За новите дънки - как избирате размер?!

  • 3 278
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Това ми е чуденката  newsm78

Ако взема такива, коита са ми точно (р-р 32 засега) само след 2-3 дни омекват, разширяват се безобразно и без колан ми падат
взех си р-р 31 - ми то тях трябва да ги "разработвам" предварително и пак ми стягат дълго след това

Как уцелвате подходящ р-р?

# 1
  • Sofia, BG
  • Мнения: 210
Трудно. Знам, че по принцип дънките трябва да са ти леко тесни, защото след това се отпускат. Но много зависи от качеството на плата.

# 2
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Не питай....дънките да ми болна тема.
Понеже имам много тънка талия, и ако някои модел ми стане на дупето, то на талията има място за още някои да влезне....с 300 зора намирам подходящи дънки.  Tired
Преди време  едни шалвари си купих и съм влюбена в тях  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 1 432
И аз имах такъв проблем до скоро. Открих моята марка, която шие дънките то4но за мен  Mr. Green .Ве4е дори не пробрам всеки път. Има ли моя номер взимам. 
Потърси и ти твоята марка,с твоята кройка  Peace

# 4
  • Мнения: 2 386
Зависи. Купените с моят размер се отпущат леко с носенето, макар да купувам само качествени - все пак е плат, но след сушилня се свиват малко и всичко си идва на мястото.
Купените един размер по-малки ми стоят идеално, но ги суша на сушилника, че от сушилнята се свиват много и ми стават неудобни после.

Последна редакция: пт, 19 дек 2008, 23:42 от Ева на сцена

# 5
  • Мнения: 7 186
По принцип нямам проблем в избора и лесно си намирам.
Гледам да са ми по мярка, но нито свободни, нито прекалено тясни. Може да са леко стегнати, но не прекалено впити, прищипващи или да се налага да ги закопчавам със спиране на дъха и гимнастически упражнения Laughing Laughing
Колко ще се разтегнат зависи от качеството на плата, според мен. Имам дънки, които съм слагала броени пъти и са ми ставали като торба, други съм носила повече и са си ОК.

# 6
  • Мнения: 104
Купувам си тези, които са ми точни в момента. Отпускат се малко, но не ми пречи - безкрайно много мразя да ми стяга нещо (без значение дрехи или обувки, не мога да издържам). Но не ми се е случвало досега толкова много да се отпуснат дънки, че да ми падат - доста е гадно сигурно нови дънки да не стават за носене след 2-3 обувания...

# 7
  • Мнения: 4 292
При мен проблема идва от това, че нося най-малкия размер и каквито и дънки да купя, след две-три обличания леко се разширяват. Разбира се, според мен, ако плата е качествен, тогава отпускането не е толкова осезаемо.

# 8
  • Мнения: X
Гледам състава на плата - ако е 100% памук си вземам тези, които са ми точно, а ако има 1-2 % еластан - един номер по-малки.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Хмм,наистина е труден избора сега като се замисля.
Аз също имам много тънка талия и почти винаги там са ми широки,но колана спасява положението.Мразя дънки ,обаче които ми сплескват Д..то щото и такива има.Мразя и твърд дънков плат.Но така или иначе си купувам такива с които се харесам на момента,не мисля за това ,че после се отпускат. Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 327
взависимост от марката,но по принцип 27/30 са ми точни,незнам дали има такива който да не се отпуснат малко ,но аз на всяко второ слагане ги пера.

# 11
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Винаги си вземам точния размер и нямам проблем...дали ще се отпуснат зависи от плата. Peace

# 12
  • Мнения: 2 386
Няма неотпускащ се плат.. Последно си взех 7 for all mankind jeans, които са наистина скъпи и добри като марка. И пак се отпуснаха след второто обуване (да, мноого по-леко от други дънки, но все пак се отпуснаха).

# 13
  • Мнения: 5 647
Не питай....дънките да ми болна тема.
Понеже имам много тънка талия, и ако някои модел ми стане на дупето, то на талията има място за още някои да влезне....с 300 зора намирам подходящи дънки.  Tired

И аз така, за това имам 1 чифт само, който всъщност си го взех преди 2 години.

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз се нацелвам най-добре само в Зара.

С други марки имам проблеми с теснотия или оширочаване.

Предвид това, периметърът ми на пазаруване на дъки е силно стеснен.

Общи условия

Активация на акаунт