Примерна схема на захранване (11)

  • 48 659
  • 701
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 690
И аз да следя Simple Smile

# 16
  • Мнения: 840
Косе Босе Hug
 Whistling търпение имам ама като гледам как не вървят нещата и малко съжалявам, че избързах. Мислех, че е готова за захранване, но очевидно не е. Горе долу се получава следното:аз бутам с лъжицата, тя плюе ooooh! Днес се принудих да отворя ранните моркови на Хип, но резултатът беше същият. Направо ме заплю Tired За сега ще съм на вариант опитване на нови вкусове и свикване с храната, по лъжичка-две Peace Дано все пак нещо и хареса Laughing

# 17
  • Мнения: 534
Благодаря момичета  Hug JeniB    Hug  duhi_puhi   Hug Не се повтори днес повръщането  Peace
Да попитам нещо Косе Босе
След 10 тина  дена ще сме на 8 месеца и 1 седмица и съм решила да започна въвеждането на глутена
Въпросите ми са:
1.Подходяща възраст ли е 8м. и една седмица за глутена
2. мисля да го въвеждам овес-ръж-ечемик-пшеница и първо да започна с  кашата безмлечна  с овес на Хип  Peace.
3.Как се въвежда в смисъл пак с няколко лъжички ли и до какво количество трябва да достигна?
4.Всеки ден ли се дава и в продължение на колко време ?
5.Телешкото месо преди или след глутена трябва да го въведа като се има напредвид че съм въвела вече пуешко,заешко и пилешко
6.Жълтъка преди глутена ли трябва да се въвежда ?

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 12:34 от m_a_g_i_vs

# 18
  • Мнения: 276
благодаря за новата тема и дано пеши се оправи бързо

искам да попитам за бадемовото мляко. понеже се изчерпах вече откъм идеи за нови храни (с изключения на череши и други, на които ще чакам да дойде сезона), някой дали е давал бадемово мляко, понеже имам няколко тестерни млекца

а връстничетата какво въвеждат

# 19
  • Мнения: 179
Запис и от нас. Моля Косе Босе да си каже мнението за режима ни:
6-7 часа кърмене;
около 9 часа закуска-ядки с плод, сирене и масло;
около 11 часа кърмене;
13 часа обяд: месно пюре, веднъж или два пъти седмично зеленчуково;
около 17 часа безмлечна каша с кърма и плод;
21-21.30 часа кърмене.
Момченцето ни е на 11 месеца. След годинката смятам да оставя само сутрин и вечер кърмене, като постепенно въведа и кисело мляко, достатъчно ли ще бъде? По принцип сме със склонност към алергии и за това въвеждам много бавно млечните, до сега по две седмици съм въвеждала козе и овче сирене, маслото също. Киселото мляко ще го оставя нататък, и също цитрусите, яйцето и особеното кравето мляко.
И още едно питане-почти не яде непасирана храна, трябва да е добре смляна като за бебе. Иначе се дави и почва да повръща  и от малко несмлени парчета. Приготвям домашни пюрета с домашни продукти, но си мисля дали не вече не прекалявам с пасирането? Съвети как да направя парченцата по-привлекателни за дъвчене? newsm78

# 20
  • Мнения: 2 132
А малки парченца примерно от банан, които тя да си взима самичка?

# 21
  • Мнения: 1 100
Никки, бързо възстановяване на детенцето!

Косе Босе, четох препоръките ти за приготвяне на каша от амарант - имаше вариант с накисване 8 часа и без. Каква е целта на накисването - по-бързо приготвяне ли? Пишеше също, че трябва да се съхранява на тъмно, но аз не знаех, а явно не само аз, защото се продава в прозрачна опаковка и не е ясно колко време зърната са стояли на светло. При това положение, останало ли е нещо полезно в тях, при положение, че опаковката не е отваряна все още?
Благодаря предварително!  Simple Smile

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 12:53 от Ванилия Канелска

# 22
  • Мнения: 199
Никки, и от мен бързо възстановяване на момчето Praynig
НевенчоУ аз от годинката насам съм въвела: киви, кашкавал, портокал, свинско месо, боровинки( имам компоти без захар специално за Васко), просо, белтък. Следващото мисля да е прясно мляко.
Ванилия  това имам за накисването от Косе Босе, ставаше въпрос по принцип за пълнозърнести ядки, не конкретно за амарант, но мисля че причината за накисването е същата:

Накисването подобрява усвояването на минералните елементи, но не е задължително. Идеята е да се усвоят възможно най-пълно полезните минерали, тъй като едно детенце под 1 год. не поема нито голямо количество, нито безкрайно разнообразна храна. Ядките и зърната обикновено са изсушени по различни технологии, за да могат да имат трайност в търговската мрежа, и това възпрепятства в известна степен накисването и увеличаването на хранителната им стойност, но въпреки това при желание и възможност накисването е добра техника. Освен това, едно дете на 1-1.5 год. може да консумира само накиснати овесени ядки, без варене, което е далеч по-добър вариант от готова каша.

# 23
  • Мнения: 68
Да се запиша за да ви следя.

# 24
  • Мнения: 2 111
НевенчоУ,от годинката досега съм въвела:
свинско месо,портокал,ананас,боровинки,авокадо,тапиока,мед,овче сирене,кисело мляко.
Сега ще въвеждам извара от тези дуети на Хип,които са с плод.И после не ми хрумва друго какво да въвеждам.
От една седмица слагам АМ в кашите,които давам сутрин и следобед.Иначе от  2-3 месеца опитвах да й ги правя с АМ,но без успех.
Започнала съм плавно премахване на кърменията.Всеки месец махам по едно.На 11 месеца заместих вечерното в 18.00 с каша,на 12 месеца заместих това в 11.00 със закуска и на 13 месеца махнах следобедното в 15.30.Вече се кърмим само сутрин и вечер.Мисля така да останем до февруари и после да премахна и тях до април-май месец.
Вие как се справяте с намаляването на кърменията на наборчетата?

# 25
  • Мнения: 1 100
Лилчо, благодаря!

Аз след годинката съм въвела заешко, свинско, риба, череша, портокал, киви, ананас, жълтък, белтък, спанак.

Но ми се струва, че остават още много - кашкавал, овче, козе сирене, прясно мляко, авокадо, манго, мандарина, къпини, киселец, лапад, коприва, брюкселско зеле, зеле, червена чушка, цвекло, кафяв ориз, амарант. По-нататък - леща, боб, маслини, патладжан, мед. Ерота, дано съм те подсетила нещо.

По въпроса за кърменията. При нас няма никакъв план. Суче по 5-6 пъти на денонощие. През деня спокойно може да мине и без кърма, когато се налага. Иначе и аз планирам да го отбия до април, ще видим как ще стане.

# 26
  • Мнения: 2 111
Ванилия,мерси   bouquet Мисля да отделя повече време за кашкавал,прясно мляко,краве масло,краве сирене,защото все още не мога да разбера дали е израстнала алергията към белтъка на кравето мляко.
Jujanka все още пасирам всичко.Дави се и повръща от всяко  парченце храна.Пробвам я периодично,но ми омръзна да си повръща кърмата и не настоявам.Някои деца по-късно започват да ядат непасирано.И няма връзка с броя на зъбките,защото Симона има 10 вече,а познавам деца с 2 зъба,които ядат непасирано.

# 27
  • Мнения: 1 153
Здравейте,
след дълго четене на тази тема най-накрая ви настигам:)
Искам специално да благодаря на Здравка Желязкова от село Стомана за добрата идея и на Косе Босе за изчерпателната информация. Малко ми е тъжно, че педиатри и специализирани книги не са толкова адекватни и полезни по този толкова важен и сложен въпрос!
P.S. Косе Босе, учудвам се на търпението ти да ни разясняваш едни и същи въпроси! Момичета, някои неща са обсъждани към 20-тина пъти. Ако по-често използваме препратките на 1-ва страница, ще има повече време за специфичните ни въпроси и проблеми от практиката Wink

# 28
  • Мнения: 690
Ерота, стана ми интересно от къде намираш тапиока? (питам за себе си, а не за детето  Embarassed, тъй като много обичам сок с топчета тапиока, а с години не съм пила) Peace

# 29
  • Мнения: 2 132
Ерота, стана ми интересно от къде намираш тапиока? (питам за себе си, а не за детето  Embarassed, тъй като много обичам сок с топчета тапиока, а с години не съм пила) Peace
Има едни немски био в кафява опаковка. По супермаркетите ги има. Нали тапиоката бяха едни бели топчета?

Общи условия

Активация на акаунт