Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 дек. 2008, 20:52 ч.

новата тема на ЯНУАРКИТЕ...

• 14 955
  • 292
  •   1
Отговори

Винаги ще бъде обичано...

Ангелчето на Vailet_79

Никола на мама Калина (Сладурчеста) - 2700 гр., 47 см., нормално роден в Токуда болница (термин 01.01.2009)

1.

Деница на мама Невена (Nevencheto) - 2850 гр., 48 см., нормално родена (термин 09.01.2009)

2.  Кристиан на мама Ели Георгиева - 2360 гр., 46 см., нормално роден (термин 19.01.2009)

Виктор на мама Мила (Kokonut) - 2250 гр., 47 см., нормално роден в Майчин Дом, София (термин 24.01.2009)

1.  Малкият мъж на мама Sunrice - 2550 гр., 46 см. (термин 27.01.2009)

2.  Рая на мама Амелия - 2350 гр., .. см., секцио (термин 07.01.2009)

Елия на мама Мим - 2200 гр., 46 см., нормално родена (термин 22.01.2009)

Дани и батко Емо
barboran4e(Гери)

bibskolet

velizara_82

suny4кака Ния и батко Христо
ivenceto25

Бръм(Ваня) втора бременност
Данчебатко Иван

соня82
irinabrвтора бременност – София, Шейново
cveti petkova
GALIA NAUMOVA

olgaritaкака Севима
vi ki to 82
cremcaramel

desisladka
Лено

gal4etto
Cyber_Cat
bilqna_dvбатко Андрей – Стара Загора

kateto83втора  бременност
vampbal
artexaвтора бременност
Margarita13кака Габриела

natali81
inlove

danincetо(Дани) – Пазарджик, клиника Хигия, д-р Антонов
къдравелка
si

Monick
bubi4ko(Диана)кака Деница
vanilla80 - Варна, болница Св.Анна (Окръжна болница), д-р Скочев
liletkaбатко Александър
soffii и чака близнаци – АГ Варна, д-р Александров
Djoneto
deni_d81
oceola втора бременност
sneji_to83 - кака Пати близнаци и

evjeni(Жени)кака Катрин
доня КОПРИВА(Лили)батко Калоян - София, Тина Киркова, д-р Константин Ташков
zozima(Кристина)

Киша(Даниела) кака Дари
ral4e:)
Oni

tobito(Неда) – Ловеч, МБАЛ
valito 79 кака Невена

4baby кака Антоанета
lubito
anishka кака Виктория
mimi7373

bub4eto
pepina t – Варна, МЦ Майчин Дом, д-р Максим Яков
Радостчо(Радостина)
maznislava
vania_iv батко Мирослав

krebstein
katalina_79

rumka_lokumkaвтора бременност
Любопиткабатко Митко
Langбатко Никола – София, болница Вита, д-р Цанов
stelaruseva
vesito82
Tanika батко Жорко – София, Шейново
hris1981
Georgieva1(Грета)
merrygold(Невена)-Тутракан

zahar4e
koral
anita bs(Ангелина)
Иники(тропическа депресия) – София, Тина Киркова, д-р Дочев
eeli

tony1166(Антония) кака Алекс – София, болница Лозенец (Правителствена)
Zolla

emy17
lorini(Мария) – София, Тина Киркова, д-р Катя Златева
elica34
Pepelliashka

toni-gi
aubergine(Галя) втора бременност
tsveti pastarmajieva – Пловдив, Св.Мина, д-р Дренски
bili bili
veni i kociвтора бременност
elena_d

kalimbi(Калина)батко Калоян

mini_79(Мария) кака Стефания – Пловдив, АГ клиника Селена, д-р Даскалов
shturcho2009 – София, болница Вита, д-р Кълвачева
Petinka82 батко Йоан
PEnu4ka(Ирена) - Варна, МЦ „Майчин Дом”, д-р Бейлерян
irko(Ирина) кака Никол – София, Шейново, д-р Гагова

denica007 – София, Токуда болница
Алина кака Мария
Alizarina
elli_g
kateri4e(Ася)
pavlina_k

nadeto_pm
Бели Ружикака Александра
n_a и

roksi77 и чака близнаци
Smiling_Sisi(Свилена) – София, болница Вита, д-р Илиева
tanitka(Таня)
tais(Мира)втора бременност
ralkata  втора бременност – София, Окръжна болница, д-р Жекова
liol – София, Втора градска болница, д-р Калин Калев
veni78(Невена)
dorita(Теди)
Naneto(Илияна)батко Марти
sisi_8227 - София, Шейново

Espa(Даниела)
Angelviolet - София, Тина Киркова, д-р Пламен Петков

kali-m-g(Красимира) – Пловдив, МБАЛ Св.Пантелеймон
pepi_slanchogledche батко Гого – Свищов, МБАЛ
lili69
bebka2304
greeneyes(Оля) – София, Шейново, д-р Чорбова
idimi(Дияна) втора бременност
el81
mimitutu - втора бременност

ДесиМ втора бременност
emsski(Ема) втора бременност
Patilina трета бременност
mama Tanq - Батко Кевин и кака Чара чака близнаци

qhaha

Доника Батко Хриси – София, Втора градска болница, д-р Калев
Murvet77 батко Арда – Пловдив, АГ клиника Селена, д-р Карагьозов

alex222 – София, Шейново
geri-meri(popins)

Ето ни и в целия ни блясък: smile3509

Това са нашите коремчета: preggo

Бърборанче (София) - Глобул
Лорини (София) - Мтел
Доника (София) Мтел и Вивател
Мини 79 (Ст. Загора) - Глобул
kali - m - g (Пловдив) - Глобул,
както и всеки друг, когото вие си предпочетете. Номерата ще се разпространяват на лични...newsm53

Австралия

Patilina

Берковица

emsski

Бургас

vesito82; hris1981; aubergine;lili69;bubi4ko;anita bs
;Алина;Katalina 79;inlove

Варна

vanilla80; Мим;Любопитка;tais;elena_d;PEnu4ka;geri-meri(popins)

В.Търново

koral
Petinka82

Габрово

veni78

с. Дъбово, Старозагорско

bilqna_dv

Кипър

nadeto_pm (Поморие)

Куклен

nevencheto

Ловеч

tobito

Лондон, Великобритания

Радостчо(Пловдив)
roksi77(Стара Загора)

Мюнхен, Германия

elica34

Napoli, Italy

emy17

Плевен

desisladka

Пловдив

daninceto; tsveti pastarmajieva; kali-m-g; Murvet77;Радостчо (Лондон)

Попово

ДесиМ

Разград

oceola;dorita;eligeorgieva(Созопол)

Русе

deni_d81; stelaruseva

Свищов

pepi_slanchogledche;elli_q

Сливен

idimi

София

sneji_to83;ralkata; Evjeni; Киша; ral4e:); Tanika; tony1166; lorini;shturcho 2009; denica007; Бели Ружи; Kokonut; Smiling_Sisi; tanitka; Доника;green eyes(Плевен); sladur4esta;Бръм;Данче;barboran4e;kateri4e irko;zozima;Доня Коприва;Monick;Naneto;Иники(тропическа депресия);n_a;kalimbi;Angelviolet

Стара Загора

mini_79;vailet 79;bebka 2304;roksi77(Лондон)

USA

suny4(Michigan, Waterford) ;mama tanq(Boston);natali81(Chicago);4baby(Atlanta)

Събития с "9 месеца на училище" - къде и кога
Ние чакаме бебе - Дневник Календар
3D календар на бременността
Таблица на бременността- седмици/месеци
Календар на бременността по седмици
Бременност и кръвно налягане
Здравословно хранене по време на бременност
Да ядеш за двама или как влияе теглото върху бременност
Билки и бременност
Витамините през бременността
Красива бременна
Таймер за измерване на контракции
Събиране и съхранение на стволови клетки
Д-Р СПОК
Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето
Списък с необходимите неща за болницата
Лечение на простуда и грип по време на бременност
Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременност
Подробна таблица за теглото по време на бременност
СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА
Първият месец с бебето
Статии относно грижите за бебето
Бебешките принадлежности, без които не можем
Съвети за бъдещите мами: бебешкият тоалет
Съвети за бъдещите мами: сънят
Съвети за бъдещите мами: дрешките
Как да изберем някои от необходимите неща за бебето

1. Има ли мами за януари 2009г,
2. Януари е много далече, но мама знае че чака бебе вече-2 част,
3. Януарски малки сърчица, затуптяват смело в нашите телца!,
4. Януарско бобено зрънце, неуморно в мен расте,
5. Бъдещото януарче в мама си кротува, още не се усеща че лудува.,
6. Януарски бъдещи мами -бърборани са тук на сладка приказка събрани,
7. Жегите не ще ни спрат, ЯНУАРСКИ тумбаци скоро ще личат,
8. Лято...море...а ЯНУАРЧЕТО в мама расте ли расте ,
9. Януарското човече в коремчето на мама ритa,
10. Аз ще съм Януарска мама, а пупата ми вече е доста голяма,
11. Лятото е във разгара, януарчето расте в корема на мама,
12. БЪДЕЩИТЕ ЯНУАРКИ ХУБАВЕЯТ, A ЯНУАРЧЕТАТА В ТЯХ ДИВЕЯТ,
13. Януарчето се разлудява, със смели ритничета мама дарява,
14. Януарската дружина гордо измина първата половина!,
15. Януарските мами на срещичка събрани,
16. Ето есен дойде вече, порасло е доста Януарското човече,
17. Есента настъпва тъй красива, а ЯНУАРЧЕТО расте със пълна сила,
18. Есенен дъждец ръми-ЯНУАРЧЕ кротко в маминка си спи,
19. Втория триместър мина, ЯНУАРСКА мама яде за двамина,
20. Януарските бебоци много наедряха, дрешките на мама доста утесняха,
21. Януарското човече мести наляво и надясно коремчето на мама вече
22. Хелоуин е тука вече, догодина ще ни "плаши" януарското човече
23. Горди мами ЯНУАРКИ избират най-красивите колички и кошарки!
24. Контракции подготвят мама за среща с ЯНУАРЧЕ най-желана!!!
25. Още мъничко остана - скоро ЯНУАРСКА мама ще гушка радост най-голяма!
26. Бъдещите ЯНУАРСКИ мами гладят бебешки пижами
27. Коледата наближава, а първото (декемврийско) Януарче с радост майка си дарява!!!
28. Януарски мами 2009г...вече си имаме момче, момиче и едно ангелче!!!
29. Писана шейна минава, с декемврийски ЯНУАРЧЕТА мамите дарява
30.  Бързат вече ЯНУАРЧЕТА да станат Коледарчета...

Последна редакция: пн, 22 дек 2008, 11:38 от january09

# 1
  • София
така исках да се оплача, но понеже съм първа (може би) няма да го правя....

нека ни е много весела и усмихната...и с по-малко бебета, ако може... Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
Оплачи се, адаш, ще те разберем   bouquet

# 3
  • София
 smile3535
Айде, и аз тук...Може вече да си излееш мъката Simple Smile

# 4
  • София
Хайде да ни е късметлийска  Flowers Four Leaf Clover

# 5
  • София
Ето ме и мен! Ха честита ни нова темичка!

Първо да честитя бебенцето на Мим! Да е живо и здраво и бързо да наддава, за да се гушка по-скоро с мама и тати!

Кокосче, сега прочетох поста ти. Малеееее, тия доктори...  #2gunfire То понякога по-добре без тях. Добре е, че всичко е свършило добре, сега остава Виктор да порасне бързичко и да се прибере при мама и при тати.

Относно мазането на зърната, аз не съм ги мазала с нищо преди раждането. На повечето места пише, че не е необходимо. Иначе си купих Гармастан и Дефламол. И двете се мият задължително, като Дефламола се мие по трудничко, но много помага. Нямам никакви проблеми със зърната.
Както и другите мами казаха, няма нищо страшно в нормалното раждане. Изобщо не боли толкова, особено ако не се страхуваш. Аз забелязах, че докато не мислех още че ще раждам не ме болеше много. После като се замислих, че действително е дошъл момента и трябваше да ходим в болницата - започна да ме боли по силно, но после като се отпуснах - пак не ме болеше много. Та явно всичко е на психическа основа.
Сетих се да ви препоръчам тези, които ще раждат нормално и имате шевове си вземете Бивацин спрей. Пръска се отдолу там, където са шевовете и много помага и облекчава. Особено първите дни, когато смъди и сърби все още. В болницата ни пръскаха с такова, а после си взех и за вкъщи. Вече изобщо не ме боли нищо.

За пъпчето в болницата ни казаха - спирт 90 % и Топоцин - пудричка.

Много благодаря за съветите за коликите. Пробвах кажи речи от всичко и има доста подобрение. Но диетата я спирам. Не издържам аз на такива работи. Два дни си мечтая за чаша мляко, било то прясно или кисело smile3515. А на една приятелка в Германия и казали, че още от 8-ми месец трябвало да спазва тази диета, за да няма бебето колики и алергии. Тия са луди  #2gunfire #2gunfire #2gunfire.

Хайде, че малкият се събуди и е гладен...
Целувки  Hug и се пазете!

# 6
  • Варна
 Heart Eyes-добра вечер,мами

# 7
  • Драгалевци
Айде и аз да се запиша преди съвсем да ми се е доспало....че утре пак съм на работа Sad
А кой щеше да се оплаква?
Lorini, оплачи се, бе мацка, да ти олекне Hug

# 8
  • Варна
Айде и аз да се запиша.Да ни е на късмет новата тема. Peace

# 9
  • В мислите си
Кокосче  Hug Дано скоро изпишат бебока  Praynig

За Бивацина - не е нужно да го купувате, едни лекари казват, че е добре да се ползва, както Сладурчеста е писала, но други го отричат. Доста е силен и ако се ползва трябва да е внимателно  Peace

И честита нова тема   bouquet

# 10
  • София
а вие какво си мислите, че ще ви пощадя...само чаках няколко поста...идва ми да  #2gunfire #2gunfire #2gunfire свекито...ама сериозно...
така ми се  newsm45 newsm45 newsm45 и то заради това, че трябва да я търпя...и заради това, че зад гърба ми се опитва да настройва коко срещу моите методи на отглеждане на бебе...знам, че много от вас са против НЕ даваето на вода, но достатъчно съм чела и ЗАСЕГА нямам намерение да му давам вода...живот и здраве, нека първо родя, после да си имам кърма, пък после ще му мисля правилно ли е или не...все пак тя си е отгледала детето, сега да си гледа мъжа...пък аз ще си гледам и мъжа и бебето...не ме е страх, че няма да спя по цяла нощ или че трябва да го кърмя шрез нощта...понеже нали все още живеем заедно, та тя моля ви се ми вика, аз като ставам да я взимам Shocked Shocked Shocked през нощта да и давам водичка........от къде на къде си предлага помощта без да и я иска някой...както и да е... аз му казах на коко(и той ме разбра) че ДЕТЕТО е наше и ще го гледаме както двамата решим, а не както някой ни казва...той пък ми вика, а аз ако искам да му давам вода???на което аз отговорих, че е умен и имам начини да го убедя, поне би ме разбрал...та по повода...подигравка или не ще подаря на свеки книга за отглеждане на бебета...съвременна, че тя е останала някъде в миналото...
не знам на какво мнение сте вие относно камизолките, но за мен е много по-удачно да са бодите и ританки...но тя нали е все занеща и казам на теб кой ти е казал че не се ползват камизолки...еми аз глава на раменете си нямам ли... ooooh!
казвам ви ще откача, но преди това ще се постарая и тя да откачи...

ей казвам ви нищо не искам за коледен подарък освен да си отиде в новия апартамент и да си живеем мирно и тихо...

сега ще кача снимките на днешните покупки от борсата в Хаджи Димитър...и сглобеното вече легълце...

комплект за изписване
гащеризонче
боди и ританки
леглото

ей много ви благодаря за разбирането...  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 21:56 от lorini

# 11
  • Драгалевци
Еееех, за 7 години какви ли не съвети съм получила от свекърва ми - то не бяха вълнени чорапи, три блузи една върху друга, топлене на водата преди всяко пиене, че да стане като чай....няма да ми стигне цяла нощ да изреждам глупостите. И сега ми се обажда периодично да ми каже Божидара какво обича да яде, при положение, че я взима за по една нощ на 6 месеца Mr. Green и да ми каже как трябва да ходи на балет и какви езици да учи.
В началото много се връзвах #2gunfire
Сега го давам много по-спокойно, макар, че има моменти, в които полудявам. И тогава не си мълча, ами си казвам, каквото ми е на душата. Добре, че мъжът ми е на моя страна, защото, както сам той каза "не може човек, който не си е гледал децата и ги е давал на седмична ясла и градина, сега да дава акъл".
И да ти кажа, откакто си казвам мнението и я режа по всички точки, отношението е много по-различно. Сигурно съм я стреснала при първия скандал Joy
Добре ще е като се изнесе, да поддържате един любезен, но дистанционен контакт и да си оградиш периметъра достатъчно ясно, за да те разбере и да не се опитва да те настъпва. Можеш да го постигнеш - трябва само твърдост и малко дипломация. Ще си ги изградиш с годините. Peace
А пък съвет от по-опитните тук винаги ще получиш. Hug

# 12
  • София
да се запиша на 1 стр.  Grinning

# 13
  • София
pavlina_k коко милия също е на моя страна, но майка му е голяма сврака и той(както и аз) избягва всякакви скандали с нея, щото после става непоносимо...и евала на мъжа ти за думите му...мойта също си е дала бебето на ясла, но както и да е, по онова време явно повечето сме ходили на ясла...но не може жена, която първата вечер си е била детето (това сега го казва едва ли не с гордост) щото много ревяло да иска да ми гледа моето...как ли пък не...аз да не съм луда...или луд да ме е е......л...

ама да знаете олекна ми....и да си призная...днес бях на преглед...за първи път без видеозон, ама щото миналата седмциа ме гледа и днес само ме мери....микробиологията ми е супер...няма и помен от гъбичките от четвъртия месец...без да съм ги лекувала...нямам си идея как са се махнали...сигурно с положително мислене... Joy Joy Joy
досега качвах по кило на месец, сега от миналта седмица съм качила почти цяло килце...от 69.900кг, днес съм 70.800кг
но пък се радвам че са само на корем...е и много малко на краката...

вчера си купих рокля за изписването е ОГРОМНО деколте...все пак тогава погледите освен в Катерина трябва да са и в мен...а ако сега не си ги покажа bombs кога...като изчезнат... newsm62

# 14
  • София
Да се запиша и аз в новата тема, да е на късмет на всички Praynig
Лорини- разбирам как се чувстваш и аз съм понякога в такова положение, с тази разлика, че аз трябва да търпя до април месец, когато си отиват на село, и при мен понякога има натяквания, а от сега вече имам от нея точно шест камизолки Rolling Eyes
Опитай се да потърпиш докато си останете сами, че при мен май ще е по-сложно, защото кажи-речи цяла зима ще се наложи да се оправям с нея, ама здраве да е.

# 15
  • Шикаго, USA
Ох,не ви е лесно на вас дето живеете със свекитата си,аз и мъжа ми не бихме живели със моята секърва и един ден.Ама наистина не се усещат понякога.Аз със моята свеки като говорим по скайпа ми идва да и извия врата през компа,а камо ли да живеем заедно,ама си я търпя.Обаче интересното е ,че и мъжа ми  не може да я търпи и все ми  я прехвърля на мен.
Ако нямаме предложение за тема ей сега измислих едно,който иска може да го промени:
Щъркели през Януари ще долетят,с радост голяма те ще ни дарят
Нещо такова измислих,променяйте ако искате,няма да се сърдя  Hug

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 22:45 от natali81

# 16
Мила, НЯМАМ ДУМИ!!! Кажи кой ти е лекарят, пусни го по форумите, нека повече момичета научат колко безотговорен е, за да не се лъжат да ходят при него! А в МД... Не знам... Милата ми тя. Дано Вики се оправя бързо, за да не ти се налага да си спомняш случилото се, ходейки до болницата  Hug
Зола, точно 17-та поликлиника е. Аз съм очарована от д-р Иванова и дори себе си мисля да запиша при нея.
Днес да ви се похваля си взех обменната карта! Най-накрая! Не, че има полза от нея, защото размерите на плода са силно завишени (да споменавам ли, че го направи нарочно,  когато разбра, че няма да раждам при него) в сравнение с това, което имам като размери от доц. Томова (разбирайте разлика ТРИ СЕДМИЦИ  #2gunfire ). Така също вече не съм сигурна дали и размерът на таза, който записа е реален. Но пък си намерих лекарка, за която просто нямам думи. Невероятна жена е, но засега ще запазя името и в тайна. Та сега започваме всичко отначало, но това няма значение.
Получих книгата на д-р Карп за коликите и я попрелистих. Стори ми се много интересна и всичко звучи адски логично. Ще я прочета тези дни и ще докладвам. Това ми напомня за превода на статията на д-р Сиърс, който бях обещала. Ей сега сядам.
Доня Коприва, другите мацки са ти отговорили за Лансиноха. А за силиконовите зърна бях чела някъде из статиите, публикувани от Бу, че не е хубаво да се слагат, освен ако няма сериозна причина за това, защото бебето не можело да стимулира достатъчно добре гърдите през тях. Но все пак ти имаш опит с кърменето вече, може да споделиш дали има нещо вярно в това.
Лорини, нали си говорихме за споделянето  Hug

# 17
  • София, Бели Брези
Запис!!!
Лорини, не се ядосвай толкова, опитай се да запазиш спокойствие, дори да ти бърбори на главата, не и обръщай внимание и си прави нещата както ти си искаш. От опит ще ти кажа, че колкото и да те подкрепя мъжа ти, ако си в конфликт с нея, той ще се чувства кофти от цялата работа. Ти си му жена, майка на детето му, той те обича и уважава мнението ти, но тя му е майка, а мама си е мама дори и при най независимите мъже, а и жени. Затова не му го пичинявай на него този дискомфорт. Пък и нали скоро ще се местят Peace

Кокосче, направо ме втрещи с разказа си. Аз имам голямо доверие на моят док., но защо този човек не ме гледа за разкритие при всички тези контракции, започвам да се притеснявам вече... Confused

Момичета, мерси за разяснението за мехлемите. Засега няма да купувам, надявам се да не се наложи да ползвам, нали сега съм "старо куче" и уж нещата са ми доста по ясни.

Мюрвет
, ще си сложа тези капсулки в багажа за всеки случай и  ще се мацам с тях като превантивна мярка...

аааа, аз най накрая днес си спретнах багажа и вече съм готова за болницата(ако се наложи) Crazy Crazy Crazy

# 18
  • София
Ох...да не почвам аз, че мога да изпиша 20 страници Joy Масчицата вече ми е приготвена между другото...За навличане-не мога да се оплача-дори напротив, на моменти на мен ми се струва, че детето е много голо...Няма да ви казвам какво ми е било-аз кърмя, а тя ми хваща гърдата, че не бил засукал добре #Cussing out Ами то като ме изнерви и бебето се изнервя и съответно почва да плаче...Сега сме се разбрали, че това бебе ще ме остави аз да си го гледам, защото все още не може да се примири, че Християн е злояд благодарение на нейното постоянно тъпчене. А според нея е, защото не съм му давала да яде разни храни...по-късно съм го захранила, а не когато казала лекарката...Виж на комшиите на 3 месеца мааше пюрета и как добре си яде детето. А че повръща от преяждане до не знам си кой месец и му направиха рефлукс е тема на друг разговор...Та колкото ми помага, толкова ми и пречи, но понякога нямам избор и се примирявам...А че вече е решила, че щом родя Хриси щял да спи при тях(за да съм си почивала малко, че и той ства все още нощем) Казах и да си го избие от главата...
Айде да спра, че както съм набрала инерция.....Лошото е, че и на майка ми не мога да разчитам, за разлика от повечето от вас...Може да звъни всеки ден да пита "какво прави на баба момчето", ама не и да си хване автобуса и да дойде да го види"Сърди се, че не сме и го оставяли там, че тя за тук си намира 1000 задачи и колко била заета, а там кой ще го гледа...
Не знам аз ли съм крива...всички ли ми пречат....или просто днес ме гони депрсията. Да ходя да лягам по-добре...

# 19
  • София, Бели Брези
Зозима, аз и друг път съм го казвала...мен лично при раждането на Калоян ме спасиха само силиконовите зърна.
Кърмата ми дойде рязко, каналите ми бяха запушени, никой не ми обясни какво да правя, водеха ми бебето нахранено #Cussing out и то съответно не си даваше зор да суче, гърдите ми станаха на камък, боляха жестоко, вдигнах висока температура, 39-40 градуса, опитвах се да се изцедя с помпа, но толкова болеше и тези запишени канали....и нищо не ставаше. Зърната ми се разраниха от всичките нещастни опити да се цедя и да суче бебето...Накрая старшата акушерка(господ здраве да и дава) дойде, отпуши ми каналите, кърмата шурна, буквално, но зърната ми бяха вече разранени. Тогава Митко ми донесе тези силиконови зърна и това спаси работата и започнах да кърмя нормално. А как лапаше Калоян, млякото на мама било вкусно се оказа.... Crazy

Та така за моите кърмачески неволи. Затова сега съм си ги купила предварително, голямо облекчение е с тях Peace

# 20
  • Plovdiv
Запис и от мен.
Лорини, не се ядосвай мисли принцеската. Честити дрешки.
От моята свекърва не мога въобще да се оплача. При Арда бях още нова булка и разбира се докато се опознаем имахме доста разправии, но мъжа ми също ме подкрепяше и ми имаше огромно доверие относно гледането на бебето, все пак съм акушерка, а свекърва ми мед.сестра.
От начало и аз се вързвах на някои изказвания, но вече знам че не го прави от лоши мисли и не и обръщам внимание, но и тя вече ме познава достатъчно и знае кое ме ядосва кое не. Виж за майка ми нямам думи, света се върти около нея, все е болна, някъде я боли, но стане ли дума за разходка, почивка е първа китка...Въобще не мога да разчитам на нея.   Sad
Хайде и аз се пооплаках...
Само хубави новини в тази тема, здрави и пухкави бебета и здрави мами.  Praynig Praynig Praynig

# 21
  • В града на Алеко
Да ни е честита новата темичка!
Кокосче, наистина не ти е било лесно с това размотаване преди раждането. Важното , че всичко е с добър финал и много скоро да си гушкаш Вики!
Лорини, аз нямам проблем с моята свекърва, може би защото  е далече / работи в Гърция и си идва рядко, иначе живеем в една къща/. Не се ядосвай, дръж на своето и същевременно отхвърляй нейното по дипломатичен начин. Е , ако не разбира от 1 - 2 пъти завоелирано отхвърлне / голямо определение  Thinking/, тогава  jedi red
Доня Коприва , как точно ти е отпушила каналите акушерката?  ooooh! Това със запушените канали често се среща, та ако са ми запушени да знам какво да правя. Аз още с нищо не си мажа зърната, май ще изчакам раждането.
Днес огладих първите изпрани дрешки  Party, имам още да пера, а и моят багаж на съм стягала. Но се радвам, че поне почнах отнякъде.
В събота ще имам Ваву shower  newsm68
Зозима, завиждам ти на ентусиазма; все четеш, информираш се  smile3501

# 22
да се изфукаме и ние със комплекта за изписване
/всъщност това ще е едната част- видимата, ще има боди, ританки, буйки и шапка, които още не съм приготвила  ooooh!/

http://stirianowa.multiply.com/photos/album/33#8

# 23
  • София
Миниии, да я нацелуваш сладураната http://stirianowa.multiply.com/photos/album/33#6 Joy Joy Joy Хриси само се пъчи, но не може да го докара на обем Mr. Green

# 24
  • София, Бели Брези
Пепи, ами стисна ги много силно по някакъв начин, но наистина много силно. Аз това не мога да го направя сама, не мога да си го причиня. Факт е обаче, че проработи...

# 25
  • В града на Алеко
Мини, сладко е комплектчето!  Peace
Аз моето го изгладих и прибрах, нещо ме мързи да го снимам!
Лека нощ , тумбита!

# 26
  • В града на Алеко
Копривке, благодаря за бързия отговор!
Абе ако се наложи, ще стискам, важното е да  breastfeeding

# 27
  • Plovdiv
при запушени канали може да се сложи компрес с топла хавлия върху гърдата, така докато тръгне. аз нямах никакви проблеми, но бебето непрекъснато беше при мен и го кърмех и затова нямаше застой на кърма и т.п.

# 28
  • София
Пепи, хващаш с два пръста от долу ареолата и един отгоре и почваш да "доиш", че си е точно така де...И на мен първия път една акушерка ми помогна...Да видим сега как ще се справя...
И я да си лягат всички-каква е тая активност тука hahaha

# 29
  • София
Слънчогледче честито ти парти...дано да е много хубаво...и да навлиза с пълна сила по нашите места...за да може със следващото бебе да имам и аз такова, преди раждането...  bouquet  bouquet  bouquet

коко заспа след като се навечеряхме веднага и то в хола и то един час му викам да се местим, той само промецва ей сега и пак заспива...та ако не се събуди скоро, квато съм кукувица ще си откарам до посреднощ...

# 30
  • Мировяне
И аз имах запушени канали при първото бебе и голям зор видях, докато се отпушат. Кърмих 1 година и никога не са ми се мокрили сутиени или блузи или нещо, просто тесни канали. Правех топли компреси или направо под душа, слагах зелеви листа и какво ли не, не съм ползвала силиконови зърна, но не мисля, че в началото е проблем, като се успокоят гърдите всичко само си тръгва. Иначе за сега си взех колектори за кърма, пак силиконови, които са като чашки и мисля да ги слагам за да не се избърва кремчето в подплънките и да дишат зърната, предния път ми идваше гола да тръгна Simple Smile
Ласнинох - води се най-пречистения в света ланолин, не се мие преди кърмене - не знам дали помага, но такъв си взех Simple Smile

Лорини не съм живяла със свекърва и въпреки това моята искаше предния път да си вземе 2 месеца отпуска, за да спи с бебето в хола, а ние с мъжо на спокойствие в спалнята.  #Crazy newsm78 #2gunfire
Да ти кажа навреме я сложихме на място - няколко скандала и тя беше сърдита 2 месеца, вместо вкъщи - но от това аз се родих, защото спря да ни се бърка изцяло - а е адски досадно, повярвай ми, всичко започва с пълна сила когато бебето се роди, това сега нищо не е. Така че опичайте нещата от сега и всяка жаба да си знае гьола Wink

# 31
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
Лелееееее....не знам дали е добре,ама аз нямам свекърва,а и с майка ми се разбирам....тя знае,че съм с рогите напред и много много не смее да ми се опъва Mr. Green Mr. Green Mr. Green Ама то няма и за какво де...разбрана е и не е с"бабешки" разбирания Grinning

# 32
ей Simple Smile,
Накарахте ме и аз да снимам комплекта за изписване....а само като знам колко още неща ме чакат... Whistling Whistling

комплект за изписване

Като чета тези неща за гърдите.. newsm78 ..имам чувството, че ще е голям зор.. #Crazy

# 33
Бре къде е тая борса в Хаджи Димитър? newsm78
stelaruseva много е хубавко..от где го закупи?
А за зора...то всичко май,ще е зор,ама...няма начин такава ни е професията Wink Laughing Laughing

# 34
Золла  аз съм русенче Wink бих ти казала, но едва ли ще ти е от помощ; исках даже да е повече в беличко ..и без това имаме доста сини неща, но това ми хареса като трико; мисля да добавя за изписването по-дебело одеалце/тая пеленка е много тънка за януари/, зимна шапка и ръкавички .. Whistling

# 35
къде без мен... bowuu
то имало нова тема,а аз се чудя защо няма публикации е старата ooooh!
и сте изписали 3 страници,лягам,утре ще чета Crossing Arms

# 36
И аз всяка вечер лягам,ама въпроса е в това дали спя Laughing Laughing
stelaruseva то си пише,че си от Русе,ама няма кой да гледа ooooh! ooooh! Laughing
Аз май също съм наблегнала на сините неща...ама най се кефя на едно боди синьо с овчици Laughing Mr. Green

# 37
  • У нас..
Здравейте на всички аз не съм от активните писачи,но за сметка на това ви чета всеки божи ден и съм съпричастна към радостите и болката на всички вас!
Имам едно въпросче ,нормално ли е бебето ми да хълца усещам нещо такова в корема обаче немога да разбера това ли е или нещо друго като хълцане го усещам.Какво мислите вие дали е възможно?
Лорини ,теб разбирам наи-добре ние живеем с свекървата и знам за какво говориш,никак не се харесваме аз даже на моменти усещам такава неприязъм към тази жена ,че тесен ми се струва апартамента ужас е! Незнам вече как да подхождам към нея и затова си търпя засега ,но като се роди бебка незнам дали ще мога така да търпя ако ми се меси в отглеждането ,понеже тя е най-компетента по всички въпроси.

# 38
  • Шикаго, USA
bili_bili ,добре дошла,при нас е весело  Hug...е понякога  е и тъжно,но... това е животът...
Относно хълцането,аз така се бях притеснила,помислих си,че бебчо има тикове,но попитах докторката и тя каза,че това си  е хълцане, и че бебетата правят опити за самостоятелно дишане и прочетох ето тук и туки сега съм спокойна.Аз го усещах по няколко пъти на ден с продължителност около 5 мин.,обаче сега го усещам по-рядко,сигурно бебчо се е научил да диша и са му развити дробчетата вече.Мисля,че и lorini беше питала за това,още....тук
mini_79,голям бонбон е тази твоя Стефания,направо думи нямам,да ти  е жива и здрава!

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 01:51 от natali81

# 39
  • София
Момичета, благодаря Ви за моралнатаподкрепа. Поне сега не се чувствам гузна
при запушени канали може да се сложи компрес с топла хавлия върху гърдата, така докато тръгне. аз нямах никакви проблеми, но бебето непрекъснато беше при мен и го кърмех и затова нямаше застой на кърма и т.п.
на мен ми донесоха една електрическа възглавничка и нея съм я държала цяла нощ върху гърдите си. Насутринта нямахникакви проблеми. А и ми биха окситоцин за разширяване на каналите

# 40
  • USA
МИМ ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА КУКЛАТА, МНОГО ДА ВИ РАДВА И СЛУША. Много хубаво име , поздравления аз си мислех за нещо като Велиа, но се двоумя между това и Вилиан/ с ударение на първото И/
А сега ето и снимките които отдавна обещавам да кача:
комплект за изписване  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474312
кошарка  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474291
кошарка  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474292
кошарка  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474293
кошарка  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474290
коледна елха  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474299
повивалник  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474305
скрин  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474303
дрешки  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474295
бодита  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474294
одеалце  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474297
стая  http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313985&pid=9474302

Малко дълго стана ,за което се извинявам

Сега приключвам и утре пак ще ви чета, черпя ви пак по едно кафенце и вкусна тортичка за добро утро и ви желая лек и успешен ден.

Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 06:24 от suny4

# 41
  • Шикаго, USA
Ей,suni4 имаш като моята количка и спален  комплект,само че картинките са други,които са ми подарък от втория ми  baby shower a играчката за леглото ми е ТАЗИ.Браво,много хубави нещица за бебето и елхата е много красива.
 И аз като тебе всичко нагласих,само бебчо да се появи.
Пожелавам на всички ви ДОБРО УТРО, а кафето вече ви е поднесено,наслаждавайте се  Hug

# 42
  • Драгалевци
Добро утро!
Като гледам в тоя форум никой не спи Mr. Green
Вие да не тренирате вече за безсънието около бебета Joy

# 43
  • София
Добро утро

Suni4...много сладурански дрешки за изписването! А тортата, която си ни поднесла, е просто  261uu

За мазането на гърдите- мисля Лансинох да взема( и Дефламол за всеки случай). Най - вече защото е мн. пречистен и НЕ се отмива.

Преди време, като кърмех синът ми, веднъж бях забравила да си отмия дефламола....що рев изревах, че съм отровила детето....Но то в началото има един период, дето ти се слива деня и ноща и просто от умора не знаеш на кой свят си #Crazy .....Една съседка, за малко да направи пожар- от умора забравила шишетата които изварявала на котлона...Щяха да се издушат, добре че съседа им отгоре помирисъл дима и слязъл да им звънне. Цялото семейство спяло.

Казвам го във връзка, че човек от умора просто понякога не знае какво върши #Crazy

Аз напоследък по цял ден се излежавам, толкова ми тежи и мързи  ooooh!...никога не съм била такава. Обикновенно още не съм станала от леглото сутрин и мозъка "ми щрака" да подреди всички 1001 неща които трябва да свърша....а сега не мога да се позная Mr. Green - ако не е спешно няма да стана за да го свърша.  Ама, като знам после какво ни чака  Heart Eyes

# 44
  • Plovdiv
Добро утроооо,
Сънич, прекрасни покупки, със здраве да си използвате.   bouquet
Аз утре ще снимам, като дойдат новите попълнения, тази вечер свекито идват.  Hug Още 5кг са в кърпа вързани, като зная как готви и ще ми угаждаааа.  Mr. Green
За хълцането, моята кукла много често си хълца и на мен ми става едно приятноооо.
Тази вечер спах като бебе, много хубаво чувство.
Бръм, моя съседка пък беше направила АМ вместо вода с ракия, е детето ревяло тя се чудила защо не яде.  #Crazy

# 45
  • София

Бръм, моя съседка пък беше направила АМ вместо вода с ракия, е детето ревяло тя се чудила защо не яде.  #Crazy

Лелеее, за толкова гафове от умора съм чувала, но за подобно нещо  smile3556

# 46
  • краставицата
Добро утро и от мен! Мммм, вкусна тортичка!
Мацки, супер са ви покупките. Аз да ви питам, вие за изписването без гащеризон /тип ескимос/ ли мислите да е бебето. Че ми се струва, че като задухат сега ветровете и студовете ще имаме нужда и от това.
Е тия гафове дето ги описвате с ракията не мога да си ги представя,  newsm78 въпреки пък защо не съквартирантката ми вместо олио беше сложила ракия в салатата.
И мацки не се ядосвайте на свекървите и майките. Това са си вашите деца, а бабите както ги свикнете. И мен ме ядосваха и сега ме ядосват, ама им тегля една наум и си зная моята. Като родих каката, бабите вечерта на изписването бяха строени в две редици до вратата, а аз си я изкъпах, обляках и всичко останало. Те само гледаха. Едва ли съм се справила блестящо, но им дадах да се разбере че нямам нужда от "помощ".

# 47
добро утро,
сега разгледах на Съни4 покупките и се зачудих за две неща,които са глезотиийки,но бабите са идеални за закупуването им
-до кошарката има едно като кош за пампреси-мръсни.има го и в Премаман,дали си струва newsm78
-едно чудо Wipes warmer-какво трябва да е това newsm78
иначе сега май ще си доспя на спокойствие и после съм на преглед Wink
приятен ден   bouquet

# 48
  • Plovdiv
Бръм ,някой им донесъл домашна ракия в 1/2лт шише на Девин, и тя посред нощ решила че това е вода и станала бъркотията.  Laughing

# 49
  • Драгалевци
Вчера си сметнах необходимите неща за бебето по цените на Пакостник и ги докарах до 400лв. без креватче, кошара, количка, корито (щото тях си ги имам). #Crazy
Сега се опитвам да преглътна сумата Thinking

# 50
  • Плевен
ЧЕСТИТА ПРИНЦЕСА ЕЛИЯ НА МИМ!ДА НАДАВА ПО БЪРЗО ЗА ДА СЕ ГУШКА ПО СКОРО С МАМА И ТАТКО! newsm51 newsm51 newsm51Аз от един ден не съм влизала тук а вие изписали старата тема 3стр.от новата и сега докато ви изчета станах разногледа Joy.Вчера цял ден се размотавах по магазините ,накупих вече всичко, остана само легенче,кофа,каничка и възглавничка за къпането на беба,но това ще оставя на мъжо и свекито Laughing,ходихме и на гости при едно бебче да го видим и се прибрахме бях гроги,и за първи път от толкова нощи спах като къпана,както се казва,докато съм легнала съм отнесла плувката Mr. GreenСънич, мерси за кафето и закуската ,много хубави покупки,Мървет чакаме и твоите.Лорини много неприятно със свекито,но се опитай да не и обръщаш внимание,може и да не го прави нарочно,в такава възраст са вече, че все знаят дават съвети като минали по този път, нали все пак ще се изнесат скоро,сега трябва да си най спокойна и да не се ядосваш PeaceХайде лек ден до после днес вече твърдо съм решена сака да съм го стегнала че само се каня ,а то време не остана Hug Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора. hahaha hahaha hahaha

# 51
  • У нас
Запис и от мен в новата тема!!
Да ни е на късмет и изпълнена с хубави новини! Hug
Лорини,сори за свекито,ама май всички обичат да налагат и се бъркат Crossing Arms Моята няма да живее с нас,но това не и пречи да натрапва своите методи на гледане на дете отпреди 32 години,но както и да е.Май ще се прояви в пълната си сила след появата на бебчо,който трябвало да се къпе от нея,но таткото прояви желание да е той и никой друг Mr. Green Така,че май повечето тук сме в подобно положение Crazy
Аз от  вчера съм с болки,ама вече не им обръщам внимание,това джереме само ме разиграва ooooh! ще излиза-няма да излиза,амаха Crossing Arms И продължавам да съм раздразнителна,нервна кучка тези дни и само  се зъбя на най-близките Tired Twisted Evil Егати и хормоните.
Хайде лек ден Heart Eyes

# 52
Вчера си сметнах необходимите неща за бебето по цените на Пакостник и ги докарах до 400лв. без креватче, кошара, количка, корито (щото тях си ги имам). #Crazy
да,толкова някъде трябва да се получи Thinking.аз този път купувах на порциики всичко-май всеки ден се прибирах с по нещо Wink.накупила съм доста неща-три 7-килограмови перални напълних #Crazy.останаха ми само кошарката и нова ваничка-старата е розова Laughing
а освен дрешките имаме и памперси,кърпи,козметика,шишета,биберони,стерилизатор...........май са малко 400лв,ами болницата #Crazy

# 53
  • Драгалевци
Болницата хич не я смятам - там са 900лв. за екип и няма мърдане.
Иначе памперси, кърпи, шишета, биберони съм си ги включила в 400лв. калкулация. Shocked
Бях забравила какъв разход е това, ама ми беше преди близо 6 години....

# 54
Един ден ме няма и не мога да ви изчета #Crazy #Crazy #Crazy
Аз съм добре (надявам се), вчера маи ми падна тапата...или поне за така реших. Първо забелязах нещо бяло и слузесто по ежедневната превръзка и като отидох до WC изпадана едно парче жълтеникава слуз,малко по голяма от палеца ми...нямаше обаче нито кръв, нито кървави нишки newsm78 Как мислите, дали е било тапата?
След това бях на запис на тонове, този път ми ги записваха почти 40 мин, защото в един момента паднаха доста ниско и лекарят искаше да е сигурен, че всичко е наред...каза, че явно като съм лежала по гръб съм притиснала нещо, но всичко било наред...дано е прав! Че днес пак не мърда малката и направо  #2gunfire
Иначе да ви се похваля, че и аз вече нямам гъбички...е моите се махнаха с лекарства, а не с положителни мисли:о)
В момента имам бодежи в гърба, но не мога да ги определя като контракции (знам ли newsm78).
Доня Коприва, моят лекар само веднъж ме е гледал за разкритие, а вчера (въпреки че му казах за тапата) каза, че е по-добре да не ме преглежда пак, за да не вкарваме излишно инфекции!
Лорини, не се ядосвай за свеки...моята е пълно куку (както съм писала вече), но не и обръщаме внимание!
Аз ще си направя една разходка до университета, че трябвало да подам някаква молба за прекъсване.

# 55
  • Мировяне
Аз съм добре (надявам се), вчера маи ми падна тапата...или поне за така реших. Първо забелязах нещо бяло и слузесто по ежедневната превръзка и като отидох до WC изпадана едно парче жълтеникава слуз,малко по голяма от палеца ми...нямаше обаче нито кръв, нито кървави нишки newsm78 Как мислите, дали е било тапата?
След това бях на запис на тонове, този път ми ги записваха почти 40 мин, защото в един момента паднаха доста ниско и лекарят искаше да е сигурен, че всичко е наред...каза, че явно като съм лежала по гръб съм притиснала нещо, но всичко било наред...дано е прав! Че днес пак не мърда малката и направо  #2gunfire
Иначе да ви се похваля, че и аз вече нямам гъбички...е моите се махнаха с лекарства, а не с положителни мисли:о)
В момента имам бодежи в гърба, но не мога да ги определя като контракции (знам ли newsm78).
Доня Коприва, моят лекар само веднъж ме е гледал за разкритие, а вчера (въпреки че му казах за тапата) каза, че е по-добре да не ме преглежда пак, за да не вкарваме излишно инфекции!
Лорини, не се ядосвай за свеки...моята е пълно куку (както съм писала вече), но не и обръщаме внимание!
Аз ще си направя една разходка до университета, че трябвало да подам някаква молба за прекъсване.

Мацка, подготвяй се, най-вероятно това е тапата. При мен так падна първо едно парче след 2 дни по-голямата част и през нощта ми изтекоха водите Simple Smile
Супер - вижда му се края, скоро ще си гушкаш бебче Simple Smile
Стискам палци  Hug Peace Praynig

# 56
  • Плевен/София
Да се запиша и аз преди да сте изписали темата. Сега отивам да изчета какво сте писали назад, че нещо не мога да ви смогна.  Wink

# 57
  • София
Мюрвет присъединявам се към отбора на сладко наспалите се...заспала съм към един, след няколко сериала и сутринта към 7ч някъде се събудих..не съм ставала и до двете нули, имайки предвид че друг път ставам поне по три пъти...това е защото вчера много нерви изхабих и съм се уморила...пък напоследък откакто почнаха да валят януарски бебета, като всяка една от нас почнах и аз да раждам...то не са сънищи с раждания, с покупки и прочие...и всъщност вчера се разбрах с малката...иска, не иска да си устиска поне до 20.01 за да се изнесат бабата и дядото, за да не присъства милата на скандали...и тя ме послуша, да знаете Joy Joy Joy

ще помоля Патилина и Надето_пм от Ларнака да ми партят пак номерата си, че нещо им ги нямам...вчера ги търсих, ама явно нещо не съм ги записала...

айде хубав ден на всички и мерси за Сънито за хубавата торта, аз днес пак ще правя фъч...който иска да заповяда, ще съм си вкъщи цял ден мисля... Hug Hug Hug

# 58
  • София
Една вечер да ви изпусна и вие до 1 часа да бодувате  Shocked Аз не че си легнах по-рано, но бях на кръчма с бивши колеги и успях да се поразсея малко  Grinning Е, вярно е, че разговорите основно се въртяха около раждане, ама нищо - поне всички бяха положително настроени Simple Smile А и аз съм започнала да сънувам повече отколкото бих искала, ама като само за това мислим, нормално е...

А това за свекървите - явно си е болест..., само трябва да помня какво не харесвам, че нали и аз някога свекърва ще бъда  Laughing С моята не зная как ще се разберем - сега много ни изнервя с проверките си, а като се роди бебо - не знам... както и двете сме рогати...  Thinking Сигурно бая дипломация ще трябва да пускам тогава, щото иначе не е лоша жената...

# 59
  • София

Мацка, подготвяй се, най-вероятно това е тапата. При мен так падна първо едно парче след 2 дни по-голямата част и през нощта ми изтекоха водите Simple Smile
Супер - вижда му се края, скоро ще си гушкаш бебче Simple Smile
Стискам палци  Hug Peace Praynig

Хайде и от мен  Hug  Praynig вижда му се края скоро.

Моята беба цяла нощ рипа, акъла ми изкара. Имаше някакво "пук", но вероятно е било по-силен шут, но това не ми попречи да се ослушвам цала нощ какво става....

Момичета купихте ли коледни подаръци на мъжете? Много ми е трудно с моя, пък и така ме мързи....едно ми е заспало. Колкото предната бременност ми се спеше, толкова сега съм като бухал  Tired Хем уморена, хем не мога да мигна. Трябва да си събера акъла днес да измисля нещо за мъжлето, че се изчерпах откъм идеи. Мислех да му купувам джаджа за колата, която свири мп3 през радиото, но се отказах. Един приятел ме посъветва, че не си струва....

# 60
  • Драгалевци
Ние си подарихме общ подарък - камера. Но за да има все пак нещо под елхата и за него, съм направила и ламинирала Грамота за най-добър татко и съпруг на годината Laughing

# 61
  • София
Добрютрууу , то вече добър ден де Simple Smile
Бях да ми вземат изследвания - частна клиника, културна работа...и да ме питаш(ама съм патица с патица), защо не си следих цялата бременност там-нали БТК плаща hahaha Ще се разправям аз с направления и здравни каси...
Артекса, определено тая джаджа не си струва. Шефа беше решил да внасяме от щатите , но видя, че няма смисъл и се отказа...Да не мислиш, че моя мъж е лесен за избиране на подарък. Питам го какво иска, а той - ами крик за вдигане на мотори....не че не съм купувала гидорета, комплекти отверки, моторджийско яке...но ми се щеше да е нещо по - нормално да е newsm78
Нощес ни в клин, ни в ръкав сънувах, че с Тони, Коксчето, Сиси и Лорини сме били в някакво заведение в Дървеница - по-скоро сладкарницата пред техническия.... hahahaТъй че мислете му.
Бърборанче и аз мисля, че е било тапата, ама ей на-виж Копривка колко време устиска без тапа  Wink
И да ви предупредя - Утре да внимавате кой пръв ще прекрачи прага на дома ви - гледайте да е някой по-така...че е Игнажден Simple Smile

# 62
  • В мислите си
оо, ако има среща в дървеница и то в тази сладкарница сме там заедно с мъника, има и детски кът  Mr. Green

# 63
Здравейте бърборки пак сте изписали мноооого.
И аз се чудя какви подаръци да купувам,но мисля да е в неделя ,че тогаво почива мъжо та да ходим заедно.
Решила съм за Коледа да се развихря и да направя една торта,ама нещо от Кулинарния не мога да си избера блат ,много трудни ми се струват,а ако някой знае някоя лесничка за изпълнение рецепта за блатове за торта ще му бъда много благодарна.

Обаче трябва да си купя и миксер ,защото моя си остана при майка ми и баща ми и ми енеудобно да си го искам, не че майка го ползва ама все пак.

ОООООО   и аз ви съчувствам напълно за свекървите, с моята за сега сме ок но като се появи бебка незнам как ще е, ще видим.

# 64
  • Куклен
И аз се записвам в новата тема.
Честита дъщеричка на Мим да е жива и здрава и мнаго да слушка newsm51
Тази нощ мойта кукла спа при мен в леглото.Таткото не издържа на среднощния "концерт" и се изнесе в хола на дивана, а аз си взех Дени при мен и тя си заспа като ангелче та чак до 5 сутринта.
Аз си я кърмя, но май не можах да я науча да засмуква правилно гърдата и в резултат зърната ме наболяват, но ги мажа с Гермастан.Може и аз да си взема силиконови зърна и да опитам с тях как ще бъде.

# 65
  • В мислите си
Невенче, щом суче значи си засуква правилно. Нормално е да те болят в началото докато се регулира кърмата  Peace
Може след като е сукала да поизцеждаш по малко за облекчение, а и за стимулация, понеже бебка едва ли изсуква всичко.

# 66
Бърборан4е,и аз така като чета,си мился че това е тапата newsm78 и другите майки я описват по този начин.стискам ти палци,спокойно,ако е дошло време пък-ще раждаш.все пак отдавна си в деветия месец Hug Hug Hug Hug Hug Hug
за тоновете не се притеснявай-и на мен ми падаха като лежах по гръб.сега ме записват изцяло на ляво.така трябва и да спя,че иначе има протести.
аз добре си подремнах до сега Embarassed.отивам и аз на доктор.
до после   bouquet

# 67
  • София
sisi_8227, аз ти препоръчвам готов блат, за да не си създаваш главоболия. Вкусни са и не са скъпи.
nevencheto, сигурно е голям кеф да си спинкате заедно, но по- добре не я учи на това, че после става страшно. Племенницата ми е първи клас и спи м/у родителите си още, няма отучване и в един момент ще започне да ти пречи това. И други познати имам с такъв проблем.

# 68
  • Варна
здравейте, мами,
 запис и от мен. колко страници сте изписали само.
пожелавам ви много слънце и лек ден

# 69
  • Куклен
Забравих да ви се похваля, вчера на Дени и падна пъпчето.

# 70
  • София
Това с подаръците- ми е постоянна мъка.
   Той малкия- вече написа писмо до дядо Коледа ( и го пусна в нашата пощенска кутия Joy Joy ) и е лесен, ама татко му... newsm78

Тази джаджа ( Трансмитер) му я подарих на мъжа ми за Рожд . ден. Ползваме го за дълъг път, иначе в града си слуша радио и не го ползва...... много му се зарадва, като му го подарих  Laughing......наистина май е лееееко безмислено, но пък мъжете се радват на такива "играчки" Mr. Green

Сега май ще обиколя за пуловерче или ризка да му купя.....тривиялно, но друго не се сещам. По-голяма мъка са ми свекърите и моите родители...нали са стари къщи и всичко си имат- при тях избора е по- труден....давайте идеи ако имате!

Sisi_8227- и моят миксер изгоря по никое време, но с бъркалка( и ако се наложи пасатора) правя една смес за блат, мн. лесна и икономична. Става блат с дебелина около 3 пръста, който аз цепя на 2  Peace. Ако искаш на ЛС ще ти пусна.

Невенче
....хубаво са ти казали момичетата- сега ти е лесно да я взимаш при себе си, но ще свикне и няма отърване......до 7-8 годишни искат да спят при родителите си. Ад е....Имам безброй такива случаи около себе си и ми е "обеца на ухото"

# 71
мамита, кой ползва стерилизатор за микровълнова ? как става номера и доволни ли сте ?

# 72
  • София
Аз ще наблегна на по-символични подаръчета за роднините- разни сувенирчета, свешници, коледни хавлиики, покривки и др. Но за половинката е най-трудно наистина. Никаква идея намам. Май ще прибегна и аз до дрехите, въпреки че той има повече от мен и все скъпи. Но все пак идеята е да има нещо под елхата и да е изненада. Аз лично много се радвам на такива неща.

# 73
  • София
Stela Ruseva....ползвах  МВ стерилизатор с баткото .
 Много е удобно. Сега пак ще ползвам.
"номерът" става, като в кутията сипеш малко вода- (обозначено е до къде).Тази вода при затопляне почва да се изпарява и тази пара "дезинфекцира" шишетата и бибите Peace.

# 74
  • почетна кореняк столичанка от Горна Джумая
ламинирала Грамота за най-добър татко и съпруг на годината Laughing
E, що така съставяш документи с невярно съдържание! Всеизвестно е, че моя е най-добър съпруг не само на тази, но и на всички години.  Joy Виж за татко още не знаем, но предполагаме все пак, че и там ще бъде най-най.  Sunglasses

Аз ще подарявам машинка за оформяне на прическа и брада. Ама нали ми е много оригинален подаръка!  Mr. Green

# 75
Да да ще те очаквам с нетърпение Бръм, защото не ми се ще да купувам готови блатове искам всичко сама да си направя.

# 76
  • В мислите си
аз пък да кажа, че няма по-хубаво нещо от това бебо да спи при нас Simple Smile Е, вече взе да ни е тясно и от няколко дни си спи в леглото, което е с махната решетка и е долепено до спалнята. Ние минахме на този вариант заради нощното кърмене, отделно доста по-спокойно се чувстваше в някои моменти като зъбоникнене. Сега с бебето незнам как ще е, ако баткото освободи малко територия, може и то да си спи при нас Simple Smile

а за съветите на свекървите, майка ми има една реплика - 'да знам', пък после си прави каквото знаеш. аз обаче още не съм свикнала да я използвам и все се стремя да обяснявам защо съм решила да правя нещата по моя си начин. понякога успявам  Laughing

иники
, добра идея за подарък, тъкмо си виках, че нищо няма да купувам  Mr. Green

# 77
Ех Доника...бива ли такива сънища...нас с Данчето да не ни включите в срещата в сладкарницата пред Техническия, нали сме на 5 мин път:о) Я наистина януари една среща там да направим Joy
За подаръци не съм и мислила, само бебка ми е в главата...все пак тя ще е най-големият подарък и за мен, и за татко и!
Иначе дали е било тапата, дали не е било... newsm78 И аз си мисля, че беше (а и тайничко се надявам).  Като се замисля, че официалният ми термин е 28.12...точно 9 дни ми остават...Ходих преди малко да си запаля свещичка в близкото параклисче Praynig

# 78
  • София, Бели Брези
Здравейте милички!!! Hug

Аз пък всяка нощ раждам на сън Crazy Crazy Crazy
Луда работа. Да ви кажа честно колкото повече наближава толкова повече се спичам Sick
Чувствам се сякаш ще ходя на заколение...
Предпочитам май да тръгнат нещата и операцията да се случи в суматохата, ей така помежду другото(да не ме прочете мъжа ми само Embarassed)
Имам 3 операции зад гърба си, но нито една планирана, може би затова съм се шашнала....

Сиси, какъв блат искаш да направиш, мога да ти дам доста идеи...
Може да е обикновен, пандишпанов, орехов..., а мога и една невероятно вкусна торта да ти препоръчам, ако искаш Peace

Бърборанче, тапата е било това и според мен, но на теб вече ти наближава времето, така че споко Peace

аз съм вече 19-ти ден без тапа... #Crazy #Crazy #Crazy

На мъжа ми мисля да му подаря бебе за Коледа....
 Laughing Laughing Laughing
Майтапа настрана, но нищо не съм купувала и засега няма и да му купувам. Нали не ставам от леглото, какво остава да тръгна по магазините...Може би като родя, след празниците ще му измисля нещо Flutter

Калоянката се е обринал яко, цялото тяло, даже и в косата имал пъпки завалията, постоянно вдигал температура...много ми е криво за детето. В такъв момент трябва да е с мен... Cry

# 79
доня КОПРИВА,

рецептата за невероятно вкусната торта може да ми я пратиш на мен на ЛС, че съм решила да зарадвам нашите за Коледа или Нова година (зависи бебка кога ще ми позволи)!

# 80
  • Пловдив
Запис и от мен.Само хубави новини и бебета по график в новата тема.
Вчера бях при доки.Гледа ме на видеозон.Но нещо не измери правилно според мен,т.к.бебо се оказа по-малък от предния път.За разкритие не ме гледа.Направо ми каза на 05.01. да отида за насрочване на дата за секцио.Повече няма да ме гледа.Иначе,каза,ако има проблеми по празниците да му звъня.Продължавам да си пия желязото и магнерота до деня на раждане.А аз си мислех,че магнерота се спира по-рано,но.... newsm78
Днес си купихме елха и утре с милото ще украсяваме(по-скоро аз Laughing).Това ще ни е първата Коледа в новия апартамент.И сега съм настроена едно коледно....правя разни сладки,меденки...Та ако може Доня Коприва,пусни рецептата за тортата.

# 81
  • Драгалевци
Оооооооох, момичета, вече едва издържам да ходя на работа. Много се изморявам и мнага ми тежи. Знам, че остават още само 5 работни дни, ама......Имам особеното чувство, че изобщо няма да си дочака термина девойката Rolling Eyes

# 82
  • Under The Stars, Melbourne, Australia
Еспа, благодаря за вниманието!
Не съм писала отдавна, вярно е, но ви попрочитам оттук оттам!
 И тук бих искала да честитя новите беборлинчета на техните семейства - много да ги радват и слушкат!   bouquet  bouquet И мамите бързо да се възстановяват!
Ние с бебчо сме добре. Вчера на консултацията ме зарадваха че вече е заел правилна позиция и ни дадоха час за последните изследвания преди появата.
Уж от два дни не работя вече, но пак не ми стига времето.  ooooh! Пък и утре заминаваме на 3-4 дневно пътуване, та багажи, приготовления. Аз малко се притеснявам, но това е Коледния подарък на моето мило. Нали е лято, не ми се иска 4 седмици да стои в къщи заради мен. Стискайте палци да устискам, че като гледам как последните януарки са се активирали...
Прегръщам ви всички и ви желая весели празници!  Hug

# 83
  • София
Гости приемаш ли Rolling Eyes Че тия киши и студове хич не ги обичам Crossing Arms

# 84
  • В града на Алеко
Ние с мъжа ми решихме да не си подаряваме подаръци, не че не ни се иска, но пак си трябват парички. Купихме само за Гого!
Аз днес пуснах втора пералня с неща за бебка.  newsm44 Бавно, но славно се подготвям.
Сънич, много са сладурски всичките неща.  smile3501
Павлина_к, що така още на работа?  Thinking Моят термин е 27 януари и съм болничен от 13. 12. Би трябвало вече всички да сме в 45- дневния болничен. Освен ако не работиш в някоя частна фирма  ooooh!
Невенче и моят съвет е да си лежи бебка повече в собственото легълце, че после трудно ще отвикне, но в крайна сметка всеки сам си решава. Гого много рядко сме го взимали при нас, а като стана на 1 годинка го отделихме в друга стая. Сега ми е много добре така.

# 85
  • Драгалевци
Павлина_к, що така още на работа?  Thinking Моят термин е 27 януари и съм болничен от 13. 12. Би трябвало вече всички да сме в 45- дневния болничен. Освен ако не работиш в някоя частна фирма  ooooh!

Работя в банка и наистина съм болничен от 11.12. Но поех ангажимента да си приключа нещата за годината и тогава да излизам. Нанагорно ми е, но като шеф на екип не ми се иска да оставя хората насред лудницата, а и заместника си трябва да подготвя качествено. Така че, моя си е инициативата, ама е зор.....

# 86
етоооо
нашия спален комплект
но нашия  е ярко синьо и оранжево, много приятно трико  Party Heart Eyes
сега ако има и кой да пусне една пералня .... Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 87
  • София, Бели Брези
То и от фирма до фирма има разлика...
Павлина, учудвам се, че в банка са ти позволили да останеш на работа по време на майчинство защото е незаконно, а банките са институции, които го спазват.

Аз, когато бях с Калоян бременна се чувствах много добре, нямах никакви проблеми и много исках да си работя и в тези 45 дена, които дават преди раждането и да се оттегля 1-2 седмици преди термин, а спестените дни да си ги прехвърля за след това, но ми беше обяснено, че това е абсолютно невъзможно защото ако нещо ми стане по време на работа в рамките на това майчинство те носят наказателна отговорност и не искат да поемат риска, въпреки моите уверения, че няма да търся отговорност от тях...та затова ми е чудно
Единственото, което знам за да се направи нещо такова, че правят врътки с термините, пишат ги по-късно за да излязат в майчинство по-късноо...

# 88
  • София
Здравейте, момичета- честита ни темичка и по-малко бебчета да има Simple Smile
Аз вече си имам дата за секциото- 10.01.2009 г.- на 9-ти ме искат с багажчето. Дадоха ми списък- ЛК,тоал. принадлежности, прибори за хранене, дамски превръзки, термометър, самобръсначка, без грим и бижута Laughing и свещичка Енема Балкан за вечерта преди операцията.
Днес ми правиха ЕКГ, запис на тонове, ПКК. Другата седмица ще ида за още един запис и след това вече сигурно другата година. Някак си се успокоих- то не че има гаранция, че ще дочакам до тогава, ама друго е като гледаш календара и да отброяваш дните.
Утре имаме банкет в Резиденция Бояна и се чудя дали да ходя. С миналата бременност ходих в 4-я месец и беше добре, ама сега не знам- нито ще мога да пия, а програмата с певците ще започне след 12.00, а аз едва ли ще издържа до тогава, а и какво да облека- като знам всички как се издокарват- прически, рокли- като на руския бал Laughing
Днес ме изненадаха с 13-та заплата- по принцип винаги имаме за Коледа, но аз си мислех че като съм по майчинство няма да ме броят, но не било така Simple Smile
Хайде почивайте, тук до сега валя. Аз отивам да изпращам коледни картички на родата, че тази година явно няма да се съберем.

# 89
  • Драгалевци

Павлина, учудвам се, че в банка са ти позволили да останеш на работа по време на майчинство защото е незаконно, а банките са институции, които го спазват.

Знам, че е незаконно, защото аз това работя - човешки ресурси Mr. Green Но се договорихме с ръководството, че ще идвам, докато си приключа проектите, а пък ще си се водя в болничен по майчинство. Не ме задължават да съм тук всеки ден, но си е нужно време да приключа годината. Разбира се, ако се чувствам зле - няма да дойда. А накрая ще ми платят за присъствените дни. Тоест аз официално съм по майчинство, а нелегално съм на работа. В случая си го позволяваме като институция, защото длъжността ми е такава, че договорките стават на високо ниво и на практика само аз и изпълнителните директори знаят какъв е случая. Peace

# 90
  • София
Ура! Домъкнах в къщи един винтоверт и го запокитих в шкафа.   Whistling Доволна съм от себе си, че уредих таткото с подарък. Едва ли ще го ползва често, но пък тия джвъчки веднъж се купуват. Мъжа ми се скръндзоти за такива работи, защото се ползват рядко. Сега ще си има негов и няма да взима назаем. Имаше едно много любезно момче в Практикер, който ме ориентира кое е качествено, че аз са бях хвърлила на едно китайско боклуче... Sunglasses Ами така е като не разбирам. За да купя свестни подаръци трябва цяло проучване да направя. На майка съм решила мп3 плейър да потърся, защото знам че иска. Да си слушка музика докато пътува в рейса до другия край на града. Пак трябва да проучвам кое, как с тия плейъри....За щастие нашата рода не е голяма. Хлапето съм го уредила отдавна, за него нямам грижи. В гардероба чакат нови играчки. Е това е. На останалите - свещички или някакви декоративни неща....Всяка година се заричам да потготвя подаръците по-раничко, ама ето на - и тази закъснях   Crazy

Няма да ви казвам как се тътрех в магазина, направо си мислех, че ще се строполя толкова съм тежка и уморена.  ooooh! Ама така е, който оставя за последния момент...Малко почивка сега и после - марш към детската градина, че днес ни е последен ден преди ваканцията!

Хайде.   bouquet Не правете чудеса от храброст, а почивайте. Пък и времето е подходящо такова начумерено. Пак заваля.

# 91
Доня ,ако не те затруднявам изпрати ми рецептата за вкусната торта и тази за пандишпановия блат на лични .Благодаря предварително.

Аз ходих преди малко да си търся миксер, ама нещо много скъпички ми се видяха нямаше под 60 лв  и сега не ми се дават толкава парички,ще видим с мъжо в неделя ще пообиколим насам натам.

# 92
  • София, Бели Брези
Тони, честита ти 13-та заплата Simple Smile
На нас ни ги дадоха през лятото, та сега тайничко се надявам на някоя коледна премийка, но ще видим дали ще ни огрее с мъжа ми, точно днес това коментирахме.

Павлина, разбрах Peace  Simple Smile

# 93
  • Драгалевци
И така ми се доспива в тоя дъжд......а от утре чакаме и сняг според прогнозите....

kalimbi, вашата градина защо е във ваканция? При нас не е имало такива неща досега, освен през лятото за 1 месец.... Thinking

# 94
  • София
Момичета, бързам да се похваля  Sunglasses Вики от днес не е в кувьоз!!!!  Grinning Преместили са го на термолегло и вече се адаптира към обстановката. Утре ако всичко е наред ще ми го дадат да се пробвам да го нахраня с кърма (като за начало с биберон) Simple Smile Казаха, че много се лигавел и не приемал АМ от биберон а само със сонда, но да видим на мама кърмата дали ще я иска Wink

# 95
Кокосче много се радвам,че нещата при теб се развиват много добре и туко виж по Коледа си имате коледния подарък вкъщи.

И на мен нещо ми е много мързеливо ,ама то и времето не помага да се чустваме по-бодри ,а и положението ни е такава preggo

Знаете ли какво съм се сетила да ви питам : Имате ли представа вече като сме в майчинство ,полага ли ни се другата платена отпуска която си имаме обичайно за 1 година ?Горовя за тези 20 дни ,при някой са и повече.

# 96
  • Шикаго, USA

Сиси, какъв блат искаш да направиш, мога да ти дам доста идеи...
Може да е обикновен, пандишпанов, орехов..., а мога и една невероятно вкусна торта да ти препоръчам, ако искаш Peace

Копривке,давай тортата тука,че всички  я чакаме, и да те питам друго,знам ,че си спец,как стават блатовете сочни,че аз като ги правя все са ми сухи,а не гихаресваме така
   Кокоске,радвам се за вас,утре ще си гушкаш детенцето,нацелувай го от нас  Hug

# 97
  • Драгалевци
Кокосче, стискам палци скоро да сте си заедно в къщи с бебето. Praynig

sisi_8227 През времето на майчинството ти се полага платен годишен отпуск, както обикновено. И тъй като през този период няма как да я ползваш, тя се натрупва и мажеш да я ползваш след изтичане/прекъсване на майчинството.

# 98
  • Plovdiv
Кокосче, ето това е много добра новина.  Hug Да си го нагушкаш малкия герой.
Доня, още ден два и ще му падне Т, много е неприятно, но няма как. После като се пооправи го пази много че точно тогава много им пада имунитета и лепват сериозни неща, в нашия случай с Арда, пневмония.  Sad
При нас подарък само за баткото и за мен ще има... Mr. Green
Днес пак си поспах, хем не ми се спеше, но много добре ми подейства. сега ставам да разчистя че идват гостите... Hug

# 99
  • София, Бели Брези
Кокосче, това е супер новина, браво на малкия герой!!! Hug

Мюрвет, казаха ми го това за имунитета, ще го пазя, няма и на градина да ходи, а може и нещо имуностимулиращо да му дам да пие...

Натали, то някои блатова са си сухи по принцип и затова се сиропират

имам тук няколко рецепти, давани са от мацки, които живеят в щатите, но на теб няма да са ти проблем защото и ти си там и имаш достъп до такива продукти.

Ето този го водят за без сиропиране, бил сочен, но аз лично него не съм го пробвала

Сочен жълт блат - не се сиропира, защото няма нужда(аз обаче му слагам една идея сироп-въпрос на вкус, а зависи и от крема)

Сочен жълт блат
Пекат се 2 блата в 23 см-ова форма

Продукти

около 330 гр брашно за торти. Може и обикновенно, но махаш от него няколко лъжици  и вместо тях слагаш толкова нишесте-натурално.
1 с л бакпулвер
½ ч л сол
около 230 гр масло, размекнато
около 400-450 гр захар.
5 големи яйца
2 ч л ванилия
1 ¼ ч ч бътърмилк около 300 мл. Ако няма такова специално може кисело мляко, което е разредено с прясно, но да е гъстичко.

В купа разбърквате брашното, солта и бакпулвера.
Биете маслото в друга купа 3 мин. Добавяте захарта по малко и разбивате добре. Добавяте едно по едно яйцата, като след всяко разбивате добре.
Слагате ванилията в бътърмилка и смесвате така – в маслото добавяте малко брашно, малко бътърмилк, малко брашно, малко бътърмилк, докато стане хомогенна смес.
Слагате в 2 тавички и печете в загрята фурна на 180ºС около 45-50 мин
Ако се завие добре, блата издържа в хладилника до 2 седм, а замразен – до 2 месеца.

Шоколадов блат
Пекат се 2 блата в 23 см-ова форма

Продукти

2 1/3 ч ч  около 290 гр обикновено брашно
1 ½ ч ч около 150 гр неподсладено какао
1 ¼ ч л сол
1 с л бакпулвер
1 с л сода за хляб
3 ч ч захар
5 големи яйца
1 с л ванилия
170 гр масло, размекнато
1 ½ ч ч бътърмилк
1 ½ ч ч силно кафе

Смесете всички сухи продукти.
В друга купа биете яицата с ванилията. Смесете със брашнената смес. Добавете кафето, размекнатото масло и бътърмилка.
Разпределяте в тавичките и печете на 180ºС около 50 мин.

Съхранява се в хладилник 1 седм, а в камера – 2 седмици.

Иначе аз рецептата за вкусната торта, аз вече я разпратих на няколко мацки на лични, след малко и на теб ще я пусна.

# 100
Браво Кокосче,много се радвам за малкия Виктор - той е победител.
Момичета, а вие имате ли вече по някоя и друга стрия. Моят корем е толкова огромен, че не мога да видя от долу дали нямам някоя стрия, но от горе май нямам за сега........

# 101
Здравейте тумбачета  Hug
Kokonut браво ще видиш че скоро ще си е в къщи  Hug
Момичета аз от известно време имам сърбежи по корема, гърдите, краката, нямам обриви де, при вас така ли е?  newsm78

# 102
Ето и един поздрав от мен за вас http://elfyourself.jibjab.com/view/knl9muqHwwU6PX4UaFI3  (детска радост)  Hug

# 103
  • София, Бели Брези
Бебка, и аз съм яко със сърбежи, обикновено вечер след баня, което ме навежда на мисълта, че явно сапуна нещо вече не ми понася, трябва да го сменя може би newsm78

# 104
  • Шикаго, USA
доня КОПРИВА ,браво ,много си 'печена',знаех си че мога да разчитам на теб   bouquet   bouquet   bouquet
Ние ще се събираме за Коледа с приятели и на мен се падна честта да направя баницата с късмети,тортата и пълнените чушки и сърми,а ТУК намерих чудни идейки за късмети,а този,който няма да прави баница с късмети ,само късметите са ТУК[/color].

# 105
  • Пловдив
Привет и от мен в този мрачен ден!
Браво на Виктор на Кокосчето!Все така да продължава,та да може да си е на Коледа при мама и тати.......
Доня Коприва-я напиши направо рецептата за тортата на всички ни,че то нали знаеш........бременни булки........не че знам каква е тортата,ама ми се прияде  hahaha
За подаръците-утре ще идем да вземем с мъжо по нещо за родата,ама ще е символично.А за него ще взема часовник,че неговия се повреди,а той без часовник не може.
Днес бях за последно при доки /за тази година/.Резултатите от последните ми изследвания са добри,само хемоглобина ми е паднал-95 и сега ще пия желязо и вит.С.Иначе посявката от влагалището е стерилна,което много ме радва........понеже си бях втълпила че имам някакви бактерии или поне гъби.И така сега остава да стискам до 19.01 когато ще се върне доктора ми/от Америка/,за да раждам при него.Иначе ще ходя всяка седмица в болницата на запис на тонове и ми даде телефон на негов колега към който да се обърна в случай на нужда.
Стрии за сега поне нямам,но пък сърбежи си имам доста.......и по корема и по гърдите,че и по цялото тяло/без обриви или нещо такова/.

# 106
Аз да си кажа съм за бой защото отдавна не се мажа с кремчетата за стрии  Crazy и за това знам че не е от козметиката,иначе стрии нямам още ама все се чеша   hahaha и сапун на гърдите не използвам само с вода не е и от него при мен  а и ми е неудобно да питам док, че все нещо ми има ама се надявам да е нормално

# 107
Благодаря на Павлинчето за отговора ,а и на всички останали.
На мен от късметите ми се падна Сватба ,явно втора за тази година ,ще ми дойде множко. newsm62
А за стриите ,мъжо ме забеляза преди около 1 седмица ,че имам на гърдите отдолната страна, аз си мислех ,че това са или силно изразени капиляри или някакви венички.И започнах много да се тюхкам и овиквам.Ама аз съм си виновна, защото гърдите по-рядко си мажех, наблягам повече на коремчето .Ама  сега след дъжд-качулка се мажа навсякъде.

# 108
Кокосче, браво, много се радваме за вашия малък победител  Hug

Аз от няколко дни съм с постоянно пристъпи на гадене, днес успях и да повърна  Sick
Притеснявам се да се обаждам на моя лекар, ще видя тези дни как ще съм и ако продължа ще му се обадя
спрях желязото днес, бях си втълпила, че от него ми става зле, ама не

# 109
  • Plovdiv
На мен ми излезе Европейски късмет, билет за Сорбоната... Crazy Praynig
Доня, я наистина изкипосай тази рецепта, виж колко бременни сме се развъдили... Joy

# 110
  • В града на Алеко
Бърборанче, това с елфския поздрав е мнго яко!   smile3532 newsm62Ние миналата година си правехме такива!
Аз му удрарих един следобеден сън и сега отивам да взема баткото от детската градина.

# 111
  • София
Ама стига с тия рецепти Wink Мен още ме държи бременния апетит, а нямам време да готвя Simple Smile Остава сега и снимки да покажете и идвам на гости да опитвам  eat
От късметите ми се падна "Таз година булка, догодина люлка" Почти познаха, но при мен може да е в обратен ред  Joy

Мерси за пожеланията за Вики  Hug Много сте добрички всички   bouquet А на вас ви пожелавам вече само по ред на номерата Wink Тези, които са с по-предна дата да не се ослушват, а задните да не се пререждат  hahaha Само здрави и доносени бебенца  Peace

# 112
  • София
И така ми се доспива в тоя дъжд......а от утре чакаме и сняг според прогнозите....

kalimbi, вашата градина защо е във ваканция? При нас не е имало такива неща досега, освен през лятото за 1 месец.... Thinking

Ами от утре са сборни групи, за да може да почива част от пресонала. Така че за нас си е чиста ваканция.  Simple Smile  Аз предпочитам да го оставя да помързелува малко, за да събере хъс да се учи догодина. Ще имаме и гости и т.н.

След вашите чудни рецепти със срам ще призная, че си купих готови и щолен и меденки....и бисквитки. Ако ги опазя от себе си до Коледа  JoyНе съм чак такава мераклийка по готвенето аз...това е за булки с по-малък стаж  Sunglasses Wink Купила съм си продукти за едни хлебчета с тиквени семки, но ще видим кой ще изпревари хлебчетата или бебето.  Joy

# 113
  • София, Бели Брези
Кокосче, ами аз затова не я пускам в темата, а разпращам на лични hahaha hahaha hahaha
Сега ще я метна и на Мюрвет и на Кали  Wink

# 114
  • София
 Здравейте момичета, аз съм от майските мами, но понякога поглеждам в другите форумчета Wink Избягвам да пускам теми, за да не се повтарят нещата, но сега пуснах темичка, в която ще се радвам да споделите преживявания или поне за запис Wink http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358070.msg9585775#msg9585775
Бъдете здрави и с гордо вдигнати тумбаци Grinning

# 115
  • София
Кокосче, това е страхотна новина! Пожелавам ви една истинска семейна Коледа с Виксъна у дома!

Доня, давай моля рецептата, че май всички проточихме лиги (визирам себе си)! Уж не планувах и тората да правя, ама знае ли се.

Вчера ходих на последен запис, а толкова далече ми се струва 5-ти януари... Нищо, ще трая още две седмици и тайно ще отброявам наопаки. Heart Eyes Всъщност дано микробиологията в понеделник е чиста! Peace

# 116
  • Варна
ако може и аз да се наредя на опашката за рецептата ти за торта Копривке,  правих ти меденките и станах мн вкусни, имам ти вяра.
за сърбежите - и мен ме сърби - най вече под гърдите и по корема - и това е от разтягането на кожата на финала - не мога да видя дали съм се нацепила, ще карам любимия да проверява. на мен лично ми помага като се къпя с малко по хладка вода, нямам предвид студена, но просто не гореща.
във Варна днес беше страхотно слънце и се скъсах да обикалям, та сега съм изтощена.
лека вечер на всички
Честито на Кокосчето - значи утре вече ще сте заедно, колко хубаво - успех с кърменето, мама има най доброто  Grinning

# 117
  • Шикаго, USA
Побъркахме ДОНЯТА с тази торта и за това,без да ми  се сърди авторката,ще я цопна тук,така като тя ми  я прати на лични , а благодарете на нея после.

Продукти за блата

10 белтъка
300 гр.кристална захар
300 гр.смлени орехи
3 с.л.брашно
кора от 1 лимон
3 пак.ванилия

Белтъците се разбиват на сняг.На тънка струйка се прибавя захарта и всичко се разбива до пълното и разтваряне.Добавят се смлените орехи,брашното,настърганата лимонова кора и ванилията.Сместа се разбърква внимателно с лъжица или лопатка.Изсипва се в правоъгълната тава от фурната,застлана с хартия за печене.Блатът се пече на 150*в предварително загрята фурна.

Продукти за основния крем

1 литър прясно мляко
10 с.л.захар
8 с.л.брашно
10 жълтъка
кората от 1лимон
2 пак.ванилия

Брашното,захарта и ванилията се смесват в купа и се разбъркват.Добавя се малко мляко до получаване на каша.Прибавят се жълтъците и настърганата лимонова кора.Всичко се разбива добре и постепено се разрежда с останалото мляко.Сварява се гъст крем.След като готовият крем изстине се разделя на две части.Към едната се прибавя 250 гр.масло,разбито на пухкав крем със 100 гр. пудра захар.Масленият крем се разбива добре с миксер.Към другата част от основния крем се прибавя200 гр. разтопен на водна баня черен шоколад.И този крем се разбива отново добре с миксер.

Изпеченият блат се разрязва на три ленти по дължина.Сглобява се по обичайният начин - блат,кремове;блат,кремове и т.н.(Кремовете се намазват един върху друг - маслен,шоколадов).Тортата се намазва отстрани и отгоре с крем и се гарнира с млени орехи.

Това е рецептата 1:1.

Ето и моите промени(правила съм я много пъти и винаги съм обирала точките с нея-като вкус)

Блатовете пека един по един, не мога да разрежа целия готов блат толкова финно за да се получат 3 отделни...
Не смесвам кремовете между блатовете, както е в оригиналната рецепта, а ги редувам, като завършвам с масления, но това е защото правя отгоре и захарно покритие, а то изисква маслен крем под него. Иначе е въпрос на личен избор.
Задължително като смесваш основния с масления крем, основния не трябва да е топъл защото маслото се разтича много и не се получава добре...

ето тези торти са по тази рецепта

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211187&pid=5157619

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211187&pid=5695792

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211187&pid=5695799

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=211187&pid=5933252

Тоест украсата си е изцяло по твой вкус

Мога да ти дам и много лесна и стилна идея за украса, правила съм я, но нямам снимка...

Заглаждаш хубаво , оставяш шоколадовия крем отгоре и отстрани борда на тортата облепваш плътно с шоколадови пурички(от тези на пападопулос). След това стягаш тортата със златиста панделка(върху пуричките) и можеш и отгоре да цопнеш нещо, аз лично тогава нямах условия да правя захарни рози както беше по първоначален план и от златистата панделка направих една джувка и я закрепих отгоре с крем, беше много стилно и красиво.
Отиде за подарък на един доктор, който оперира майка ми и понеже бяха на зор нещата не успях да я снимам

Копривке,благодаря  ти още веднъж от сърце   Heart Eyes   bouquet

# 118
здравейте,
аз се завърнах от преглед и малко подмоткване-все нещо ми излиза за правене,а май искам да си лежа денонощно Embarassed
записът ми е ок,имам и 1см разкритие,което било нормално за седмиците ми,продължавам си с Магне-то и желязото и така Wink.най-късно на 29.12 ще си имаме още едно бебе Heart Eyes
мен коремът ми не ме сърби,но аз много упорито се мажа в момента с крема на Виши п/в стрии и си мисля,че за да ви сърби,кожата не е достаъчно овлажнена...
Кокосче,радвам се,че при теб нещата се развиват бързо и в благопрятна насока Hug
Копривка,смая ни тук с тези рецепти.аз така и не направих сладките,но другата седмица може нещо друго от твоите изкушения да спретна  chef

# 119
  • София
Копривке, май няма да ти се размине да пускаш тортата на всички  Laughing Ама снимки недей показва Wink  Със слабо сърце съм Wink
ооо гледам Натали и снимки е дала Simple Smile е бива ли така  Joy

# 120
  • София
Смайлинг я веднага да пишеш, че нещо то вчера никаква те няма...нищо аз сега ще ти пусна един смс, че и на теб ти е рано още, а така като те няма ме притесняваш... Naughty

момичета, ние отиваме при мама на вечеря...и днес отървах готвенето...иначе съм добре вече...вчера се пооплаках и днес ми е едно готино...даже снощи потърсих инфо за "новостите" в отглеждането на деца, ще ги копирам и право в носа на свеки....пък ако иска да ги чете...нейн си проблем...

# 121
  • София
Смайлинг я веднага да пишеш, че нещо то вчера никаква те няма...нищо аз сега ще ти пусна един смс, че и на теб ти е рано още, а така като те няма ме притесняваш... Naughty

Blush Ами кво да ти кажа.... вчера няква депресия ме беше обхванала... то и днес май продължава... Иначе сме ок, много мерси за загрижеността  Hug

Днес и аз бях на док... и аз съм с "1 пръст" разкритие, каквото ще и да значи "1 пръст"... и сега ми е едно тъпо... Обсъждахме си датата ми за секциото... и ще е 15.01 най-вероятно, ако въобще удържим дотогава. Ама здраве да е... Говорих с док какво правим, ако тръгна да раждам по празниците, щото тя от сряда е почивка, та до 5.01. Ама каза да не се притеснявам, щяла да бъде в София и да й звъня ако нещо има, което ме успокои  Simple Smile  Е, само на Новогодишната нощ каза, че няма да се наеме.. дано не тръгнем тогава  Praynig
Момичета, каза ми да пия Гинипрал.. Да, обаче обиколих аптеките в квартала и никъде го няма - били му спрели вноса  Sad  и сега съм се паникьосала леко.. щото трябва да го пия, а пък го няма.. в него ми е надеждата да ми успокои матката....  Sad
А, и на доктор за настинката ходих.. изписа ми антибиотик Зинат.. 35 лв дадох за гадния антибиотик  #Cussing out

Ух, ето затова не исках да пиша - не се чувствам добре и не исках да ви се оплаквам да не ви товаря излишно... ама ... извинявайте  Blush

Лорини, виж колко съм изпълнителна  Wink  bowuu

# 122
Сиси,и на мен ми казаха 1пръст,т.е около1 см.било нормално Hugнадявам се и при теб да е така Wink.питай повече като ходиш на доктор-аз не мърдам,докато не ми изяснят всичко и да ми е спокойно. Crossing Arms

# 123
  • София
Киша, ама знаеш ли ква съм патица. И аз питам и разпитвам като за световно и там си ме успокояват. И съм една доволна и спокойна. И час по-късно вече почвам да се тормозя за разни простотии.. Тя док ме успокоява, че няма страшно, че този пръст не е много, че мога даже и да пренося, въпреки това разкритие (не ми каза да е нормално, а и аз съм доста по-назад от теб, ама все пак ме успокои). И на мен там ми беше супер спокойно.. ама сега... уффф  Tired Митко като дойде пак ще "намаже".. ще трябва да ме успокоява - няма как Wink  Laughing
А - иначе и тонове мерихме и си бяха екстра  Grinning А бебо е вече 2600, което много ме учуди.. за 2 седмици надебелял от 1900 на 2600...  Simple Smile нека папка  Wink

# 124
  • София
Добре де, прегледите не са ли опасни в смисъл, че съм чела ,че могат да стимулират раждане в напреднала бременност? Как го изчисляват този "един пръст"?
Моя доктор дори не е споменал за преглед на магарето, само на ехографа ме гледа.

# 125
Сиска не се притеснявай за разкритието наистина е нищожно малко.А Гинипрала наистина са го спряли от производство , но имаше някакъв заместител ,за който не се сещам, ако някой знае да каже.А и моето бебе на 1,12 беше 1950 гр ,а след две седмици вече 2650 гр та и аз се учудих , а ние с теб сма май с един и същи термин .Те бебетата последните седмици нараставт най-много, въпреки че е относително.А и аз много на апаратурата и нямам вяра .Всички лекари казват ,че не е точно меренето с видеозона, те нали гледат големината на главичката

# 126
Киша, ама знаеш ли ква съм патица. И аз питам и разпитвам като за световно и там си ме успокояват. И съм една доволна и спокойна. И час по-късно вече почвам да се тормозя за разни простотии.. Тя док ме успокоява, че няма страшно, че този пръст не е много, че мога даже и да пренося, въпреки това разкритие (не ми каза да е нормално, а и аз съм доста по-назад от теб, ама все пак ме успокои). И на мен там ми беше супер спокойно.. ама сега... уффф  Tired Митко като дойде пак ще "намаже".. ще трябва да ме успокоява - няма как Wink  Laughing
А - иначе и тонове мерихме и си бяха екстра  Grinning А бебо е вече 2600, което много ме учуди.. за 2 седмици надебелял от 1900 на 2600...  Simple Smile нека папка  Wink

е,видя ли,всичко е наред-хайде,не се паникьосвай.стига си си режисирала разни филми Naughty/не че аз не го правя/
а за това дали трябва или не да се прави ваг.преглед-имам пълно доверие на докторката ми,щом го прави,значи така трябва Peace
съветвам ви и педиатъра да е човек,на когото имате доверие,че иначе става много нервно и несигурно Hug

# 127
  • София
Как го изчисляват този "един пръст"?

Laughing Като ти бръкнат с 2 пръста  Laughing.  А, да, по принцип не е препоръчително постоянно да те бъркат.. Ама не знам - ако си нямала оплаквания много нямало е и нужда да те проверяват.  Аз всеки път като ходя и всеки път се оплаквам от контракции, въпреки магнезия.. и то беше въпрос на време да ми докарат разкритие..

Адашче, аз питах док за заместител - ей сега й звънях.. ама каза това да търся.. все в някоя аптека щяло да го има. А днес в 2 от аптеките ми казаха, че днес си били продали последното.. и това ако не е късмет  Close.  А терминът ми всъщност е 27.01., ама аз тук не съм си го променяла, че с 25-ти си тръгнах.. де да знам.. Wink

те нали гледат големината на главичката

ааааа - тя затова ми е казала, че за нея съм 36 навършени седмици.. щото тиквата на бебчо на толкоз отговаря... а пък аз се чудих що така ме успокоява, че не трябвало в МД да ходя ако тръгна да раждам скоро... щот аз я питах - за бебе, родено преди 37-ма седмица.. та тя тогава ми каза на нея да си звъня и че няма нужда в МД да ходя... ух, много ви стана пак с моите писания  Laughing Ще се опитам да се успокоя и да не ви тормозя повече  Hug

# 128
  • Plovdiv
Sisi, успокой се, 1 пръст е 1,5см, аз с Арда от 30-та седмица бях с 2см разкритие и родих 38-ма седмица. Лежи повечко и всичко ще е наред.

# 129
Как го изчисляват този "един пръст"?

Laughing Като ти бръкнат с 2 пръста  Laughing
Хехе, много сладко го обясни (типично в твой стил) Hug Hug Hug
И без паника, я виж какъв голям мъж си отглеждаш!

# 130
  • София
Сиси, ако имаш път към Пигис хаус- на кръстовището в ляво има денонощна аптека- аз от там си вземах Жинепрала - имаше винаги Peace
Мен пък не ме гледаха за разкритие- миналия път ме прегледаха вечерта преди секциото Rolling Eyes

# 131
  • почетна кореняк столичанка от Горна Джумая
 Причина за сърбежи навсякъде може и да е проблем с бъбреците май, някъде го прочетох по умните книги, ама не знам къде. Пишеше че ако всичко те сърби е добре да питаш доктора. Мен ме сърбеше по едно време корема и за всеки случай ми пусна някакви изследвания д-р Дочев, ама се оказа че нищо ми няма, понеже на мен никога нищо ми няма.  Mr. Green

# 132
  • София
Момичета, много ви благодаря, много сте милички..  Hug Успях да се шашна, но добре, че сте вие - поуспокоихте ме вече  Grinning

Та така - първо да честитя на Мила, че Вики вече не е в кувиоза!!! Браво, скоро ще си го гушкаш у вас на топличко  Hug   bouquet

За сърбежите - и аз четох, че било нормално да те понасърбява коремчето, но ако те сърби цялото тяло било хубаво да кажеш на док.. Не си спомням кой се оплака, но - кажи си на док да те прегледа  Peace

За стриите - ами аз на тумбака си нямам (все още), ама на д-то съм пуснала по една на двете бузки, на едно и също място  Crazy  Blush

А за свекървите... искрено ви съчуствам на всички с тези проблеми.. Аз нали не живея близо до моята.. и нямам вземане-даване с нея... така че не знам какво да ви посъветвам, затова само ви  Hug  Hug и стискам палци да изгладите нещата... или поне да ги покриете Wink  Peace

И с тия торти ме убивате вече  Crazy стига бе - ще надебелеем от гледане само Wink  Laughing

# 133
  • София
Smiling_Sisi  я се стегни, момичетата с термин около нашия вече имат бебета на по 10 дни  Joy Ти какво си се притеснила? И Хриси беше с 2 см разкритие един месец ама си роди 4 дни преди термина и то едва направи нужното разкритие тогава.
Сега аз да се оплача. Изкарах всички покупки (дрешки, пелени, одеалца) и сега като гледам и 3 перални няма да ме оправят.  Grinning Обаче дядо Ви Коледа ми донесе днес сушилна и сега съм спокойна, че за един ден всичко ще изпера и изсуша. (това не е от оплакването  Joy )

# 134
  • В града на Алеко
Смайлинг, все ще намериш Гинипрал някъде, не е чак толкова рядко срещано се лекарство.
На мен също ми го изписаха преди време заради контракциите, но така и не го пих, защото реших, че не са толкова чести, а и като му прочетох описанието, ами то много  Shocked- предизвиква сърцебиене / затова и се бие успоредно с друго лекарство/. Но пък мнго бъдещи мами са го пили и казват , че няма страшно.
Ей, как ви се правят тези тортички. Мен все на мързел ме избива.

# 135
  • В града на Алеко
  smile3555 bashпие се Гинипрала, не се " бие"  Joy

# 136
А бе мамчета тя темата ще свърши докато я кръстим с някое име

# 137
  • Шикаго, USA
На втора страница има едно предложение за име на темата от мен,ако ви харесва....

# 138
  • София
няма за какво да сменяме името на темата, тя и без това като гледам до утре вечер сигурно ще имаме нова...и натали твоето предложение е в сила...и то ще е следващото...

Сиско Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug аз вчера като имах нужда споделих с момичетата и ми мина...спах непробудно...сигурна съм че и на теб така ще ти повлияят...нали за това сме тук...между другото имам една идея(ей сега ми хрумна)...да си наградим майките героини...Мисля че ДОНЯТА печели във всички отношения...и мисля че залужава да е на първа страница отгоре...то не беше олепване на плацента, кървене, контракции, тапи, шарки, нов апартамент и прочие...

а за теглото на бебето, мойта госпожица за една седмица беше качила около 400гр и доки каза, че това е нормално...ми то ако така расте до края на девети ще стане около 4000гр...

И момичетата в депресии...НИЕ ЗАТОВА СМЕ ТУК...оплаквайте се...аз съм насреща...а съм сигурна че и всички остнали...

# 139
  • В мислите си
Кокосче, браво на Виктор, дано наистина скоро да си го гушкаш.  Hug А как може да се изразят за малко бебе, че се лигави, нямам думи  #Crazy. Те са толкова слабички в началото, че им трябват много сили да сучат, било от шише, било от гърда. Пожелавам ти успех, сигурна съм че на мама кърмата ще му хареса  Hug

# 140
  • София, Бели Брези
Натали, разбира се, че нямам против да я цопнеш в темата рецептата, аз не го направих за да не текат лигите на всички, но то аз на толкова народ я изпратих на лични, че то не остана почти...
Искам да кажа, че това не е моя авторска рецепта, на мен ми я даде Асето(Асинка от лекцията за кърменето), а тя я е взела от "Гответе с мен" мисля. Както и да е, на мен ми е супер любима защото е невероятно вкусна и затова ви я препоръчах.

Лорини, развълнувах се от предложението ти Blush

# 141
  • София
Лили дойде ми отвътре ей така на момента, не съм го обмисляла...но за мен ти наистина си такава...и с колко още неща се занимаваш...организираш партита, карнавали...

момичета днес сутринта си говоря с мама по тела и коментираме празните бебешки колички...и аз и обяснявах за колежка на свеки, която благодарение на инвитро процдура има две момченца на около две седмици...през цялата си бременност тази жена не е спряла да пие и да пуши...на втория ден от изписването, пушейки пред блока си се обадила на свеки и й казала как не може да ги понася "тея двете" щото само ревяли...тамън оправела едното и ставало време за другото...ей такива жени имат деца, а да си кажа честно не го заслужават...а тези дето се борят за правото да имат- нямат...е наистина не е честно...много ме хваща яд...е свеки е била подобна майка, затова са и приятелки с тази въпросната "майка"...кво повече да кажа...

а имам още нещо..."в родилния дом също го препоръчаха за да може да се отбие бебето от нощното хранане и да се замести с вода"
това е цитат на разговора ми в скайпа с едни познати с бебе на месец...с риск да бъда нападната...моят отговор беше: вие като сте гладни защо не пиете вода, а ядете...защото водата нищо няма да направи, освен да те надуе...ей полудявам от такива "размисли"... кърмят го още през нощта, но щяли да спират вече...еми да то си е трудно да ставаш и да се занимаваш с бебето...по-важно е да се наспиш...

# 142
Лорини,и аз м/у 00 и 06ч не съм хранила Дари.за да стане това последното й хранене е с АМ,а през деня си е на кърма на поискване Peace.в този инервал,ако много плаче й давах обикновено чай.само един път съм я хранила посред нощ и сега смятам така да процедирам.според мен това е време за дълъг нощен сън и почивка за стомахчето.сигурно и с мен ще има несъгласни,но това си е моя начин на отглеждане и мога да кажа,че заради това и правилен дневен режим,колики Дари не е имала Heart Eyes

# 143
  • София, Бели Брези
Лорини, не си права за нощното хранене...за всяко дете е различно Peace
Аз на Калоян му спрях нощното хранене след първия месец по препоръка на педиатърката му за да му почива стомахчето. Той беше с много силни колики и това се налагаше, а и имаше ефект.
Една седмица не спахме, но след това свикна и си мина нощем на водичка, а съм го кърмила до 6-я месец...

# 144
Лорини,няма ли да покажеш роклята за изписването Wink Wink
на мен нещо ми писна от тези дънки за бременни,днес се намъкнах в едни 3/4 панталони незабременнии бях много щастлива Heart Eyes.този път искам да си стана слаба като преди и то бързо Crossing Arms.отсега съм започнала да гледам диети,които да съвместя с кърменето.
оф,нещо пак съм се депресирала,никога не съм била така #Cussing out

# 145
Леле, успях да ви изчета!  Shocked

Мила, браво на малкия юнак!

От мен толкова – отивам да спя, че днес съм в сънна болест
Мале какви тортички, Копривке, лиги започнах до точа. Чудя се ще станат ли с диабетична захар и типово брашно, че мъжът ми не бива да яде захар и бяло брашно, а как обича тортички….ще се пробвам
Лека нощ на всички   bouquet

# 146
  • Шикаго, USA
...да си наградим майките героини...Мисля че ДОНЯТА печели във всички отношения...и мисля че залужава да е на първа страница отгоре...то не беше олепване на плацента, кървене, контракции, тапи, шарки, нов апартамент и прочие..

ЛОРИНИ, аз съм твърдо 'за' и след всичкото това дето си изброила за Донята,тя организира и благотворително парти за деца сираци от два дома,за което шапка и свалям,партито  е в неделя,а тя има толкова проблеми.... и синчето и няма да присъства.... абе силна жена е ....Възхищавам и се...   bouquet

# 147
  • Мировяне
Момичета, хванах се и я направих тая торта, дето само за нея се говори; току що приключих Simple Smile
Направо свят ми се зави, от 3 часа не съм сядала.

Ама нещо май малка форма избрах - 26 см, защото блатовете ми станаха над 1 см всеки и крема плува и излиза отвсякъде  Laughing ; не че няма да е вкусна, напротив, предполагам, че ще е страхотна; да питам все пак дези дето са я правили, колко големи форми ползвате? Simple Smile

Иначе за нощното хранене и аз съм на мнение, че не трябва да се маха на сила, на бебетата са им толкова малки стомахчетата, че е абсурдно да ядат на 1 месец след 6 или 8 часова пауза чак.
Аз на моя син ( и той имаше колики, между другото) нищо не съм махала и той сам си удължаваше нощното спане, така че на 2 месеца и малко спяхме по 10 часа на нощ, без въобще да се будим Wink

# 148
  • София, Бели Брези
оо Артекса, ти си късметлийка, де такъв късмет и при нас...за нощното спане говоря.
Калоян постоянно пищеше от колики, денем, нощем...бяхме полудяли...като му спряхме нощното хранене, пак се будеше, но поне не пищеше и не се гънеше...

Аз май съм пропуснала да спомена, че тортата става големичка. Когато я правя в по-малка форма просто правя повече блатове и става по-висока Peace

Дано ви хареса Peace

Натали, засрами ме бе жена Embarassed

Искам да ви се похваля, то още не е минало, но нещата вече са ясни горе-долу...

този карнавал детския го правим за трета година подред...
Първата беше по скоро опит, да видим какво ще стане...събрахме около 250 лв.(по груби спомени) и бяхме много горди
Миналата година събрахме към 600 лв. и беше супер, много неща успяхме да организираме за децата с тези парички
А тази...по предварителни изчисления ще ударим 1200лв., а може и повече да дойдат, ще видим като мине и теглим чертата Grinning
Много ми е кеф!!!
Както се бъзика една приятелка, догодина май ще ни трябва зала 1 на НДК Joy Joy Joy

# 149
  • София
Shocked не може да бъде  Shocked няма никой буден и последният пост е преди 00.30?!?  Браво, момичета, дано да спинкате добре  Hug  Аз, въпреки че пиша по това време до преди малко спах много добре  Simple Smile това ми е първото ставане и сигурно ще си бъде единственото  Simple Smile

айде, лека!

А - исках да кажа и аз за мамите-героини! Също съм съгласна и абсолютно подкрепям, че Лили трябва да вземе награда! Тя верно изтърпя що ли не... Дано поне раждането мине леко  Praynig  Praynig  Praynig

А за нощното хранене на бебчетата... абе май и на лекцията казаха, че от определено време натам трябва да се разредят нощните хранения, ама пусти му бременен мозък - като не си спомням кво точно обясниха...  newsm78  Трябва да си потърся записките  Wink

Айде, лека вече Wink

# 150
  • Варна.....
Изчетох ви по краткият диагонал, че трябва да тръгвам към офиса.
Само да кажа, че как да се изцеждам аз се научих от книгата на д-р Спок, а и как да кърмя. Там много добре е обяснено .
А за след раждането, за облекчаване болките от шевовете, след като бях изпръскала един- два спрея с нещо си за зарастване (ама не му помня името след толкова време), доктора ми каза едно шишенце йод, в една бутилка от минерална вода (пълна с вода естествено) и да се поливам- само това ми помагаше и наистина много облекчаваше болката, която ако трябва да съм честна ми е най- неприятното изживяване от раждането.
Хубав ден на всички   bouquet

# 151
  • У нас
Добрютро и от мен!!
Аз съм станала рано рано и като млада булка направих закуска,кафе и чинийте си измих даже hahaha и като за Игнажден,пръв в къщата ми влезна....майстор Crossing Arms Да си довършва нещата в банята ooooh!А,честито дет' се вика Нищо,може да късметлия човека в живота Crazy Та сега се излежавам и си допивам кафето пред компа,че днес ще окрасяваме и елхата,а аз пак не спах цяла нощ от болки.Аман. #Cussing out И сега пак ме боли.

За Донята и аз съм съгласна,че е героиня и заслужава най-малкото признание и похвала за силата на духа.А тортата ще се напъна и аз някой ден да я направя,ама ще видим кога ще е  Flutter

Хайде спорен ден на всички  bouquet

# 152
и от мен-добро утро!!!!!!!!!!!!
днес нещо не съм на кеф,ще си доспивам пак,пък може и да се събудя в по-добро настроение Confused
хайде,да не развалям и вашето-до после и хубав ден  bouquet  bouquet  bouquet

# 153
  • София
Добро утро и от мен!

За шевовете- още от болницата ни бяха поръчали на близките ни да ни донесат отвара от Смрадлика- хем противовъзпалително, хем за облекчаване и бързо зарастване  Peace  Но пропорции за запарката не знам, тъй като мъжа ми я вареше. После и в къщи докато зарастнат шевоевте, през няколко часа я ползвах.

За нощното хранене - и на нас педиатърката като дойде в къщи отсеяе " да му спираме веднага нощното хранене".....да ама ние не я послушахме. Синът ми се беше изписан от б-цата на 2750 и преценихме, че е много мъничък и слабичък и си продължихме с нощните хранения. По- късно наистина го спряхме нощното хранене.

Това си е лична преценка на родителя. Лекаря може едно да казва, бабите- друго....съседката- трето, но ние като родители си знаем най- добре какво е добро за детето ни  Peace

Artexa....ама ти си герой- 3 часа да не седнеш  #Crazy ...аз 30 мин. да поседя права да напрвя салатка и нещо друго и после 1 час трябва да лежа за да ми почине кръста

# 154
Както се бъзика една приятелка, догодина май ще ни трябва зала 1 на НДК Joy Joy Joy

И аз съм "ЗА" номинирането на Лили  Hug
А другата година на карнавал, дай боже да има много януарски мами:о)
А за нощното хранене, храненето на поискване и т.н. - аз съм се настроила, че с бебка ще се спогодим някак си! Не мисля да и отказвам нощно хранене, вярвам, че тя сама ще се откаже от него когато не и е необходимо...Настроила съм се много позитивно за нашият съвместен живот с бебка! Всички ни повтарят колко изморително ще е, колко много ще ни се иска да останем сами с мъжа ни и ще се чудим как да спим и да си почиваме , но аз не мога да си представя така картината! Вярвам, че гледането на дете е нещо лесно и естествено и стига да разпознаваш и откликваш на нуждите му, това ще е един прекрасен и вълнуващ момент! Дано съм права!

# 155
  • Варна
Барборанче,супер нагласа Heart EyesИстината е,че въпреки неизбежните трудности,щастието е голямо и неизбежно PeaceПожелавам го по много на всички ни Hug

# 156
  • Мировяне
Бръм, чак се учудвам колко лесна бременност карам този път, може би защото съм качила само 10 кг и ходих на йога за бременни през цялото време - не знам точно, но се чувствам страхотно.

Момичета, тортата е супер, малко е тежичка за мен, но може би просто трябваше повече блатове да направя Simple Smile

# 157
  • В града на Алеко
Добро утро, то вече добър ден си стана! Аз за нощното хранене няма да го насилвам рано да го спира. Гого до 4 месец си се пробуждаше, пробвах с вода, но като мине 1/2 час и той пак ревне, докато не му се даде мляко не се успокояваше. После сам се отказа. Не мисля, че ако му спреш нощното хранене рано, това е гранция , че няма да има колики. Аз от коликите нищо не разбрах, имаше някакви, но не плачеше, само се въртеше неспокойно.
 Моите мъже се изнесоха- Гого при баба си, а таткото на село и аз сега сама трябва да оправям всичко за бебешкото парти. Направо се чудя откъде да я подхвана- честене, подготовка на почерпка  ooooh! От сутринта ми е нещо криво, но до следобяд ще трябва да си пооправя настроението.

# 158
за храненето- аз кърмих на поискване, така че моето дете си е яло по всяко време на денонощието
както вече тук се сподели- въпрос на личен избор
в момента в който я отбих, спря да се буди нощем /на година и 15 дена беше/