Изцеждане - на ръка или с помпа?

  • 782
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Момичета споделете според вас как по- дълго би се поддържала кърмата - като се изцеждаш на ръка или с помпа и каква е разликата? Азслед кърмене например се доизцеждам добре на ръка, в смисъл лесно ми е, но ако ми се наложи да се изцеждам основно дали ще си подържам кърмата за повече месеци ако е с помпа и защо?  newsm78 ще се радвам да споделите и от опит. Моята педиатърка например казва, че е кърмила цели 6 месеца с помпа...Честно казано все съм си мислила, че ако не те изсмуква бебчо няма как да поддържаш кърмата толкова дълго, незнам Embarassed

# 1
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Цедила съм се мн. рядко - правила съм го на ръка. За да се поддържа лактацията ти е необходимо и достатъчно сукането на бебето. Ако има други обстоятелста, които те карат да се изцеждаш - най-малко досадно ще е с помпа и то електрическа. Иначе аз имам тип спринцовка - определено на ръка ми е било по-лесно. Но ако се цедиш само, защ. педиатърката ти е казала, не си струва да влагаш усилия в излишни дейности. Моята постоянно ми повтаряше "Без цедене, няма кърмене, без цедене няма кърмене!" Като някакъв лозунг го развяваше... е, не можа да ми причупи "еретичното" мислене.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 004
Наистина е важно какво искаш да постигнеш с цеденето. Аз например цедя само като са ми напрегнати гърдите (като Косьо спи и пропусне хранене). Ако бебето суче на поискване само си регулира "производството". В началото и аз доизцеждах след кърмене по съвет на педиатърката  Twisted Evil В резултат станах като дойна крава - течах нон стоп, гърдите ми бяха на камък, а бебо се давеше от силната струя.
При мен на ръка и с помпа на Авент изцеждам еднакво количество.

# 3
  • Мнения: 225
И аз мисля, че щом бебето ти суче това е достатъчно за поддържане на лактацията.Иначе моята щерка  суче съвсем малко и то с голям зор...,след което се изцеждам и се храним с шише.Така ме посъветваха още в родилния дом Rolling Eyes...и аз будалата взех че ги послушах и вече няма връщане назад Cry.И то не за да си  поддържам кърмата,а понеже беба не наддаваше и само спеше...
За мен няма значение дали ще се цедя с помпа(имам тип спринцовка и съм много доволна),или на ръка.Много съм задобряла и в двете..Но ако преди бях запозната с тези неща,повярвай ми никога не бих се цедила.Още повече ,че сукането стимулира най добре производството на кърма.

# 4
  • Мнения: 559
По принцип, ако всичко е наред, не е нужно да се цедиш. Синът ми е на 7 месеца. До сега съм цедила, не повече от 10ина пъти и то по малко. Все още няма заместено хранене. Кърмата му стига  bowuu  Peace

# 5
  • Мнения: 690
изцеждай се както ти е удобно  Peace всичко е строго индивидуално - познавам мама, която се е цедила до 10-11 месец, тъй че лактацията може да се стимулира и с изцеждане ... организми различни ...

Общи условия

Активация на акаунт