Майчинството - счетоводно - 14

  • 46 057
  • 893
  •   1
Отговори
# 15
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Националният осигурителен институт съобщава, че във връзка с коледните и новогодишни празници, изплащането на обезщетенията за безработица ще започне на 15-ти декември /понеделник/ и ще приключи на 19-ти декември 2008 г. /петък/.

Е това е - нищо ли няма да видя тази година като обезщетение?  ooooh! А колко време се обработват болничните, моя е подаден на 12 декември? А и пише, че "Не е представена банкова сметка", а от счетоводството категорично ми казват, че са предали декларацията и копието на документа за банкова сметка и са посочили банковата ми сметка в дискетата с осигуровките.... Confused

И още нещо - вторият болничен за раждане до кога се подава във фирмата, има ли срок? Може ли да е месеца следваш месеца на издаване и да се обработи с осигуровките за следващия месец?




Утре е последния ден в който плащат обезщетения така че още има надежда да ви платят.
Срока на подаване на всички болнични листове е до 2 дни от издаването им. Можете да го направите и със закъснение, но в НОИ имат право да откажат плащане по него

# 16
  • Мнения: 88
Моят въпрос остана в тема 13 и затова реших да го пусна пак тук.
Моля, ако  някой има идея!?
Аз не разбрах, ако излизаш на 31.12 за 45те ... и се водиш заварено положение, обаче не ти достига 1 месец, за да имаш 6месеца с осигуровки, докато текат тези 45 дни, ще станат 6 месеца - тогава оставаш ли заварено положение и да започнеш да получаваш от около раждането на бебето или трябва да чакаш още докато станат 12 месеца и чак тогава да започнеш да получаваш, колкото време ти остава за 90% ... и при това положение как ще се изчислява, спрямо новият болничен ли? newsm78
Какви щуротии ни карат да мислим ...

# 17
  • Мнения: 3 379
Има вероятност да ви откажат обезщетението за отпуска по чл. 163, защото през този период се водите нетрудоспособна. Не можете да получавате суми само с хонорар сметка без договор по принцип. За този вид доход също се подава информация с декларация 1 и НОИ получават информацията от там.

А какво означава, че "има вероятност да ми откажат"? Т.е. има вероятност и да не ми откажат, така ли? Къде мога да проверя - в кои нормативни актове е уредено това?

Благодаря отново.

# 18
  • Мнения: 1 152
ДейзиГ
Еее, как така? Моят първи болничен за 45 дни преди термин е издаден на 13.ноември и е подаден на 12.декември в НОИ, значи може да ми го откажат ли? Нали първо се обработва в счетоводството - правят се осигуровките на фирмата за месец ноември, до 10то число на декември се превеждат дължимите осигуровки и чак тогава се подава информация на дискета в НОИ. Нещо не ми е ясно? newsm78

# 19
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
ДейзиГ
Еее, как така? Моят първи болничен за 45 дни преди термин е издаден на 13.ноември и е подаден на 12.декември в НОИ, значи може да ми го откажат ли? Нали първо се обработва в счетоводството - правят се осигуровките на фирмата за месец ноември, до 10то число на декември се превеждат дължимите осигуровки и чак тогава се подава информация на дискета в НОИ. Нещо не ми е ясно? newsm78

Срока за подаване при работодателя е 2 дни, а в НОИ се подава след като изтече месеца, платят се осигуровките и се подаде декл.1

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Има вероятност да ви откажат обезщетението за отпуска по чл. 163, защото през този период се водите нетрудоспособна. Не можете да получавате суми само с хонорар сметка без договор по принцип. За този вид доход също се подава информация с декларация 1 и НОИ получават информацията от там.

А какво означава, че "има вероятност да ми откажат"? Т.е. има вероятност и да не ми откажат, така ли? Къде мога да проверя - в кои нормативни актове е уредено това?

Благодаря отново.

В НОИ зависи кой как си тълкува нормативните актове. Имайт вътрешни правила за изчисляването. За ваша сигурност можете да се свържете с тях по телефона или с мейл и да зададете въпроса си


# 21
  • София
  • Мнения: 5 285
ДейзиГ, благодаря за отговора в предишната тема   bouquet

Може ли само да попитам нещо, което не можах да си изясня до момента. Става въпрос за 15-те работни дни платен отпуск за бащата за 2009 г.. Моят термин е 11.03.2009 г., т.е. догодина. Мъжът ми има няколко години трудов страж (т.е. над 8 месеца).
Ако смени работата си напр. този месец, може ли, живот и здраве да се роди Буболечко догодина жив и здрав, новият работодател да му откаже тези дни отпуска, напр. защото е от скоро в тази фирма  newsm78

Предварително благодаря   bouquet 

# 22
  • Мнения: 1 167
Да ве включа и аз в тази суперска тема  bouquet  bouquet

# 23
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз пак ще питам, защото не ми се изясни. Полагат ли ми се 110 лв майчинство, въпреки че съм била платен отпуск миналия месец или не Rolling Eyes

# 24
# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз пак ще питам, защото не ми се изясни. Полагат ли ми се 110 лв майчинство, въпреки че съм била платен отпуск миналия месец или не Rolling Eyes

Ако детето ти е под две години,ти се полагат-Да

# 26
  • Мнения: 221
Здравейте!Искам и аз да попитам нещо,което не ми стана ясно.Термина ми е за май месец,интересува ме ще хвана ли платеното майчинство 1 година?Благодаря!

# 27
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Мерси много

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Искам и аз да попитам нещо,което не ми стана ясно.Термина ми е за май месец,интересува ме ще хвана ли платеното майчинство 1 година?Благодаря!

да,разбира се.Ако имаш 12 месеца стаж.

# 29
  • Мнения: 221
Elfita да,имам.Мерси   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт