Съвет за кърмене и хранене на 10 месеца сме!

  • 822
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
Захранихме се на 6 месеца! Постепенно и трудничко приехме три хранения през деня-сутрин-попара, на обяд-пюре, следобяд-каша, като рядко достигаме до пълните количества, в повечето случай изяждаме половината от тях.Около час и половина след попарата се приспиваме на цица, същото правим и за следобедния сън, вечер сме само на кърма и през ноща се кърмим активно. Проблема сега е че за по-малко от месец сме наддали 20 гр, детенце си е жизнено, спокойно само от седмица ми нервничи при хранене, отказва до приема твърда храна и се обръща към мен в търсене на цица, настават ревове докато не дам, давам но тогава пък хапваме съвсем малко от твърдата храна и изобщо не мога да хвана някакъв режим с това цокване на пресекулки имам чувството! С първото си дете следвах точните схеми на хранене, сега с второто имаме по-гъвкав режим и бях решила да не се притеснявам, да се водя по детенце, но това че не сме наддали и отказваме да си изяждаме порцията твърда храна, а предпочитаме все цица, взе да ме притеснява, защото сме големички и не трябва ли да имаме вече повече влечения към твърдата храна,  и цицата да я изместваме вече..., взех да се обърквам вече и с часовете за храненията, настана един хаотичен режим и явно детенце си остава гладничко! Бихте ли ми дали съвет какво да правя,  как примерно храните или хранехте вашите десетмесечни бебоци! Ще съм ви благодарна за подкрепата ви !  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 479
chochka, не се притеснявай толкова! Най-важното в момент, когато детето ти е неспокойно и нещо го измъ4ва е ти да си спокойна (да лесно е да секаже знам, но е така). Това със сигурност е някакъв период, който бързо ще отмине...може да е криза на растежа, може да никнат зъби (имате ли зъби ве4е?). Това, 4е не е наддала, не е болка за умиране, децата на тази възраст са много жизнени и енерги4ни и по-трудно ка4ват грам4ета...а и ако тя си има запаси, в смисъл си е добре на кг, няма от какво да се тревожиш.
В слу4ая да ти кажа ти имаш безценното оръжие - цоката! Я си представи, ако детето ти е в това състояние, а ти не можеш да кърмиш?!! Със сигурност ще се побъркаш, познавам такива майки!
Та в слу4ая не насилвай детето, каквото иска, това му давай, не се води по някакви схеми, явно е период, който ще се нормализира...
На Калоян като му избиваха зъбите беше абсолютно същия!
Нека се радваме, 4е можем да спасим положението с цица! Някои ги ка4ват по коли, друсат ги в коли4ки и т.н.
Все пак можеш да се консултираш и с педиатъра си, за по то4ни съвети
Горе главата! Вси4ко отминава, дори и времето с децата ни и прекарано в безпокойство и грижи, няма да усетим как ще порастнат и ще излязат от под крилото ни Simple Smile

# 2
  • Мнения: 385
Еtaniel, благодаря за хубавите думи наистина ме успокоиха Hug, аз по принцип си бях спокойна от този й режим с цица, но вчера ме наплаши кантара, и естествено колкото и да се толерира кърменето, когато опре ножа до кантара всички педиатри са скептични-ето край няма кърма, вие само се залъгвате, трябва вече манджички, филий и пр та вие сте на 10 месеца вече, думи кореннопротивоположни на "за кърменето". Аз така си мисля, щом се върти да ме търси в знак за цокане, значи тя самата има нужда, ако бях пресъхнала нямаше да ме търси, значи все пак дърпа нещо и не е нервна на гърдата, което ме насочва че има нещо за цокане. Зъби още нямаме, та може и отова да е Thinking! Сега увеличих интервала на даване на твърда храна-4 часа, малката хапна пак половината количество и отказа, аз предложих веднага гърдата, общо взето май се върнахме в първи клас на захранването, ще видим докога newsm78

# 3
  • Мнения: 1 479
100 % зъби (е, да не съм такъв пророк)....няма страшно! Не гледай толкова кантара, какво е това "половината коли4ество"....ендей да мериш то4ни грамажи, ти всеки път едно и също коли4ество ли ядеш? Давай нещо за успокояване на дискомфорта от зъбите..Панадол, Дентокинд и др...при по-големите деца, по-трудно избиват зъбите (съм 4увала, а имам и такива познати)...апропо, колко кг е малката?
Ако ти кажа, 4е Калоян беше 5 700 на 6 месеца?  Shocked Shocked Shocked, това за някои майки ще е край на кърменето и захранване с огромни коли4ества твърда храна за да се впишат във всякакви норми и таблици!!! При мен не беше така...аз се водях (и се водя по детето)...виждах, 4е е здраво, жизнено, весело....хемоглобинът му беше 120!
Успех и пиши как се развиват нещата...

# 4
  • Мнения: 317
Като чета написаното от теб сякаш е писано за нас! Grinning Ние също отказваме да ядем много-много друга храна освен кърма. Сокчета изобщо не искаше нашата госпожица и за това не й давам още след първите неуспешни опити. Попара и плодово пюре също не ядем, защото не ни харесва. Аз захраних със зеленчуково пюре на 5 месеца и половина и до скоро ядяхме така - на обяд зеленчуково или местно пюре, следобед каша, като гледах кашите да са различни. От скоро сме на кухня като започнах с втора група за да свикнем с различната храна, а от дргата седмица започваме трета група. Но както и да е, искам да кажа, че и при нас няма голям ентусиазъм от страна на бебка към твърдата храна. Днес за първи път си изяде едната порция от кухнята и то цялата. Но аз съм настоятелна, колкото хапне - толкова. Продължавам да я давам. Също като вас прибягваме до гърдата за мое успокоение да не би да е гладна, но все пак мисля че трябва да сме по-настоятелни и търпеливи със захранването. Виктория също хапва малко, а после започва да си играе с храната, плюе я и се залива от смях Grinning, а аз направо се побърквам. Изяжда само половината от цялото количество храна /обикновено изяжда около 100 гр/. Но явно си имаме просто по-злояди деца. И ние не качваме много, Вики е малко над 7 кг, но пък е изключително пъргава и енергична. Това, че яде малко вече започна да не ме притеснява толкова. Имаме два зъба и според мен неяденето наистина се дължи на зъбите. Всички по-големи деца в парка бяха по същия начин, но сега вече се оправиха и се хранят добре. Надявам се, че и при нас това да е само период и да отмине!

# 5
  • Мнения: 2 401
Щом си суче интензивно детето, сто процента си имаш достатъчно кърма, хич не им се връзвай на тези педиатърски приказки! Сигурно детенцето е доста подвижно и това е причината, моята дъщеричка също е доста злояда и хапва не особенно големи количества твърда храна, но аз вече и не я мъча да яде повече, защото ме е страх съвсем да не я откажа от яденето, защото имахме и такъв момент, за сметка на това си суче с голямо желание и си наддава добре, така че не мисля че твърдата храна е определяща за наддаването на тази възраст, просто си е до дете и до ген,  така че не смятам, че имаш повод за притеснение!

# 6
  • малко градче
  • Мнения: 188
Ние този месец сме върнали 100гр.,но това е защото по цял ден  ходи напред -назад.От два дни през деня постоянно ми вдига блузата  да си посуква отвреме на време. Хленчи и цвърчи по цял ден.Но това са просто зъбки.И вие имате същия проблем-ЗЪБИ.

# 7
  • Мнения: 2 959
...Аз така си мисля, щом се върти да ме търси в знак за цокане, значи тя самата има нужда...общо взето май се върнахме в първи клас на захранването...
Чочка, разбира Се че е точно така, майчиният инстинкт рядко би Те подвел. Вслушвай се в него и наблюдавай Яна, това би трябвало да са Ти критерийте. А дали сте в 1 клас или вече в кърмаческата гимназия няма значения, има моменти когато връщането към и единствено гърдата е неизбежно, явно скоро зъбчетата ще пробиват при принцеската Ти и твърдите храни не са за предпочитане. Ти все пак предлагаш, а Яна решава. Не се заглеждай много по кантарите, особено в сегашният буен и енергичен детски период, нито пък се вслушвай в чуждото мнение за това как другите дечица на подобна възраст хапват всичко. Успех и скоро със зъбче да се похвалиш, при Мартин кога се появи първото?
...В слу4ая да ти кажа ти имаш безценното оръжие - цоката!...Нека се радваме, 4е можем да спасим положението с цица!...
Етаниел, звучиш страхотно за Мама която е решила скоро да спира кърмаческите мигове с Калоян. Явно кърменето ще остави добри и мили спомени в Теб, а това е белага за един успешно завършен етап- симбиоза между две същества- майката и детенцето!
 

# 8
  • Мнения: 385
Хехей, наистина звучите окуражително Hug, все едно сте моя вътрешен глас, който трябваше обаче да чуя наяве! Продължаваме си така... LaughingНа първото ми детенце Марти изби първото зъбче на 11 месеца,сигурно и при Яна ще да е така! newsm78 В очакване сме.. Благодаря ви още веднъж за подкрепата! Ще пиша как се развиват нещата при нас по нататък, за да сме полезни и на други майчета в подобен случай!  bouquet

# 9
  • Мнения: 35
Здравейте,мами!И ние сме в подобно положение-моята госпожичка отказва също да яде твърда храна.Захраних я на 6 навършени месеца,плавно без да бързам,водех се по детенце.И уж нямаше проблем,хапваше от всичко,но по малко,неможеше да изяде  и 1 цяло бурканче на хранене.Независимо кога и колко е яла не отказваше млякото на мама. LaughingНа 7,5м и изникнаха първите 2зъбчета-горни,а след около месец и двата долни.Сега изникват 4 нови и тотално отказва всякаква твърда храна-освен малко сухар,суров банан или някоя солетка.От този месец я записах на кухня да привиква и с новите вкусове на манджите.Кремовете както предполагах не ще и да ги помирише,по принцип и плодовите пюренца не ги ядеше много -едвам 1/2б.От манджите хапваше по няколко лъжици,най-много половината да изяде и не ще повече.Не я насилвам,но  последните 2-3 седмици търси само циците на мама Simple SmileВода пие много малко,да не кажа въобще,поскоро я плюе.За миналия месец наддаде само 20г, а за този цели 200г. Rolling EyesИначе е енергична,жизнена,иска да ходи,абе не се спира.Но с това неядене newsm78.Знам,че е от зъбките и че ще отмине и този период, но кога?Успокоявам се ,че поне има желанието да суче.И ние сме в категория перце-на 11 м сме едвам 7,460кг и 71см.,роди се 2,820кг.От както започна периода на зъбоникненето,взе да се събужда по няколко пъти на вечер да суче.В резултат на което свикна да спи при нас на спалнята и съответно отвикна в нейната кошарка.Как ще привикне пак да спи там незнам?Усеща кога я оставям и се събужда.Ако може някой да даде съвет Simple SmileЛеко зъбоникнене на бебоците,засега ние се разминаваме само с мрънкане.Ами това е от нас засега.Ще следя темата.Лек ден на всички!

# 10
  • Мнения: 385
И ние спим всички дружно на спалнята нощем. Първо заспиваме в кошарка и понеже се будим н-брой пъти се местим при нас ! Ух, незнам докога, но засега така е по-лесно! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт