kak da krastia decata si

  • 3 674
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 43
Zdraveite,mili mami.Postavqm tazi tema za6toto mi e adski trudno da vzema re6enie za imenata na bade6tite si deca. :)Na parvo vreme 6te vi pomolia za savet i ako moje da e po-skoro,za6toto samo sled nqkolko dni ve4e mi predstoi rajdaneto. :crazyeyes:Da zapo4na ottam 4e 4akam dve mom4eta po dumite na doktorite.Sklonna sam da krastq ednoto na svekara mi ili svekarva mi,no iskam drugoto da e na moite roditeli.Samo 4e s ba6tata nemojem da stignem do konsensos.Toi darji ednoto da nosi negovoto ime-Krasimir.Az sa6to bqh saglasna v na4aloto,no nqma da e 4estno.Negovite roditeli mnogo se grijat za men,dori pove4e ot da6terq i tova me kara da krasq deteto si na edin ot tqh.da no v takav slu4ai za moite roditeli nqma da ima ime.6te napi6a imenata im i dano se setitie za nqkakvi vazmojni kombinacii.S imena kato Ivan-svekar,Radka-svekarva,Boris-moi ba6ta i Mariana-moq maika,kakto i bade6tiq tatko ili moi saprug-Krasimir.Kajete mi kakvo da napravq ta da ima mir za vsi4ki.I tatkoto da e dovolen i ostanalite.A Bog mi e dal 2 de4ica.

# 1
  • Мнения: 7 803
не разбирам защо е нужно да кръсти дето на себе си  Rolling Eyes това никога не можах да го проумея. моите ги кръстихме на свекървата и на баща ми, защото имената ми харесват, ако бяха с някакви изчекнати имена, нямаше да го направя, само защото традиции и не знам си кво още  Peace

# 2
  • Мнения: 4 305
Децата са ваши, което значи и твои и имаш право да настояваш за това, което смяташ че е редно. А и сърцето ти го подсказва. Според мен Борис и Иван са прекрасни имена!
Мъжът ти и да се сърди, което е доста странно, но как да е, като ги види ще му мине Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 1 727
И ние много се чудихме преди да родя, спорове нямаше, но го мислихме доста. Но след като родих, някак си нещата се наместиха от самосебе си и като видях децата, просто си приличаха на Георги и Божидар. Това е. И аз гласувам за Борката и Ванката.
Пък на мъжа ти му кажи, че следващото ще го кръстиш на него. Ареее, не стига че им раждаме деца, ами и претенции!!!! #2gunfire

# 4
  • Мнения: 166
скапа както и да ги кръсти6 няма да има мир моите близнаци ги крастих едното на свекарвата другото на баща ми и пак свекара беше сардит ами има си друг син да си го крастиат на него децата са си твои не се саобразяваи с другите

# 5
  • Мнения: 3 634
И тризнаци да родиш пак някой ще е сърдит, ако си е такъв човек. Разказвали са ми подобна случка, но според мен при вас мъжът ти не е прав.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 336
И аз гласувам за Борис и Иван. Peace Чудесни български имена, на таткото дай Боже внуци може да кръстят, та да миряса, но какво е това желание да си кръстиш детето на теб, аз не мога да го разбера. Хайде майката ако така реши, че го обича много и заслужава мъжа й - ок, ама да си кръстиш на себе си Rolling Eyes Малко ми прилича на моя мъж, донесе си от щатите сувенир - оскар за най-добър шеф hahaha Седи му в офиса и всички й се дивят, то разбирам те да му я бяха подарили /служителите/ - да, ама той сам ooooh!

За протокола моята Елена е на баба му, която той обичаше повече от всичко на света, затова се разбрахме аз да избера името на момчето. Свекърва ми го заклеваше да кръсти сина ни Филип - на баща й, ама щеше вече да е прекалено, пък и той отдавна е починал и не е хубаво да се кръщава на починал човек. Така че постигнахме консенсус. Е, аз също се опитах да пробутам името на баща ми - Михаил още повече че е роден няколко дни след децата ми, но мъжа ми казва, че детето му мишок нямало да се казва Joy Добре че нашите са свестни хора и не са го правили на въпрос, дори и да са очаквали нещо такова.

Има и друго решение, което ми хрумва за децата ти - едното Красимир, другото Иван - Борис или Борис - Иван. И третото решение е просто в родилното да запишете децата Борис Красимир и фамилията и Иван Красимир и фамилията, вместо Красимиров. Ще почерпите жената дато записва и готово Peace Така и агнето цяло и вълка сит Peace Едно момиче което ражда с мен така направи. Peace По този начин хем и двете деца ще са с второ име Красимир, хем и на свекъра и на баща ти Peace

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 21:59 от mishlentze

# 7
  • Мнения: 2 950
Моите ги кръстихме на двамата дядовци. Не е имало спорове по въпроса.  Peace

Иван и Борис са много хубави имена. А предложението на Мишленцето е повече от готино.  newsm10 newsm10 newsm10

# 8
  • София
  • Мнения: 16 021
Радослав и Борислав или Йоана и Мариана ако са момичета.

# 9
  • Мнения: 228
Боримир и Иван

# 10
  • Мнения: 1 069
Борислав и Радослав
Иван (Йоан) и Мариан

Даже има и рима...  Hug На таткото му кажи, че името му не е става за комбинация с другите имена - излез с номера, че на близнаците имената трябват да са звучни и готово... Аз също не харесвам детето да носи името на баща си, нали му носи другите две имена?

И да се разпишеш после... Леко раждане и здрави бебенца ти желая  Hug

# 11
  • Мнения: 1 165
Първо най-важно е да са ти здрави децата. После, каквото и да решиш, пак ще се крива. Кръсти ги така както сърцето ти подсказва. Иван, Ивайло, Борис, Борислав.... ти решаваш!  Peace

# 12
  • Мнения: 649
При мен беше така:
всички ме питаха как ще се казват децата, но никой не разбра до момента, в който ги родих. Единият е кръстен на бабата на мъжа ми, защото имената на родителите му не ми харесват, а другият- на баща ми.
Специално за мен никой не може да се бърка или сърди за това как ще кръстиш децата си.
Дано измисли скоро именца.
Леко раждане ти желая.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ние не ги кръстихме на никого точно за да няма обидени. А и така или иначе имената на роднините не ми харесваха. Само исках да са на различни именни дни, че и без това всичко друго им е еднакво на горките, да си имат поне един собствен празник.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 424
А пък на мен ми хрумва, че може би няма да е "честно" и "равностойно" едното момче да носи името на баща си, а другото - не. Като че ли единият е пренебрегнат. Това е аргумент, който можеш да използваж.

Иван и Борис са повече от чудесни имена Peace

# 15
  • Мнения: 2 100
Кажи му да си избира - едното дете да е кръстено на твоята страна, другото - на неговата. Ако толкова иска едното дете да носи неговото име, значи дргото ще го кръстите на някой от твоите родители. Лично аз много повече харесвам имената на твоите и неговите родители, отколкото неговото, но това си е мое мнение. Ако пъкнякой от вас е суеверан, може да изтъкнеш и това, че не е на хубаво детето да се кръщава на майка си или на баща си (поне аз така съм чувала).

А пък на мен ми хрумва, че може би няма да е "честно" и "равностойно" едното момче да носи името на баща си, а другото - не. Като че ли единият е пренебрегнат. Това е аргумент, който можеш да използваж.

 Peace

А иначе като комбинация от имена ми допадат Марин и Радослав  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 183
Мъжът ми пък категорично отказа да кръщава нашите момчета на някой от фамилиите, за да няма любимци на тая или оная рода! Аз по принцип съм съгласна да си кръщавам децата на някоя баба или дядо, щом това ще ги направи щастливи, но  1год. и 2 мес. след раждането на нашите близнаци мога да потвърдя, че мъжът ми беше прав. Просто бабите и дядовците несъзнателно търсят родовите си белези във всяка бебка и са леко склонни да отдават предпочитание на техния си род  Wink Представи си всичко това комбинирано със съответните имена. Какво лошо ако са Георги и Николай???? - ще хапвате агне и рибка (то всъщност това ми беше определящо докато ги мислех  Grinning)

Общи условия

Активация на акаунт