Процедура при сгрешен болничен лист

  • 13 828
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 345
Здравейте! Моля някой от по-запознатите с проблема да каже какво се прави,когато лекарят е издал грешен болничен лист.Нои ще ми го върнат аз да го занеса за поправка ли или по служебен път ще го пратят на лекаря за поправка?

# 1
  • Мнения: 798
Предполагам, че ще ти го върнат. Не съм експерт, но съм виждала, че връщат, когато има грешка.
Друг е въпросът каква е грешката и дали наистина се налага връщане.

# 2
  • Мнения: 41
Purvo se izvinqvam no vremenno sum bez kirilica  Embarassed
Sama trqbva da go zanese6 pri lekarq koito ti go e izdal i toi 6te go popravi.
Na men mi se slu4i s 3 bolni4ni lista  Laughing
Uspeh!

# 3
  • Мнения: 9 973
връщат ти го и го носиш за поправка

# 4
  • Мнения: 2 090
връщат ти го и го носиш за поправка
Така е Peace.На мен ми се случи с предната бременност да ми сгрешат имената(презимето и фамилията),и ходих да ми го поправят.

# 5
  • Мнения: 493
Както и другите мами са отговорили-ще ти го върнат и сама трябва да отидеш до лекаря да ти го поправи.
Аз също имах проблем но болничния и лично я свърших тази работа.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 433
Върни го на лекаря,той ще го оправи.

# 7
  • Мнения: 345
Благодаря момичета!  bouquet
Аз успях в крайна сметка да се свържа и с НОИ и оттам ми казаха,че техните лекари по служебен път ще го оправят .Това явно е ново.

# 8
  • Мнения: 6 274
Благодаря момичета!  bouquet
Аз успях в крайна сметка да се свържа и с НОИ и оттам ми казаха,че техните лекари по служебен път ще го оправят .Това явно е ново.
Силно се съмнявам...
Когато аз занесох моя болничен (сгрешен, естествено #2gunfire), висях около два часа в НОИ да се редя на опашки и когато най - накрая ме съжалиха, че ще взема да родя там, дойде шефът на Лекарската комисия на НОИ...
Човекът беше много печен и каза, че ще опита да ми помогне, за да ми спести разкарването...
Влязохме при комисията, обясни им, че чакам два часа и ги помоли да не ме разкарват, а да направят те корекцията....
Да, обаче отговорът им беше, че те не са издали този болничен лист, че нямат право да го поправят (в което има логика де), а  самата система ще го отхвърли, ако го въведат така със сгрешената дата...
И в заключение - този, който е издал болничният трябва лично да нанесе поправката, да сложи печата си върху нея и чак тогава аз да се върна с болничния лист в НОИ...
Надявам се да съм ти била полезна...
По - добре си подготви нещата ти, защото ако те подведат ще трябва да се разхождаш като мен за тоя, дето клати гората...
Защото някои хора спят, докато си вършат работата...

# 9
  • Мнения: 822
Благодаря момичета!  bouquet
Аз успях в крайна сметка да се свържа и с НОИ и оттам ми казаха,че техните лекари по служебен път ще го оправят .Това явно е ново.
Дано да стане така!

# 10
  • Мнения: 6 274
Благодаря момичета!  bouquet
Аз успях в крайна сметка да се свържа и с НОИ и оттам ми казаха,че техните лекари по служебен път ще го оправят .Това явно е ново.
Дано да стане така!
Наистина няма да е лошо...
Да пишеш, ако все пак решиш да отидеш със сгрешеният болничен и да кажеш какво е станало...
Ние ще стискаме палци...
  Peace

# 11
  • Мнения: 345
Всъщност болничният лист не е стигал до мен.Информацията я получих по телефона като звъннах да попитам кога ще ми бъдат изплатени паричките и тогава направиха спавка и ми казаха,че болничният лист е при техните лекари и те по служебен път ще го върнат на лекаря издател на листа и ще го оправят.Ще пиша дали наистина така ще стане.

# 12
  • Мнения: 6 274
Всъщност болничният лист не е стигал до мен.Информацията я получих по телефона като звъннах да попитам кога ще ми бъдат изплатени паричките и тогава направиха спавка и ми казаха,че болничният лист е при техните лекари и те по служебен път ще го върнат на лекаря издател на листа и ще го оправят.Ще пиша дали наистина така ще стане.
Ааааа, това е друго....
Ако те са го приели по този начин, може би си е тяхно задължение да го върнат на лекаря да го поправи...

Както и да е - да пишеш...  Peace

# 13
  • Мнения: 317
връщат ти го и го носиш за поправка

При мен така става няколко пъти при това #Cussing out

# 14
  • Мнения: 641
Оф да ти кажа много е неприятно.
Моя вече два пъти ми го връщат там където работя,после ходя да си го взема за да го занеса на гинеколожката и от там отново го връщам там където работя и те го пращат нои

Общи условия

Активация на акаунт