kak da krastia decata si

  • 3 669
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Zdraveite,mili mami.Postavqm tazi tema za6toto mi e adski trudno da vzema re6enie za imenata na bade6tite si deca. :)Na parvo vreme 6te vi pomolia za savet i ako moje da e po-skoro,za6toto samo sled nqkolko dni ve4e mi predstoi rajdaneto. :crazyeyes:Da zapo4na ottam 4e 4akam dve mom4eta po dumite na doktorite.Sklonna sam da krastq ednoto na svekara mi ili svekarva mi,no iskam drugoto da e na moite roditeli.Samo 4e s ba6tata nemojem da stignem do konsensos.Toi darji ednoto da nosi negovoto ime-Krasimir.Az sa6to bqh saglasna v na4aloto,no nqma da e 4estno.Negovite roditeli mnogo se grijat za men,dori pove4e ot da6terq i tova me kara da krasq deteto si na edin ot tqh.da no v takav slu4ai za moite roditeli nqma da ima ime.6te napi6a imenata im i dano se setitie za nqkakvi vazmojni kombinacii.S imena kato Ivan-svekar,Radka-svekarva,Boris-moi ba6ta i Mariana-moq maika,kakto i bade6tiq tatko ili moi saprug-Krasimir.Kajete mi kakvo da napravq ta da ima mir za vsi4ki.I tatkoto da e dovolen i ostanalite.A Bog mi e dal 2 de4ica.

# 1
  • Мнения: 7 803
не разбирам защо е нужно да кръсти дето на себе си  Rolling Eyes това никога не можах да го проумея. моите ги кръстихме на свекървата и на баща ми, защото имената ми харесват, ако бяха с някакви изчекнати имена, нямаше да го направя, само защото традиции и не знам си кво още  Peace

# 2
  • Мнения: 4 302
Децата са ваши, което значи и твои и имаш право да настояваш за това, което смяташ че е редно. А и сърцето ти го подсказва. Според мен Борис и Иван са прекрасни имена!
Мъжът ти и да се сърди, което е доста странно, но как да е, като ги види ще му мине Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 1 727
И ние много се чудихме преди да родя, спорове нямаше, но го мислихме доста. Но след като родих, някак си нещата се наместиха от самосебе си и като видях децата, просто си приличаха на Георги и Божидар. Това е. И аз гласувам за Борката и Ванката.
Пък на мъжа ти му кажи, че следващото ще го кръстиш на него. Ареее, не стига че им раждаме деца, ами и претенции!!!! #2gunfire

# 4
  • Мнения: 166
скапа както и да ги кръсти6 няма да има мир моите близнаци ги крастих едното на свекарвата другото на баща ми и пак свекара беше сардит ами има си друг син да си го крастиат на него децата са си твои не се саобразяваи с другите

# 5
  • Мнения: 3 634
И тризнаци да родиш пак някой ще е сърдит, ако си е такъв човек. Разказвали са ми подобна случка, но според мен при вас мъжът ти не е прав.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 336
И аз гласувам за Борис и Иван. Peace Чудесни български имена, на таткото дай Боже внуци може да кръстят, та да миряса, но какво е това желание да си кръстиш детето на теб, аз не мога да го разбера. Хайде майката ако така реши, че го обича много и заслужава мъжа й - ок, ама да си кръстиш на себе си Rolling Eyes Малко ми прилича на моя мъж, донесе си от щатите сувенир - оскар за най-добър шеф hahaha Седи му в офиса и всички й се дивят, то разбирам те да му я бяха подарили /служителите/ - да, ама той сам ooooh!

За протокола моята Елена е на баба му, която той обичаше повече от всичко на света, затова се разбрахме аз да избера името на момчето. Свекърва ми го заклеваше да кръсти сина ни Филип - на баща й, ама щеше вече да е прекалено, пък и той отдавна е починал и не е хубаво да се кръщава на починал човек. Така че постигнахме консенсус. Е, аз също се опитах да пробутам името на баща ми - Михаил още повече че е роден няколко дни след децата ми, но мъжа ми казва, че детето му мишок нямало да се казва Joy Добре че нашите са свестни хора и не са го правили на въпрос, дори и да са очаквали нещо такова.

Има и друго решение, което ми хрумва за децата ти - едното Красимир, другото Иван - Борис или Борис - Иван. И третото решение е просто в родилното да запишете децата Борис Красимир и фамилията и Иван Красимир и фамилията, вместо Красимиров. Ще почерпите жената дато записва и готово Peace Така и агнето цяло и вълка сит Peace Едно момиче което ражда с мен така направи. Peace По този начин хем и двете деца ще са с второ име Красимир, хем и на свекъра и на баща ти Peace

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 21:59 от mishlentze

# 7
  • Мнения: 2 950
Моите ги кръстихме на двамата дядовци. Не е имало спорове по въпроса.  Peace

Иван и Борис са много хубави имена. А предложението на Мишленцето е повече от готино.  newsm10 newsm10 newsm10

# 8
  • София
  • Мнения: 15 985
Радослав и Борислав или Йоана и Мариана ако са момичета.

# 9
  • Мнения: 228
Боримир и Иван

# 10
  • Мнения: 1 069
Борислав и Радослав
Иван (Йоан) и Мариан

Даже има и рима...  Hug На таткото му кажи, че името му не е става за комбинация с другите имена - излез с номера, че на близнаците имената трябват да са звучни и готово... Аз също не харесвам детето да носи името на баща си, нали му носи другите две имена?

И да се разпишеш после... Леко раждане и здрави бебенца ти желая  Hug

# 11
  • Мнения: 1 165
Първо най-важно е да са ти здрави децата. После, каквото и да решиш, пак ще се крива. Кръсти ги така както сърцето ти подсказва. Иван, Ивайло, Борис, Борислав.... ти решаваш!  Peace

# 12
  • Мнения: 649
При мен беше така:
всички ме питаха как ще се казват децата, но никой не разбра до момента, в който ги родих. Единият е кръстен на бабата на мъжа ми, защото имената на родителите му не ми харесват, а другият- на баща ми.
Специално за мен никой не може да се бърка или сърди за това как ще кръстиш децата си.
Дано измисли скоро именца.
Леко раждане ти желая.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ние не ги кръстихме на никого точно за да няма обидени. А и така или иначе имената на роднините не ми харесваха. Само исках да са на различни именни дни, че и без това всичко друго им е еднакво на горките, да си имат поне един собствен празник.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 418
А пък на мен ми хрумва, че може би няма да е "честно" и "равностойно" едното момче да носи името на баща си, а другото - не. Като че ли единият е пренебрегнат. Това е аргумент, който можеш да използваж.

Иван и Борис са повече от чудесни имена Peace

Общи условия

Активация на акаунт