"Съвет" от родилния дом в МД

  • 3 187
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 099
Детето ми е на 2 години и още яде нощем! (не че ви го пожелавам, де... Crazy)

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 245

Честно казано, когато сучеше по няколко пъти на нощ в началото, аз също ядях.

Ами то детето все има от кого да е видяло  Joy

# 17
  • Мнения: 798
Имам съвсем пресни впечатления от МД   Blush
Родих преди 15 дни, та имах възможност да видя, т.е. чуя кой какви съвети дава. Общо взето там подкрепят кърменето, но не са достатъчно информирани самите акушерки. До степен, че може и пълни глупости да ръсят със самочувствието на знаещи.  #Cussing out Уви  Sad
Но  пък там има една много симпатична педиатърка (не разбрах името й, за съжаление), която е национален консултант по кърмене и от нея всяка родилка, която се интересува можеше да получи съвсем адекватни съвети. Все още се чудя, защо първо не са обучили акушерките или те просто не желаят? newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 6 672
Как ще ги обучат, те са лелки на по 50 г. сигурно, и наистина си мислят, че всичко знаят, и дават съвети съвсем добронамерено. А на 12 ет. акушерките, отговорни за майките, дори не знаят, че в МД има консулативен кабинет по кърмене, бях на "отворени врати" с една бременна приятелка и от любопитство попитах, главната /мисля/ акушерка само повдигна рамене, че не е чувала за такъв кабинет. Shocked Иначе раждах там, но бях на 7 ет. /секцио/ заради намеса с вакуум, не са лоши жените, но са неинформирани просто.

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Акушерките на 12 ет. са два вида - едните са за майките, а другите са детски.
Личното ми впечатление е, че тия за майките са ужасни, мързеливи, нацупени и въобще не са в час. Може да има някое изключение, ама не го видях. За мене си е чист садизъм да ме събуди в 6 сутринта, когато таман са заспали бебоците, за да каже, че няма да ми даде термометър.
Тези дето отговарят за бебоците са доста по-светнати и за кърмене и за други работи, ама те по-малко контактуват с майките. Обикновено само влизат и сменят памперсите на бебетата. Там, където бебета са отделно, на майките със секцио примерно, видях да показват как се слага бебе на гърда, как се кърми и да говорят адекватни неща. За първото ми дете, преди 15 год. ми бяха казали, че е дребничко и да си го кърмя и нощем, защото няма да може да издържа гладно и да не гледам режима, ами огладнее ли да си му давам. Излиза, че зависи на кого попаднеш, ама защо трябва да е така.
Добих и едно впечатление, което може да е субективно - когато хранеха сина ми със сонда и аз се тормозех от факта, че не може да се кърми и няма и да може до операцията, те направиха някакъв коментар, че има майки, които са светнати по въпроса с кърменето и те много им се радват, но като видят, че жената няма желание да кърми, не се и опитват да й дават много акъл, защото тя така или иначе не искала.
Та, мами, афиширайте от кои сте! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 5 401
...
Но  пък там има една много симпатична педиатърка (не разбрах името й, за съжаление), която е национален консултант по кърмене и от нея всяка родилка, която се интересува можеше да получи съвсем адекватни съвети...


Вероятно става въпрос за д-р Анета Попиванова? Контакти тук

# 21
  • София
  • Мнения: 6 672
..... те направиха някакъв коментар, че има майки, които са светнати по въпроса с кърменето и те много им се радват, но като видят, че жената няма желание да кърми, не се и опитват да й дават много акъл, защото тя така или иначе не искала.
Та, мами, афиширайте от кои сте! Simple Smile
Firebird, много точно казано, аз от самото начало бях убедена, че искам да кърмя, и когато си взимах детето на всеки 3 часа /на секцио етажа ги дават на 3 ч./ и виждах, че има шише с мляко в леглото му, питах с недоумение защо са го сложили там /а на мен гърдите щяха да ми се пръснат от мляко/, отговаряха ми, че за всички слагали по предписание на детските лекари, ако не го искам - по-добре да си кърмя. Затова ми и показаха как да го сложа на гърда, но на майки, които искаха да дават АМ, не си даваха много зор да обясняват.

# 22
  • Мнения: 1 924
Не е редно изобщо да бъдат слушани акушерките по въпроси,свързани с кърменето.
Първо,не им е тясна специалност ,
и второ, почти всички са от това поколение,което си е изгледало децата с изкуствено мляко
или още по-лошо- с кисело.
Аз като раждах,настана голяма веселба,като почнах да ги разпитвам коя колко време е кърмила.
Всички хъмкаха и мънкаха Laughing, а инак категоричните съвети ги раздават,....

И да,да заменяш нощно хранене на новородено с вода,означава да го обречеш на глад,
а себе си-на все по-намаляваща кърма.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 381
До 6м бебето има нужда от нощно хранене.....Но по-дълга от 6ч пауза вече е неразумна...
А това не е вярно, казано по този начин звучи като правило за всички бебета. Всяко дете си има индивидуални особености. Моето например се отказа от нощното хранене някъде в третия месец.

ОК, съгласна със забележката. Simple Smile
Тогава ще го напиша така - в дебелите учебници пише, че през първите месеци е добре бебето да се храни през не по-голям интервал от 3 часа през деня и не по-голям интервал от 4 часа през нощта, считано от началото на едното хранене до началото на другото хранене. Също така се отбелязва, че бебето ако се буди през нощта, най-добрия вариант е да се нахрани, не да се налива с вода. Майката не трябва да се притеснява, ако нощните будувания продължат до 6м и повече. Относно интервала от 6 часа - може би е добре да се направи уточнение колко часа е нощния сън. Срещала съм интерпретации от рода на "от баня до зазоряване", което може да означава 9-10 часа. С това вече не мога да се съглася като разумен интервал без кърмене - както за бебето, така и за майката. Говоря за първите 6м.

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 03:15 от viv4o

# 24
  • Мнения: 718
Намирам това за....не мога да намеря точната дума...може би един вид садизъм или егоизъм.На гладно бебе да се предлага вода. ooooh! Защо?Да откаже нощно хранене.Никога,ама никога не ми е минавала подобна мисъл през главата. Peace
Именно. И на мен много ми се чудят, че си го кърмя през нощта, а и че "още" го кърмя Laughing. За повечето хора нощното хранене/кърмене е свързано с изключително неудобство. А и не съм чула някой ,който слуша акушерки и педиатри за кърмене да е стигнал далеч.

# 25
  • Мнения: 387
има една теория(аз съм психолог, все още не завършил, но може би скоро) която казва, че човек е склонен да търси доказателства на своите вярвания и опровержения на нещата, в които не вярва...и знам, че всеки би могъл да намери информация за това как да си гледа бебето, по начина изгоден на него...но не е ли най-важно доброто на бебето, а не съня или спокойствието на родителите...жалко е, че много хора слушат педиатрите си...мои близки смейства още на първия месец махнаха част от нощните хранения и ги замениха с вода... Sick Sick Sick

благодаря ви, че давате мненията си...аз за себе си съм решила какво да правя, но дори и да успеем да помогнем само на едно бебе да се чувства по-добре ще съм доволна...

P.S.прекрасен ден на всички  bouquet

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите деца не са се будили да ядът нощем

# 27
  • Мнения: 2 471
Винаги съм давала на бебо да суче тогава, когато поиска. Не съм заменяла нищо с вода, но съм давала малко вода, между яденето и.  Бебето само си показва кога, колко и какво да си поиска. Не бих лишила детето си от вода, но не бих го оставила и да пие количества. За бебе на 1м., замяната на нощните хранения с вода е абсурдно.
Леко раждане.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Не е редно изобщо да бъдат слушани акушерките по въпроси,свързани с кърменето.
Първо,не им е тясна специалност ,
и второ, почти всички са от това поколение,което си е изгледало децата с изкуствено мляко
или още по-лошо- с кисело.
Ще си позволя да не се съглася. Това, че по една или друга причина повечето български акушерки не дават адекватни посред съвременното тълкувание съвети, не значи, че не би трябвало да го правят Grinning
Понеже не съм сигурна дали си изразих мисълта достатъчно добре - акушерката би трябвало да дава адекватни и правилни съвети на родилката в болницата. Това е част от професията й, дори да не е основна.

п.с. детето на ivonska например отдавна не е на кърма - и ето, че както тя казва, пак се буди да яде. Аз пък познавам поне няколко възрастни, които стават нощем за набег на хладилника  Grinning

# 29
  • Мнения: 367
Макар че съветът на акушерките и лекарите беше да давам водичка на бебето, за да не дехидратира /тя се роди през юли/ - аз имах вече мнение. Бях чела, че кърмата е достатъчно богата и на течност и на хранителни вещества. Беше ни много трудно - на мен и на малката. Нямах кърма пърите 24 часа, тя плачеше че е гладна - ден и нощ. Слагах я въпреки всичко на гърдата. Накрая успяхме - храната слезе. Вече сме в шестия месец - случва се и по два пъти да се храним през ноща. От два дена проявява интерес към водата в чашката Joy

Общи условия

Активация на акаунт