спешно - колко капки тече АНАЛГИН се дават на кг за висока Т?

  • 15 835
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 917
Това е.Благодаря

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
за течен аналгин незнам дали е точно така, но нашто педи каза при много висока Т над 38.5 да давам ХЕКСАЛГИН по 5 капки, но това зависи и от кг. и възрастта на детето, за възрастни знам че са 20 капки

# 2
  • Мнения: 8 917
благодаря
говорих с педито
 20 капки

# 3
  • Мнения: 959
Може ли да уточниш, така информативно  Praynig 20 капки за какво тегло? Капка на килограм ли?

# 4
  • Мнения: 8 917
Гери е 22 кг, и педито знае. Каза 20 капки.Иначе четох в нета - капка на кг.

# 5
  • Мнения: 959
The Sun* мерси.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 274
Тъкмо тръгнах да ти отговарям, но ти вече си разбрала...
Дано бързо се оправи малката фея...
Специално да я поздравиш от нас...  Hug
И весели празници..  
Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Тъкмо тръгнах да ти отговарям, но ти вече си разбрала...
Дано бързо се оправи малката фея...
Специално да я поздравиш от нас...  Hug
И весели празници..  
Peace
Благодаря, Джуличка Hug Много си мила Heart Eyes Весели празници  bouquet

# 8
  • Мнения: 77
Гери е 22 кг, и педито знае. Каза 20 капки.Иначе четох в нета - капка на кг.
Точно така , капка на килограм.Свали ли я ?

# 9
  • Мнения: 6 274
Гери е 22 кг, и педито знае. Каза 20 капки.Иначе четох в нета - капка на кг.
Точно така , капка на килограм.Свали ли я ?
Наистина, Слънчице - какво стана ?  Thinking
Миринда, намали си аватарът...
Огромен е...
  Peace

# 10
  • Мнения: 46 437
Давай Нурофен през 4 часа и успоредо с това слагай кърпи с оцет и хладка вода 50:50 на свивките на ръчичките и крачетата, също и на коремчето.

Успех!


... лекар, който ми препоръча течен аналгин на дете, директно бих го зарязала  ...

# 11
  • Мнения: 8 917
Благодаря ви, момичета, за подкрепата. Та така - това е някакъв гаден вирус и от предната нощ е с Т - стигаше 38 и 5,а когато й давах нурофен я "смъкваше" за малко на 37 и 2 и дори даването на Нурофен и Калпол на 4 часа не спасяваше положението - пак ставаше след това над 38. Оплакваше се, че я боли глава.Този грип мъжа ми, заедно с още 2-3 човека, го изкараха миналата седмица в Лондон. Явно се е довлякъл и до тук. Мъжа ми рядко дига Т, но го кара по същия начин - 2-3 дни висока Т, скапва  те отвсякъде, боли глава, а преминава след това и в кашлица. Водих я днес при педито и тя ми каза, че е вирусно и няма смисъл от АБ.Така ще е с Т 2-3 дни. Но снощи за да пусна такава бърза тема, наистина се бях ошашкала - сами сме с нея и нито Нурофена помагаше, нито  копресите с оцет и вода - такова чудо не бях виждала. 30-40 мин вмето да спада от нурофена и компресите тя се качва - от 39 и 1 на 39 и 4 и нагоре бе тръгнала. Затова се замислих и за хексалгина - просто нямаше друго решение. Преди е карала ангина - тогава така бързо се вдигашеи ставаше висока Т, но падаше от Нурофена, а сега - все едно не съм й дала. Звъннах на майка ми да пита една мед.сестра, и едновременно и на педито,като й казах, че съм чела че може да има задух и незнам какво си ,а тя щеше да падне и думите й бяха "ще има задух този, който пише глупости в нета" Laughing.......та каза 20 капки, мед.сестрата каза, да давам без проблем, че бил пречистен аналгин и го давалии  дори на по-малки, иче след 3 часа ако се налага мога да повторя............та реших се.
Никол, не се заричай така.......дано не ти се налага да стигаш  до това, но ако видиш че нито нурофена поага, вито компресите, какво ще правиш........дано не се случва.........важен е резултата - вече 5-6 часа е хладна - т.е. за 24 часа това е истинското спадане на Т - под 37, спи спокойно и не се налага на 4 ,че и по-малко часа да давам  Нурфен или Калпол.....пак полягвам с нея.Благодаря ви Hug Hug Hug Ще пиша как протича тази гадост.... Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 08:51 от The Sun*

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
... лекар, който ми препоръча течен аналгин на дете, директно бих го зарязала  ...

Както винаги си много директна. Обаче няма да се съглася с теб  Stop При положение, че нищичко не помага Т да падне под 39,5, ще си склонна да дадеш и течен Аналгин/ Хексалгин. Колко пъти София ти е вдигала Т 40,5? Която не се повлиява от нищо?

# 13
  • Мнения: 8 917
Т й е 36,8...........не смея да се зарадвам Simple Smile.......цяла нощ си спа спокойно и сега се събуди Hug

# 14
  • Мнения: 1 329
Щом като е задържала толкова време ниска Т, дори и да вдигне пак, няма да стига тези стойности.
Да се оправя детето. Аз също не бих дала течен аналгин ако Т се сваля с друго лекарство, ако  не се сваля и стои 40°, категорично бих дала от т. аналгин.

Общи условия

Активация на акаунт