Фамилията- от презимето или от фамилията на бащата

  • 5 431
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 530
Аз смятам, че е редно родителите и децата да са с една фамилия и не мога да разбера сръдните и претенциите на дядовците, един път да е кръстено на тях, после пък и фамилията на детето да е с тяхното име Crossing Arms
Подкрепям.При нас е от Фамилията.

# 46
  • Мнения: 175
Мисля,че фамилията на детето трябва да е еднаква с тази на бащата и така записахме нашето дете.
Не знам откъде идва другия вариант с фам. от името на дядото,но аз и брат ми сме точно такъв случай.Родителите ни са с една фамилия,ние сдруга. Още от малка не ми харесваше това да обяснавам защо така и как се е образувала фамилията ми.Иначе не смятам,че е свързано с комунизма,защото от съучениците ми само аз бях така.

# 47
  • Мнения: 1 046
Фамилията идва както си я измислите, няма някакви определени правила, може да е от презимето, може и от фамилията. Моето скромно малко смейство и тримата сме с различни фамилии и не виждам проблем. Не страдаме от това, че бащата е с една, детето с друга, а майката с третата. Единствената уговорка, когато го записвахме е и второто дете да е със същите презиме и фамилия като първото.
Ние лично решихме синът ни да си постави ново начало на фамилно име.

# 48
  • Мнения: 3 402
Как решихте каква да е фамилията на децата ви- да е същата като на таткото или да произтича от първото име на дядото,т.е.от презимето на бащата? Ние записахме детето с фамилията на баща му. Свекър ми днес разбра и се разсърди, не бил такъв обичаят, никой не правел така. Затова се чудя каква е практиката по принцип.
фамилията ми е от малкото име на дядо ми и да ти кажа много е кофти  ooooh! от практическа гледна точка, дори сега съм си лепнала отделна табелка на пощенската кутия, за да ми пускам кореспонденцията там, а не да се огледат и да видят, че няма фамилия иванови и да ми забутат някъде писмата и известията. да не говорим, че са ме питали, както и се стра ми са питали, дали сме дъщери на баща си, щом не сме с неговата фамилия.  ooooh! а след като се омъжих и добавих фамилията на мъжа ми, стана абсолютна мацаница  Laughing синът ни носи същата фамилия както баща си.

# 49
  • Мнения: 374
Дъщеря ми носи фамилията на баща си. И тримата сме с една фамилия, в нашия край е така и това ми звучи логично Peace

# 50
  • Мнения: 7
Аз съм записана на презимето на баща ми. Майка ми също е приела презимето, а не фамилията - питали са я кое от двете иска. Никога досега не съм имала проблем с това.  Wink  И не съжалявам, защото фамилията им е по-банална, а презимето - не чак толкова често срещано.   Grinning

# 51
  • Мнения: 579
В нашия край и двата варианта са приети.Ние избрахме фамилията на бащата,понеже звучи най-добре(изборът беше между неговото презиме,неговата фамилия и моята фамилия)

# 52
  • Мнения: 48
Мъжът ми много държеше да кръстим детето на баща му, много го убеждавах, дори в замяна му предлагах да дадем името на дядото за фамилно, но той каза НЕ.
И така след това избрахме детето да носи еднаква фамилия с баща си, защото не сме женени и аз съм с друга. Ако бяхме взели от дядото щяхме и тримата да сме с различни фамилии  Thinking
НО "свекърва" ми, която иначе много уважавам, доста време след раждането разбра, че детето не носи фамилия от името на дядото и видях  разочарование в очите й  Tired
Много зависи и каква е фамилията и как би звучало името на дядото. Примерно между Петров и Иванов няма много разлика, но ако дядото е някой Радой, защо не, например Радоева много си падам по интересни фамилии

# 53
  • Мнения: 313
Дъщеря ми носи фамилията на баща си. И тримата сме с една фамилия, в нашия край е така и това ми звучи логично Peace

И на мен това ми е логично, иначе детето ми ще е с различна фамилия от нашата, което не приемам.Аз искам цялото ми семейство да е с еднаква фамилия, не едните да са Петрови например, другите Маринови... нали сме едно цяло.

# 54
  • Мнения: 1 740
Аз смятам, че е редно родителите и децата да са с една фамилия и не мога да разбера сръдните и претенциите на дядовците, един път да е кръстено на тях, после пък и фамилията на детето да е с тяхното име Crossing Arms
Подкрепям.При нас е от Фамилията.
и при нас е така  Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 119
И моите деца носят фамилията на баща си. Името се предава от много години и не съм и помисляла за друг вариант.

# 56
  • Мнения: 579
О,само да вметна,че ако детето е с различна фамилия от вашата и пътувате в чужбина може да ви правят проблеми.Една моя братовчедка е с фамилия,различна от майка си и баща си и трябваше да носят един куп документи за да ги пуснат в Турция.

# 57
  • Мнения: 0
Ние сме с различна фамилия от тази на децата. Аз и съпруга ми сме Дашеви а децата са Константинови

# 58
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми мислихме да го кръстим на презимето ама мойта майка (бая властна натура) не позволи на съпруга ми.
То май и по- добре, че всички щяхме да сме с различна фамилии (аз си запазих моята след подписа) Crazy

# 59
  • Мнения: 7
вие сте мн интересни всички!!!аз се чудих между моята и неговата а вие дядовата???ади бе!!!а аз съм с тире, няма ли др от вас като мен ??? и какво защо тр да е с на баща си детето а не с на майка си като съм взела неговата някакси???аз сега разбирам че може и ще се боря да е с като моята!!!едва ли не може!!!ама то в БГ...

Общи условия

Активация на акаунт