Ново зъбче-"диета"

  • 1 156
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Забелязвам от известно време че са набубнали 2 зъбчета,а на едното му прябва много малко да се покаже,а от няколко дни  синът ми отказва да яде.Изяжда най-много полувината порция,иначе е тези които обичат  да си похапват.Като кажа хайде ам-ам и той тича до столчето викайки ам-ам-ам и чака да го сложа да седне.Сядаме,хапваме 5-6 лъжици с мерак и се почва едно бутане и не-не-не.и така  вече няколко дни.

# 1
  • Мнения: 3 376
Нормално е,не се притеснявай.

Зъбките са мъчителен период за децата по принцип.Теб ако те боли нали няма да ти се яде много Wink

# 2
  • Мнения: 493
Абсолютно е нормално.
Докато избият първите два зъба на сина ми бяха големи мъки и ядеше по-малко от обичайното. Peace

# 3
  • Мнения: 1 195
Ох за съжаление от сега нататък ще е така. Сина ми в момента вади кучешки и кътници наведнъж Crazy. От два дни отазва всичко друго освен мляко. А да не говорим че спането е мисията невъзможна Crazy
Така че не се притеснявай и не затормозявай детето ако не иска да яде - ОК давай мляко. Важното е  да не е гладно Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И при моята мома има проблеми със зъбите, то голямо, лигавене и кривене пада  Confused
Не се тревожи, като не го боли или дразни ще прояде пак. Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 524
Болна тема - диетата при нас е  направо ужасна - само мляко, сок и вода, чат пат солетка и зрънчо и това 4 дни вече...........

Искам си ядящо, спящо и с излезнали вече зъбчета хлапе, а не криво, събуждащо се, нервно, злоядо и мрънкащо бебе.  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 2 111
Много деца отказват храна в периода на зъбоникнене.Нормално е  Peace
Дъщеря ми изкара 2 месеца само на кърма и тук там някое пюре докато пробият първите 2 зъбчета.

# 7
  • Мнения: 4 433
Нормално е.
Всички минават през този период,ние сме карали повече на мляко защото хептен нищо не искаше Wink

# 8
  • Мнения: 10 982
Нормално е. Детето ми не е злоядо и капризно, но в периодите на зъбоникнене яде малко и предимно сухоежбина - хляб, кашкавал, сирене, солети, плод. Като й дам готвена храна, изяжда няколко лъжички и дотам.

# 9
  • Мнения: 3 034
от около два месеца е така - пробиха горните два, но веднага след тях тръгнаха долните резци и стана трагично. всеки ден е с различна диета и различни предпочитания. аз държа на млякото и предлагам по малко на често, иначе е невъзможно да се нахрани. спасяват ме разни здравословни бисквити със зеленчуци, нарязана ябълка и морков - дъвче, чеше си венците и поне хапва нещо смислено  Crazy

# 10
  • Мнения: 498
Нормално ,когато избиват зъбчета,като не иска да яде не го насилвай,давай му мляко

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите деца никога когато са им избивали зъби не са отказвали храна,но всяко дете е различно

# 12
  • Мнения: 2 090
Както са ти казали по-горе-няма нищо тревожно в това че не му се яде на детенцето ти Peace.Ще мине този период,дано е по-бързичко Hug

Сина ми беше повече от седмица единствено на кисело мляко,когато му избиваха едновременно четирите кучешки зъбчета Whistling.

# 13
  • Мнения: 9 973
ох, и ние спадаме в тази категория.Направо не ми се говори  ooooh!

# 14
  • Мнения: 512
Няма повод за притеснения. Напълно нормално е когато се появява ново зъбче детенце да отказва да яде.

Общи условия

Активация на акаунт