност и раждане, поради това, че нямат необходимия осигурителен стаж по чл.48а от Кодекса за социално осигуряване. Помощта се изплаща в размер, пропорционално на дните от началото на отпуска за бременност и раждане до придобиването на необходимия осигурителен стаж по чл.48а от Кодекса за социално осигуряване, но за не повече от 45 дни.

КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ, ЗА ДА ПОЛУЧИТЕ ПОМОЩТА

Необходимо е да подадете молба-декларация по образец в дирекция “Социално подпомагане” по постоянния Ви адрес. Към нея се прилагат следните документи:

1.        удостоверение за брутните месечни доходи на семейството за последните 6 календарни месеца, предхождащи периода от 45 дни преди определения термин на раждане, за лицата, работещи по трудови или по служебни правоотоншения;

2.        удостоверение от осигурителя или от териториалното поделение на Националния осигурителен институт за лицата, за които осигурителните плащания или заверката на платежните искания за тегленето им се извършва от териториалното поделение на Националния осигурителен институт;

3.        копие от болничния лист за временна неработоспособност поради бременност и раждане за срок от 45 дни, заверено от осигурителя или от териториалното поделение на Националния осигурителен институт, за лицата, на които осигурителните плащания или заверката на платежните искания за тегленето им се извършва от териториалното поделение на Националния осигурителен институт;

4.        медицинско удостоверение за термина на раждане – за неосигурените жени.

При подаването на молба-декларацията се представят и лични карти на деклараторите за справка.

 

# 25
  • Мнения: 200
взех 250 лв ,социални грижи ми ги изплатиха до месец ,след като подадох документите

# 26
  • Мнения: 961
взех 250 лв ,социални грижи ми ги изплатиха до месец ,след като подадох документите
Peace И при мен беше така.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Помоща за раждане може да си я вземеш до 3г

# 28
  • Мнения: X
Те се подиграват с нас.

Ооо, я стига ревали! Подигравали се! Не е ли срамота, толкова много неща се направиха за майчинството и все недоволни? Ми, като не ви харесва, не раждайте бе! Ако държавата един лев не дава какво - ще останеш без деца ли?

# 29
  • Мнения: 1 512
malkata_iv ако еднократната помощ я направят 2500 лв.например знаеш ли какво ще стане - циганите ще раждат нон стоп ( не че не го правят де).И в България има демографски срив от страна раждане на българки,а не на ромки и я се позамисли малко какво ще стане след 20 години в България.И без да ме нападат такива които не живеят в близост до ромите,че тогава е много лесно да ги защитаваш горкичките.

# 30
  • Мнения: 140
Аз също мисля че държавата се подиграва с нас.Като се започне от актуалната тема за безплатните опити инвитро и се стигне до еднократна помощ, майчинство и детски.Докато депутатите не помислят за нас винаги ще има демографски срив и само циганите ще раждат.Ще станем циганска държава.

# 31
  • Мнения: 6 274
Те се подиграват с нас.
Ако с теб се подиграват, какво да кажа аз ???
И всички, които като мен са родили третото си дете и са взели за него най - малката възможна сума, в сравнение с първо и второ дете...
Нещастна държава, това е положението....

# 32
  • Мнения: 6 274
....Докато депутатите не помислят за нас винаги ще има демографски срив и само циганите ще раждат.Ще станем циганска държава.
Моля, моля...
Някои от нас НЕ СА циганки...
Не слагай всички под общ знаменател...
  Naughty

# 33
  • Мнения: 140
Джуличка,като казах че ще станем циганска държава не исках да обидя никого.Аз съм бременна ИНВИТРО и теглих кредит и двата пъти.За това казах че държавата трябва да помисли за нас.Иначе ако мога аз също бих родила две и повече деца.За да постигна мечтата си затънах в заеми и кредити защото продължавам да давам доста пари и сега.Не знам дали следиш въпроса със инвитрото който се обсъжда сега,и как депутатите се подиграват с такива хора.ЕТО ТОВА ИСКАХ ДА КАЖА..В никакъв случай не съм искала да обидя някого.

# 34
  • Мнения: 6 274
Радвам се за теб, дано да имаш толкова дечица, колкото искаш...  Hug
Естествено, че следя въпроса с инвитрото - дано всичко стане така, както трябва да бъде, а не разни олигофрени да се подиграват с нещастието на хората...
Но някакси се почувствах тъпо, защото това не е първото мнение, че щом имаме толкова деца, едва ли не сме цигани...
Лека бременност и леко раждане ти желая...
  Peace

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Срока е 1 година , а парите са 250 лв

# 36
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
миличка ив, желая ти по-спокойна и лека бременност. не се ядосвай толкова... особено щом за теб няма значение колко е майчинството. иначе какво толкова 250 лв. - това си е 1/3 от избора на екип  Laughing
сумата е ок, само се ядосвам от печата върху гърба на акта за раждане. много глупаво е, че го правят.

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 22:40 от mishka_moja

# 37
  • Мнения: 826
Стига песимизъм момичета Rolling Eyes. Все се чувстваме подиграни, омерзени и прее*ани Stop  За недоволните - приемете тази еднократна помощ, като подарък или почерпка за благодарност от държавата. Моето бъдещо дете или аз ще се радваме на подарък за 250лв. Peace

# 38
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Стига песимизъм момичета Rolling Eyes. Все се чувстваме подиграни, омерзени и прее*ани Stop  За недоволните - приемете тази еднократна помощ, като подарък или почерпка за благодарност от държавата. Моето бъдещо дете или аз ще се радваме на подарък за 250лв. Peace
  bouquet поздрави за този постинг, искам да се присъединя. и ние с моето дете се зараджахме, купихме подаръци за всички около нас...

# 39
  • Мнения: 165
миличка ив, желая ти по-спокойна и лека бременност. не се ядосвай толкова... особено щом за теб няма значение колко е майчинството. иначе какво толкова 250 лв. - това си е 1/3 от избора на екип  Laughing
сумата е ок, само се ядосвам от печата върху гърба на акта за раждане. много глупаво е, че го правят.


Абе не че не ми трябват пари-на кой не му трябват,но знам че все сме ощетени и съм на принципа да не чакам никой да ми даде а да си ги изкарам сама.Който не работи не трябва да яде"-така е в България.

# 40
  • Мнения: 860
Тези 250лв зада ти ги дадът едвали не ти искат и ДНК тест. Толкова формалности че просто ти се отщява вече да ги чакаш. Бях потресена от документ в които пише че детето е мое и аз съм му майка?! ShockedА кои да му е?!
Много книги много писания за нищо процедурата е много тромава и сумата ДА! малка е.
А тези 35 лв. са нищо!!!Отново подигравка с майки те. Аз нямам детски и няма и да имам защото надвишаваме с 100 лв изисквания доход-Е моето дете не е ли Българче?! Много сложна тема  и не съм съгласна с примирението- Ето на държавата ти дава "подарък" за това че си родила!?
Да си задържи "подаръка", но да  осигури сигурността на децата и семействата им.
А не премиера да излиза и да казва имало увеличение с 70% - прах в очитена слепите!Тези 70% се оказват 40 лв ConfusedСмешници.

А ние сме в правото си да сме недоволни и да искаме повече и повече! Затова а избрани и са в Парламента...

Цитат
Ооо, я стига ревали! Подигравали се! Не е ли срамота, толкова много неща се направиха за майчинството и все недоволни?

А да мълчим ли???Недоволните са много и има защо!


Но ние сме си виновни щом гласуваме за тези ще търпим техните правила и закони!

# 41
  • Мнения: 1 428
Аз взех 200 лв. около 1 месец след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт