Въпрос за белег по лицето!

  • 3 602
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 427
Здравейте!Може би колкото повече наближава да се роди беб,толкова  повече се плаша за различни неща.Днес видях едно детенце на около 2 годинки с червен белег  на едното оченце(като отток,все едно е изгорено)разпитах близки и ми казаха,че майката се е изплашила през бременността и се е пипнала по лицето.Аз също се пипнах по лицето 2 пъти.Първият път един заек изскочи пред колата и аз се хванах за лицето и вторият едно дете на 2 годинки щеше да се удари на ръба на спалнята.Възможно ли е това петно да се получи от голяма уплаха?Моля,не ме критикувайте,явно това е още един период от бременността,през който трябва да премина.

# 1
  • София
  • Мнения: 44 014
аз лично не вярвам в такива ала -бали...има си родилни белези ест, но надали имат общо с уплаха на майката.....

# 2
  • Мнения: 9 476
Споко, май всеки си е малко или много суеверен, ако не за едно..то за друго Wink
В случая по всяка вероятност говориш за хемангиом-т.е. родилно петно :
http://www.biberonbg.com/info/petna.htm
Нашият син има на безименното пръстче на крака, беше направо тъмно лилаво-но към момента /вече е на 3г/ почти не се забелязва Peace /но не съм се хващала за краката по никое време от бременността си/
С повечето се случва същото-избледняват и изчезват с възрастта Peace

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Нито съм се плашила, нито съм крала нещо за ядене /и това го има като поверие ooooh!/. Дъщеря ми има родилно петно във форамата на сърчице между нослето и горната устничка. Ако не изчезне до годинката, ще се наложи да го третираме с лазер като стане на 8-9 години. Нито можеш да предотвратиш нещо, нито да предположиш каквото и да било на този етап Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 512
Ще ти кажа само едно - СПОКО!.Нормално е да се притесняваш за различни неща,но е хубаво да не се панираш излишно.Каквото такова,не можеш да промениш нищо като се притесняваш.

# 5
  • Мнения: 6 274
Не се шашкай...
Нали знаеш - ако е писано...
И ако си толкова суеверна - ако се стреснеш, не се пипай никъде до края на бременността...
Аз вярвам в тези неща - имам си го и доказателството...
Кой каквото ще да ми говори...

# 6
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не се тревожи излишно! За мен това са излишни суеверия...
Ако беше вярно, децата ни щяха да са масово с белези...
Къде ли не сме се пипали по време на бременността Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 6 365
Майка ми е "откраднала" една роза по време на бременността си и аз сега имам пигментирано петно с формата на роза с дръжка и листо на лявата ръка. Тотално не вярвам в суеверия, но все пак е куриоз.

По-скоро ако нямах такова петно, майка ми нямаше да си и спомни, че е крала роза. А иначе постфактум всяка пигментация може да се свърже с някакво събитие от тези девет месеца- от какво ти се е преяло до уплахи разни. Доста бенки имат форма на плодове и зеленчуци при достатъчно въображение.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На твое място не бих се натоварвала с такива суеверия.Достатъчно много неща има за , които да се тревожим и страхуваме.Ако имаш някакви белези ти или мъжа ти можеш да си зададеш тези въпроси и то пак не е гаранция за предаване по гинетичен път, но за уплаха , пипане и пр. недей  Naughty

# 9
  • Мнения: 1 372
и моята дъщеря има малък белег на челцето. като конче е. Това да и е кусура. С малко пудра или подходящи козметични процедури ще се заличи. Важното е да е живо и здраво детето.
Не вярвам в тези суеверия.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Ти сериозно ли повярва,че белезите по рождение се появяват от това?!Стига суеверия,мисли позитивно!!!

# 11
  • Мнения: 826
Това са пълни глупости Laughing. Кристал, наистина ли държиш да си пълниш главицата с такива нереални проблеми? Огледай се - ако търсиш драма, ежедневно се случват много по-трагични неща, за които да се притесняваш. А моя съвет е да се опиташ изобщо да не се притесняваш.  Това ми напомня за една скорошна случка: бях на погача и хапвахме страхотни хапки със сирена и прошуто. Е да, но свършиха супер бързо, защото като на всяка погача има най-много сладки неща. Споделих с по-възрастната жена до мен, която беше страшно симпатична и веднага си паснахме, че не ми се яде сладко, но бих хапнала още една хапка с прошуто. И тя :"Да знаеш каквото ти се яде - яж! Не се лишавай от нищо, че...Аз като бях бременна се загледах в едно парче шунка, ама пусти килограми да ограничавам и не го изядох. Сега дъщеря ми има белег на лявото бедро точно като парче шунка!"
  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Много сладка женица Grinning, но едва се сдържах да не прихна. Кажете ми каква точно форма има едно парче шунка? Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 1 946
Спокойно, това са бабини девитини... Явно хормоните сега са ти в повече!
Леко раждане и здраво бебе!

# 13
  • Мнения: 9 427
Благодаря ви за бързите отговори smile3525

# 14
  • Мнения: 2 270
Ти сериозно ли повярва,че белезите по рождение се появяват от това?!Стига суеверия,мисли позитивно!!!
Peace
Леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт