спешно - колко капки тече АНАЛГИН се дават на кг за висока Т?

  • 15 877
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 917
Sun, как е детенце?
Вирусите така вдигат Т, но и ангините. Моята такава Т е вдигала единя път с ангина, другия беше вирус. При първия пи антибиотика, при втория за 2-3 дена се оправи без нищо.

Благодаря, Vache, засега е ок, а аз я следя под лупа Simple Smile . Тя преди имаше пробеми с третата сливица и ми правеше ангини - оттам знам за това бързо покачване на Т,  и то доста висока. Но поне се оправяше от мазане и Т-туропонижаващи,  а тези две вечери -нищо не помага, освен хексалгина Rolling Eyes....може би ще изчакам до утре с АБ, но ще го взема за всеки случай....не ми се иска да й давам, а така се измъчва с тая Т, че ми става жал....


Доналд Тръмп, това с мазането на ходилцата не го знаех...не може ли маста да се замени с нещо подобно Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 8 917
Повтаря се същото от вчера - пак в 11, пак започва да вдига, от 37 и 3.Вчера в 12 наобяд бе стигнала 38 и 5....май няма да се разминем  с АБ. Confused

# 47
  • София
  • Мнения: 13 204
Уф, не знам какво да ти кажа.. аз бих изчакала 3 дни. Лекарката гледа ли я или само по телефона комуникирате? Аз покрай нашата докторка се научих да й гледам сливиците, тя винаги ме вика и ми показва при преглед. И винаги знае дали да даде АБ по вида на сливиците. Но то ще си покаже.. ако не сваля Т значи си е за антибиотика. В противен случай ще се оправи. Сопред мен няма по-малка или по-голяма злина. Ако вирусната инфекция мине в бактериална си трябва АБ. Това и сама ще го видиш ако детето не се оправя. А и не е пила кой знае колко тази година.

За храната... моята като е болна много обича да яде кисело мляко. Ако твоята обича давай й. Според мен то също понижава Т вътрешно. Може и да не съм права, но така си мисля.

За компресите. Водата трябва да е с около градус по-ниска от тази на тялото. Не е добре бързо да се сваля. За ходилцата и маста и аз го знам. Какво те притеснява в маста? Аз моята като бебе съм я мазала с домашна мас чистичка и не е имала проблем, все пак е животинска мазнина не е химия. Имам някакъв смътен спомен, че може да се маже с Пулмекс. Трябва да видиш из нета ако има листовка. А между другото е възможно пулмекса да й облекчи дишането, защото има етерични масла, които отпушват носа. Аз бих комбинирала капките с нещо такова етерично дето да се мазне под нослето (но НЕ Пулмекс) и да подпомага дишането.

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 11:33 от Vache

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
За Пулмекс знам, че не се маже при Т  Naughty Има загряващ ефект.

# 49
  • Мнения: 6 274
Слънчице, какво стана ?
Оправи ли се малката ?
  Thinking

# 50
  • София
  • Мнения: 13 204
За Пулмекс знам, че не се маже при Т  Naughty Има загряващ ефект.

Аз си помислих същото, затова казах да види листовката в нета. Обаче маста също загрява, а и аз съм чувала това с маста и мазането на крачетата за сваляне на Т.

# 51
  • Мнения: 8 917
Отново се включвам, момичета...............до обяд както вчера нямаше Т, и на обяд започна едно вдигане, което ни го бореше ни Нурофен, ни мазане........поддържаше си между 38 и 39 градуса.Затова се реших да почна АБ. Дадох в 3 следобяд..........към 21 както и предната вечер вдигна, но до към39 пак, дадох Нурофен и оттогава досега няма Т......не знам дали е от Нурофена, защото и предната вечер го давах, носе налагаше въпроки това после хексалгина, или от АБ, който не мисе вярва да се е натрупал за 6-7 часа,че й да действа....сега в 3 трябваше да пие, тя го повърна още катой докосна устата....дадох й пак - същата работа....реших да изчакам да видя какво е положението утре и да реша ще го продължавам ли в 3 следобяд или дай Боже,всичко вече да е зад гърба ни.........иначе носа й е запушен здраво, Стеримар и капки не го оправяти й пречи да спи и гласа й падна, че от време на време се и губи........надявам се утре вече да е по-добре. Лека нощ, че прилягвам вече над компа......Лека от мен и много ви благодаря на всички Heart Eyes Hug Бъдете здравички  bouquet

# 52
  • Мнения: 371
The Sun заведи я пак на лекар,състоянието на децата се променя с часове.
Ние тука може да си даваме съветите и да си гадаеме за състоянието на детенцето ти,но само преглед от лекар ще установи какво точно и се случва.

При мн.висока Т никога не давам нищо загряващо и никакви загряващи компреси с мас.

# 53
  • Мнения: 6 274
Слънчице, не се ядосвай....  Peace
Може да си почнала АБ, но по - важното е детенцето да се оправи...
Бързо да оздравявате и да пишеш, като е здрава...
И да я цункаш от нас...
  Heart Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 13 204
Сън, как сте?

# 55
  • Мнения: 8 917
Честита Коледа и весело посрещане на Нова Година, момичета Hug

За Гери - както писах събота вечерта мисля, че беше когато повърна АБ и на другият ден се чудих какво да правя, обадих се на педито и тя ми каза да го продължавам и добре, че я послушах защото вечерта отново вдигна. Понеделник я заведох на преглед - трябва да го пие до утре.  Оттогава всичко е ок, не е вдигала Т, а аз не смеех да се похваля. С тая Т ме подлуди -6 дни с Т, просто не ми се беше случвало.. Та така - сега си е наред, оставих я таи нощ при баба и дядо, и е супер доволна.

Много ви благодаря на всички!Много здраве и късмет ви желаем през новата година с Гери Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 13 204
Весела Коледа и на вас Sun!!!
Нека не ви спохождат повече болести и Новата 2009 да бъде мирна, здрава и щастлива!   bouquet

# 57
  • Мнения: 6 274
Радвам се, че сте добре...  Hug
Весели празници !!!

# 58
  • Мнения: 3 116
Капка на килограм е формулата.

Sun, чудесно е че вече сте добре  Heart Eyes

# 59
  • Мнения: 8 917

Благодаря ви, че ви има, момичета! Весели празници! Да посрещнем, изживеем и изпратим Новата 2009 година здрави, весели и щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт