Второкласници във ваканция!/22/

  • 20 732
  • 377
  •   1
Отговори
# 360
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Станчета съм виждала в книжарниците.
А ние имаме две направени с летвички, дай меил да ти пратя едното.
Това за поставка за чаша ли е?

# 361
  • Мнения: 511
Станчета имаше покрай празниците по Кауфланд,а също съм виждала в този детски маркет Комсет ли се казваше не съм сигурна за името ,но се намира на близо до Билла в Борово

# 362
  • Мнения: 844
Здравейте майчета аз не съм от пишещите но редовно ви чета ........ имам двама юнака във втори клас ....... по някога имам  чувство че аз съм третия  Grinning Много са разсеяни и непрекъснато си сменят "ролите". Докато свикна че единия е добре по математика той вече е добре по - български а по математика куца, или пък единия има добра дисциплина и се справя с материала а другия изостава във всичко и така непрекъснато се завъртат нещата .... пълен хаос е при нас Wink

# 363
  • Мнения: 179
Тази вечер ни съобщи оценките си - срочните. Само за един английски още ще тръпна.... Mr. Green
И аз така. Peace

Здравейте, мами!  bouquet

# 364
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Аз си подавам оставката!
Край!

12=3+3+3+3
12 е 4 пъти _____ от 3
12 е 3 пъти ______ от4
4 е 3 пъти _______ от 12

Защо, бре джанъм???!!! От къде на къде по такава логика трябва да се работи?
То аз го разбрах...вярно, че след 5 минутен размисъл. Но как, аджеба, да го обясня на сина си?!
Съжалявам, но не мога да не се ядосам. НЕ_МО_ГА_! smile3516
   

# 365
  • Мнения: 15 619
Аз си подавам оставката!
Край!

12=3+3+3+3
12 е 4 пъти _____ от 3
12 е 3 пъти ______ от4
4 е 3 пъти _______ от 12

Защо, бре джанъм???!!! От къде на къде по такава логика трябва да се работи?
То аз го разбрах...вярно, че след 5 минутен размисъл. Но как, аджеба, да го обясня на сина си?!
Съжалявам, но не мога да не се ядосам. НЕ_МО_ГА_! smile3516
   
Днес седнал човекът да си пише домашната по математика и ме пита за подобна задача, ама честно да си призная, аз логика не схванах... ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Беше някаква задача за изчисление на 5 пъти по-малко число от 50 и още едно число 5 пъти по-малко от намереното...
Честно си признавам, блещих се, блещих се и не бях сигурна в решението.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 28 яну 2009, 14:28 от luna

# 366
  • Мнения: 1 312
Jumanji нормално е да се ядосваш,и ние сме се сблъсквали не -веднъж с такива задачи  #Cussing out

# 367
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
12 е 4 пъти по-голямо от 3
12 е 3 пъти по-голямо от4
4 е 3 пъти по-малко от 12

5 пъти по-малко число от 50 май е 10
а 5 пъти по-малко от намереното, т.е. от 10 трябва да е 2.

Аз това нещо, обаче, не мога да го обясня на дете. Може да съм тъпа, може да съм всякаква, но не мога! Или трябва да използвам десетки думи и накрая да забравя за какво съм започнала да говоря.
Някой ако има идеи: да ги дава. А ние ще почерпим. А някой ако ме убеди, че е нужно точно по този начин да се врътка логиката... Тогава вече - поклон.

# 368
  • Мнения: 15 619
12 е 4 пъти по-голямо от 3
12 е 3 пъти по-голямо от4
4 е 3 пъти по-малко от 12

5 пъти по-малко число от 50 май е 10
а 5 пъти по-малко от намереното, т.е. от 10 трябва да е 2.

Аз това нещо, обаче, не мога да го обясня на дете. Може да съм тъпа, може да съм всякаква, но не мога! Или трябва да използвам десетки думи и накрая да забравя за какво съм започнала да говоря.
Някой ако има идеи: да ги дава. А ние ще почерпим. А някой ако ме убеди, че е нужно точно по този начин да се врътка логиката... Тогава вече - поклон.

Това го заподозрях, обаче не бях сигурна, защото не вярвам, че така се обяснява на дете във втори клас. Някак си условията са неопределени и недостатъчно ясни, за мен поне. Могат да се тълкуват и тако, и вако понякога... ooooh! ooooh! ooooh!

# 369
  • София
  • Мнения: 492
12 е 4 пъти по-голямо от 3
12 е 3 пъти по-голямо от4
4 е 3 пъти по-малко от 12

5 пъти по-малко число от 50 май е 10
а 5 пъти по-малко от намереното, т.е. от 10 трябва да е 2.

Аз това нещо, обаче, не мога да го обясня на дете. Може да съм тъпа, може да съм всякаква, но не мога! Или трябва да използвам десетки думи и накрая да забравя за какво съм започнала да говоря.
Някой ако има идеи: да ги дава. А ние ще почерпим. А някой ако ме убеди, че е нужно точно по този начин да се врътка логиката... Тогава вече - поклон.

Как и да му го обясниш, сега на тоя етап няма да го разбере... Wink Затова не се тормози толкова, с течение на времето ще го разберат. Въпроса е да научат таблицата за умножение... а тя както знаеш се учи първо папагалската... Mr. Green
А пък ние нямаме срочни оценки, само годишни. Rolling Eyes

# 370
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 173
Аз не го намирам за кой знае колко сложно, или поне Радо няма проблем с това.
Пример за обяснение, което му дадох за 2 пъти по-голям онзи ден с линийки:
една линийка от 20см може да се насложи 2 пъти върху линийка от 40см, следователно е 2 пъти по-дълга.
по същата логика и с повече пъти.

# 371
  • Мнения: 92
Момичета,искам да ви питам,моят син второкласник знае таблицата за умножение перфектно,обаче с това деление голям мъка нещо хич не зацепва.Искам да ви питам вашите деца как се справят с деленето Rolling Eyes?

# 372
  • Мнения: 1 312
Poli77  ние за сега се справяме добре с делението ,но за напред не знам как ще е,защото все пак още делят с 2,3,5, и 10.
Като вземат и с останалите числа може да се затрудни,но е нормално,ще се научи
Ние от понеделник сме с нова учебна програма,не знам има да се бърка сега -не знам  Crazy

# 373
  • Мнения: 92
Poli77  ние за сега се справяме добре с делението ,но за напред не знам как ще е,защото все пак още делят с 2,3,5, и 10.
Като вземат и с останалите числа може да се затрудни,но е нормално,ще се научи
Ние от понеделник сме с нова учебна програма,не знам има да се бърка сега -не знам  Crazy

Благодаря мила за отговора,надявам се че ще свикне,,но ме пристеснява,че той не се сеща,че това е обратното действие....и мисли мисли и  newsm78.
Приятна малка ваканция на всички деца!!! Hug

# 374
  • Мнения: 15 619
Похвалвам се. newsm44 newsm44 newsm53
Сега ми донесе "Грамота за постигнати отлични резултати през първия учебен срок".
На мама слънчицето. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Явно класната им е решила да ги поощри. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт