Мисля че вече стигнах дъното...........

  • 6 645
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 943
Боже,колко ти съчувствам ако знаеш!  Hug
Бъди по-категорична в решенията си. Мъжете са гадна порода в някои случаи и не могат да отрежат мама и тате,но аз се опитвам да накарам мойто човече да разбере ,че от сега натам аз и той сме бъдещето и аз и той сме едното цяло и градим семейство.Бавно,но виждам ,че става с подходящ подход. Единственият начин е да седнеш и съвсем искрено, откровено и от душа да говориш с мъжа ти.Ако и тогава не става,може би трябва наистина да си тръгнеш,защото в крайна сметка явно не си заслужава.През много перипети си минала ,за да търпиш още .
 Hug УСПЕХ

# 16
  • Мнения: 293
И аз мисля като бебка. Желая ти много кураж,търпение и самоуважение!!! hug

# 17
  • Мнения: 1 761
Гледай положително-това,че си стигнала дъното означава,че вече е дошло време да започнеш да изплуваш нагоре.
Имаш прекрасни деца и въпреки обстоятелствата,сигурна съм,че ще намериш решение.

Поговори с мъжа си,сподели му как се чувстваш,ако се наложи-постави му условие,за да останете семейство.
Дори и да не получиш подкрепа и разбиране от него,не се отчайвай-живота продължава и най-хубавата му част тепърва ти предстои.

Много прегръдки от мен! Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 1 127
БЪДИ СИЛНА! Желая ти всички неприятни моменти да останат в миналото и Новата година да ти
донесе само щастливи преживявания. Бъдете здрави и дано всичко се нареди към по-добро!

# 19
  • Мнения: 242
 Hug   Hug    Hug 

много ти съчувствам, но също мисля , че трябва подхода да ти е чрез мъжа ти. както те посъветваха бъди - любяща и, колкото и гадно да звучи и да го мразя , бъди манипулиращата. със сила нещо няма да постигнеш и със заплахи също. намери си друга жена да ти гледа децата и я накарай да се почувства ненужна и излишна.
жалко че са й толкова стабилни позициите, ще ти е по-трудно, но ще се справиш.... Peace   
 пожелавам ти успех и най-вече да са ти здрави и подкрепящи децата.

# 20
  • Мнения: 7
С него няма какво да се карам,и той опита всичко.Жената иска да командва-така успя да разведе другия си син,добре че поне нямаха деца.Аз работя и печеля достатъчно мога да кажа да съм независима,ма и къде да отида.Баща ми почина преди 3 мес.от рак на белия дроб и майка ми е сама в къщата,но едва от една седмица започна работа защото освен пенсията няма други доходи и не може да напусне точно сега да ми помага с децата.Когато татко се разболя мъжът ми беше зад граница и всичко/болките,химиотерапията му-лежах с него в болницата за да го подкрепям и най вече да не разбере какво става,защото отнего получавах голяма покрепа,която сега ми липсва много/чувах много обещания да изтърпя като свърши всичко ще отидем някъде да си почина и т.н,но нищо такова не се случи-напротив напрежението се увеличи.Сега чакаме фирмата да се оправи и това щяло да дойде мойто време,все трябва да търпя...............Чудя се докога да чакам и какво да чакам,обичам го но не издържам,ето сега няма кой да ми гледа малките защото свекито е сърдита.

# 21
  • Мнения: 3 611
Мáйка ми имаше такава свекърва, (баба ми) все недоволна, все мърмореща, все бъркаща се в нещата на младото семейство... Бях малка, но си спомням, че все нещо бяха на нож. А тя всъщност навивала сина си срещу майка ми "Синко, ти не я биеш. То така човек не се вьzпитава."  #Crazy
И оня подкокоросан все на "мъж" се правел... години наред. Майка ми дето е такава мека Мария най_ накрая не иzдьржа и постави ултиматум _ или на квартира, или развод. Взе да си събира багажа, това го помня и до ден днешен, баща ми взе да ми се моли да остана при него, но пък за беля точно същия ден ме беше Шамарил за нещо и аз казах, Че тръгвам с майка ми. В крайна сметка се разбраха, иzляzохме на квартира, бабката пак се бъркаше, но вече беше поносимо... и познайте кат се разболя и легна години на легло кой я гледа _ майка ми естествено. Нали си е мека Мария...
Та изход в твоята ситуация със и при свекървата няма.Вземаш децата (както казваш големите вече и сами се оправят) и иzлиzате на квартира. Мъжът, ако е мъж, Ще тръгне с вас. То това твоето не е живот...

# 22
  • Мнения: 2 099
Незнам защо решихте ,че смяна на брави е неприемливо?Аз съм го прилагала,не проработи  дълго,взеха си ключ и от новата брава,смених пак патрона.Пак взеха.Един ден ми писна.Лято беше и аз сутринта станах и просто не се облякох.Останах така както си бях спала-само по дантелени боксерки,направих си кафенце и седнах пред компа.По някое време през деня се чува едно връът,мушкат ключенцето да направят  ревизия на хладилничето-зер у нас все хайвер от белуга плюскаме,да прилапат нещо.Влиза свекър ми и аз го посрещам по цици и боксери.Ама ти що така,що инак,олее и беж крачета да бягаме.Вечерта пристига мойта хубавичка и почва мъж ми как може така,на баща ти инфаркт ще докарате,дрън,дрън и хвърля ключа на масата,.Прибрах аз ключа и реках че съм си у нас,както искам така ще си ходя,той чий го дири?Без да звънне без нищо?От тогава не се е чуло за ключ,4 та година вече.С някои хора докато не им лиснеш студената вода в лицето не се сещат.
Почнаха в началото да следят колко пари вадя,за какво харча,идеи се пускат къде да съм си ги дадяла...тъй ли-дай магазини,дай чанти,дай обици.Крада от времето за себе си,бачкам до сред нощите и ще ми следят парите ...да бе да!

И какво като е с 4 ри деца?Да не е крепостник и роб там?Няма ли кой да застане малко зад гърба ти?Родители,брат,сестра?Вземи крути мерки,не руши себе си.Знаеш ли аз как почнах от нула та и надолу.Ей така съвсем случайно взех първия си клиент,той ме препоръча на друг и така.Понякога ненадейно нещо те фрасва и е добре да го сграбчиш,шанс.

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Рибозомче, хората са различни.

Ние тук, освен да даваме съвети всеки от своята си камбанария, друго не можем да направим.

На мене смяната на брави, като директно предприето действие, без словесни предисловия, ми е крайно драстична мярка.

По принцип не подхождам така. За това дадох такъв съвет.

Да си дигнеш дърмите с 4 деца на главата, също ми е крайно, т.е. аз не бих го направила и с 1 дете. Но пък го твърдя от позицията на личния си статус. От друга страна пък човек винаги може да остане изненадан и от най-понятното.

За това съветвах да се действа с "мекия брус". Тази техника е приложима обаче, само ако насреща имаш конструктивни хора.

# 24
  • Мнения: 562
Много болка си видяла и не мога да ти дам съвет, защото само ти знаеш и разбираш най-добре какво си преживяла, какво изпитваш. Но все пак защо не дадеш на мъжа си да прочете какво си писала в темата и какво сме ти отговорили ние? Единственото решение е, ако той те разбере и подкрепи. Успех! След толкова болка заслужаваш поне малко щастие!!!  Hug Hug Hug  bouquet Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 293
Много ми хареса мнението на Рибозом. Твърда и решителна,самоуважаваща себе си. Вземи урок или поне опитай да извлечеш ценното от съветите. Не се унижавай,живота продължава а ти заслужаваш да бъдещ щастлива.Сложи картите на масата и ултиматомите.Който иска ще продължи с теб по пътя ти,който не -няма смисъл да оставаш при такъв и да се пропиляваш живота!

Ти заслужаваш най-доброто от живота , не го забравяй и бъди самоуверена!!! newsm51

# 26
  • Мнения: 562
Рибозом наистина говори добре.  Peace
Ако мъжът ти види колко си отчаяна и какво те съветват, дали няма да му се проясни картинката?

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 17:16 от Pavlina Nikolova

# 27
  • Варна
  • Мнения: 616
боже, боже - мислех, че по-зле от моята свекърва не може да има Sad Не знам какво да ти кажа - аз не съм от хората които търпят, моята я поставих на място още от начало, но и мъжът ми беше и е плътно зад гърба ми (а и ситуацията е различна). Няма ли някой, който поне мъничко да ти помага и примерно да прибира децата (близка приятелка дори да е), да стои с тях докато ти се прибереш  Rolling Eyes С моя приятелка така си помагахме, когато тя имаше проблеми - когато на мен ми трябва човек за час, два тя ги взема или обратното, аз нейните. От къде си - може да направим комбина  Wink
А иначе бъди силна, стигнала си дотук след всичко, което ти се е случило - ще се справиш и с това  Hug  bouquet

# 28
  • Мнения: 686
Съчуствам ти,незнам какво да ти кажа.Може би ти трябва промяна,тропни с крак,надигни глава.Покажи и на мъжа си и на свекърва си,че и ти си човек и трябва да се съобразят с теб!Незнам дали ще помогне,но опитай.
Другия вариант е да си вземеш дечицата и отиваш при майка си,ти ще й помагаш,тя ще ти помага,ще се справите!
Незнам какво друго да ти кажа,не съсипвай живота си...

# 29
  • Мнения: 18
Абе къде ще ходи с четири деца, чувате ли се?  #Crazy

Ами тогава ще се оставя да я унижават  Laughing
А и като има 4 деца да не би е да е последна дупка на кавала? Да не е сляпа, саката и т.н?
Иначе аз лично бих предприела сериозни мерки ...

..ето сега няма кой да ми гледа малките защото свекито е сърдита.

Изяснете си нещата като големи хора, а не с правене на пук и т.н. С това нищо не се постига. Е, дано не си си изгърмяла патроните. А и  ако бях на това твое дередже, най-малко бих се надявала и очаквала, тя да иска да ми гледа децата.

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 22:25 от TheFireGoddess

Общи условия

Активация на акаунт