В групата на сина ми има скарлатина

  • 14 033
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Вчера ми се обадиха и съм в голяма дилема.Малкия една седмица беше болен и не беше на градина.Днес щях да го пускам и ми сервират това.До някъде съм спокойна,че има вероятност да ни се размине,но довечера и утре ще имат тържества по случай Коледа.Учиха песнички,купихме костюм.А сега ме е страх да го пусна.Как да го лиша от празненството от една страна,а от друга скарлатината е достатъчно сериозна и гадна болест.Кажете момичета как бихте постъпили вие.

# 1
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Скарлатината не е толкова заразна и едва ли ще се заразите ,а и болното дете го няма в градината. ВИж ако има няколко случая в групата е по притеснително.
По принцип не би трябвало да ви допускат след като не сте били контактни.

# 2
  • Мнения: 1 931
В градината на сина като обявих скарлатина още на следващият ден доидоха и на всички от групата взеха гърлен секрет и на заразените веднага антибиотик и вкъщи.
Докато не знаеха има или не заразени тях не ги взимаха на плуване и да другите допълнителни занимания които се провеждат с деца от други групи.
А при вас как стоят нещата не знам, зависи от директора на градината.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Тържеството ще се състои само в групата точно заради скарлатината.То е ясно че няма да допуснат контакт с другите групи.Изследванията ще се правят,но днес личната е втора смяна и незнам дали няма да се отложи за утре и те докато излязат ще мине поне седмица,а тържествата са днес и утре.

# 4
  • Мнения: 3 042
Здравей, скарлатината не е за подценяване. Все пак се лекува 10 дни с АБ.
Най-вероятно ако не е бил контактен няма да го пуснат в групата, дори и ти да се решиш заради празниците. Това е карантина все пак, от ХЕИ го изискват.
Резултатите на другите деца готови ли са?

# 5
  • Мнения: 40
А ние току що я изкарахме скарлатината. В групата на Дими имаше две деца със скарлатина и тя взе че се зарази. Други заразени не е имало. Но не мисля, че е толкова страшна тая болест. И по-добре сега да я изкара, отколкото когато е на 20-30 години и нейните деца я заразят. Rolling Eyes И АБ не сме пили даже.
Не мисля че има за какво толкова да се притесняваш, ако го пуснат детето в градината пак не е гаранция, че ще се зарази.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
И по-добре сега да я изкара, отколкото когато е на 20-30 години и нейните деца я заразят. Rolling Eyes И АБ не сме пили даже.
Не мисля че има за какво толкова да се притесняваш, ако го пуснат детето в градината пак не е гаранция, че ще се зарази.
Шегуваш се, Скарлатината не е като другите шарки. Може и 5 пъти да я караш през живота си, а може и да я пропуснеш.
На неукрепнал организъм след боледуване само контакт със Скарлатина му трябва.
Може да няма усложнения и да е в лека форма, но не винаги.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Детето ти вече може и да е имало бетакокова инфекция, която довежда до скарлатината.  Rolling Eyes Както обясняваш, че е било болно .....  Confused
Инкубационният период на заразяване с вируса на скарлатината е 9-21 дни назад, така че ... детето ти е било контактно.
А това, че е контактно на значи, че ще се разболее.  Naughty
Може да се размине само с тази настинка, която вече е изкарало.
Не се притеснявай излишно, не драматизирай, а заведи детето си на празника, за да си получи подаръка с всичките си приятелчета.  Hug

..... Но не мисля, че е толкова страшна тая болест. И по-добре сега да я изкара, отколкото когато е на 20-30 години и нейните деца я заразят. Rolling Eyes И АБ не сме пили даже. .....

Скарлатината е детска болест и не създава траен имунитет. Скарлатина може да се кара няколко пъти, независимо, че детето е било болно от нея.
Възрастните не карат скарлатина, а носят алфа-, бета- и т.н. коковите инфекции в себе си, които причиняват гърлобол, синузитоподобни заболявания, ринит, ушобол и т.н. болести, свързани с уши-нос-гърлото.
Това е най-простото обяснение за скарлатината, не е научно и не претендирам да е такова! Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 731
Не бих го пуснала .И моята ще изтърве тържеството ,което е днес защото има варицела .А преди една седмица и вадиха третата сливица .
А това ,че не събират групите е хубаво при нас няма такова нещо всички групи празнуват заедно на тържеството ooooh!

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 185
В групата на дъщяря ми имаше скарлатина. Разболяха се само 2 деца. Докато трае обаче карантината не пускаха деца, които са отсъствали при обявяването.
И аз четох в нета, че при възрастните протичала като настинка по-скоро, децата можело да я карат няколко пъти

# 10
  • Мнения: 1 353
Хайде и аз в отбора.И в нашата група имаше скарлатина.Но ,дъщеря ми не се разболя.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не,не са готови изследванията на децата.Карантината я обявиха снощи,изследванията ще ги правят днес.
Да и мен ме притеснява това,че не се изгражда траен имунитет и де факто умишленото заразяване е напълно без мислено.
Шанса е почти нулев да се е заразил,тъй като инкубационния период на скарлатината е по-малък от варицелата около 10-12 дни.
Много ми е мъчно за детето,тъй като много се готвихме за тържеството,купихме костюм,учихме песнички.

# 12
  • Мнения: 1 353
Не се тревожи излишно.Ако детето ти има добра имунна защита няма да ви хване.И аз така като видях карантината се бях панирала и мислех да я спирам от градина,но тя така и така си беше контактна. И ето ,че всичко се размина.Но доста ме беше страх да не се разболее.Ти даваш ли му нещо да пие?

# 13
  • Мнения: 18
Здравейте, големия снощи като се върна от градината с баща си ми казаха, че в групата му има 1 дете болно от скарлатина групата е под карантина до 25.12 ,ние го пратихме на село да видим дали се е заразил ,защото малкия е на 2 месеца ,личната им май е в отпуска и освен в Интернет не знам къде да гледам и пише, че инкубационния период на тази болест е от 2-7 дни и за бебетата до 6 месечна възраст не можело да се заразят заради придадения имунитет от майката, моля ако някоя от вас децата са боледували от скарлатина да разкажат как е минало и дали знаете нещо за тази болест при бебета. 

# 14
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не се тревожи излишно.Ако детето ти има добра имунна защита няма да ви хване.И аз така като видях карантината се бях панирала и мислех да я спирам от градина,но тя така и така си беше контактна. И ето ,че всичко се размина.Но доста ме беше страх да не се разболее.Ти даваш ли му нещо да пие?
За съжаление няма добра имунна защита,лепи си всички болести.Има голям шанс,тъй като една седмица не е бил на градина да не е бил контактен с болното детенце.Много ми е мъчно,сърцето ми се къса,но ще пропусне тържеството в градината.Ще търся други алтернативи.Уредих един билет за куклен театър и доколкото разбрах ще има дядо Коледа и можеш да му дадеш подарък предварително и той да го подари на детето.Дано му доставя удоволствие Confused

Общи условия

Активация на акаунт