Коледа по български

  • 676
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Здравейте! Иска ми се да ви разкажа една кратка история и предварително се извинявам на тези, които може би ще отегча.
Предисловие: Беше в началото на Септември - хубав ден. С тримесечната си дъщеря бях на разходка. Изтеглих си майчинството  от един банкомат и с количката и Беба на шопинг.
Избрах в едно фото прекрасен бебешки албум /за 200 снимки/ - това май спада към "ретро спомените" и посегнах да платя, но... Портомонето го нямаше! Просто ме бяха обрали!
Ужас! Вътре лични документи, карти и т.н. Веднага се обадих по банките за да блокирам картите си и ... към РПУ.
Като на филм: Разплакана майка с бебешка количка.20-тина униформени пред входа и няма кой да попита "С какво да помогна?". След 30мин. се намира  някои, който да изслуша за случилото се. Обяснява, че отдавна не са получавали такива сигнали и че престъпност /едва ли не/ няма.  Препраща майката на другия вход и... там млад униформен съставя акт "Стандартна процедура, госпожо! Ще ви глобим, защото не можете да представите личните си документи и не сте ги стопанисвали добре!"
Развръзката: 6 дни преди Коледа получавам покана да се явя в РПУ. Когато отидох се оказа, че трябва да заплатя 40лв. за вече посочените по-горе причини.
Темата: Пиша всичко това не за да предизвикам съчувствие или съжаление! Иска ми се тези от вас, които са прежшвели подобни неща в нашата мила родина да споделят "горчивия" си опит!
А оптимистите във форума припомнете ни"Защо сме все още в България?" Страната, където крадецът остава безнаказан, а потърпевшият си плаща затова, че са  го окрали! На това му казвам аз "Коледа по български!"

# 1
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Случвало ми се е не един път да ме ограбят и аз да нося наказание за това,глоби т.н.... отдавна вече нося документите отделно от парите...

# 2
  • Мнения: 4 120
Случвало ми се е със старият, зелен паспорт. Откраднаха ми го, а аз платих около 30 лв глоба,като 30 лв през 2000 г не са като 30 лв сега.
Преди няколко месеца ми откраднаха кредитна карта, блокирах я и се оказа че крадците сами са я блокирали, защото опитвали да теглят от банкомат...платих 30 лв за новата си карта, такава била политиката на банката. Оставаше да ми бяха откраднали и парите и да ме накарат да платя глоба, щеше вече да е супер нагло.

# 3
  • Мнения: 27 524
Ние сме в Белгия и кусурите тук са дори повече. Никъде няма идеално. Мислете възвишено и не се ядосвайте  Hug

# 4
  • Мнения: 3 521
Когато ми откраднаха портфейла с парите и документите през 2004та година в автобус 111 попълвах точно обяснение, че не съм ги изгубила и за това нямах глоба.
Много нагло е хем да те окрадат, хем и да те глобят.

# 5
  • Мнения: 1 494
В интерес на истината е възможно и просто да си го загубила някъде портфейла, не е гаранция , че щом липсва значи са те обрали. От тази гледна точка наистина може да се окаже, че ти не си се погрижила за документите си.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 074
Преди десет дни намерих портмоне с дебитни, кредитни карти, лична карта шофьорска книжка още един куп неща вътре.
Първата ми мисъл беше го занеса в полицията, но реших да го занеса на адреса от личната карта, имайки предвид точно тези процедури, глоби и притеснения.
Страшно много ми се зарадваха, явно спестих един куп неприятности.
Лекичко ми намекнаха, че в портмонето е имало и пари, при което ми стана малко притеснено. Обясних им, че връщам портмонето такова, каквото съм намерила.
И си мисля - ето аз върнах портмонето за да спестя на притежателя му много неприятности, а излезе като че ли аз съм откраднала парите.
Щеше да бъде по-лесно май да го предам в полицията  newsm78

# 7
  • Мнения: 743
Абсурдите в малката ни държавица са безконечни. Днес един ме бласна с буса си. Потроши ми колата и избяга. Звънях в продължение на 1 час на КАТ никой не вдига, или дава заето. Най-накрая решавам да потърся патрулна кола на кръстовище близо до мястото. Помолих ги да доийдат и хората дойдоха. Констатираха фактите, но трябвало все пак да се свържа с КАТ. Посъветваха ме да се прибера и да продължа да звъня. Преди минути най-после някой от КАТ благоволи да ми отговори. Чичкото, който вдигна телефона започна да ми държи сметка и тон защо чак сега звъня. Ами чоплих си носа. Идиот. Казах му, че никой до момента не ми е вдигал телефоните в КАТ. А той - НЕ Е ВЪЗМОЖНО!. Наглец. Без обяснения ми съобщи - Номер 104, елате утре, в понеделник или вторник, зависи кога сте ви дойде редът и затвори.
И аз сега се чудя дали да се запася с една възглавничка, юрганче и сандвичи и да се паркирам пред КАТ да си чакам реда.
Към авторката - съжалявам за случилото се, но за съжаление нямаме ред в държавата.

# 8
  • Мнения: 589
Преди десет дни намерих портмоне с дебитни, кредитни карти, лична карта шофьорска книжка още един куп неща вътре.
Първата ми мисъл беше го занеса в полицията, но реших да го занеса на адреса от личната карта, имайки предвид точно тези процедури, глоби и притеснения.
Страшно много ми се зарадваха, явно спестих един куп неприятности.
Лекичко ми намекнаха, че в портмонето е имало и пари, при което ми стана малко притеснено. Обясних им, че връщам портмонето такова, каквото съм намерила.
И си мисля - ето аз върнах портмонето за да спестя на притежателя му много неприятности, а излезе като че ли аз съм откраднала парите.
Щеше да бъде по-лесно май да го предам в полицията  newsm78
  И на мен ми се случи да намеря портмоне с документи.Дадох го в полицията.Изписах една камара обяснения,че съм го намерила без парите вътре ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 237
А на мен пък нали ми откраднаха телефона преди време.....Ами обадиха ми се от Трето РПУ и съвсем любезно ме поканиха да си го взема, намерили го били.Та се случват и чудеса  Grinning
Не се ядосвай  Hug

# 10
  • Мнения: 316
В интерес на истината е възможно и просто да си го загубила някъде портфейла, не е гаранция , че щом липсва значи са те обрали. От тази гледна точка наистина може да се окаже, че ти не си се погрижила за документите си.
В интерес на истината точно преди минути през два магазина бях закупила на детето си дрешка, така че съм сигурна че съм обрана. Но за съжаление не ме попитаха затова в РПУ

Общи условия

Активация на акаунт