Хронология на изгубените Коледи

  • 7 283
  • 142
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 619
И аз тук...
Тази година нямах настроение ..и все още нямам. Украса направих на 24-ти чак...нямах време преди това... И я направих заради малката-да се радва...
Не бяхме у дома нито на 24-ти, нито на 25-ти така, че не можахме да празнуваме както си представях...Сега няма насторение и за 31-ви и не искам да празнувам май...

И все пак: Честито Рождество Христово на всички, които вярват в Исус Христос    bouquet

# 136
  • Мнения: 4 585
Не можах да разбера темата. Хронология на изгубеното коледно-празнично настроение.
Или хронология на непоявилото се коледно-празнично настроение.
Бих могъл да пиша  хроники на изгубените Коледи. От всички изгубени, тая е най.
Просто не виждам какво по-загубено може да стане от това да си сам в къщи пет дни.

# 137
  • Мнения: 1 212
Всичките ми Коледи до сега са били изгубени .....
До тази година .
След планове някакви и очакване
се озовах в полусъзнание и със съвършенно изпразнено стомашно съдържание,
заедно със сина си берящ душа и той
на 23 Декември по среднощ  в Инфекциозна болница .
Там посрещнахме и  Бъдни вечер и Коледа .
Когато се прибрахме у дома усетих истинската магия на тези специални дни  ....
Няма по-хубаво място от вкъщи по Коледа!

# 138
  • Мнения: 1 114
Това не е просто поредната Коледа, това може да се превърне в един от най-незабравимите и невероятни спомени на нашите деца. Нямаме право да им го отнемем. И на мама не и е било лесно да прави цели новогодишни програми с подаръци, и готвене, и изненади, но го е правела заради нас. И  сега си имаме спомени,  които никога няма да забравя, и които никога няма да спра да разказвам на моите деца.
Така че, мацки, ще ви замоля да се стегнете и да направите най-прекрасната Коледа за вас и вашите деца. Hug

Това ми хареса.  Peace

Иначе мога и аз да помрънкам, че  и без това меланхолията ми идва в повече напоследък.

Анда, стана ми много любопитно, коя книга четеш?

# 139
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Забелязвам, че от прекалено пренавиване и големи очаквания, от това да сме щастливи заради празника, да сме добри пак заради него, зачестяват депресивните теми. Забележете колко недоволни има от Коледата, колко развалени мечти, колко неподходящи подаръци, колко самотници и т.н.
Ако няма свръх очаквания, няма да е толкова лошо разочарованието след това, няма да има и загубване, на нещо, което не е задължително да търсим на всяка цена.

Това с детските спомени също е поредното пренавиване - хубави спомени могат да останат и от една съвсем обикновена ситуация, която не е изобщо задължително да е точно на 25.12.

# 140
  • Мнения: 5 877


Анда, стана ми много любопитно, коя книга четеш?
Пътуване по посока на сянката, Яна Букова.

По темата - Бъдни вечер мина много празнично, детето се израдва лудо на стъпките, каза, че това бил съвсем истинският дядо Коледа и даже крещя от балкона "Дядо Коледа, благодаряяяяяяя". После се рисувахме всички с боите за лице, които й беше оставил.
Т.е. одобри много. Стискайте палци за рождения ден, там е моят основен трепет като как ще се справя.

# 141
  • Мнения: 3 453
Моите детски Коледи (те тогава не бяха съвсем Коледи) , бяха свързани с низането на ошаф и аромата на домашни курабии, в чието приготвяне и аз участвах. Също и елхичките, направени от сладки, изрязани с три формички, после слепени и поръсени с пудра захар. Simple Smile Фунийките, които се правеха с помощта на капачките от кисело мляко също бяха част от празника. Аромата на бор влизаше в дома ни непосредствено преди Нова Година. Изкуствените елхи ми отнеха тази радост, накичваме ги в началото на декември и до Коледа са ми омръзнали всички украси. Свикнахме да получаваме всичко наготово - и сладките, и украсите, използваме понякога подаръците, за да замажем отчуждението. Изгубих Коледата наскоро, но мисля да направя нещо по въпроса newsm78

      Много си права  Peace Това няма кой да ни го промени ако не ние самите  Laughing Да ви кажа догодина живот и здраве ще посрещам Коледа със сина си и мъжа си в новото ни жилище и смятам да я направя НЕЗАБРАВИМА!Ще дам всичко от себе си за да е такава за семейството ми.Ще направим всичко сами..нищо купешко!Есетсвена елха, домашни сладки и всичко както си му е реда!Амбицирах се от този пост още от сега Laughing Hug

# 142
  • София
  • Мнения: 3 111
Мен Коледата винаги ме намира Simple Smile. Към края на ноември децата първи се усещат, че наближава, започват да мрънкат да украсяваме елхата и заявките за подаръците на Дядо Коледа зачестяват все повече. В първия момент изпитвам отегчение и досада, и си казвам "О, пак ли идва Коледа!". Веднага се сещам за предпразничната блъсканица по магазините и супермаркетите. В един момент няма вече накъде, стягам се и започвам с приготовленията. Преди Бъдни вечер винаги ми е изнервено, защото се събират много неща за готвене. Всяка година се притеснявам, че няма да успея да се насладя на празника, но когато подредим трапезата и седнем с мъжа ми, коледният дух се възцарява у дома и ми става много светло, спокойно и празнично. Единственото, което ми липсва, е присъствието на майка ми. Всеки път ми се иска тя да беше жива и да се подготвяме заедно, за да се почувствам за малко и аз като дете.

Сигурна съм, че можем да преоткрием Коледата, ако сме я загубили. Трябва да си признаем, че не сме вече деца и не можем да я преживеем като тях, но това не означава, че не можем да й се радваме. Малко ли е това, че правим коледни вълшебства за нашите деца? Simple Smile 
 

Общи условия

Активация на акаунт